Jak zacząć noob

Początkujący
Posty: 130
Rejestracja: 23 listopada 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak zacząć noob

Postautor: Klejna » czwartek, 23 listopada 2017, 11:36

Witam

Rozpoczynam ten wątek bo chciałbym jak każdy zarobić. Myślałem że to będzie łatwiejsze i sobie sam poradzę ale jednak mi to nie wychodzi. Najpierw chciałbym zrozumieć jak handlować kryptowalutą a następnie będę pytał o pewne możliwości.

Czy dobrze rozumiem mechanizm zarabiania.

1)Zakładam konto bankowe np w ING BANK ŚLĄSKI ( osobiste ) .
2)Następnie zakładam tzw portfel na jakimś serwisie. Transferuje prawdziwe pieniądze z ING BANK ŚLĄSki np 100 zł na portfel. Ten portfet to tak jakby konto bankowe. Ale w tym porftfelu po jakimś kursie kupuje kryptowalute jaka mnie interesuje ale nie mogę jej tam sprzedać. Portfel zakładam tylko po to by kupić tam walute i potem ją przetransferować na giełdę.
3) Zakładam konto na Giełdzie w której jest możliwośc sprzedaży i kupna waluty.
4) Transferuje z portfela na giełde walute którą tam kupiłem za PLN np Bitcoin.
5) Majac środki na giełdzie ( te 100 zł zamienione na np BitCoin) kupuje lub sprzedaje po cenach giełdowych.
6) Wypłacam środki spowrotem na portfel.
7) Z portfela na konto bankowe ING.


Czy tak to działa? .

Swoją przygodę ropocząłem od Założenia Konta ING i Konta na Giełdzie Poloniex. Konto z weryfikowałem na tej giełdzie . Chciałem bezpośrednio wpłacić z Ing pieniążki na Giełde. Okazało się że się nie da. Bo jak klika się depozyt to sie generuje jakiś ciąg znaków które muszę doczegoś wykorzystać tak jakby mój prywatny numer konta na giełdzie i domyślam się że w porfelach należy go wpisać do tranferu środków. Że ten portfel to taki pośrednik między bankiem a giełdą.


Czy ja to wszystko dobrze rozumiem?. Proszę mnie poprawić jeżeli źle gadam.


Druga Sprawa

Nie chce kupowac bitcoinów bo mnie nie stać. Chce kupić z 10-20 różnych kryptowalut które wyszły w 2017 roku. Kupić je za symboliczne 10 zł każda. I zostawić na kilka lat :). Pewnie takich jak ja było pełno. Proszę mi doradzić. Do tego celu jaką Giełdę wybrać ( Poloniex ma dużo kryptowalut zauważyłem ale może coś jest innego lepszego ) , Jaki portfel wybrać gdzie będe mógł kupic i trzymać wiele różnych kryptowalut.

trzecia sprawa

Może jest taka giełda która już ma swój własny portfel albo nawet bezpośrednio kartą Visa mogę płacić. Tylko powtarzam zależy mi na handlu wieloma rodzajami waluty i tymi mniej znanmy co są nawet za dolara do kupienia :)

Początkujący
Posty: 165
Rejestracja: 30 czerwca 2017
Reputacja: 61
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak zacząć noob

Postautor: GrandKW » czwartek, 23 listopada 2017, 11:44

wszystko dobrze rozumiesz :) tylko załóż jeszcze konto np na BitBay i tam przelej pieniądze z ING, kup krypto i potem wyślij np. na Poloniex, chociaż sugerowałbym inną giełdę ale może to tylko moje złe doświadczenie

Weteran
Posty: 1360
Rejestracja: 5 lutego 2013
Reputacja: 646
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak zacząć noob

Postautor: zbiges » czwartek, 23 listopada 2017, 11:59

No nie wszystko.
Klejna pisze: 2)Następnie zakładam tzw portfel na jakimś serwisie. Transferuje prawdziwe pieniądze z ING BANK ŚLĄSki np 100 zł na portfel. Ten portfet to tak jakby konto bankowe. Ale w tym porftfelu po jakimś kursie kupuje kryptowalute jaka mnie interesuje ale nie mogę jej tam sprzedać. Portfel zakładam tylko po to by kupić tam walute i potem ją przetransferować na giełdę.
To np to błąd. Mogę się mylić ale nie znam porfela krypto na można przelać jakiekolwiek fiaty. To zresztą zaprzeczenie idei kryptowalut.
Najprościej jest założyć konto na którejś z polskich giełd z fiatami i wykorzystywać to konto do zakupu krypto (odradzam w tej chwili BTC ze względu na horrendalne koszty przelewu) np LTC lub Dash. To konto bedziesz wykorzytywał potem do powrotu na fiaty. Jak już masz LTC to możesz przesłać je gdzie chcesz, np na Poloniex. To dobra giełda jedna z najstarszych kryptogiełd na świecie.
Prawda istnieje!
Problem w tym, że ja jej nie znam :(
Nie znam jej, choć przez całe życie staram się do niej dotrzeć.
Jeśli więc chcesz skorzystać np z moich prognoz prawdopodobnego ruchu ceny, to musisz to zrobić na własną odpowiedzialność.

Początkujący
Posty: 130
Rejestracja: 23 listopada 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak zacząć noob

Postautor: Klejna » czwartek, 23 listopada 2017, 12:06

Założyłem konto jak piszesz na Bitbay rozumiem że to ta forma portfela tak? . Tylko jak tu wpłacić pieniądze skoro nie widze opcji normanego numeru konta tego bitbay tylko jest ten ciąg znaków. W samym koncie osobistym banku żeby przelać pln musze podać normalny numer konta. Takie Bitbay gdzieś nadało mi taki mój osobisty numer? W tym Bitbay rozumiem że mam kupić np Litcoiny potem je przeleje na giełde typu poloniex. Ale żeby kupić te Litcoiny musze mieć za co. Jak te pln te flaty dostarczy na konto Bitbay

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2592
Rejestracja: 26 września 2017
Reputacja: 932
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak zacząć noob

Postautor: KryptoBanita » czwartek, 23 listopada 2017, 12:09

NAJWAŻNIEJSZE - KUP PORTFEL SPRZĘTOWY.

Weteran
Posty: 1360
Rejestracja: 5 lutego 2013
Reputacja: 646
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak zacząć noob

Postautor: zbiges » czwartek, 23 listopada 2017, 12:12

Każda giełda z fiatami ma do wpłat normalne konta bankowe iban. I wpłacasz tam (na konto podane do wpłat) złotówki.
Pomysł masz całkiem dobry z tymi dziesiącioma krypto. Nie korzystam z Bitbay więc nie wiem jakie oni tam krypto oferują ale jeśli mają LTC to to będzie dobry wybór. Jak kupisz za całą kwotę LTC to wtedy przesyłasz na poloniex używając wtedy tego ciągu znaków. Obsługuje sie to tak samo jak konto bankowe (w każdym razie bardzo podobnie)
KryptoBanita pisze: NAJWAŻNIEJSZE - KUP PORTFEL SPRZĘTOWY.
Nie słuchaj noobów (być może wiekszych od Ciebie) nie kupuj żadnych porfeli sprzętowych, to w twoim przypadku idiotyzm.
Po przelaniu LTC na Poloniex możesz go wymienić na USDT lub BTC i potem kupic co Ci sie spodoba.
Potem ściągnij na swój komp portfele tych zakupionych walut zsynchronizuj je wszystkie online i przelej waluty z Poloniexa na swoje portfele. Najlepiej byłoby gdybyś miał stary komputer z linuxem. Po przelaniu wszystkich walut na komp odłacz go od ineternetu i zajrzyj za rok co sie z tym dzieje. :D To naprawdę jest ciekawy pomysł. Powodzenia!
Ostatnio zmieniony czwartek, 23 listopada 2017, 12:21 przez zbiges, łącznie zmieniany 1 raz.
Prawda istnieje!
Problem w tym, że ja jej nie znam :(
Nie znam jej, choć przez całe życie staram się do niej dotrzeć.
Jeśli więc chcesz skorzystać np z moich prognoz prawdopodobnego ruchu ceny, to musisz to zrobić na własną odpowiedzialność.

Początkujący
Posty: 165
Rejestracja: 30 czerwca 2017
Reputacja: 61
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak zacząć noob

Postautor: GrandKW » czwartek, 23 listopada 2017, 12:16

Na BitBay po lewej wybierasz Portfele, następnie wybierasz walutę PLN i po prawej Wpłata a następnie wybierasz np. Przelew Bankowy i pojawią ci się dane do przelewu. A co do Poloniex tej starej dobrej giełdy, to wiszą mi prawie $1000 od 2 tygodnia i nie mogą zaksięgować. Support totalna padlina. Jest dobrze dopóki nie masz problemu.

@KryptoBanita po co mu portfel sprzętowy do inwestycji 100pln???

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2592
Rejestracja: 26 września 2017
Reputacja: 932
Reputacja postu: 
-1
Napiwki za post: 0 BTC

Jak zacząć noob

Postautor: KryptoBanita » czwartek, 23 listopada 2017, 12:25

Bo wolę mieć 10$ na Ledgerze niż 1000 na Poloniexie?

PS
Jak ma zaczynać od podstaw to FUNDAMENTEM jest Portfel SPRZĘTOWY.

Dodano po 5 minutach 33 sekundach:
zbiges pisze: Najlepiej byłoby gdybyś miał stary komputer z linuxem.
I pralkę Franię.

Początkujący
Posty: 130
Rejestracja: 23 listopada 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak zacząć noob

Postautor: Klejna » czwartek, 23 listopada 2017, 12:33

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi. Zrozumiałem już dużo. Chciałbym na long term poprostu kupic tanie waluty i zobaczyć co będzie za 2-3 lata. Jeżeli z 100-300 zł wlożonych wyciągne wiecej będe zadowolony jak strace to uznam to jak nietrafione kupony w totolotka :) . Jak macie jeszcze jakieś rady to posłucham. Kolega mówi żebym z bitbay na Bittrex się przeżucił. To jakaś różnica jest skoro chce tylko tam kupić jakąs popularną walute by natychmiast ją przelać na giełde gdzie jest pełno mało znanych walut?.

Weteran
Posty: 1360
Rejestracja: 5 lutego 2013
Reputacja: 646
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak zacząć noob

Postautor: zbiges » czwartek, 23 listopada 2017, 12:39

Najpierw wybierz waluty które zamierzasz trzymać a potem poszukaj giełd które nimi handlują. Po zakupie LTC na Bitbay czy na bitmarkecie przelej LTC (w częściach) na te giełdy na których bedziesz mógł kupic swoje waluty. Potem tak jak pisałem wyżej.
Prawda istnieje!
Problem w tym, że ja jej nie znam :(
Nie znam jej, choć przez całe życie staram się do niej dotrzeć.
Jeśli więc chcesz skorzystać np z moich prognoz prawdopodobnego ruchu ceny, to musisz to zrobić na własną odpowiedzialność.

Początkujący
Posty: 130
Rejestracja: 23 listopada 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak zacząć noob

Postautor: Klejna » czwartek, 23 listopada 2017, 12:49

Tutaj mam taką fajną stronkę z kursami jak najadę na dana walute pokazuję mi miejsca gdzie moge nimi obracać.

https://bitinfocharts.com/pl/nowy-krypt ... -2017.html

Założmy że wybieram 10 róznych walut. Niestety nie są one na jednej gdziełdzie a na dwóch. Robie tak. Kupuje w np bitbay LTC transferuje na te dwie giełdy i tam kupie te waluty. Rozumiem już dziękuje wszystkim

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 2370
Rejestracja: 25 stycznia 2012
Reputacja: 402
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Jak zacząć noob

Postautor: devega » czwartek, 23 listopada 2017, 12:49

KryptoBanita pisze: Bo wolę mieć 10$ na Ledgerze niż 1000 na Poloniexie?

PS
Jak ma zaczynać od podstaw to FUNDAMENTEM jest Portfel SPRZĘTOWY.

Dodano po 5 minutach 33 sekundach:
zbiges pisze: Najlepiej byłoby gdybyś miał stary komputer z linuxem.
I pralkę Franię.
Kolego, w tym konkretnym przypadku piszesz bzdury.
@Zbiges ma 100% racji - jeżeli autor tematu chce kupić i trzymać różne mało znane walutycyfrowe, to portfel sprzętowy mu ich nie obsłuży (tylko te bazujace na ERC20) i stary tani komputer (najlepiej na Linuxie) może kosztować podobne pieniądze, a zapewni wystarczajace bezpieczeństwo przy obsłudze dużo większej ilości coinów.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2592
Rejestracja: 26 września 2017
Reputacja: 932
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak zacząć noob

Postautor: KryptoBanita » czwartek, 23 listopada 2017, 14:58

Oczywiście doświadczeni koledzy :)
Po co zieleniak ma ogarniać "skomplikowany" portfel sprzętowy jak może ogarnąć "łatwe" portfele na egzotyczne waluty.
Skończy się tak, że albo będzie trzymał na giełdzie, albo spodobają mu się "jeszcze fajniejsze" portfele online.
Z jakiegoś powodu na portfelach sprzętowych dostępne są takie, a nie inne waluty i właśnie w te powinien kolega początkujący zainwestować, a wynalazkami bawić się jak już trochę okrzepnie.

Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 23 listopada 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak zacząć noob

Postautor: slowdrums » czwartek, 23 listopada 2017, 15:22

Nie chce spamować ale w jakimś stopniu temat wydaje mi się pokrewny z moim :) . Czy mógłbyś któryś z kolegów zerknąć jak sprawy maja się w moim przypadku? https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?f=27&t=24748

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 36 gości