Jak najmniejsze prowizje przy wymianach BTC <> PLN

Początkujący
Posty: 140
Rejestracja: 26 sierpnia 2017
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak najmniejsze prowizje przy wymianach BTC <> PLN

Postautor: zaxbit » sobota, 26 sierpnia 2017, 19:43

Witajcie,

Zamieszczam w przedszkolu, bo pewnie temat jest dla Was banalny, ale nie dla mnie.
Mam złe doświadczenia z kantorami, które pobierają za przewalutowanie np. z pln do btc prowizję aż 2% !!! Ktoś mi powiedział, że muszą z czegoś żyć, ale przecież taki cinkciarz żyje ze spreadu i oni też strasznie zawyżają kursy kupna/sprzedaży. Przy operacji zamiany 2000 pln na BTC kosztowało mnie to łącznie około 60 zł!!!

Na giełdzie bitbay prowizja to chyba coś około 0,5 % więc lepiej. Ale czy znacie coś tańszego i sprawniejszego? Na czym mi zależy:

1. jak najniższe opłaty prowizyjne (np. przy zamianie z BTC na PLN)
2. najlepiej jakby nie trzeba było się autoryzować dowodem osobistym, a jeśli już to od kwot większych a nie np. już od 2000 zł.
3. chciałbym zapłacić po kursie z momentu ZAWARCIA TRANSAKCJI. Na Bitbay policzyło mi więcej, bo stwierdzili że w dniu wykonania przez nich operacji PLN -> BTC kurs bitcoina nieco wzrosnął. A że na wykonanie przez nich operacji czekałem łącznie prawie 12h (sesje elixir) to wiadomo.

Dziękuję za porady i pomoc. Każdy kiedyś zaczynał, ale wolę nie sparzyć się na swoich błędach jeśli nie muszę :)

Weteran
Posty: 3966
Rejestracja: 15 lutego 2014
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak najmniejsze prowizje przy wymianach BTC <> PLN

Postautor: Chancellor » sobota, 26 sierpnia 2017, 19:57

Na BitMarket.pl jak jesteś market makerem to prowizja jest 0,05% oraz 2 zł od wypłaty PLN na konto. Niestety weryfikacja wymagana chyba.

Początkujący
Posty: 140
Rejestracja: 26 sierpnia 2017
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak najmniejsze prowizje przy wymianach BTC <> PLN

Postautor: zaxbit » sobota, 26 sierpnia 2017, 20:02

Czytałem właśnie o bitmarket. Niestety mnie raczej będzie obowiązywać stawka bliższa tej z bitbay-a. Teraz mam dylemat, gdzie się zarejestrować aby być przygotowanym na jakiś kosmiczny kurs BTC. Rozumiem, że zawczasu powinienem się tak czy siak zweryfikować?

Weteran
Posty: 3966
Rejestracja: 15 lutego 2014
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Jak najmniejsze prowizje przy wymianach BTC <> PLN

Postautor: Chancellor » sobota, 26 sierpnia 2017, 20:08

zaxbit pisze: Niestety mnie raczej będzie obowiązywać stawka bliższa tej z bitbay-a.
Prowizja market makera zaczyna się od 0.15%. Market makerem jesteś jeżeli wystawiasz zlecenie, które nie jest realizowane natychmiast, ale pojawia się w orderbooku. Przykładowo, chcesz sprzedać. Najwyższe zlecenie kupna stoi dajmy na to na 15400 PLN. Jeżeli sprzedasz natychmiast za tyle, to prowizja wyniesie – zakładając, że masz świeże konto i jak na razie zero obrotu – 0,45%. Ale zamiast tego możesz wystawić zlecenie sprzedaży po 15400,0001. Ono nie zostanie wykonane natychmiast, ale raczej długo nie będziesz czekał, aż kupią. Wtedy prowizja to 0,15%.

Początkujący
Posty: 140
Rejestracja: 26 sierpnia 2017
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak najmniejsze prowizje przy wymianach BTC <> PLN

Postautor: zaxbit » środa, 30 sierpnia 2017, 20:02

Co do bitbay, podnoszą opłatę wypłaty do pln z 2 do 4 zł. Prowizje przy handlu btc mają mniejsze niż bitmarket (0,00045 btc) który ma aż 0,0008 btc (przy dzisiejszym kursie to 12 zł!!!!).

Reasumując, obie giełdy są drogie jeśli patrzymy na operację zamiany np. 1000 pln (w btc do pln), od razu zje nam około 12-15 zł.

Coś innego polecacie ????

edit: https://www.bitfinex.com/fees - tutaj na tej zagranicznej jest 2x mniejsza prowizja za wypłatę btc (0,0004 btc), ale nie mogę znaleźć info co do przelewu z giełdy do pl banku.. ktoś pomoże?

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości