Revolut a wsparcie Bitcoina

Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 28 lutego 2019
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Revolut a wsparcie Bitcoina

Postautor: TomBB » czwartek, 21 marca 2019, 15:21

Connemara pisze: czwartek, 21 marca 2019, 15:092) sorry, ale nadal coś mi umyka - na koncie masz FIATy, które musisz skonwertować na krypto, żeby potem to odkręcić w drugą stronę... albo o czymś nie wiem, albo to jedynie wydłuży czas przelewu?


Musze skonwertowac oczywiscie. Chodzi mi oto czy najszybsza operacja tego konwertowania i potem w druga strone (odkrecajac to tak jak piszesz) nie bedzie szybsza niz te 2 dni przy przelewie SEPA?
Oczywiscie tu chodzi mi o traktowanie krypto waluty jako przyspieszacza, by omijac proces SEPA, a nie po to by ukrywac pochodzenie srodkow.
Masz jakis dobry pomysl?
SEPA Express jest rzadko w ofercie polskich bankow i tak czy inaczej SEPA nie da sie za pomoca narzedzi bankowych mocno przyspieszyc.

KryptoBanita pisze: czwartek, 21 marca 2019, 15:19Właśnie po to JP Morgan zrobił własną kryptę - też wpadli na taki pomysł

Jest to dostepne dla Polakow/Europejczykow klientow indywidualnych czy tylko w ramach bankowosci korporacyjnej i z miesiacami weryfikacji przez amerykanski system bankowy?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2592
Rejestracja: 26 września 2017
Reputacja: 932
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Revolut a wsparcie Bitcoina

Postautor: KryptoBanita » czwartek, 21 marca 2019, 15:30

TomBB pisze: czwartek, 21 marca 2019, 15:21Jest to dostepne dla Polakow/Europejczykow klientow indywidualnych czy tylko w ramach bankowosci korporacyjnej i z miesiacami weryfikacji przez amerykanski system bankowy?

Jak to obecnie wygląda - nie wiem, ale na pewno nie jest dostępne dla klientów indywidualnych.

Dodano po 3 minutach 50 sekundach:
TomBB pisze: czwartek, 21 marca 2019, 15:21Masz jakis dobry pomysl?

Chyba tylko dwa kraje gdzie są giełdy i przelewy lokalne - trafić w godziny - może by się udało w ciągu jednego dnia?
Przykład jednej giełdy - rano przelew na BitBay z Polski, wymiana i wypłata na konto w Malcie?
Nie mam pojęcia... Teoretycznie powinno być szybciej, ale po odliczeniu prowizji, to nie wyjdzie korzystnie w stosunku do SEPA.
"...więzienie i bany są dla ludzi jak mawiał Tolek Banan .. ;)"

Weteran
Posty: 1174
Rejestracja: 18 września 2016
Reputacja: 276
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@c_witold

Revolut a wsparcie Bitcoina

Postautor: WitoldC » czwartek, 21 marca 2019, 15:41

Nie wiem czy to jest to ale piszą
Wpłać depozyt na konto bankowe w Twoim kraju. Płacimy odbiorcy z naszego konta w ich kraju używając prawdziwego kursy wymiany walut.
https://transferwise.com/pl

Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 28 lutego 2019
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Revolut a wsparcie Bitcoina

Postautor: TomBB » czwartek, 21 marca 2019, 15:42

KryptoBanita pisze: czwartek, 21 marca 2019, 15:30Chyba tylko dwa kraje gdzie są giełdy i przelewy lokalne - trafić w godziny - może by się udało w ciągu jednego dnia?
Przykład jednej giełdy - rano przelew na BitBay z Polski, wymiana i wypłata na konto w Malcie?
Nie mam pojęcia... Teoretycznie powinno być szybciej, ale po odliczeniu prowizji, to nie wyjdzie korzystnie w stosunku do SEPA.


To najlepszy przyklad braku mozliwosci praktycznego wykorzystania krypto waluty w codziennych systematycznych duzych opreracjach.
Banki i portfele krypto zasypuja nas ciagle nowymi opcjami, mozliwosciami, unowoczesnieniami i ochrona przed cyber przestepczoscia i innymi niepotrzebnymi roziwazaniami, a jak chodzi o taka prosta rzecz, jaka bylaby potrzebna wielu uzytkownikom i na pewno spopularyzowalaby krypto waluty to brak.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2592
Rejestracja: 26 września 2017
Reputacja: 932
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Revolut a wsparcie Bitcoina

Postautor: KryptoBanita » czwartek, 21 marca 2019, 17:10

TomBB pisze: czwartek, 21 marca 2019, 15:42braku mozliwosci praktycznego wykorzystania krypto
To już było przerabiane na przykładzie złota - weź do walizki i jedź kupić na drugim końcu świata chałupę...
A taki numer z kryptą odwalisz bez najmniejszego problemu. Praktyczne zastosowanie krypty masz na obecną chwilę większe niż złota.
A to, że banksterka utrudnia, to zupełnie inna para kaloszy.
"...więzienie i bany są dla ludzi jak mawiał Tolek Banan .. ;)"

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2592
Rejestracja: 26 września 2017
Reputacja: 932
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Revolut a wsparcie Bitcoina

Postautor: KryptoBanita » piątek, 22 marca 2019, 13:21

Banki biorą się za udupienie Revolut'a

https://www.spidersweb.pl/2019/03/city- ... golna.html
"...więzienie i bany są dla ludzi jak mawiał Tolek Banan .. ;)"

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 366
Rejestracja: 17 stycznia 2018
Reputacja: 276
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Revolut a wsparcie Bitcoina

Postautor: Connemara » piątek, 22 marca 2019, 14:31

Jak dla mnie to trochę straszenie - w art. jest mowa o Citi. To jeden bank. Jak z innymi?
Bo jeśli to jeden bank, to nie ma co mówić, że "BANKI biorą się".
Ja mam w ING i nie ma żadnej prowizji.

Oczywiście jeszcze jest kwestia, czy używamy karty kredytowej czy debetowej do konta.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2592
Rejestracja: 26 września 2017
Reputacja: 932
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Revolut a wsparcie Bitcoina

Postautor: KryptoBanita » piątek, 22 marca 2019, 14:45

W Polsce też nie wszystkie giełdy na raz miały wypowiedziane prowadzenie kont bankowych...
Fakt - wnioski może przesadzone, ale już sam fakt, że jednak jakiś bank zabolało, świadczy na korzyść Revoluta :mrgreen:
"...więzienie i bany są dla ludzi jak mawiał Tolek Banan .. ;)"

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 366
Rejestracja: 17 stycznia 2018
Reputacja: 276
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Revolut a wsparcie Bitcoina

Postautor: Connemara » piątek, 22 marca 2019, 14:47

KryptoBanita pisze: piątek, 22 marca 2019, 14:45Fakt - wnioski może przesadzone

Ja nie lubię clickbaitów. I Spiderweba też nie lubię.
Wiesz, jak w tym kawale o rozdawaniu samochodów na Placu Czerwonym ;)

Weteran
Posty: 1174
Rejestracja: 18 września 2016
Reputacja: 276
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@c_witold

Revolut a wsparcie Bitcoina

Postautor: WitoldC » czwartek, 28 marca 2019, 17:52

https://businessinsider.com.pl/technolo ... my/e3ww47k
Revolut wysłał "podejrzane" powiadomienie? Wyjaśniamy: to przygotowania na wypadek twardego brexitu

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: adamjttk, atlas1234, Fugitive, shinya56 i 13 gości