W jaki sposób najlepiej zacząć

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 6 października 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jaki sposób najlepiej zacząć

Postautor: Xenoth » piątek, 6 października 2017, 16:24

Jako, że to mój pierwszy post na tym forum to serdecznie wszystkich witam!

W dość specyficznych okolicznościach 'zderzyłem' się z pojęciem Bitcoina. Otóż poznałem 'bitcoinowego youtubera' - Trevona Jamesa. Dopiero w tym momencie troszkę bardziej zainteresowałem się tematem. Po obejrzeniu jego produkcji do nadal nie wiem co sądzić o tym temacie. Otóż kopie on na wszelkich cloudach... Oglądając jego materiały można by dojść do wniosku, że Bitcoin to pieniądze na, które leżą na ziemi.

Oczywiście, uznaję że teorie o jego zarobkach z BTC są bardzo mocno przesadzone, ale mimo wszystko temat mnie dość mocno wkręcił.

Pomimo dostępu do darmowego prądu, to właśnie cloud mining wydaje mi się bardzo ciekawy. Wiadomo, że firmy mają z tego swój niemały profit, ale cóż... Nie jestem techniczny i nie bardzo chce mi się kombinować samemu z koparkami. Dodatkowo jeszcze fajne jest to, że w zamian za wydobyte BTC można kupować więcej mocy obliczeniowej, więc taki cloud daje na prawdę dużo wolności ;)

Docelowo chciałbym się pobawić we filpowanie btc. Kilka lat grałem na giełdzie, więc myślę że i tutaj się odnajdę i będę mógł pokombinować i może uda się coś zarobić na tym.

I pytanie brzmi następująco. Jakbym chciał wrzucać miesięcznie załóżmy 50 euro w BTC. Czy bardziej opłaca się kupienie czystej waluty i wtedy bawić się we flipowanie? Czy może lepiej te 50 eur wrzucić na clouda i mieć stałą 'dniówkę'? Aktualnie mówimy o stosunkowo niedużych pieniążkach, by nauczyć się podstaw. O poważniejszych kwotach będę myślał, gdy najpierw 'pobawię się'

Pozdrawiam i z góry dzięki ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2592
Rejestracja: 26 września 2017
Reputacja: 932
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jaki sposób najlepiej zacząć

Postautor: KryptoBanita » piątek, 6 października 2017, 16:40

Zapomnij o "cloud miningu"! Zapomnij o kupowaniu "mocy obliczeniowej"! To są wyrzucone pieniądze w sponsorowanie obcym osobom egzotycznych wyjazdów, a Ciebie będą mamić obietnicami, że już za 4 lata, już za 4 lata, Polska będzie mistrzem świata. To już lepiej zainwestuj w Rydzyka i jego obietnice o życiu wiecznym.
Najkorzystniej - kupuj walutę.
Jak się będziesz upierał na kopanie to skoro masz "darmowy prąd" to postaw sobie koparkę.
Jak masz własnego peceta, to kup sobie na początek kartę, która po pierwsze będzie Ci służyła do grania. Po drugie zaczniesz zgłębiać tajniki kopania. Najtaniej wyjdzie 1060 3GB - 859zł
Tylko nie bierz żadnych kredytów, ani na koparkę, ani na zakup waluty.

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 12 października 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jaki sposób najlepiej zacząć

Postautor: Focus » piątek, 13 października 2017, 00:48

Witam z racji że pytanie o podobnej tematyce już powstało chcialbym się dołączyć.

Jestem totalnie zielony w kopaniu ale temat mnie mocno zaciekawił i rozmyślam czy nie zainwestować w koparkę z, którą wiązałbym zarobki.

Jesli zainwestuje sume w przyblizeniu +/- 12 tyś zł w koparkę to czy po odjęciu średnich kosztów prądu mógłbym liczyc na zyski w wyskokosci 600zł w skali miesiąca? Jeśli tak to czy nie było by totalną głupotą jeśli pozyskałbym inwestora w celu zakupu koparki?

Wygadany
Posty: 638
Rejestracja: 1 lipca 2017
Reputacja: 111
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jaki sposób najlepiej zacząć

Postautor: gofer » piątek, 13 października 2017, 01:22

@Focus Odpowiem na pierwsze pytanie jedynie:
600pln na czysto miałem w ostatnich 30 dniach na 8x gtx 1060 6GB przy cenie 60gr/kWh
(do tego było kilka kilkugodzinnych przestojów :/)

Początkujący
Posty: 47
Rejestracja: 28 sierpnia 2017
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jaki sposób najlepiej zacząć

Postautor: Parcatras » piątek, 13 października 2017, 08:43

Tak naprawdę nie da się obliczyć przyszłych zarobków, każdy może napisać ile zarobił w przeszłości. Wszystko zależy od tego kiedy sprzedajesz walutę, jak sprzedajesz na bieżąco to średni zysk miesięczny to około 5-7% . Jak sprzedajesz tylko przy wzrostach dużych to zysk może wynieść 15% miesięcznie.

PS. Najważniejsze w zarobku, to aby nie było przestoju w kopaniu :) Kopię miesiąc i miałem tydzień przestoju - zamiast 800 zł zarobku mam 600 zł.

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 12 października 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jaki sposób najlepiej zacząć

Postautor: Focus » piątek, 13 października 2017, 21:58

A co myślicie o pozyskaniu inwestora na kwote 12 tyś zł? I czy oplaca się kupywac gotową koparke czy samemu składać?

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14380
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Re: W jaki sposób najlepiej zacząć

Postautor: rav3n_pl » sobota, 14 października 2017, 11:49

Składana praktycznie zawsze taniej, Zależy na ile liczysz swój czas i umiejętności.
Kupna zwykle skonfigurowana, sprawdzona itp.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: EL POLAKO, Ostrowin, pablo_gr i 33 gości