Chciałbym kupić trochę kryptowaluty tylko jak to konkretnie zrobić? gdzie trzymać?

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 20 września 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Chciałbym kupić trochę kryptowaluty tylko jak to konkretnie zrobić? gdzie trzymać?

Postautor: laik » środa, 20 września 2017, 14:00

Witam,
Chciałbym kupić trochę kryptowaluty tylko jak to konkretnie zrobić? gdzie trzymać? giełdy są bezpieczne można tam trzymać coiny? portfele? jak to wszystko wygląda interesuje mnie lsk, eth i jakies inne mniej znane.
wybaczcie za te podstawowe pytania , lecz w internecie jest mnóstwo syfu, wszystko idzie do przodu i sposób który ktoś proponuje ( np. z trzymaniem waluy ) może być juz nieaktualny .
pozdrawiam

Początkujący
Posty: 192
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 16
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Zakup, trzymanie - laik

Postautor: x157 » środa, 20 września 2017, 14:08

Nie trzyma się krypto na giełdzie. Może upaść, być zablokowana lub zhakowana. Jeżeli robisz to po taniości to polecam paper wallet a jak chcesz się bezpieczniej i lepiej to portfel sprzętowy, Trezor lub Ledger. Poczytaj o tym na forum, jest tu sporo wpisów.

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14380
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Zakup, trzymanie - laik

Postautor: rav3n_pl » środa, 20 września 2017, 14:10

laik pisze: giełdy są bezpieczne
Nie. Nie czytałeś NIC na forum?
laik pisze: i sposób który ktoś proponuje
Paper wallet zawsze będzie dobry do trzymania.
laik pisze: interesuje mnie lsk, eth i jakies inne mniej znane.
Najlepiej pełny wallet danej waluty. Multiwallety mają zwykle problemy.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zakup, trzymanie - laik

Postautor: Bit-els » środa, 20 września 2017, 14:14

Z tym że do "egzotycznych" monet są zwykle tylko core portfele. Pełny blockchain.
Wybierz kilka z Top10 coinmarketcap.com i trzymaj na coinomi. Kup za 200-300 zl smartfona z aktualną wersją androida. I to będzie Twoj sprzęt tylko do crypto.
2-3 kopie seeda portfela coinomi, dobry alfanumeryczny pin i jest to opcja b.bezpieczna. Coinomi to multiwallet.

Dodano po 1 minucie 31 sekundach:
Chciałbym kupić trochę kryptowaluty tylko jak to konkretnie zrobić? gdzie trzymać?
@rav3n_pl, coinomi jest naprawdę dobry. A seed zawsze odtworzy privy. Odpowiednie narzędzie znajdzie się w sieci na wypadek znikniecia serwerów tego portfela

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 20 września 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Chciałbym kupić trochę kryptowaluty tylko jak to konkretnie zrobić? gdzie trzymać?

Postautor: laik » środa, 20 września 2017, 14:55

ok, a więc tak. Na giełdzie nie trzymam, ogarniam paper wallet. na początek mam zamiar robić lokaty długoterminowe , więc taki wydaje mi się dobrym rozwiązaniem.
Tworzę go na http://www.bitaddress.org tej stronie tak? zapisuję dwa kody ; share i secret.
teraz jak z niego korzystać? jak przelać na niego walutę? i czy obsługuję on kazdą czy tylko topowe coiny?


edit: pisząc paper wallet miałem na myśli wallet offline

Wygadany
Posty: 557
Rejestracja: 4 lipca 2017
Reputacja: 203
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Chciałbym kupić trochę kryptowaluty tylko jak to konkretnie zrobić? gdzie trzymać?

Postautor: Harey » środa, 20 września 2017, 15:06

Kolego @laik, ja rozumiem, że nick bardzo wdzięczny i do czegoś zobowiązuje... :mrgreen:
Mimo wszystko polecam Tobie najpierw poczytać, potem zrobić eksperymenty na drobnych kwotach.
Dlaczego? Nie dalej jak wczoraj ktoś płakał w rękaw, że nie ma jego coinów i do tego był tak rasowym laikiem, że pomoc była niemożliwa (brak podstaw, znajomości języka en i chyba chęci i wiary, że się uda)
To nie jest złośliwość, ale dobra rada. Przemyśl.
Ps. też preferuję rozwiązania oparte o seed. Człowiek jest omylny, jedno piwo za dużo ;) i reszta pójdzie na adres do którego klucz gdzieś się zgubił, albo przytrafi się inne równie niemożliwe :D

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 20 września 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Chciałbym kupić trochę kryptowaluty tylko jak to konkretnie zrobić? gdzie trzymać?

Postautor: laik » środa, 20 września 2017, 16:20

@Harey, nikt nie powiedział, że chcę zainwestować w to setki tysięcy.
Właśnie żeby nie płakać później w rękaw , zadaję te "głupie " pytania

Wygadany
Posty: 557
Rejestracja: 4 lipca 2017
Reputacja: 203
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Chciałbym kupić trochę kryptowaluty tylko jak to konkretnie zrobić? gdzie trzymać?

Postautor: Harey » środa, 20 września 2017, 16:27

Pytać dobrze, uzyskasz jakąś tam fragmentaryczną wiedzę. Jak się dokształcisz poskładasz wszystkie kawałki. Jak "pojedziesz" tylko na odpowiedziach i nie zrozumiesz mechanizmów to się przejedziesz w krypto. Tylko tyle, już się zamykam :D

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: adamjttk, shinya56 i 22 gości