Gdzie tanio kupić BTC?

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 16 sierpnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

iwestycja w kurs BTC

Postautor: made_in_poland » środa, 16 sierpnia 2017, 16:58

Witam jestem nowy na forum , ale intensywnie sledze kurs i prognozy BTC
Nasuwa mi się pare pytan chcialbym dowiedziec sie od was jak to jest w praktyce .
-Chcialbym zainwestowac 5 tys zł , wplacic na bitbay zamienic na BTC i schowac je w portfelu na blockchain .
Patrzac jak kurs BTC szaleje i czekac na zyski .
Teraz pytanie czy to mozliwe , oplacalne czy o czyms nie wiem ?
Ile kosztuja tranzakcje (przelewu) z Bitbay na blockchain ? albo pozniej koszta przelewu z portfela na konto polskie ?
wiem ze 10 zl bankomat pobiera prowizji do 1000 zl
W maju roku 2017 kurs BTC byl kolo 5 tys dzis ponad 15 tys zl patrzac jak pnie sie w góre przytrzymac kase z rok na blockchaind i wypłacic ?
Robił ktos tak , prosze o pomoc albo inny pomysl na inwestycje w kryptowalutach

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4618
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2683
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

iwestycja w kurs BTC

Postautor: mecenas » środa, 16 sierpnia 2017, 17:01

made_in_poland pisze: Patrzac jak kurs BTC szaleje i czekac na zyski .
made_in_poland pisze: przytrzymac kase z rok na blockchaind i wypłacic ?
Skąd wiesz, że wypłacisz więcej niż wpłaciłeś?
Skąd wiesz, że będą "zyski"?
Byłeś u wróżki, czy miałeś "sen"?

:roll:

Przemyśl dobrze te sprawy...
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1638
Rejestracja: 10 czerwca 2017
Reputacja: 360
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

iwestycja w kurs BTC

Postautor: tonyxxl » środa, 16 sierpnia 2017, 18:28

made_in_poland pisze: Teraz pytanie czy to mozliwe , oplacalne czy o czyms nie wiem ?
jest to możliwe, jest opłacalne, problem tylko że kurs musiałby iść dalej w górę, a tego nikt nie wie.
made_in_poland pisze: Ile kosztuja tranzakcje (przelewu) z Bitbay na blockchain ? albo pozniej koszta przelewu z portfela na konto polskie ?
grosze
made_in_poland pisze: W maju roku 2017 kurs BTC byl kolo 5 tys dzis ponad 15 tys zl patrzac jak pnie sie w góre przytrzymac kase z rok na blockchaind i wypłacic ?
tak wielu robi, kupuje i trzyma, ale rok to może być różnie, nastaw się na min 3 lata lepiej. Bo korekta i boczniak przez rok-dwa też jest teoretycznie możliwy.

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 16 sierpnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

iwestycja w kurs BTC

Postautor: made_in_poland » środa, 16 sierpnia 2017, 21:01

A pytanko , inwestował ktos w bitclubnetwork.com kupujac te filary ?? I II III ?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 31
Rejestracja: 21 czerwca 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

iwestycja w kurs BTC

Postautor: kkkk » środa, 16 sierpnia 2017, 21:40

Doczytaj i dowiedz sie ze hot wallet to nie jest dobra opcja dla ciebie.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

iwestycja w kurs BTC

Postautor: Bit-els » środa, 16 sierpnia 2017, 22:42

@made_in_poland, kopanie jest opłacalne w zasadzie tylko dla producentów koparek (po kosztach wytworzenia sprzętu). Odbiorcy detaliczni tracą tylko, a orientują się po czasie dopiero.
A kopanie w chmurze.... to już strata na 102%

Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 20 sierpnia 2017
Reputacja: -11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Gdzie tanio kupić BTC?

Postautor: MESSIAH » poniedziałek, 21 sierpnia 2017, 19:18

Chce zapłacić w sklepie internetowym poprzez BTC. Gdzie kupić owe BTC? Ile kosztuje przelew na moje konto a później do danego sklepu?

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 4 czerwca 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

iwestycja w kurs BTC

Postautor: Vizeron » poniedziałek, 21 sierpnia 2017, 21:36

Witam, jako, że temat ucichł a ja mam coś do dopytania w temacie który autor poruszył pozwalam sobie napisać to tutaj bez zakładania kolejnego wątku.Cały czas się obijam o temat BTC już od jakichś 3 lat ale byłem wtedy zbyt głupi by w to uderzać a teraz robię to bardzo mozolnie ale jest pewne że spróbuje.
Właśnie chciałem zapytać jak to jest z tym skokiem kursu i czy to faktycznie można tak sobie sielankowo liczyć że jak kupiłem za 5 a sprzedałem za 15 to mam czysty zysk minus prowizje banku? Czy są jakieś haczyki? Jak jest z wypłacalnością tych pieniędzy czy zdarzają się sytuacje że bank mi odmówi przelewu btc na np zł bo to dla niego nie korzystne bo taki kurs duży? I jeszcze kwestia prawna. Zarobiłem 100 tyś na BTC nie opodatkowane i chcę coś kupić wiadomo że skarbówka nie ominie mnie po takim zakupie więc jak należy postępować z takimi pieniędzmi? Da się po prostu to zgłosić i oni zabiorą podatek czy pozostaje tylko pralka?
Podejrzewam, że na każde moje pytanie odpowiedzi były już podawane ale forum jest tak rozległe że jak zaczynam szukać odpowiedzi na jedno pytanie to ginę gdzieś w czeluściach niezrozumiałych dla mnie haseł. Proszę o odpowiedź i jeśli ktoś będzie tak łaskawy to o jakieś linki dla totalnego laika który jeszcze nawet nie ma portfela i nie wie jak w to wkroczyć.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 80
Rejestracja: 24 lipca 2017
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

iwestycja w kurs BTC

Postautor: TheKubizz » poniedziałek, 21 sierpnia 2017, 21:59

Vizeron pisze: ożna tak sobie sielankowo liczyć że jak kupiłem za 5 a sprzedałem za 15 to mam czysty zysk minus prowizje banku?
Nie ma prowizji banku - na tym polega decentralizacja. Jedyna prowizja pobierana jest przez giełdy BTC (np. bitbay, bittrex, poloniex etc.).
Vizeron pisze: czy zdarzają się sytuacje że bank mi odmówi przelewu btc na np zł bo to dla niego nie korzystne bo taki kurs duży?
Ponownie, bank nie ma tu nic do gadanie - giełda nie odmówi Ci transakcji, ponieważ nie ma nic do tego. Ktoś musi od Ciebie kupić bitcoina którego chcesz sprzedać - po danym kursie.
Vizeron pisze: arobiłem 100 tyś na BTC nie opodatkowane i chcę coś kupić wiadomo że skarbówka nie ominie mnie po takim zakupie więc jak należy postępować z takimi pieniędzmi? Da się po prostu to zgłosić i oni zabiorą podatek czy pozostaje tylko pralka?
Odnośnie tego jest multum dyskusji, aspekt prawny jest dość skomplikowany poprzez to, że ciężko to kontrolować - polecam lekturę http://lmgtfy.com/?q=Opodatkowanie+kryptowalut

Podsumowując, może odrobinkę się podszkól, poczytaj, posprawdzaj itp. Później myśl o inwestowaniu. W razie czego służę pomocą jeśli tylko będę w stanie pomóc.

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Gdzie tanio kupić BTC?

Postautor: pm7 » poniedziałek, 21 sierpnia 2017, 22:04

MESSIAH pisze: Chce zapłacić w sklepie internetowym poprzez BTC. Gdzie kupić owe BTC? Ile kosztuje przelew na moje konto a później do danego sklepu?
BTC kupujesz na giełdzie, albo w kantorze. Masz z prawej strony forum reklamy kilku.
Kantor pewnie będzie szybszy/prostszy, a giełda tańsza.
Powinieneś sobie założyć portfel, np. Electrum. Pamiętaj o robieniu backupów portfeli.
Obecny koszt jednego przelewu w sieci Bitcoin to równowartość kilka zł.

Dodano po 2 minutach 33 sekundach:
Tematy połączone (podobne pytania).

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 15 października 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Gdzie tanio kupić BTC?

Postautor: krskoczis » poniedziałek, 15 października 2018, 21:06

Witam chciałbym kupić BTC za funty . Znacie jakiś dobry kantor który akceptuje GBP bądź giełdę z szybka i prosta rejestracja bez weryfikacji ? Za PLN jest tego sporo a za GBP ciężko mi coś znaleźć.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 57
Rejestracja: 9 lutego 2017
Reputacja: 13
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Gdzie tanio kupić BTC?

Postautor: kabar » wtorek, 16 października 2018, 11:41

krskoczis pisze: Witam chciałbym kupić BTC za funty . Znacie jakiś dobry kantor który akceptuje GBP bądź giełdę z szybka i prosta rejestracja bez weryfikacji ? Za PLN jest tego sporo a za GBP ciężko mi coś znaleźć.
W kantorbitcoin.pl możesz kupić za waluty, tylko musisz się zapowiedzieć poprzez kontakt. Ale nie ma z tym problemu

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: adamjttk, Bemx2k, Pan Inwestor, pawel296 i 27 gości