Miesiąc czekania na 120 GB

Weteran
Posty: 3966
Rejestracja: 15 lutego 2014
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Miesiąc czekania na 120 GB

Postautor: Chancellor » poniedziałek, 21 sierpnia 2017, 13:54

A może ma nieprzekierowany port na routerze. Co prawda wtedy węzeł też działa, ale jak się chce szybko ściągnąć cały blockchain, lepiej mieć więcej peerów niż 8.

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14380
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Miesiąc czekania na 120 GB

Postautor: rav3n_pl » poniedziałek, 21 sierpnia 2017, 14:23

Nie jestem pewien, czy wątek/wątki ściągania leci/lecą szybciej niż weryfikacja. Ale fakt, jak w torrencie - im więcej tym lepiej. Wychodzących więcej niż 6 nie będzie miał domyślnie.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Orator
Posty: 960
Rejestracja: 20 sierpnia 2012
Reputacja: 49
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Miesiąc czekania na 120 GB

Postautor: tomko222 » poniedziałek, 21 sierpnia 2017, 15:42

Ja się najbardziej zastanawiam dlaczego nowi userzy którzy nawet nie wiedzą czym jest blockchain i do niczego nie potrzebuję pełnego klienta używają core a nie któregoś z klientów z SPV...

Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 20 sierpnia 2017
Reputacja: -11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Miesiąc czekania na 120 GB

Postautor: MESSIAH » poniedziałek, 21 sierpnia 2017, 19:07

Jak widać nie tylko ja mam takie problemy:
https://bitcoin.stackexchange.com/quest ... -slow-0-01

Orator
Posty: 960
Rejestracja: 20 sierpnia 2012
Reputacja: 49
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Miesiąc czekania na 120 GB

Postautor: tomko222 » poniedziałek, 21 sierpnia 2017, 19:32

"cash memory"
Tak samo śmieszny opis na pewno :D

Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 20 sierpnia 2017
Reputacja: -11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Miesiąc czekania na 120 GB

Postautor: MESSIAH » poniedziałek, 21 sierpnia 2017, 20:14

devega pisze:
MESSIAH pisze: Właśnie zastanawiam się nad sukcesem bitcoina == przelewy są płatne, aktualizacja bazy od początku powstania bitcoina (obecnie 120 GB), aktualizacja 4 dni nieobecności trwa ponad 24 godziny, co 100 przelew się kasuje bezpowrotnie. Szał.
Po cholerę ściągasz portfel przeznaczony dla zaawansowanych użytkowników / giełd? Wystarczyło zainstalować lekki portfel i mógłbyś korzystać z bitcoina w ciągu kilku minut.
P.S. Blockchain bitcoina to już 150 GB, a nie 120... u mnie synchronizacja od "0" na przeciętnym sprzęcie trwa ok. 48 godz.
Ponieważ na świecie obowiązuje jedna zasada - umiesz liczyć licz na siebie. I tak właśnie było w przypadku tak zachwalanego portfela online 4coins.pl. Nie polecam tego gówna nikomu - Kupiłem tam BTC i na starcie już tracisz ponad 1 zł później zleciłem wysyłkę na inne konto z przelewem do 12h po 24h nic żadnych wieści i co się okazało że jak łaskawie zadzwoniłem do administracji to mi powiedzieli że kasa nie wyszła bo jakiś tam status. WTF? Co mnie jakiś status obchodzi - kupiłem i wysłałem kasę a ona nawet nie wyszła z firmy. Dlatego wolę mieć własny portfel i mieć z głowy Januszy Biznesu.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 2370
Rejestracja: 25 stycznia 2012
Reputacja: 402
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Miesiąc czekania na 120 GB

Postautor: devega » poniedziałek, 21 sierpnia 2017, 20:24

MESSIAH pisze: Ponieważ na świecie obowiązuje jedna zasada - umiesz liczyć licz na siebie. I tak właśnie było w przypadku tak zachwalanego portfela online 4coins.pl. Nie polecam tego gówna nikomu - Kupiłem tam BTC i na starcie już tracisz ponad 1 zł później zleciłem wysyłkę na inne konto z przelewem do 12h po 24h nic żadnych wieści i co się okazało że jak łaskawie zadzwoniłem do administracji to mi powiedzieli że kasa nie wyszła bo jakiś tam status. WTF? Co mnie jakiś status obchodzi - kupiłem i wysłałem kasę a ona nawet nie wyszła z firmy. Dlatego wolę mieć własny portfel i mieć z głowy Januszy Biznesu.
Lekki portfel to też własny portfel, chyba mylisz go z portfelem online.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Fugitive, Google [Bot], jacek-g, WojciechT i 39 gości