Kupno wielu altów - przelewać BTC czy ETH

Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 18 października 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kupno wielu altów - przelewać BTC czy ETH

Postautor: rgdlez » poniedziałek, 20 listopada 2017, 11:56

Witam, znalazłem sobie kilka obiecujących projektów, większość z niskim marcetcapem i mam zamiar je kupić na longterm (1-5lat). Muszę je kupić na bittrexie, cryptopii i binance.

Moje pytanie:
Czy lepiej kupić BTC od razu na bitbay, czy taniej wyjdzie mi kupić ETH, przelać z niższą opłatą na wymienone giełdy i tam część zamienić na BTC? (większość altów nie jest sprzedawana inaczej niż za btc). Obilczenia szczegółowe są skomplikowane bo altów jest sporo a opłaty są zmienne, giełdy trzy itp - ale może ktoś doświadczony może powiedzieć na pierwszy rzut oka co jest lepszym pomysłem (tańszym, z mniejszą szansą na utknięcie)?

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 992
Rejestracja: 2 lipca 2017
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kupno wielu altów - przelewać BTC czy ETH

Postautor: wamak » poniedziałek, 20 listopada 2017, 22:35

Przy przelewach małej wartości najkorzystniej wychodzi zwykle LTC lub ZEC, ewentualnie BCH. LTC ma mniejsze wahania kursu.
Jeśli to są przelewy na większe kwoty, to już korzystniej może wyjść BTC.
Musisz policzyć, jaki procent wartości przelewu stanowi opłata. Koszt pojedynczej transakcji na giełdzie to jest ułamek procenta (nie wiem, ajk jest na BitBay, bo z niej nie korzystam).

edit
Widzę, że na BitBay koszty wysyłki LTC i ETH wypadają podobnie, a BTC jest prawie 10 razy droższe, norma.
Koszt wypłat (przybliżony, zalezy od kursu danej waluty) na dziś:
BTC: 13,35 zł
LTC: 1,30 zł
ETH: 1,68zł

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], KaTa90 i 28 gości