Odzyskanie błędnie przesłanych monet

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 5 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zły adres wysyłki?

Postautor: Niewinnyk » wtorek, 5 grudnia 2017, 19:14

Bit-els pisze: Może wysłałeś na adres bitcoin casha? Jest taki sam. Tylko w zakładce bitcoin cash na giełdzie
Dokładnie tak zrobiłem, czytam temat https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... &start=100. oraz czekam na odpowiedź bitbay. Jako, że jestem bardziej niż zielony, może chciałby ktoś pomóc?

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zły adres wysyłki?

Postautor: pm7 » wtorek, 5 grudnia 2017, 19:18

Jeżeli transakcja została zrealizowana, to Bitcoin są pod kontrolą BitBay.net.
Nikt tutaj nie jest w stanie Ci pomóc, rozmawiaj z BitBay.

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 5 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Odzyskanie błędnie przesłanych monet

Postautor: Niewinnyk » środa, 6 grudnia 2017, 16:46

Dostałem odpowiedź od bitbay. 25% od straconej kwoty. Chyba nie pozostaje nic innego niż zgodzić się na takie warunki. Czy może próbować przez tego użytkownika reddit?

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 5 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Odzyskanie błędnie przesłanych monet

Postautor: Niewinnyk » czwartek, 7 grudnia 2017, 18:42

@cyfreo możesz wyjaśnić krk po kroku co wysłać do tego pana z reddit aby odzyskac swoje btc?

Początkujący
Posty: 40
Rejestracja: 13 października 2017
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Odzyskanie błędnie przesłanych monet

Postautor: alterego » wtorek, 12 grudnia 2017, 13:35

Ostatecznie odzyskałem kasę od tego gościa z reddita co ją wykopał. Wystarczyło wysłać podpisaną wiadomość ze swojego walleta, aby udowodnić, ze jest się właścicielem danego adresu.

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 14 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Odzyskanie błędnie przesłanych monet

Postautor: euroseba » czwartek, 14 grudnia 2017, 21:05

Dzisiaj przelałem swoje BTC z Bitbay na portfel BCC do Bittrexa. Czytałem te wiadomości, ale już się pogubiłem. Powiecie mi raz jeszcze, czy jest możliwe odzyskanie środków w tym konkretnym przypadku?

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14380
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Odzyskanie błędnie przesłanych monet

Postautor: rav3n_pl » czwartek, 14 grudnia 2017, 21:16

@euroseba, jak adresy zaczynające się na "1" to pisz do supportu Bittrexa (odbiorcy).
Jak na "3" to poczytają wątek.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 14 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Odzyskanie błędnie przesłanych monet

Postautor: euroseba » czwartek, 14 grudnia 2017, 21:24

Zaczyna się na "1". Napisałem, ale z ich supportem to różnie bywa. A dla pewności się pytam, czy to jest jedyna możliwość odzyskania środków, bo czytałem, że niektórzy w inny sposób je odzyskali, czyt. "od tego gościa z reddita" lub "btc.com"

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Odzyskanie błędnie przesłanych monet

Postautor: pm7 » sobota, 16 grudnia 2017, 17:50

Adresy zaczynające się od "1" są po kontrolą odbiorcy. Zależysz od dobrej woli odbiorcy. To adresy "3" są skomplikowane.

b92
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 2 stycznia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Odzyskanie błędnie przesłanych monet

Postautor: b92 » wtorek, 2 stycznia 2018, 23:58

Tak się składa że też przelałem BTC na konto BCC w Bitbay.pl i zobaczymy jak dalej się sprawa potoczy. W każdym razie będę was informował na bieżąco o sprawie.

Chronologicznie sprawa zaczyna się:
19/12/2017 kiedy to z innej polskiej giełdy przelałem 1,5 BTC na konto BCC w bitbay.pl
21/12/2017 zorientowałem się że coś jest nie tak i po chwili poszukiwań okazało się że środki zostały przelane na zły adres. Tego samego dnia odezwałem się mailowo do bitbay drogą telefoniczną jak i mailową.
28/12/2017 po świętach kolejny telefon do bitbay.pl ( czekanie na infolinii 42 minut) z zapytanie czy coś wiadomo, po raz kolejny konsultant odsyła mnie z informacją że trzeba czekać na kontakt z działu technicznego
2/01/2017 kolejny telefon do bitbay ( czekanie na infolinii 56 minut) po rozmowie z konsultantem dostaje wreszcie maila że odzyskanie jest możliwe i kosztuje 25%. W mailu zapytali o następujące informacje:

- Loginu / adresu e-mail do konta
- Adresu, na który zostały przelane środki
- ID transakcji w sieci blockchain
- Adresu portfela, na który środki mają zostać zwrócone

jak rozumiem dostałem standardowego maila bez sprawdzenia czy faktycznie środki da się odzyskać.
przy kwocie 1,5 BTC - prowizja odzyskania będzie wynosić około 20.000pln - co nie ukrywam że mnie troszkę martwi

Jeżeli macie jakieś nowe informacje jak podejść do problemu - to dawajcie znać.


Informacje do @bitbay.pl
Ikony BCC oraz BTC w portfelu mają praktycznie ten sam kolor oraz są koło siebie - prośba o lepsze wyróżnienie ich oraz rozdzielenie, by nie były blisko siebie. Jak widać nie tylko ja mam podobny problem.
Nie będę mówił o tym że 25% prowizji jest kwotą niebotyczną - oczekuję od was innego rozwiązania.
Osoby na infolinii są mega uprzejme, jednak czas oczekiwania w granicach 50 minut jest .... - brakuje mi słowa na to co myślę na ten temat.
Również ciekawą kwestią jest usuwanie niewygodnych postów na FB - tuszowanie niewygodnych tematów świadczy o profesjonalizmie czy też jego braku, ale to już inny wątek...

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 43 gości