Revolut a wsparcie Bitcoina

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2592
Rejestracja: 26 września 2017
Reputacja: 932
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Revolut a wsparcie Bitcoina

Postautor: KryptoBanita » poniedziałek, 11 grudnia 2017, 23:07

Czy trzymanie kasy w banku jest bezpieczne?
A Revoult to jest jakiś bank? Jakiś angielski bankowy fundusz gwarancyjny może ma?
Bo nawet gdyby spełniał te wymagania, to jeszcze jest dostępna unijna opcja cypryjska do wycyckania wierzących w banki :mrgreen:
Sam pomysł nie jest zły i polecam tak jak JAXX - do płacenia "za piwo" rewelacja :mrgreen:
Ale jako portfel do BTC, to już wolę zagrać w ruską ruletkę - mam nie tylko zagrożenia, ale i szanse, a w Revoult - tylko zagrożenie.

mwm
Dyskutant
Posty: 153
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 29
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Revolut a wsparcie Bitcoina

Postautor: mwm » poniedziałek, 11 grudnia 2017, 23:16

Nie koniecznie, masz na revolut powiedzmy 500zl. Wiesz ze nie wydasz wszystko w tym miesiącu więc 400 wymieniasz na btc niech sobie rośnie.. za miesiąc masz znowu 500zl ;-P
Nikt nie powiedział że masz tam trzymać cały majątek, wszystko w miarę rozsądku i akceptowalnego ryzyka..

Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 24 marca 2015
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Revolut a wsparcie Bitcoina

Postautor: Guilty » piątek, 15 grudnia 2017, 23:59

Napisałem do supportu revolut i opisałem sytuację (że zaprosiłem wiele osób i przynajmniej 3 osoby jestem pewny że się zarejestrowały bo w zasadzie robiłem to za nie z ich telefonu). Niejaka "Rita" napisała, że to niemożliwe, bo w systemie nie ma... i już.
Napisałem, że wymieniłem testowo z nimi kasę (transfer w obie strony) tuż po założeniu i można to przecież prześwietlić.
Odpisała, że w systemie tego nie ma i już, ale że widzi że mi zależy to odblokuje mi krypto... ale prosi abym wypełnił ankietę którą mi wyśle o rozmowie z nią (chciała 5 gwiazdek).

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3439
Rejestracja: 4 sierpnia 2011
Reputacja: 479
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: 1AqwNEzAp5GE46jebmZYqvq3tXt19iChJN

Revolut a wsparcie Bitcoina

Postautor: powered » sobota, 16 grudnia 2017, 00:53

@Guilty, w swojej aplikacji revolut powinieneś widzieć licznik zaproszonych.

Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 24 marca 2015
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Revolut a wsparcie Bitcoina

Postautor: Guilty » środa, 27 grudnia 2017, 22:14

"@Guilty, w swojej aplikacji revolut powinieneś widzieć licznik zaproszonych."

Nie widziałem, a pewny byłem tego że spełniłem wymóg 3 osób (sam im to na telefonie zrobiłem). Napisałem do supportu, byłem "nieugięty" i w końcu odpisali coś w ten deseń, że "widzimy że Panu zależy to Panu to odblokujemy".

w sumie to nadal nie widzę żadnego zaproszonego... (a z żony telefonu np. widzę) :O

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3439
Rejestracja: 4 sierpnia 2011
Reputacja: 479
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: 1AqwNEzAp5GE46jebmZYqvq3tXt19iChJN

Revolut a wsparcie Bitcoina

Postautor: powered » czwartek, 28 grudnia 2017, 03:15

I jakie możliwości daje Revolut w przypadku kryptowalut? Na pewno będzie można wymieniać kryptowaluty na waluty fiat w ramach konta revolut. Ale co jeszcze? Czy można płacić bitcoinem w sklepie który przyjmuje płatności BTC? Czy można zrobić przelew na konto revolut lub czy z revolut można zrobić przelew na dowolny adres BTC?

mwm
Dyskutant
Posty: 153
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 29
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Revolut a wsparcie Bitcoina

Postautor: mwm » czwartek, 28 grudnia 2017, 07:27

@Guilty jak tam sytuacja z krypto? Jakieś możliwość prócz inwestycji? Przelewy w BTC?

Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 24 marca 2015
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Revolut a wsparcie Bitcoina

Postautor: Guilty » czwartek, 28 grudnia 2017, 10:30

mwm pisze: @Guilty jak tam sytuacja z krypto? Jakieś możliwość prócz inwestycji? Przelewy w BTC?
niestety, zakup tyko via revolut i sprzedaż via revolut. Możesz też transfer krypto zrobić ale tyko do osób z Revolutem. IMHO to nie jest zakup tylko jakiś zapis w ich systemie wirtualnych krypto. Nie wyjmiesz ich "fizycznie". Co do kursu to np. btc teraz stoi 49 137,73 w sprzedaży i 51 326,64 w zakupie. Spora różnica kursu względem np. bitmarketu

Dodano po 2 minutach :
powered pisze: Czy można płacić bitcoinem w sklepie który przyjmuje płatności BTC? Czy można zrobić przelew na konto revolut lub czy z revolut można zrobić przelew na dowolny adres BTC?
Można zrobić zakup z wyłącznie krypto na koncie, ale oni te krypto po aktualnym kursie przemieniają na walutę zakupu :(
Czyli jak w sklepie przyjmują PLN i BTC to na bank przewalutują Ci na PLN (nie sprawdzałem tego, tak sądzę)
Co do transferu to wyżej pisałem wyłącznie na konta revolut ale możesz przesłać krypto innym.

mwm
Dyskutant
Posty: 153
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 29
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Revolut a wsparcie Bitcoina

Postautor: mwm » czwartek, 28 grudnia 2017, 12:14

Czyli zamiast obsługi krypto jest to raczej certyfikat na krypto lub może future contract..

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Revolut a wsparcie Bitcoina

Postautor: pm7 » czwartek, 28 grudnia 2017, 15:45

pm7 pisze: Ponoć mają wprowadzić tylko możliwość zakupu i sprzedaży, bez możliwości wpłaty/wypłaty.
Innymi słowy, dodają nową walutę, która działa tylko u nich, nazywają ją Bitcoin i mówią, że powinna mieć podobny kurs co na giełdach.

Dajmy na to, że kupicie tam 1BTC, cena na giełdach poszybuje do góry, a Revolut będzie dalej miał stary kurs. Co zrobicie? Nic, jeżeli nie da się wypłacić :)
Szkoda.
Choć pewnie i tak będą mieli trochę klientów zainteresowanych "inwestycją" w Bitcoin :)

Dodano po 2 minutach 13 sekundach:
Guilty pisze: Co do kursu to np. btc teraz stoi 49 137,73 w sprzedaży i 51 326,64 w zakupie. Spora różnica kursu względem np. bitmarketu
https://bitcoinaverage.com/en/bitcoin-price/btc-to-usd pokazuje 14 200$, czyli 49 700zł. Widać biorą kurs z giełd dolarowych, a nie polskich (w momencie pisania tego postu, na Bitmarket.pl jest 53 000zł).

Początkujący
Posty: 104
Rejestracja: 8 sierpnia 2017
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Revolut a wsparcie Bitcoina

Postautor: snajp » piątek, 12 stycznia 2018, 10:54

Nie wiecie czy revolut nie robi problemów z wpłatami fiat z giełdy krypto, a potem wypłata w bankomacie ich kartą. Słyszałem że blokują takie konta, ale nie wiem czy to tylko plotka. Robił ktoś tak?

Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 29 marca 2013
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[Revolut] karta płatnicza za darmo

Postautor: franek100milionow » czwartek, 1 marca 2018, 11:39

Polskie banki coraz lepiej podchodzą do płatności za granicą. Od dawna walutowe karty na atrakcyjnych warunkach są dostępne w Alior Banku. Od kilku miesięcy swoje rozwiązanie intensywnie promuje też mBank proponując użytkownikom karty walutowe i dostęp do swojego kantoru za darmo. Nikt jednak nie oferuje tak atrakcyjnych kursów, jak aplikacja Revolut. Z okazji przekroczenia pułapu 1,5 mln użytkowników możemy teraz mieć kartę płatniczą do tej usługi kompletnie za darmo.

To pierwszy krok, by dostać do rąk kartę, którą możecie płacić w internecie (oraz podczas wyjazdów zagranicznych) w obcych walutach – karta sama wykryje walutę, w której dokonujecie płatności i automatycznie ją przewalutuje do wybranej przez Was waluty. Nie poniesiecie żadnych dodatkowych opłat, nie ma kruczków regulaminowych, ukrytych kosztów i innych niespodzianek. Prosto i bezpiecznie, tak jak lubimy.

[youtube][/youtube]

Revolut to aplikacja, która daje nam dostęp do wirtualnego portfela. Doładowujemy go określoną kwotą (obecnie minimum 20 zł), a potem wykorzystujemy do płatności. Główne przeznaczenie Revolut to płacenie za granicą – usługa nie obciąża nas żadnymi dodatkowymi kosztami za przewalutowania i oferuje najniższy możliwy kurs. Jest on naprawdę atrakcyjny – aktualnie takich przeliczników nie znajdziemy w żadnym polskim banku.

Wymiana kryptowalut:
Obecnie opcja dostępna jest w fazie testów. Aby móc sprawdzić jak to działa trzeba zaprosić 3 znajomych.

Koszty
Aplikacja mobilna Bez opłat
Prowadzenie konta Bez opłat
Funkcje bezpieczeństwa Bez opłat
Wymiana karty RevolutCard 6 £/ 8 €/ 10 $

Doładowanie
Przelew bankowy Bez opłat
Karta debetowa Bez opłat

Transakcje na koncie Revolut
Natychmiastowe przelewy (pomiędzy kontami Revolut) Bez opłat
Przelewy bankowe Bez opłat
Wypłaty z bankomatów Bez opłat do 200 £/ 200 € / 200 fr. / 800 zł (lub równowartość w innej walucie) miesięcznie. Po tym okresie obowiązuje 2% prowizji
Transakcje walutowe (wymiana walutowa i zakupy, wypłaty i przelewy bankowe w walutach obcych)
Aktualny kurs rynkowy* bez opłat, aż do 5000 £ / 6000 € / 6000 fr. / 20000 zł (lub równowartość w innej walucie) w danym miesiącu kalendarzowym. Następnie stosuje się opłatę w wysokości 0,5%**


Jak zacząć?
Klikamy na link poniżej wypełniamy pole telefon, dostajemy sms adres do pobrania aplikacji, rejestrujemy się, doładowujemy konto kwotą 20 zł (ja podpiąłem swoją kartę debetową), zamawiamy kartę i czekamy na przesyłkę. To tak w skrócie.

[revolut: http://revolut.com/r/tomaszxy0!crypto] link referencyjny, dzięki któremu będę miał dostępną opcję kryptowalut.
pm7 pisze:bez refa: http://revolut.com
Warto dodać, że Revolu wymaga weryfikacji dowodem osobistym przed aktywacją karty.
[źródło: http://antyweb.pl/to-najlepszy-moment-z ... platnicze/]
[źródło: https://www.fly4free.pl/rewolucja-w-w-t ... z-go-miec/]
Ostatnio zmieniony sobota, 3 marca 2018, 13:16 przez pm7, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 211
Rejestracja: 29 stycznia 2014
Reputacja: 26
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[Revolut] karta płatnicza za darmo

Postautor: czajaPL » czwartek, 1 marca 2018, 13:28

zamówione dzięki

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2592
Rejestracja: 26 września 2017
Reputacja: 932
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[Revolut] karta płatnicza za darmo

Postautor: KryptoBanita » czwartek, 1 marca 2018, 16:13

"Opcja kryptowalut" - to jest sprzedaż i kupno? Ktoś korzysta?
"Wymiana po najlepszym kursie" czyli w praktyce skąd biorą ten kurs? Z jakiejś giełdy, czy ogólnie z coinmarketcap?

Jak kliknę tą opcję za 30 zł/miesiąc to ile trwa ewentualne "wypowiedzenie" ?
Ostatnio zmieniony czwartek, 1 marca 2018, 16:24 przez KryptoBanita, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 128
Rejestracja: 7 stycznia 2018
Reputacja: 98
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[Revolut] karta płatnicza za darmo

Postautor: Wipqozn » czwartek, 1 marca 2018, 16:18

@KryptoBanita, Spzedaż i kupno, ale derywatyw, bo to nie giełda (nie wyślesz nigdzie zakupionego krypto). Kurs wyliczają na podstawie uśrednionych asków z kilku partnerskich giełd.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2592
Rejestracja: 26 września 2017
Reputacja: 932
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[Revolut] karta płatnicza za darmo

Postautor: KryptoBanita » czwartek, 1 marca 2018, 16:52

Jak kliknę tą opcję za 30 zł/miesiąc to ile trwa ewentualne "wypowiedzenie" i przejście na opcję bezpłatną?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3439
Rejestracja: 4 sierpnia 2011
Reputacja: 479
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: 1AqwNEzAp5GE46jebmZYqvq3tXt19iChJN

[Revolut] karta płatnicza za darmo

Postautor: powered » czwartek, 1 marca 2018, 18:48

Był już wątek o Revolut
https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?f=27&t=23169

Co do kryptowalut, to na razie można powiedzieć że w Rewolut są to wirtualne waluty (w dosłownym znaczeniu tego słowa). Nie są powiązane z siecią blockchain, nie można zrobić przelewu ani na portfel Revoulut ani przelewu wychodzącego z tego portfela, nie można też płacić kryptowalutami. Można jedynie kupić te wirtualne kryptowaluty z prowizją 1.5%, z którymi nic nie da się zrobić, a potem można je sprzedać oczywiście z prowizją 1.5%

Początkujący
Posty: 49
Rejestracja: 4 lutego 2014
Reputacja: -2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[Revolut] karta płatnicza za darmo

Postautor: paltoco » piątek, 2 marca 2018, 10:55

Szkoda, że nie można salda doładowywać z użyciem kryptowalut, tylko trzeba robić przelewy.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

[Revolut] karta płatnicza za darmo

Postautor: ShadowOfHarbringer » piątek, 2 marca 2018, 11:02

Zły dział.

To nie ma nic wspólnego z kryptowalutami. To jest jakaś czysto bankowa gównokarta, którą doładowywuje się tylko przelewami i normalną kartą płatniczą.

Proszę moderację o przeniesienie.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2592
Rejestracja: 26 września 2017
Reputacja: 932
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[Revolut] karta płatnicza za darmo

Postautor: KryptoBanita » piątek, 2 marca 2018, 11:27

@ShadowOfHarbringer
Zaczekaj moment :)
Te przewalutowania nie są takie głupie jak ktoś się kręci tu i tam.
Jak zauważyłem niektórzy doładowują kartę - fakt fiatami - ale nawet z zagranicznych giełd i dojście w takim przypadku dziada-baby co do dochodów jest dosyć utrudnione...
Ja przez chwilę nie mogłem załapać o co chodzi z tą obsługą krypty przez Revolut.
NIE MOŻNA WPŁACAĆ ANI WYPŁACAĆ ŻADNEJ KRYPTY - piszę to dla siebie, bo w końcu załapałem i być może jest ktoś jeszcze mojego pokroju, kto nie zrozumiał.

PS
GregoryMc pisze: Ważna informacja dla zainteresowanych wypłatami Euro na konto Revolut w systemie SEPA. Abucoins niestety już nie umożliwia dokonywania takich wypłat.

"Bank Millennium od dnia 20.02 nie umożliwia wypłat środków na rachunki należące do platformy Revoult. Fundusze zostały zwrócone na Twoje konto Abucoins"
Czyli nie do końca cała banksterka jest zadowolona skoro "nie umożliwia", to coś się jednak banksterce nie podoba :idea:

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: bn801, fledermaus, Tazz28 i 37 gości