Gra na giełdzie.

deo
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 24 października 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Gra na giełdzie.

Postautor: deo » wtorek, 24 października 2017, 22:03

Witam, chciałbym zacząć zabawę z BTC i zacząć grać na giełdzie. Na razie mam taki plan żeby kupić za niedużą kwotę BTC jak jest w dołku i sprzedawać jak jest na szczycie, czyli powiedzmy raz na dzień kupić/sprzedać. Nie interesuje mnie na razie lokata długoterminowa, dlatego mam do Was kilka pytań:


1. Kupuję BTC wystawiam je na giełdę i za jakiś czas sprzedaję, gdzie trafiają pieniądze ze sprzedaży, najpierw do portfela czy od razu na konto w postaci PLN?

2. Na jakiej giełdzie najlepiej grać polskiej czy zagranicznej? Rozumiem, że jeśli przelewam PLN na zagraniczną giełdę to płacę dodatkową prowizję za przewalutowanie czy muszę najpierw kupić inną walutę i dopiero przelać na giełdę?

3. Jakie wykresy kursu polecacie? Ja obserwuję na dc-charts.com może być?

4. Czy gra na giełdzie oraz wymiana w kantorze BTC na telefonie są bezpieczne? Chodzi mi oto czy jak np. nie mam w danej chwili dostępu do komputera a widzę, że BTC poszedł w górę, to czy mogę go sprzedać na telefonie.

Ogólnie trochę już poczytałem o co chodzi, poczytałem też o bezpieczeństwie ale jak widzicie i tak mało wiem, a chciałbym w końcu spróbować gry na giełdzie na razie za jakieś małe kwoty np. 100 zł żeby nabrać trochę praktyki. Wiem, że jest to ryzyko i pewnie na początku będę na minusie ale jakoś trzeba zacząć.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2592
Rejestracja: 26 września 2017
Reputacja: 932
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Gra na giełdzie.

Postautor: KryptoBanita » wtorek, 24 października 2017, 22:43

Gdzieś na forum jakaś dobra dusza udostępnia zbiór książek, które należy przeczytać zanim się zacznie grać na giełdzie. Ja nie przeczytałem i dlatego nie gram.
Jak nie chce Ci się przeszukiwać forum to weź tą stówę i idź do księgarni.

Wygadany
Posty: 666
Rejestracja: 14 lutego 2017
Reputacja: 180
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Gra na giełdzie.

Postautor: esse » wtorek, 24 października 2017, 22:48

@deo, w FAQ znajdziesz materiały:
https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?f=27&t=22551

Początkujący
Posty: 64
Rejestracja: 8 lutego 2017
Reputacja: 12
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Gra na giełdzie.

Postautor: Buzz » wtorek, 24 października 2017, 22:49

KryptoBanita pisze: Gdzieś na forum jakaś dobra dusza udostępnia zbiór książek, które należy przeczytać zanim się zacznie grać na giełdzie. Ja nie przeczytałem i dlatego nie gram.
Jak nie chce Ci się przeszukiwać forum to weź tą stówę i idź do księgarni.
Nie czytałem żadnych książek, GRAM na giełdzie i zarabiam tylko, że nie wchodziłem kwotą 100zł bo to byłaby katorga.

deo
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 24 października 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Gra na giełdzie.

Postautor: deo » wtorek, 24 października 2017, 23:36

Buzz pisze: Nie czytałem żadnych książek, GRAM na giełdzie i zarabiam tylko, że nie wchodziłem kwotą 100zł bo to byłaby katorga.
Wiem, że 100 zł to żadne pieniądze na giełdzie, ale mi nie chodzi o to, żeby z tej stówy zrobić 1000, tylko żeby zobaczyć jak to wszystko funkcjonuje. Na 99% stracę te pieniądze, więc po co mam inwestować więcej? Jak trochę pogram małymi kwotami i wdrożę się w temat wtedy mogę pomyśleć nad jakąś większą inwestycją, na razie nie widzę takiej potrzeby.

Czytałem FAQ, czytałem też wiele innych tematów, jednak nie znalazłem nigdzie odpowiedzi na moje pytania, a chciałbym zacząć dlatego pytam.

Początkujący
Posty: 416
Rejestracja: 10 sierpnia 2017
Reputacja: 91
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Gra na giełdzie.

Postautor: Excray » wtorek, 24 października 2017, 23:41

To może skorzystaj z giełdy demo. Tam się możesz za darmo szkolić i zobaczyć "jak to działa".

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2592
Rejestracja: 26 września 2017
Reputacja: 932
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Gra na giełdzie.

Postautor: KryptoBanita » wtorek, 24 października 2017, 23:53

Dla mnie stówa to dużo. A mieć stówę i jej nie mieć to już dwie stówy w plecy!

Może być tak, że prze rok czasu będziesz "próbował" - rano wstawał i sprzedawał, a wieczorem kupował.
Stówa urośnie do 1000zł? Spokojnie. To naprawdę łatwe, jak mamy trend wzrostowy.
Po roku stwierdzisz, że skoro tyle zarobiłeś, to jesteś doświadczonym wyjadaczem i nie czytając żadnej książki wrzucisz wszystko co masz plus pożyczkę z banku. Kolejnego dnia obudzisz się z dupą w nocniku, bo akurat bańka pękła...

Weteran
Posty: 2403
Rejestracja: 27 sierpnia 2017
Reputacja: 1931
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Gra na giełdzie.

Postautor: nariensi » środa, 25 października 2017, 09:51

Nie sądzę, żeby ktoś przez rok gry, startując prawie od zera, nie zdobył doświadczenia i nie był ostrożny na tyle, żeby rozsądnie planować kolejne ruchy z większymi sumami - to nierealne. Rozrzutni i bezmyślni to raczej nie ci, którzy włożyli dużo wysiłku i czasu w pomnożenie swoich skromnych środków na giełdzie :?
@deo ja weszłam na giełdę niecałe dwa miesiące temu z kwotą 200zł z silną determinacją nauki w praktyce (resztę moich niedużych środków trzymam na Coinbase w LTC i BTC) i po miesiącu miałam już prawie 100zł więcej - odrobiłam kilka początkowych błędów i jeszcze wyszłam na plus :D
Oczywiście zawdzięczam to temu forum (DZIĘKUJĘ WAM OGROMNIE!) i codziennie, w miarę możliwości (praca, studia, dzieci :roll: ) czytam i sama próbuję analizować.
Dodam, że nie obyło się bez książek - na razie udało mi się zapoznać z lekturą "Świece i inne japońskie techniki.." Nison'a.
Gram na Bitmex. Przesyłam tam BTC kupione na Coinbase.
Powodzenia!

deo
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 24 października 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Gra na giełdzie.

Postautor: deo » środa, 25 października 2017, 14:17

Ehhh, widzę, że niczego się tu nie dowiem, każde forum takie samo, nabijanie postów i pisanie nie na temat. Zadałem 4 (wydawało mi się) banalne dla was pytania, a tu dyskusja o ryzyku i o innych pierdołach o których wiem.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 212
Rejestracja: 26 czerwca 2017
Reputacja: 90
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Gra na giełdzie.

Postautor: prott3 » środa, 25 października 2017, 14:33

deo pisze:
1. Kupuję BTC wystawiam je na giełdę i za jakiś czas sprzedaję, gdzie trafiają pieniądze ze sprzedaży, najpierw do portfela czy od razu na konto w postaci PLN?

2. Na jakiej giełdzie najlepiej grać polskiej czy zagranicznej? Rozumiem, że jeśli przelewam PLN na zagraniczną giełdę to płacę dodatkową prowizję za przewalutowanie czy muszę najpierw kupić inną walutę i dopiero przelać na giełdę?

3. Jakie wykresy kursu polecacie? Ja obserwuję na dc-charts.com może być?

4. Czy gra na giełdzie oraz wymiana w kantorze BTC na telefonie są bezpieczne? Chodzi mi oto czy jak np. nie mam w danej chwili dostępu do komputera a widzę, że BTC poszedł w górę, to czy mogę go sprzedać na telefonie.

Ogólnie trochę już poczytałem o co chodzi, poczytałem też o bezpieczeństwie ale jak widzicie i tak mało wiem, a chciałbym w końcu spróbować gry na giełdzie na razie za jakieś małe kwoty np. 100 zł żeby nabrać trochę praktyki. Wiem, że jest to ryzyko i pewnie na początku będę na minusie ale jakoś trzeba zacząć.
1. Do portfela na giełdzie, to Ty decydujesz co z nimi dalej robisz.
2.Różne giełdy różnie działają, jedna przyjmuje fiaty inna nie.Zacznij od giełdy PL to przynajmniej support będziesz miał w ojczystym języku
3.Masz na giełdzie
4.Możesz, a co do bezpieczeństwa to w głównej mierze zależy ono od Ciebie a nie od giełdy.
5.Na wszystkie Twoje pytania są już odpowiedzi na tym forum jednak Ty zamiast wysilić się odrobinę i poszukać zakładasz nowy temat i oburzasz się że nikt nie chce Ci pomóc.Zastanów się przez chwilę jak by wyglądało to forum gdyby każdy przy byle pytaniu zakładał nowy temat zamiast użyć opcji "szukaj"

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 30 października 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Gra na giełdzie.

Postautor: peterhand » poniedziałek, 30 października 2017, 04:19

Witam, jestem nowy, mój pierwszy post, niech ktoś z doświadczonych graczy powie, czy gra na BTC, różni się czymkolwiek od gry na GPW? Pytam, bo na GPW gram z 10 lat i doszedłem do wniosku, że muszę się przerzucić na coś innego. Generalnie jak płynne są krypto waluty, gdzie założyć konto, kto czuwa nad transakcjami i jakie są prowizje od kupna, sprzedaży?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1938
Rejestracja: 4 września 2013
Reputacja: 245
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Gra na giełdzie.

Postautor: novymivo » poniedziałek, 30 października 2017, 06:37

nariensi pisze: Nie sądzę, żeby ktoś przez rok gry,
Rok gry to nie duzo. Rok gry w trendzie wzrostowym to zadna nauka. Mysle ze dopiero 2-3 lata daja jakis wiekszy oglad a granie no i trend wz. sp i boczniak.
@deo,
1- do portfela na danej gieldzie i stamtad mozesz zlecic przelew bankowy na konto ( nie kazda gielda obsluguje przelewy bankowe, nie obsluguja pieniedzy fiatow w calosci )
2- na pl jest mniejszy ruch, mysle ze jezeli chcesz grac aktywnie i notowac zysk /strate w roznicy kilku dolarow ( pomijajac prowizje ) to lepiej grac na gieldzie z duzym obrotem danej waluty - bittrex, bitfinex ( pamietaj gielda i tak nie jest bezpieczna, wystepuja hacki)
3-bitcoinwisdom.com , cryptowatch
4-jest bezpieczne na tyle na ile tel jest bezpieczny i wolny od malwaru,
5- trzymajac srodki na gieldzie musisz sie liczyc z ich utrata i mozliwoscia ich nie odzyskania w przyszlosci, prawo jest skomplikowane, no i pamietaj zabezpiecz komputer i hasla + 2 FA google auth to taki standard by czuc sie w miare bezpiecznie.
Powodzenia
Polskie Forum Bitcoin.pl

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 3 listopada 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Gra na giełdzie.

Postautor: samibaceri » piątek, 26 listopada 2021, 07:51

Lepiej grać w proste gry komputerowe. IMHO

Początkujący
Posty: 178
Rejestracja: 14 marca 2020
Reputacja: 20
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Gra na giełdzie.

Postautor: nrth » piątek, 26 listopada 2021, 08:35

Taksówkarze i budowlańcy chyba wchodzą na rynek 😅

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 417
Rejestracja: 4 sierpnia 2017
Reputacja: 310
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Gra na giełdzie.

Postautor: KamilZ » piątek, 26 listopada 2021, 15:52

1. Pieniądze są na giełdzie, musisz je wypłacić na konto.
2. Małe kwoty to możesz na polskiej bo szybciej i łatwiej. Jak duże kwoty, to mogą Ci zablokować wypłatę.

3. Sprawdź w dziale Przedszkole/Dyskusja na temat kursu BTC jakich ludzie używają i jaki Ci może odpowiadać.

4. Zależy jaki masz "kantor BTC" na telefonie. Jeśli to jakaś nowość, lub mało renomowana firma, to środki mogą wyparować. Jeśli coś znanego to przy małych kwotach nie powinieneś się martwić

(99% ludzi traci na daytradingu. Czujesz się wyjątkowy?)

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: bn801, Jahu, Karolak, shinya56, updownupdown, zombu i 34 gości