Zainwestowanie 570yś zł w BTC

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1638
Rejestracja: 10 czerwca 2017
Reputacja: 360
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zainwestowanie 100tyś zł w BTC

Postautor: tonyxxl » sobota, 9 grudnia 2017, 01:13

Ale czemu dzisiaj kupiłeś? Nie boisz się korekty w niedziele? Ja czekam do niedzieli co będzie jak CBOE wejdzie. Coś mi się zdaje że ulica liczy na ostry wzrost i się nakupiła a już kurs jest napompowany elegancko pod shorty. Do niedzieli 23:00 nic nie kupuję i czekam w PLN. Co jak co ale korekta mniejsza lub większa kiedyś musi przyjść. Bardziej się tej linii już chyba nie da wyprostować :D
Obrazek

Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 14 sierpnia 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zainwestowanie 100tyś zł w BTC

Postautor: iSurVivaL » sobota, 9 grudnia 2017, 02:13

Każdy się boi :) Ale niby bańka ma cały czas pęknąć a jakoś nie pęka, spodziewam się korekty o 10-15k w dół i potem znowu wzrost o 50% więc narazie potrzymam do nowego roku zobaczymy :)

Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 10 grudnia 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zainwestowanie 100tyś zł w BTC

Postautor: kolekzabojca » niedziela, 10 grudnia 2017, 11:43

Autorowi przede wszystkim gratuluję odwagi. Kilka lat temu, dysponując podobną wolną gotówką, porzuciłem temat po kilku dniach. Czy żałuje? W żadnym wypadku. Na tamtym etapie życia posiadałem jedynie gotówkę, której utrata bolała by i to bardzo. Przed podobnym dylematem stanąłem dwa tygodnie temu. Temat Bitcoina oraz jego szybowania w górę znowu pojawił się na świeczniku. Jako, że jestem już na innym etapie życia, mam zainwestowany kapitał w nieruchomości, temat powrócił jak bumerang. Co prawda kapitał mniejszy, bo 50tys. złotych, jednak dylematy podobne jak kilka lat wstecz. Ostatecznie górę wziął zdrowy rozsądek i zainwestowałem w polską kopalnie kryptowalut. Inwestowałem w momencie gdy kurs był na poziomie 10 000 USD, więc teoretycznie zarobił bym już dość sporo w przeciągu 2 tygodni, gdyby środki poszły w Bitcoina. Teoretycznie, bo jak wiadomo, posiłkuję się wiedzą z dnia dzisiejszego a nie wiadomo jak bym się zachował przy lekkim wzroście/spadku kursu.

Przyznam się bez bicia, wchodzę dopiero na rynek kryptowalut i staram się chłonąć wiedzę każdego dnia. Pierwsze wnioski? Jakiekolwiek analizy, bynajmniej te długoterminowe (kilkumiesięczne), nie sprawdziły się. Nie neguję analizy technicznej, co więcej, nie znam się na niej. Piszę to z perspektywy osoby uczącej się, która często czyta/ogląda materiały z przed kilku miesięcy a nawet i lat. Wnioski? Grono ekspertów się pomyliło. Nie oznacza to oczywiście, że ci sami eksperci, w okresie kilku letnim będę liczyli większe zyski, niż przykładowo autor tego tematu.

Podsumowując, gratuluje autorowi zysków i w jakimś sensie podziwiam za odwagę. Pytanie jest jedno, jaki procent kapitału stanowiła ta inwestycja...Oczywiście jest to pytanie retoryczne :-)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zainwestowanie 100tyś zł w BTC

Postautor: amneziahaze » niedziela, 10 grudnia 2017, 12:02

kolekzabojca pisze: Jakiekolwiek analizy, bynajmniej te długoterminowe (kilkumiesięczne), nie sprawdziły się. Nie neguję analizy technicznej, co więcej, nie znam się na niej. Piszę to z perspektywy osoby uczącej się, która często czyta/ogląda materiały z przed kilku miesięcy a nawet i lat. Wnioski?
Też wyciągnąłem. Zasadniczo, łatwo jest wstawić analizę i bawić w doradcę finansowego gdy obraca się kapitałem rzędu 1.000zł. Dlatego co do tych analiz, to jesteś w błędzie odnośnie miejsca i osób, gdzie próbowałes ewentualnie dojść do prawdy. Ja przerobiłem kilkaset, kilka tysiecy różnych analiz od guru po kasztanów i szczerze, nie krytykując tego forum, najczęściej sprawdzające się analizy long są poza nim i choćby ktos tutaj był super wiarygodny to doradzając mi w takiej kwestii uznałbym, że gość po prostu ma niezły tupet, a nie wiedzę.

Analizy long się sprawdziły, średnio 5-8% analiz gdy BTC był po 1000-2000$ sugerowało kwoty do 25.000$. Ale reakcja wśród większości zawsze jest taka sama jedno wielkie: "pffffffffffffffff".

I teraz pomówmy o pieniądzach. Przy kwotach 50-100-250 i więcej tys. pln raczej chyba poleganie na zdaniu gimbo bądź analityka z pajęczynami w kieszeniach pseudo eksperta z forum to niestety jest zwykły joke, dlatego ja nie polegam, bo to jest po prostu samobójstwo.

Inaczej gdyby tu na forum były dostępne statementy i wyniki no to można by podywagować. Odważnym gratuluję, bo na tym to wszystko polega, choć przyznam się, że silniejsze alty dają częstokroc więcej zarobić.

Moja prywatna opinia.

Weteran
Posty: 2518
Rejestracja: 21 marca 2014
Reputacja: 1468
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zainwestowanie 100tyś zł w BTC

Postautor: The Real McCoin » niedziela, 10 grudnia 2017, 12:20

kolekzabojca pisze: Pytanie jest jedno, jaki procent kapitału stanowiła ta inwestycja...
O, i to jest podstawowe pytanie jeżeli chodzi o zarabianie, inwestowanie, spekulację (gdyby miało się oceniać, wchodzić w podziw albo i nie).
Nie żadne "tysie".
Jak ktoś inwestuje 1% swojego majątku to nawet jak coin w cudowny sposób wzrośnie 20-krotnie to zysk i tak będzie raczej symboliczny, po oddaniu jednej trzeciej państwu.

Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 10 grudnia 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zainwestowanie 100tyś zł w BTC

Postautor: kolekzabojca » niedziela, 10 grudnia 2017, 13:30

amneziahaze pisze:
kolekzabojca pisze: Jakiekolwiek analizy, bynajmniej te długoterminowe (kilkumiesięczne), nie sprawdziły się. Nie neguję analizy technicznej, co więcej, nie znam się na niej. Piszę to z perspektywy osoby uczącej się, która często czyta/ogląda materiały z przed kilku miesięcy a nawet i lat. Wnioski?
Też wyciągnąłem. Zasadniczo, łatwo jest wstawić analizę i bawić w doradcę finansowego gdy obraca się kapitałem rzędu 1.000zł. Dlatego co do tych analiz, to jesteś w błędzie odnośnie miejsca i osób, gdzie próbowałes ewentualnie dojść do prawdy. Ja przerobiłem kilkaset, kilka tysiecy różnych analiz od guru po kasztanów i szczerze, nie krytykując tego forum, najczęściej sprawdzające się analizy long są poza nim i choćby ktos tutaj był super wiarygodny to doradzając mi w takiej kwestii uznałbym, że gość po prostu ma niezły tupet, a nie wiedzę.

Analizy long się sprawdziły, średnio 5-8% analiz gdy BTC był po 1000-2000$ sugerowało kwoty do 25.000$. Ale reakcja wśród większości zawsze jest taka sama jedno wielkie: "pffffffffffffffff".

I teraz pomówmy o pieniądzach. Przy kwotach 50-100-250 i więcej tys. pln raczej chyba poleganie na zdaniu gimbo bądź analityka z pajęczynami w kieszeniach pseudo eksperta z forum to niestety jest zwykły joke, dlatego ja nie polegam, bo to jest po prostu samobójstwo.

Inaczej gdyby tu na forum były dostępne statementy i wyniki no to można by podywagować. Odważnym gratuluję, bo na tym to wszystko polega, choć przyznam się, że silniejsze alty dają częstokroc więcej zarobić.

Moja prywatna opinia.

Chciałbym przypomnieć, że raczkuję w temacie kryptowalut i moje opinie są na podstawie obecnych obserwacji. Nie neguję w żadnym wypadku, iż są osoby, które faktycznie na podstawie konkretnych faktów bądź wiedzy, były w stanie przewidzieć obecne trendy na rynku. Tak jak wspomniałeś, samobójstwem jest poleganie na opinii innych osób, szczególnie na tak drastycznie zmieniającym się rynku jak rynek kryptowalut.
Na chwilę obecną jestem osobą, która chłonie wiedzę w tym temacie, jednocześnie zainwestowałem 50500 złotych, mając świadomość ryzyka na jakie narażam ten kapitał.

Jeżeli to nie tajemnica, bardzo bym prosił o źródła z których korzystasz. Mogą być one oczywiście w języku angielskim.

Dodano po 3 minutach 46 sekundach:
The Real McCoin pisze:
kolekzabojca pisze: Pytanie jest jedno, jaki procent kapitału stanowiła ta inwestycja...
O, i to jest podstawowe pytanie jeżeli chodzi o zarabianie, inwestowanie, spekulację (gdyby miało się oceniać, wchodzić w podziw albo i nie).
Nie żadne "tysie".
Jak ktoś inwestuje 1% swojego majątku to nawet jak coin w cudowny sposób wzrośnie 20-krotnie to zysk i tak będzie raczej symboliczny, po oddaniu jednej trzeciej państwu.

Zgadzam się z Tobą. Nie wiemy jaki procent kapitału zainwestował autor tego wątku. Dla wielu są to kwoty niewyobrażalne, dla innych natomiast mała część kapitału przeznaczonego na inwestycję. Mimo wszystko, z perspektywy mojej osoby, duże uznanie dla autora za podjęcie ryzyka.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zainwestowanie 100tyś zł w BTC

Postautor: amneziahaze » niedziela, 10 grudnia 2017, 13:45

kolekzabojca pisze: Jeżeli to nie tajemnica, bardzo bym prosił o źródła z których korzystasz. Mogą być one oczywiście w języku angielskim.
https://vk.com/bitcoin_vanga
pierwsze z brzegu zapamietalem po zartobliwym przydomku. prognoza na 15k byla opisywana tez tu: https://cointelegraph.com/embed/disqus/12026

Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 10 grudnia 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zainwestowanie 100tyś zł w BTC

Postautor: kolekzabojca » poniedziałek, 11 grudnia 2017, 17:25

amneziahaze pisze:
kolekzabojca pisze: Jeżeli to nie tajemnica, bardzo bym prosił o źródła z których korzystasz. Mogą być one oczywiście w języku angielskim.
https://vk.com/bitcoin_vanga
pierwsze z brzegu zapamietalem po zartobliwym przydomku. prognoza na 15k byla opisywana tez tu: https://cointelegraph.com/embed/disqus/12026
Dzięki za linki.

Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 14 sierpnia 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zainwestowanie 100tyś zł w BTC

Postautor: iSurVivaL » poniedziałek, 11 grudnia 2017, 23:49

Nie jestem mega milionerem jest to znaczna część moich oszczędności życiowych ale ja od zawsze żyje powiedzeniem "raz się żyję" więc zobaczymy. Przy tym żadna analiza nawet najwiekszego eksperta sie nie sprawdzi bo te walute kontroluja miliarderzy/państwa i kurs ustawią jaki chcą (takie jest moje zdanie). Powodzenia wszystkim :)

Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 14 sierpnia 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zainwestowanie 570yś zł w BTC

Postautor: iSurVivaL » piątek, 15 grudnia 2017, 13:59

Narazie wszystko idzie okej :)

Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 14 sierpnia 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zainwestowanie 570yś zł w BTC

Postautor: iSurVivaL » sobota, 16 grudnia 2017, 22:55

Na tę chwilę prawie 200tyś zysku. Teraz pytanie czekać? Jak myślicie?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1638
Rejestracja: 10 czerwca 2017
Reputacja: 360
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zainwestowanie 570yś zł w BTC

Postautor: tonyxxl » niedziela, 17 grudnia 2017, 01:06

ale na co czekać? imo chyba i tak już dobrze złapałeś ;)
Ja osobiście bym wypłacił wkład i zostawił to co na plusie i ewentualnie potem sobie wypłacał nadwyżki, a jak będzie większa korekta to bym coś dokupił. Jak masz zysk to się zabezpieczaj bo szybko może być strata a wtedy będzie za późno. No ale to ja, a Ty zrobisz jak uważasz, nie wiem czy dla Ciebie 200k to dużo czy raczej cię to nie rusza jak stopnieje.

Początkujący
Posty: 177
Rejestracja: 5 września 2015
Reputacja: 19
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zainwestowanie 570yś zł w BTC

Postautor: wesley » niedziela, 17 grudnia 2017, 09:44

Tony dobrze pisze, wypłać wkład a graj dalej zarobkiem.

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 279
Rejestracja: 1 lipca 2014
Reputacja: 39
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zainwestowanie 570yś zł w BTC

Postautor: RafaelGrey » niedziela, 17 grudnia 2017, 10:05

To chyba powinna być zasada nr 1 że kapitał początkowy się wypłata i gra zyskiem. Komfort psychiczny jest wtedy o wiele lepszy gdy gramy za "nie swoje" ;)

Dyskutant
Posty: 197
Rejestracja: 28 października 2015
Reputacja: 48
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zainwestowanie 570yś zł w BTC

Postautor: house11 » niedziela, 17 grudnia 2017, 19:18

nie lepiej poczekać do nowego roku i podatek odroczyć do kwietnia 2019 ?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zainwestowanie 570yś zł w BTC

Postautor: amneziahaze » niedziela, 17 grudnia 2017, 19:30

RafaelGrey pisze: To chyba powinna być zasada nr 1 że kapitał początkowy się wypłata i gra zyskiem.
Albo w longa na 5 lat i lapka do ziemi.

Początkujący
Posty: 179
Rejestracja: 17 grudnia 2017
Reputacja: -4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zainwestowanie 570yś zł w BTC

Postautor: sialala » poniedziałek, 18 grudnia 2017, 20:18

@iSurVivaL
gratulacje odwagi i decyzji :)

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 76
Rejestracja: 20 czerwca 2017
Reputacja: 30
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Poznań

Zainwestowanie 570yś zł w BTC

Postautor: KR2615 » poniedziałek, 18 grudnia 2017, 20:23

wesley pisze: Tony dobrze pisze, wypłać wkład a graj dalej zarobkiem.
Graj albo hodluj zarobek, niekoniecznie musisz się uczyć funkcjonowania giełdy i wyłapywania korekt. Wszystko zależy czy przyda ci się kiedykolwiek ta umiejętność.

Anyway, gratuluję sukcesu

Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 6 października 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zainwestowanie 570yś zł w BTC

Postautor: Markos » wtorek, 26 grudnia 2017, 21:16

Gratuluję autorowi zysku. Co jak co, ja na razie operuję dwoma zerami mniej, i jestem zielony jak trawa na łące w letni dzień. Co jak co, ale coś tam wiem, a niestety większości nie wiem.

Długo zwlekałeś z inwestycją?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1638
Rejestracja: 10 czerwca 2017
Reputacja: 360
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zainwestowanie 570yś zł w BTC

Postautor: tonyxxl » wtorek, 26 grudnia 2017, 23:27

Markos pisze: Gratuluję autorowi zysku.
Ciekawe czy nie spanikował i nie sprzedał wcześniej na korekcie wszystkiego.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], ikswodnal, shinya56 i 40 gości