Kupno altów

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 188
Rejestracja: 31 lipca 2017
Reputacja: 48
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kupno altów

Postautor: Hanslik » sobota, 19 sierpnia 2017, 17:08

Cześć, śledzę notowania walut na bitinfocharts od jakiegoś czasu, a to forum jeszcze dłużej, niestety czytanie nie zawsze wszystko tłumaczy stąd mam kilka pytań do Was.

Załóżmy, że zakupiłem BTC i są one na moim portfelu, jak w temacie - chcę część z nich przewalutować na jakiegoś alta który akurat mi się upodobał.

1. Czy giełda np Bittrex umożliwi mi kupno walut których kurs mogę śledzić na bitinfocharts?
2. Jeśli już jest możliwa taka transakcja to czy mogę kupować i sprzedawać kiedy tylko chcę? Czy jest to czymś uwarunkowane ? Np musi się pojawić oferta kupna/sprzedaży? (Kiedyś coś takiego usłyszałem)
3. Wiem, że na tych shitcoinach i różnych innych altach można zarówno sporo stracić, ale również zyskać. Czy jest możliwość, że jeżeli akurat uda mi się trafić na spory wzrost wartości waluty w którą zainwestowałem i zechcę ją sprzedać to nie będzie takiej opcji na ten moment ? Np j.w. nie będzie chętnych, albo giełda zablokuje taką sprzedaż ?
4. Czy macie może stronę na której widać wyraźne notowania, wykresy i ceny różnych walut tak, abym mógł analizować ich wzrosty/spadki w różnych przedziałach czasowych ?

Macie może jakieś wartościowe rady ? Staram się wszystko skrupulatnie analizować zanim cokolwiek zrobię... bitcoinów jeszcze nie zakupiłem.
Obiło mi się o uszy, że FutureNet chce jeszcze w tym roku wprowadzić kryptowalutę, myślę, że sam projekt jest bardzo zaawansowany, a spora dwumilionowa społeczność pomoże w rozwoju tej monety, co o tym sądzicie ?

Czekam na odpowiedzi, różne sugestie, rady, ostrzeżenia, sprostowania w moim toku myślenia i nie tylko... Dzięki ! :)

Wygadany
Posty: 666
Rejestracja: 14 lutego 2017
Reputacja: 180
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kupno altów

Postautor: esse » sobota, 19 sierpnia 2017, 17:56

Hanslik pisze:
1. Czy giełda np Bittrex umożliwi mi kupno walut których kurs mogę śledzić na bitinfocharts?
Po prostu zajrzyj na stronę https://bittrex.com i zobacz jakie walory są notowane.
2. Jeśli już jest możliwa taka transakcja to czy mogę kupować i sprzedawać kiedy tylko chcę? Czy jest to czymś uwarunkowane ? Np musi się pojawić oferta kupna/sprzedaży? (Kiedyś coś takiego usłyszałem)
Tak, tak. Jak sprzedaję ziemniaki na rynku, to do zawarcia transakcji potrzebny jest też kupujący (druga strona).
3. Wiem, że na tych shitcoinach i różnych innych altach można zarówno sporo stracić, ale również zyskać. Czy jest możliwość, że jeżeli akurat uda mi się trafić na spory wzrost wartości waluty w którą zainwestowałem i zechcę ją sprzedać to nie będzie takiej opcji na ten moment ? Np j.w. nie będzie chętnych, albo giełda zablokuje taką sprzedaż ?
Przed zakupem trzeba analizować płynność danego waloru.
4. Czy macie może stronę na której widać wyraźne notowania, wykresy i ceny różnych walut tak, abym mógł analizować ich wzrosty/spadki w różnych przedziałach czasowych ?
Na przykład https://coinmarketcap.com, https://www.tradingview.com/, https://cryptowat.ch/
Macie może jakieś wartościowe rady ? Staram się wszystko skrupulatnie analizować zanim cokolwiek zrobię... bitcoinów jeszcze nie zakupiłem.
Czytać dużo, to forum, ale nie tylko. Myśleć.
FAQ: https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?f=27&t=22551
Obiło mi się o uszy, że FutureNet chce jeszcze w tym roku wprowadzić kryptowalutę, myślę, że sam projekt jest bardzo zaawansowany, a spora dwumilionowa społeczność pomoże w rozwoju tej monety, co o tym sądzicie ?
Omiń to szerokim łukiem, to mlm/scam.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 188
Rejestracja: 31 lipca 2017
Reputacja: 48
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kupno altów

Postautor: Hanslik » sobota, 19 sierpnia 2017, 22:42

Dzięki Esse, z tym porównianiem do ziemniaków to sarkazm czy na prawdę musi aby wymienić danego alta na bitcoina lub inną walutę musi być druga osoba ?

Jak "analizować płynność " danego waloru ?

Wygadany
Posty: 666
Rejestracja: 14 lutego 2017
Reputacja: 180
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kupno altów

Postautor: esse » sobota, 19 sierpnia 2017, 23:14

Hanslik pisze: Dzięki Esse, z tym porównianiem do ziemniaków to sarkazm czy na prawdę musi aby wymienić danego alta na bitcoina lub inną walutę musi być druga osoba ?
No przecież, żeby dokonała się transakcja wymiany muszą spotkać się dwie strony - ta, która chce kupić i ta, która chce sprzedać. Potem oczywiście jeszcze kwestia uzgodnienia ceny. Zasada działania giełdy kryptowalut jest taka sama, jak giełdy papierów wartościowych czy targu z warzywami.
Jak "analizować płynność " danego waloru ?
Wersja podstawowa. Weżmy przykładowo Gnosis, notowane na wielu giełdach https://coinmarketcap.com/assets/gnosis-gno/#markets, załóżmy, że mam ilość wartą 5000 USD, chcę je wymienić za BTC. Patrzę na Volume (24h), wybiorę Poloniex, Bittrex albo Liqui. Trzeba też przy wyborze giełdy uwzględnić inne aspekty, jak np. kiepski support na Poloniexie.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 188
Rejestracja: 31 lipca 2017
Reputacja: 48
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kupno altów

Postautor: Hanslik » niedziela, 20 sierpnia 2017, 01:11

Dzięki za wyjaśnienie.
Czy BitBay również tak działa ? Np chcę kupić 5000 LSK, ale nikt tyle nie oferuje akurat. więc korzystam z zakładki "szybka transakcja" i kupuję.

Za jakiś czas chcę sprzedać, ale wątpię, że ktoś odkupi wszystkie LSK więc znów korzystam z szybkiej zakładki mimo niższej opłacalności i sprzedaję wszystkie.

Czy taka transakcja jest możliwa ?

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 991
Rejestracja: 2 lipca 2017
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kupno altów

Postautor: wamak » niedziela, 20 sierpnia 2017, 11:37

Tak w skrócie:
Im większa giełda, tym szybciej coś sprzedasz po aktualnym kursie.
Im popularniejszy altcoin, tym szybciej go sprzedasz.
Jak chcesz coś sprzedać na giełdzie "na już", to zwykle wystarczy zaoferować minimalnie atrakcyjniejszą cenę od rynkowej i znajdą się chętni. Musisz popróbować. Jeśli natomiast możesz poczekać i godzisz się na ryzyko pójścia kursu w niekorzystną stronę, możesz też wystawić coina za wyższą cenę i czekać.
Na różnych giełdach mogą (i są) być różnice w kursach.

Wygadany
Posty: 666
Rejestracja: 14 lutego 2017
Reputacja: 180
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kupno altów

Postautor: esse » niedziela, 20 sierpnia 2017, 13:56

5000 liska na pewno kupisz i sprzedasz na bitbayu, najwyżej w kilku transakcjach. Ta opcja "szybka transakcja" to chyba PKC, raczej dla zdesperowanych :)

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 188
Rejestracja: 31 lipca 2017
Reputacja: 48
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kupno altów

Postautor: Hanslik » niedziela, 20 sierpnia 2017, 18:01

Dziękuję za odpowiedzi.
A jak inne giełdy wypadają na tle Bitbaya wg. Was ? Słyszałem, że poloniexa teraz lepiej omijać szerokim łukiem ze względu na problemy z płatnościami...
Fajnie, że można wpłacić złotówki, ale trochę szkoda, że mało walut dostępnych ;/

Dałem taki przykład, żeby wiedzieć czy warto inwestować większe kwoty... Bo co jeśli będę miał sporo lisków jak nikt nie zechce ich w danym momencie skupić :D
Wtedy chyba zostaje mi ta szybka transakcja :>

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 80
Rejestracja: 24 lipca 2017
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kupno altów

Postautor: TheKubizz » niedziela, 20 sierpnia 2017, 23:17

Hanslik pisze: Dziękuję za odpowiedzi.
A jak inne giełdy wypadają na tle Bitbaya wg. Was ? Słyszałem, że poloniexa teraz lepiej omijać szerokim łukiem ze względu na problemy z płatnościami...
Fajnie, że można wpłacić złotówki, ale trochę szkoda, że mało walut dostępnych ;/

Dałem taki przykład, żeby wiedzieć czy warto inwestować większe kwoty... Bo co jeśli będę miał sporo lisków jak nikt nie zechce ich w danym momencie skupić :D
Wtedy chyba zostaje mi ta szybka transakcja :>
Osobiście polecam Bittrex, na bitbayu jest nie duża ilość altów do inwestowania. Oczywiście w ramach przypomnienia - na giełdzie trzymaj tylko tyle pieniędzy ile przeznaczas na reinwestycję, natomiast resztę przelewaj na portfele w celu bezpieczniejszego ich przechowywania.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 188
Rejestracja: 31 lipca 2017
Reputacja: 48
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kupno altów

Postautor: Hanslik » poniedziałek, 21 sierpnia 2017, 13:44

Czyli zakupując daną ilość waluty od razu przelewać ją na portfel a nie trzymać na giełdzie ?
Mogą się zgubić czy profilaktycznie lepiej tak zrobić ?

Słyszałem, że bitbay nie księguje w weekendy, a co jeśli akurat w weekend byłby nagły wzrost ?
Czy to co napisałem wyżej dotyczy tylko fiatów tzn realnej gotówki,a przelew krypto jest instant czy obydwu ?

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: alomorti, Pan Inwestor i 38 gości