Odzyskanie błędnie przesłanych monet

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 227
Rejestracja: 11 kwietnia 2013
Reputacja: 141
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Odzyskanie błędnie przesłanych monet

Postautor: kim_dzong_un » niedziela, 29 października 2017, 09:45

@pm7
Drodzy forumowicze, giełda WEX stanęła na wysokości zadania i zrobiła mi refund, tzn przypisała do konta 0.5 BTC, tyle ile przesłałem na ichniejszy adres BCH. Także stare dobre (najstarsza giełda) btc-e, dzisiaj WEX pokazuje klasę. Ale się cieszę, bilans na 0, ale czuje się jakbym wygrał. ;)
Nie jestem graczem/spekulantem giełdowym.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Odzyskanie błędnie przesłanych monet

Postautor: Bit-els » niedziela, 29 października 2017, 09:47

Super. @Bitbay co Wy na to?

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 227
Rejestracja: 11 kwietnia 2013
Reputacja: 141
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Odzyskanie błędnie przesłanych monet

Postautor: kim_dzong_un » niedziela, 29 października 2017, 10:36

Sam admin przejął sprawę:
https://i.imgur.com/EFMqFEA.png
Nie jestem graczem/spekulantem giełdowym.

Początkujący
Posty: 40
Rejestracja: 13 października 2017
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Odzyskanie błędnie przesłanych monet

Postautor: alterego » poniedziałek, 30 października 2017, 11:38

Wow. Ekstra. Przyznam szczerze, że żal było czytać postów, a teraz aż się uśmiech na twarzy pojawił jak przeczytałem :)

Inni powinni zrobić dokładnie to samo.

Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 20 października 2017
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Odzyskanie błędnie przesłanych monet

Postautor: Noispaxen » środa, 1 listopada 2017, 04:53

BitBay nagle ma możliwość odzyskania moich środków, ale wycenili sobie koszt pracy na 25% wartości przelanych środków. Mam wrażenie, że wartość wzięta troche z kosmosu, i w ogóle nie widzę powodu, czemu ta robocizna jest wyliczana jako procentowa wartość przelewu, jak ilość pracy jest taka sama niezależnie od kwoty.
W moim przypadku chodzi o 0.037BTC, więc 25% to aktualnie jakieś 60usd i nie mam ochoty się o to kłócić, bo mam wrażenie że to jak walka z wiatrakami i szkoda mojego czasu dla tej kasy, ale jakby ktoś przesyłał poważniejszą kasę to 25% to niezłe zdzierstwo

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Odzyskanie błędnie przesłanych monet

Postautor: amneziahaze » środa, 1 listopada 2017, 05:28

Noispaxen pisze: W moim przypadku chodzi o 0.037BTC, więc 25% to aktualnie jakieś 60usd i nie mam ochoty się o to kłócić, bo mam wrażenie że to jak walka z wiatrakami i szkoda mojego czasu dla tej kasy, ale jakby ktoś przesyłał poważniejszą kasę to 25% to niezłe zdzierstwo
A moim zdaniem masz złe podejście, ale dobrze że o tym piszesz. Złe, bo 60usd x 100 to 6000usd, zas x1000 = 60.000usd, także primo zależy od której strony patrzeć, dwa można sobie tylko wyobrazić jaka może być skala ogółem i trzy: typowy kowalski pracuje półtora dnia albo nawet dwa dni po to, by mieć wyżej opisaną kwotę, więc uważam, że poświęcenie 48h nawet na odebranie tak niskiej kwoty, nawet jeżeli jest to Twoim zdaniem zdzierstwo - tym bardziej ma sens, nawet dla głupiej zasady. Pozdrawiam.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Odzyskanie błędnie przesłanych monet

Postautor: Bit-els » środa, 1 listopada 2017, 06:38

@Noispaxen, bezczelnosć giełdy. Opisz w mediach społ gdzie się da, napisz ostry list do szefów giełdy, a potem olej i przejdz na inną.
Jak już biorą prowizję, to "pogłówne" 5 $ np a nie procent.
Wymyślili sobie sposób na skubanie klientów!

Początkujący
Posty: 40
Rejestracja: 13 października 2017
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Odzyskanie błędnie przesłanych monet

Postautor: alterego » piątek, 10 listopada 2017, 10:26

Bitbay otworzył oficjalną grupę na fejsie. I już widzę, że ktoś poruszył ten wątek. Warto się tam wpisać, bo udziela się tam sam prezes giełdy:
https://www.facebook.com/groups/bitbayp ... oup_header

Początkujący
Posty: 40
Rejestracja: 13 października 2017
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Odzyskanie błędnie przesłanych monet

Postautor: alterego » niedziela, 12 listopada 2017, 09:15

Czy ktokolwiek odzyskal srodki? Od zapowiedzi minelo juz troche czasu, czy BB wywiazal sie z obietnicy?

Patrzac na dzisiejszy kurs BCH, to tez wcale nie tak malo.

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 4 czerwca 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Odzyskanie błędnie przesłanych monet

Postautor: Vizeron » wtorek, 14 listopada 2017, 13:00

Współczuje wam bardzo i jednocześnie dziękuję za przestrogę by na BitBayu nie grać bo jak mam zamiar trochę włożyć to nie chcę potem rwać włosów z głowy.

Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 22 listopada 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Odzyskanie błędnie przesłanych monet

Postautor: cyfreo » środa, 22 listopada 2017, 18:30

Witam,

Też mam taki sam problem na BitBay'u. Napisałem do supportu ale odpisali, że na razie się nie da i przekazują sprawę do IT.
Od tygodnia 0 odzewu - mają to w d... Ktoś odzyskał może monety?

Ed

Dodano po 3 minutach 7 sekundach:
Noispaxen pisze: BitBay nagle ma możliwość odzyskania moich środków, ale wycenili sobie koszt pracy na 25% wartości przelanych środków. Mam wrażenie, że wartość wzięta troche z kosmosu, i w ogóle nie widzę powodu, czemu ta robocizna jest wyliczana jako procentowa wartość przelewu, jak ilość pracy jest taka sama niezależnie od kwoty.
W moim przypadku chodzi o 0.037BTC, więc 25% to aktualnie jakieś 60usd i nie mam ochoty się o to kłócić, bo mam wrażenie że to jak walka z wiatrakami i szkoda mojego czasu dla tej kasy, ale jakby ktoś przesyłał poważniejszą kasę to 25% to niezłe zdzierstwo
Proszę o info czy odzyskałeś kasę? Podpowiedz z kim tam się kontaktować.

Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 23 listopada 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Odzyskanie błędnie przesłanych monet

Postautor: bitmarc21 » czwartek, 23 listopada 2017, 18:54

Witam spotkało mnie to samo co chłopaków wyżej a mianowicie wypłaciłem trochę więcej niż 2 bitcoin cashe na adres bitcoin który znajduje się na mojej giełdzie bitbay, początkowo słyszałem że nic nie da się zrobić, natomiast po paru dniach od wysłania maila dostałem odpowiedź że będzie to koszt w granicach 25%, następnie dzisiaj uzyskałem odpowiedź że koszt zatrudnienia górnika który pomoże odzyskać moje ponad 2 bitcoin cashe będzie wynosił najmniej 2000 usd, i że nie opłaca im się w takim wypadku tego robić mimo że moje bcc na chwilę obecną warte są ponad 11000 zł. Odpisałem im że nie akceptuję czegoś takiego bo moje pieniądze w tej walucie mimo wszystko są warte dużo więcej niż to 2000 usd czyli ~7156zł na dzień dzisiejszy. Nie wiem co dalej robić ale moim zdaniem mimo że to ja popełniłem błąd takie coś przy takich sumach jest niedopuszczalne ostatecznie adresy znajdują się na ich giełdzie a bcc są dalej na moim adresie tylko że nie na tym którym trzeba, transakcja jest widoczna na blockchainie, mam do niej wszystkie dane, co powinienem zrobić może ktoś coś? na pewno tak tego nie zostawię.

na stronie bitbay można przeczytać coś takiego co o tym sądzicie?

https://bitbay.net/pl/aktualnosci/wyjas ... adresy-btc

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Odzyskanie błędnie przesłanych monet

Postautor: Bit-els » czwartek, 23 listopada 2017, 19:21

czyli oni sami wykopali dołek, w który wpadają klienci. Segwit ze swoimi odmiennymi adresami powinien być tylko możliwą opcją i do tego wyraźnie zaznaczoną. BitBay dał ciała, nie przemyślał swego ruchu, mozliwych konsekwencji, a teraz winę przerzuca na klientów. Fatalnie.
Poszkodowani powinni zrobić szum w mediach, gdzie się da, żeby wywrzeć na nich presję.

Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 23 listopada 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Odzyskanie błędnie przesłanych monet

Postautor: bitmarc21 » czwartek, 23 listopada 2017, 20:08

Bit-els pisze: czyli oni sami wykopali dołek, w który wpadają klienci. Segwit ze swoimi odmiennymi adresami powinien być tylko możliwą opcją i do tego wyraźnie zaznaczoną. BitBay dał ciała, nie przemyślał swego ruchu, mozliwych konsekwencji, a teraz winę przerzuca na klientów. Fatalnie.
Poszkodowani powinni zrobić szum w mediach, gdzie się da, żeby wywrzeć na nich presję.
tak tylko co teraz? myślisz że tematy na reddicie/forum bitcoina coś pomogą? czuje się nadzwyczajnie w świecie okradziony przez giełde mimo że popełniłem błąd. I nie wiem co teraz powinienem zrobić.


@edit1:

bitbay w mailu napisało mi że z pomocą minera sam mogę spróbować odzyskać moje bitcoin cash na własną rękę mógłby mi ktoś nakreślić jak to wygląda?

Początkujący
Posty: 40
Rejestracja: 13 października 2017
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Odzyskanie błędnie przesłanych monet

Postautor: alterego » piątek, 24 listopada 2017, 10:36

Straszne. Najpierw obiecują, że 25% i wszyscy się cieszą, bo to w miarę uczciwe rozwiązanie, a teraz takie coś. Uważam, że giełda powinna oddać środki ludziom. Niestety czasem prowadząc biznes trzeba brać pewne straty na siebie. Jak się jakiś czas temu włamano do jakiegoś banku, to właściciel zadbał, aby każdy właściciel konta miał swoje środki.

Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 23 listopada 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Odzyskanie błędnie przesłanych monet

Postautor: bitmarc21 » piątek, 24 listopada 2017, 10:41

Dla mnie to jest najzwyczajniej w świecie oszustwo, bo moje BCC na chwilę obecną warte są około 12k pln, nawet jeśli mówili o 7k kosztach odzyskania, to dalej nie chcą mi oddać 5k zł, im więcej czytam o zagranicznych giełdach tym więcej się dowiaduję że inne giełdy robią to bez problemu i z o wiele mniejszymi kosztami. Skoro nie chcą oni oddać mi utraconych środków to powinni zadbać o to i pomóc mi je odzyskać samemu skoro znalazłem sobie minera który by się tym zajął.

Początkujący
Posty: 40
Rejestracja: 13 października 2017
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Odzyskanie błędnie przesłanych monet

Postautor: alterego » piątek, 24 listopada 2017, 10:48

Bez jaj, nie można obiecywać najpierw 25%, gdzie ludzie to zaakceptują, a potem mówić, że się nie da. Tak się nie robi. Jeśli nie było pewności co do rozwoju sytuacji, to trzeba było od początku tak pisać BitBay.

Inne giełdy odzyskują te środki, więc Wy też powinniście nie liczyć na łatwy łup, tylko wspomóc swoich użytkowników. Niestety w biznesie czasem są kryzysy i jak się chce być solidnym to część przerzuca się jako koszt prowadzenia takiego biznesu.

Dodano po 3 minutach 49 sekundach:
'Sytuacja zrobiła się więc o tyle skomplikowana, że naszym zadaniem było jak najszybsze znalezienie górników na tyle zaufanych, by można im powierzyć zadanie potwierdzenia takich transakcji (i oczywiście dobrze opłacić taką usługę), a jednocześnie zrobić to na tyle szybko, by zdążyć, zanim inne osoby (np. sami górnicy) zorientują się, że mogą sobie te środki zabrać. Ze względu na koszty, jakie ponosiliśmy w związku z odzyskiwaniem transakcji, byliśmy w stanie wykonać tę operację tylko dla większych przelewów, co również nie wynikało z naszej złej woli."
To nie ma sensu. Górnik powinien wziąć % od kwoty i tyle.

Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 23 listopada 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Odzyskanie błędnie przesłanych monet

Postautor: bitmarc21 » piątek, 24 listopada 2017, 10:49

najśmieszniejsze w tym wszystkim teraz jest to że minerzy ze strony btc.com oferują pomoc za 30% ceny ! a giełda mówi że wydobycie moich bcc które sa warte 12k zł albo i więcej piszą że koszt wydobycia pokryję całą kwotę która mam w tych bcc czyli te 12k zł. Dla mnie to najzwyczajniej w świecie kpina, w takim razie niech pomogą mi odzyskać moje środki z pomocą minerów których sam znalazłem.

moim zdaniem też to nie ma sensu bo znalazłem takich górników i wcale nie biorą 2k usd od transakcji bo to jest chore tym bardziej że bitcoin cash jest wart mniej niż 2k usd, a mam pewne źródło które robi to za 30% ceny.

Początkujący
Posty: 40
Rejestracja: 13 października 2017
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Odzyskanie błędnie przesłanych monet

Postautor: alterego » piątek, 24 listopada 2017, 11:00

Bitbay ustosunkujecie się jakoś do tego proszę?

Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 23 listopada 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Odzyskanie błędnie przesłanych monet

Postautor: bitmarc21 » piątek, 24 listopada 2017, 11:03

alterego pisze: Bitbay ustosunkujecie się jakoś do tego proszę?
ja również proszę, jestem pewien że widzieli ten temat skoro wcześniej się w nim wypowiadali, i dalej pewnie tu zaglądają.


tu już nie chodzi o groszowe sprawy, dlatego nie zamierzam tego tak zostawić

dodam jeszcze że rozmawiam z jedną osobą na facebooku która ma ten sam problem z giełdą BitBay i okazuję się że wszystkie wiadmości które otrzymywaliśmy na maila przez ostatni czas są wysyłane automatycznie, te same treści mimo ogromnych różnic w kwocie, te same godziny i daty? Jednym słowem Kpina.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: alomorti, Google [Bot], Lykaon, TomaszT i 30 gości