Jestem nowy i nie chce mi się szukać

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 1 października 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jestem nowy i nie chce mi się szukać

Postautor: robboy » środa, 4 października 2017, 13:11

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów,
Postanowiłem zacząć swoją edukację od tego forum. Zaznaczam że jestem zupełnie zielony"wiem że nic nie wiem, startuje z pozycji 0". Może znajdzie się osoba która poprowadzi mnie na początek w tym temacie? . Forum jest na tyle obszerne że po kilkudziesięciu postach nie wiem nic oprócz tego że mam już wyrobiony jeden portfel bitchain.
Czekam na miłe odpowiedzi :)

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14380
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

POMOCY!

Postautor: rav3n_pl » środa, 4 października 2017, 13:28

robboy pisze: Postanowiłem zacząć swoją edukację od tego forum.
Zacznij od CZYTANIA.
Szukajka podpowie Ci wątki z Twoimi pytaniami.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Początkujący
Posty: 30
Rejestracja: 1 sierpnia 2017
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jestem nowy i nie chce mi się szukać

Postautor: Marman90 » środa, 4 października 2017, 13:57

Droga na skróty nigdy sie nie uda. Wystarczy posiedziec i poczytac sa tematy podwieszone, jest mnostwo artykulow nie po to ktos to wszystko pisal by potem jeszcze tlumaczyc kazdemu z osobna. Jak tak podchodzisz juz do tematu do daleka droga przed Toba do jakichkolwiek zarobków.

Początkujący
Posty: 142
Rejestracja: 1 września 2017
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jestem nowy i nie chce mi się szukać

Postautor: wsite » środa, 4 października 2017, 14:07

Jestem nowy i nie chce mi się szukać
To tak jakbym w pracy powiedział "Jestem nowy i nie chce mi się pracować" :D

Załóż konto na giełdzie bitbay, zobacz jak to wygląda. Obczaj stronę https://www.worldcoinindex.com/ ;) żebyś miał świadomość ile altów jest w świecie kryptowalut :D

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14380
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Jestem nowy i nie chce mi się szukać

Postautor: rav3n_pl » środa, 4 października 2017, 14:10

Żeby nie było: to ja zmieniłem temat, oryginalny brzmiał bardzo rzeczowo: "POMOCY"
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Weteran
Posty: 2403
Rejestracja: 27 sierpnia 2017
Reputacja: 1931
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jestem nowy i nie chce mi się szukać

Postautor: nariensi » środa, 4 października 2017, 14:37

@robboy
Jestem nowa, mam jakiś miesiąc z okładem ;)
Przez ten czas przeczytałam kilkadziesiąt artykułów w sieci, śledzę codziennie to forum, pokonałam książkę z analizy świec i powiem ci, że jestem ciągle na początku drogi do konkretnych zysków - na Bitmexie ledwie wychodzę bez strat :lol:
Ale się zaparłam, po prostu nie da się pójść na łatwiznę, tu trzeba wysiłku i czasu, żeby zrozumieć zależności, wyciągać właściwe wnioski, reagować we właściwym czasie itp. itd.
Życzę wytrwałości 8-)

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 1 października 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jestem nowy i nie chce mi się szukać

Postautor: robboy » środa, 4 października 2017, 14:39

Nawet nie myślałem o "chodzie na skróty" :) wątków jest za dużo i muszę zawęzić poszukiwania. Nie wiem natomiast co i w jakiej kolejności
Raczej należę do rocznika bardzo "poważnego" i rzeczowego :)
Może powinienem zapytać gdzie Waszym zdaniem zarobić pierwsze 0,00001 xcoins a później zainwestować według intuicji i nauki

Weteran
Posty: 2403
Rejestracja: 27 sierpnia 2017
Reputacja: 1931
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jestem nowy i nie chce mi się szukać

Postautor: nariensi » środa, 4 października 2017, 14:57

@robboy jeśli nie kopiesz bitków to musisz je najpierw kupić - chyba że masz już kupione i chcesz zacząć grać

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 1 października 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jestem nowy i nie chce mi się szukać

Postautor: robboy » środa, 4 października 2017, 15:08

@nariensi
na kopanie chyba musiałbym mieć dobry sprzęt z tego co wyczytałem troszkę na forum :( Pozostaje kupno

Weteran
Posty: 2403
Rejestracja: 27 sierpnia 2017
Reputacja: 1931
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jestem nowy i nie chce mi się szukać

Postautor: nariensi » środa, 4 października 2017, 15:23

Powiem ci jak ja zrobiłam. Założyłam wallet/konto na Coinbase i ustawiłam sobie kartę debetową jako "payment method" - to na szybkie zakupy BTC jakby się paliło ;) - korzystam z tej metody, ale opłaty są za wysokie. Docelowo dodałam swoje konto normalne bankowe PKOBP i mogę większe sumy przelewać za 8zł jako Dewizowe Polecenie Wypłaty - tylko to może trwać ze trzy dni.
Na Coinbase trzymam większość BTC i cieszę się jak drożeje :D , a jak tanieje to przelewam na giełdę Bitmex, albo zmieniam walutę na Euro na Coinbase.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 216
Rejestracja: 19 września 2017
Reputacja: 45
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jestem nowy i nie chce mi się szukać

Postautor: constantine » środa, 4 października 2017, 15:50

wsite pisze: Załóż konto na giełdzie bitbay, zobacz jak to wygląda
Ja tam bym nie polecał tej giełdy na dobry czy jakikolwiek początek :evil:

Wygadany
Posty: 557
Rejestracja: 4 lipca 2017
Reputacja: 203
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jestem nowy i nie chce mi się szukać

Postautor: Harey » środa, 4 października 2017, 16:21

@constantine, widzę że postawiłeś sobie za punkt honoru robić tej giełdzie czarny PR. Polecona jakaś na poczcie nie czeka na odbiór? Nie mam z tą giełdą nic wspólnego, nawet żadnych środków jako klient - patrzę na to z dystansu i zastanawiam się po co Tobie dodatkowe, większe problemy?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 216
Rejestracja: 19 września 2017
Reputacja: 45
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jestem nowy i nie chce mi się szukać

Postautor: constantine » środa, 4 października 2017, 16:28

Harey pisze:@constantine, widzę że postawiłeś sobie za punkt honoru robić tej giełdzie czarny PR. Polecona jakaś na poczcie nie czeka na odbiór? Nie mam z tą giełdą nic wspólnego, nawet żadnych środków jako klient - patrzę na to z dystansu i zastanawiam się po co Tobie dodatkowe, większe problemy?
A ty postawiłeś sobie za punkt honoru, żeby przy każdej okazji mnie ostrzegać o rzekomych wielkich konsekwencjach? Może na ciebie jakiś polecony czeka (?) To jest forum do wyrażania opinii, tak czy nie?
Taką mam opinię o tej giełdzie, mam do tego prawo, więc daruj sobie proszę dalsze pouczenia. Tym bardziej, że w wątku poświęconym BB ludzie piszą o wiele gorzej niż ja kiedykolwiek.

Wygadany
Posty: 557
Rejestracja: 4 lipca 2017
Reputacja: 203
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jestem nowy i nie chce mi się szukać

Postautor: Harey » środa, 4 października 2017, 16:38

constantine pisze: To jest forum do wyrażania opinii, tak czy nie?
Owszem, dlatego wyraziłem opinię odnośnie Twoich działań i powtórzę ją, jeśli uznam za zasadne.
Weź proszę również pod uwagę, że czytanie tych gorzkich żali w każdym wątku może być dla wielu irytujące.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 216
Rejestracja: 19 września 2017
Reputacja: 45
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jestem nowy i nie chce mi się szukać

Postautor: constantine » środa, 4 października 2017, 16:42

Harey pisze: Weź proszę również pod uwagę, że czytanie tych gorzkich żali w każdym wątku może być dla wielu irytujące.
W każdym wątku.. :D
Też weź proszę pod uwagę, że będę pisał, gdzie uznam za stosowne.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Jestem nowy i nie chce mi się szukać

Postautor: ShadowOfHarbringer » środa, 4 października 2017, 16:48

robboy pisze:Witam serdecznie wszystkich forumowiczów,
Postanowiłem zacząć swoją edukację od tego forum. Zaznaczam że jestem zupełnie zielony"wiem że nic nie wiem, startuje z pozycji 0". Może znajdzie się osoba która poprowadzi mnie na początek w tym temacie? . Forum jest na tyle obszerne że po kilkudziesięciu postach nie wiem nic oprócz tego że mam już wyrobiony jeden portfel bitchain.
Czekam na miłe odpowiedzi :)
Kolego, temat kryptowalut jest tak niewyobrażalnie głęboki, że tutaj nie ma szybkich ścieżek na skróty, no chyba że chcesz szybko pozbyć się wszystkich pieniędzy i wylądować na bruku.

Czytaj, czytaj, czytaj i jeszcze raz czytaj dużo.

Dobry start z mojego punktu widzenia, to artykuł Bitcoin na wikipedii - przeczytaj go tak z 5 razy, bo za pierwszym razem ani za drugim na pewno nie zrozumiesz chyba że jesteś geniuszem albo masz fakultet z kryptografii:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Bitcoin

Jeżeli na to co tam widzisz robisz wielkie oczy i mówisz "WHAT ?", to najpierw przeczytaj jeszcze artykuły o kryptografii klucza publicznego i funkcji hashującej - po 3 razy każdy:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Kryptogra ... ublicznego
https://pl.wikipedia.org/wiki/Funkcja_skr%C3%B3tu

Jeżeli nie lubisz czytać, poleciłbym jakieś fajne video takie jak to , niestety wszystkie są po angielsku.
Jak u Ciebie z angielskim ?
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 1 października 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jestem nowy i nie chce mi się szukać

Postautor: robboy » środa, 4 października 2017, 22:48

@ShadowOfHarbringer,
Dziękuję za miłą odpowiedź, tak to powinno wyglądać. Dziękuje innym użytkownikom również. Oczywiście wezmę się do czytania i zobaczymy czy coś ....wymyślę. Oczywiście nie chciałbym zacząć przygody na minusie w jakiejkolwiek formie, raczej wybrałbym metody wolniejsze i bardziej realne niż pozbawione minimum ryzyka. (z moim angielskim jest różnie nie ukrywam choć nie jest to język dla mnie zupełnie obcy, to młodsze pokolenie jest lepsze w te klocki :)). Myślę że jeszcze nie raz będę zadawał masę głupich i niedorzecznych pytań. Dziękuję

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jestem nowy i nie chce mi się szukać

Postautor: pm7 » czwartek, 5 października 2017, 10:43

robboy pisze: Forum jest na tyle obszerne że po kilkudziesięciu postach nie wiem nic oprócz tego że mam już wyrobiony jeden portfel bitchain.
https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?f=27&t=22551
nariensi pisze:Powiem ci jak ja zrobiłam. Założyłam wallet/konto na Coinbase i ustawiłam sobie kartę debetową jako "payment method" - to na szybkie zakupy BTC jakby się paliło ;) - korzystam z tej metody, ale opłaty są za wysokie. Docelowo dodałam swoje konto normalne bankowe PKOBP i mogę większe sumy przelewać za 8zł jako Dewizowe Polecenie Wypłaty - tylko to może trwać ze trzy dni.
Na Coinbase trzymam większość BTC i cieszę się jak drożeje :D , a jak tanieje to przelewam na giełdę Bitmex, albo zmieniam walutę na Euro na Coinbase.
Należy zwrócić uwagę, że Coinbase to firma, która w Twoim imieniu trzyma BTC. Co to znaczy? Masz tylko obietnicę przekazania BTC na żądanie. W każdej chwili mogą się przestać wywiązywać ze zobowiązań, mogą zażądać różnych weryfikacji (dowód osobisty, potwierdzenie legalności przekazanych tam środków, itd.) blokują wypłaty.

Weteran
Posty: 2403
Rejestracja: 27 sierpnia 2017
Reputacja: 1931
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jestem nowy i nie chce mi się szukać

Postautor: nariensi » czwartek, 5 października 2017, 11:02

@pm7 to na początek oczywiście ;) jeszcze obracam mocno niecałym 1BTC

Początkujący
Posty: 30
Rejestracja: 1 sierpnia 2017
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jestem nowy i nie chce mi się szukać

Postautor: Marman90 » czwartek, 5 października 2017, 18:19

ogarnij sobie twitter - zrob konto z coinmarketcup wejdz w popularniejsze krypto i social tam sa oficjalne twittery i obserwuj je na biezaca, https://www.reddit.com/r/CryptoCurrency/new/ tutaj jest duzo informacji, oczywiscie forum bitcointalk, blockfolio na androida, mozesz przegladac rowniez tradingviev.com. ogladaj mase filmow na youtubie to na poczatek

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: adamjttk, kim_dzong_un, shinya56 i 16 gości