Portfele a Linuks

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 18 września 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Portfele a Linuks

Postautor: agaaop » poniedziałek, 18 września 2017, 22:59

Cześć,

Mam kilka pytań z pozycji laika ( nigdy wcześniej nie inwestowałam w kryptowaluty, nie korzystałam z portfeli co za tym idzie nie wiem jak minimalizować zagrożenie utraty środków z porfela czy giełdy. Jeśli ktoś znajdzie chwilę, żeby odpowiedzieć mi na kilka pytań będę wdzięczna:) Z tego co wyczytałam na tą chwilę wywnioskowałam, że najbezpieczniej jest korzystać z portfeli na Linuksie. Zaufana osoba zainstalowała mi Linuksa i teraz mam kilka pytań:

1. Czy jest gdzieś zamieszczona jakaś oficjalna instrukcja jak instalować/uruchamiać takie portfele jak Lisk Nano czy Electrum na Linuksie? Prześledziłam wiele stron i wątków ale dla mnie niektóre pojęcia, którymi się posługujecie to czarna magia i nie wiem od czego zacząć, gdzie szukać itp.

2. Czy instalując dany portfel na Linuksie powinnam to robić z pozycji administratora ( root, sudo su) czy z pozycji użytkownika (jak jest bezpieczniej?)

3. To samo pytanie co pkt 2 ale odnośnie korzystania tj uruchamiania, transakcji itp - czy korzystać na prawach administratora czy użytkownika?

4. Czy Lisk ma jakiś oficjalny paper wallet?

To pytania, które nurtują mnie na starcie... Czy jako doświadczeni użytkownicy zalecacie korzystanie z portfeli na linuksie dla kogos kto nie miał z tym do czynienia wcześniej czy raczej darować sobie i przesiąść się na windowsa? Jest to do ogarnięcia?

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14380
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Portfele a Linuks

Postautor: rav3n_pl » poniedziałek, 18 września 2017, 23:18

1 najprościej git clone configure make xD
2. zawsze jako user
3 jw
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 25 września 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: BTC: 1387teu1BeJLVfofn8tn3fWrLarzQH

Portfele a Linuks

Postautor: maf2 » wtorek, 26 września 2017, 03:36

Musiałabyś się najpierw linuxa poduczyć. Portfele(paczki) z roota raczej się instaluje. Sposobów instalacji na linuxa jest sporo więc musiałbyś podać konkretny portfel to pomogę. Można dodać repo można instalować z paczki i tu zależy czy to jest np. deb czy plik sh.

np. deb instalujemy wpisując dpkg -i nazwapliku.deb

Jak masz pytania to pisz. Poza tym jaka to dystrybucja linuxa ?. Ogólnie jak musiałaś prosić kogoś o zainstalownaie linuxa to czarno to widzę ;)

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: cafard, Zmarzniety0 i 40 gości