Jestem nowy i nie chce mi się szukać

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Jestem nowy i nie chce mi się szukać

Postautor: ShadowOfHarbringer » piątek, 6 października 2017, 11:50

Marman90 pisze:ogarnij sobie twitter - zrob konto z coinmarketcup wejdz w popularniejsze krypto i social tam sa oficjalne twittery i obserwuj je na biezaca, https://www.reddit.com/r/CryptoCurrency/new/ tutaj jest duzo informacji, oczywiscie forum bitcointalk, blockfolio na androida, mozesz przegladac rowniez tradingviev.com. ogladaj mase filmow na youtubie to na poczatek
Nie sądzę. To jest bardzo zła rada, nie słuchajcie jej.

Z czytania na bieżąco twittera, czytania cenzurowanego forum bitcointalk oraz przeglądania reddita Cryptocurrency nic się nie dowiesz, poza bałaganem i szumem informacyjnym. Prędzej można sobie mózg spalić od przeładowania informacjami niż czegoś faktycznie się dowiedzieć. Informacji jest tyle, że NIKT początkujący nie da rady tego ogarnąć, o ile nie jest autystyczny albo nie ma IQ 190.

Zacząć trzeba od podstaw, a nie rzucać się w wir informacji bez ładu i składu i potem przerżnąć całe pieniądze na jakiegoś shitcoina, "bo na twitterze piszą że jest zajebisty".

Co do oglądania filmików na Youtubie, kolega nie powiedział czy u niego dobrze z angielskim więc nie proponuję filmików. Znam dużo fajnych filmików, które potrafią wytłumaczyć czym jest Bitcoin, kryptografia klucza pub/priv czy funkcja hashująca.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Początkujący
Posty: 23
Rejestracja: 24 sierpnia 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jestem nowy i nie chce mi się szukać

Postautor: 1asen234k » piątek, 6 października 2017, 17:05

Też mi się nie chce szukać, więc mam pytanie o prowizję.
Inputy podnoszą "ciężar transakcji". Ok.
Mam pytanie łopatologiczne.
Proszę mnie nie zachęcać do używania nowego adresu dla każdej transakcji (nie w tym rzecz).

Adres 10 inputów i jeden output, który wyczyścił saldo (0,00 BTC).
Przyjmuję kolejnych np. 10 transakcji na ten adres
lub przyjmuję 10 transakcji na adres "nowy".
Czy prowizja drugiego outputa z obu adresów będzie taka sama czy inna?

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jestem nowy i nie chce mi się szukać

Postautor: pm7 » sobota, 7 października 2017, 13:59

1asen234k pisze: Adres 10 inputów i jeden output, który wyczyścił saldo (0,00 BTC).
Przyjmuję kolejnych np. 10 transakcji na ten adres
lub przyjmuję 10 transakcji na adres "nowy".
Czy prowizja drugiego outputa z obu adresów będzie taka sama czy inna?
Źle zadałeś pytanie. Prowizje liczy się od transakcji. Jakbyś spytał "czy prowizja następnej transakcji będzie taka sama zarówno w przypadku adresu używanego w przeszłości, jak i adresu nowego", to odpowiedź jest "tak". Co więcej, prowizja jest taka sama jeżeli masz dwa inputy na jednym adresie albo po jednym inpucie na dwóch adresach.

Początkujący
Posty: 23
Rejestracja: 24 sierpnia 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jestem nowy i nie chce mi się szukać

Postautor: 1asen234k » niedziela, 8 października 2017, 21:33

No i nie zrozumiałem odpowiedzi.
Może inaczej. Mam adres było na nim dużo inputów i kilka outputów, po transakcjach saldo jest zero.
Czy kolejne wpływy na ten adres będą generowały taką sama prowizję jak wpływy na nowy adres, czy nie.

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jestem nowy i nie chce mi się szukać

Postautor: pm7 » poniedziałek, 9 października 2017, 13:53

Sieć nie odróżnia obecnie adresów używanych od nieużywanych.
Co więcej, o ile mi wiadomo nie są odróżniane wpływy na ten sam adres od wpływów na różne adresy.

Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 12 czerwca 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pierwszy portfel - coinomi

Postautor: donieq » czwartek, 12 października 2017, 05:20

Hej planuje swój przerwy zakup btc, bedzie to około 0.3 btc, na dobry początek, i założyłem konto na takowym portfelu, czy jest on bezpieczny żeby trzymać w przyszłości powiedzmy kwotę do 2-3btc?? Czy jest coś lepszego i możesz w języku polskim?

Przeszukałem internety i forum ale większość było starych tematów a nawet najbardziej Polacyny portfel już nie istniał :O na stronie pisali ze zwinki interes, co w takim wypadku się dzieje z naszymi koinami?

Wygadany
Posty: 666
Rejestracja: 14 lutego 2017
Reputacja: 180
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pierwszy portfel - coinomi

Postautor: esse » czwartek, 12 października 2017, 06:53


pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jestem nowy i nie chce mi się szukać

Postautor: pm7 » czwartek, 12 października 2017, 10:46

donieq pisze: Przeszukałem internety i forum ale większość było starych tematów a nawet najbardziej Polacyny portfel już nie istniał :O na stronie pisali ze zwinki interes, co w takim wypadku się dzieje z naszymi koinami?
Bierzesz backup i importujesz w innym portfelu. Czasami trzeba go nieco przerobić, są instrukcje dostępne. Jak nie masz backupu, nie masz środków.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: grzeg i 37 gości