Pytania o wszystko i o nic, zabawa w piaskownicy z bitcoinem

Początkujący
Posty: 135
Rejestracja: 18 lipca 2017
Reputacja: 32
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania o wszystko i o nic, zabawa w piaskownicy z bitcoinem

Postautor: świeżak » wtorek, 18 lipca 2017, 10:49

czesć słyszałem że teraz te kryptowaluty to można nieźle zarobić jak to się kopie bo podobno można kopać mogę na laptopie mamy całkiem niezła specyfikacja? widziałęm ze taki typek na youtube kupil podobno panameree po trzech miesiacach z bitcoina myslicie ze jak nic nie wiem to ile zarobie w 3 miesiace? z gury dzięki


A tak całkiem serio...

Temat bitcoina cyrkuluje mi wokół głowy od jakiegoś czasu. O Ethereum czytałem jakoś rok temu - pomyślałem - ciekawy projekt (trzeba było już wtedy bardziej pogrzebać :) ). Wiadomo, zawsze znajdywały się rzeczy "ważniejsze i ciekawsze". Ostatecznie postanowiłem, że teraz jest czas by złapać byka za rogi.

Jestem świeży w temacie, ale z tego co widzę, dużo się dzieję na rynku kryptowalut. Nie mam na myśli samego rynku w postaci cen, kupna, sprzedaży, handlu, a ilość baaaardzo ciekawych konceptów opartych na blockchainie. Może mamy doczynienia z małą rewolucją technologiczną?

W związku z powyższym w mojej głowie rodzi się trochę pytań i postanowiłem o opinię zapytać ludzi siedzących w temacie i ogarniających - Was.

Chciałbym popróbować w long term na kilku walutach, potraktować to jako małą inwestycję, zobaczę co z tego wyjdzie. Myślę o flagowcach - bitcoin oraz ethereum. Zaciekawiło mnie ponadto kilka altów. Chciałem poznać Waszą opinię na temat kiedy się załadować - wiem, że obecnie to wróżenie z fusów, ale Wy trochę tych herbat przesączyliście. Jakie są Wasze predykcje na temat cen przed 1 sierpnia? Jak mogą się zachować alty? Czekam na subiektywne opinię, nie szukam guru. Ponadto w btc nie zdecyduję się załadować przed 1 sierpnia, ale alty - czemu nie? Prawde mówiac, spodziewalem się, że ceny będą leciały w dół a dzisiaj zrobiło się zielono :D :D weź tu bądź mądry człowieku...

Co więcej, temat wałkowany, ale przewałkujmy go setny raz - jakie portfele do eth i btc polecacie? Prawde mówiąc, nie zależy mi na mobilności, bezpieczeństwo jest tutaj priorytetem. Ponadto ciekawi mnie, jak wygląda kwestia synchronizacja portfela, obsługi portfela a możliwości komputera - czy mocny hardware i zasuwający sprzęt są tutaj konieczne? Czy mój, w średnim wieku, po przejściach, którego darzę ogromnym sentymentem, ogarnie? I jak prezentuje się kwestia transferu danych w trakcie synchronizacji portfela - czy to wiąże się z pobraniem grubych gigabajtów danych? Domnieman, że jak wydrukuje się paper walleta to trzeba go potem "zaimportować" w jakimś hot wallecie? Wybaczcie pytania nooba, ale ten kto pyta nie błądzi.

Na short term jestem jeszcze za krótki, jednakże rozważam możliwość zwiększenia mojej długości. :lol: Czy potrafilibyście mi polecić ciekawe pozycje, które odsłaniają analizę techniczną krok po kroku i nie rzucają od razu na głęboką wodę (ciekawe czy takie w ogóle istnieją...). Lubię papier, w ostateczności pdf. Widziałem już temat w którym jeden z użytkowników @zbiges poleca bogatą biblioteczkę, aczkolwiek chciałbym nakierowania na konkretne pozycję dla żółtodzioba. Jakiś czas temu wyczaiłem - Zawód inwestor giełdowy Eldera i fajnie się to poczytuję w wolnych chwilach. Czaje się na Świece Japośnkie Nisona. Zobaczyłem, że i te pozycję są we wspomnianej biblioteczce, jest szansa na to, że dobrze kombinuję, Wasze inne sugestię są bardzo mile widziane.

Dodatkowo, jakie narzędzia analizy technicznej polecacie - mam na myśli serwis przedstawiający przeróżne wykresy na wszystkich krypto w przeliczeniu na różne waluty taki co tam sobie można wsparcia i opory maznąć. Widziałem trading view, ale zauważam tylko btc, eth i to wszystko. Coinigy? Pytanie na szybko z ciekawości - czy kryptowaluty umożliwiają zajmowanie klasycznych pozycji krótkich z wypożyczeniem?

Jeśli chodzi o analizę fundamentalną - gdzie szukacie informacji, które są niekoniecznie wygodne dla emitentów tokenów - skąd wiedzieć, że np. Golem ma problemy developerskie etc. Macie jakieś tajemne źródła informacji, którymi chcielibyście się podzielić na forum? :D Podejrzewam, że na swoich twitterach o tym nie wspominają. :)

Dobra, koniec. Wybaczcie mi ten mały elaborat. Części pytań i tak zapewne zapomniałem. Chwała dla tych, którzy zechcieli to przeczytać.

Liczę na Wasze eksperckie opinie.

Pozdrawiam,
Świeżak

Weteran
Posty: 3966
Rejestracja: 15 lutego 2014
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania o wszystko i o nic, zabawa w piaskownicy z bitcoinem

Postautor: Chancellor » środa, 19 lipca 2017, 01:09

świeżak pisze: Ponadto w btc nie zdecyduję się załadować przed 1 sierpnia
W tej chwili wszystko wskazuje na to, że w następnym 336-blokowym cyklu włączy się BIP91, więc za trzy dni problem będzie rozwiązany i pierwszy sierpnia okaże się datą mało istotną.

Początkujący
Posty: 135
Rejestracja: 18 lipca 2017
Reputacja: 32
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania o wszystko i o nic, zabawa w piaskownicy z bitcoinem

Postautor: świeżak » środa, 19 lipca 2017, 11:13

Dzięki za opinie @Chancellor i rozjaśnienie tematu.

Wydaje mi się, że mogłem trochę przesadzić z narracją, zapomniałem, że internet nie lubi długich txtów.

Streszcze się poniżej:

1. Jak bardzo możliwości chłodnego portfela zależą od specyfikacji hardwareowej i mozliwości komputera? Jak wygląda ilość przesyłanych danych w momencie synchro np. portfela btc.
2. Ile czasu może zająć procedura kupna btc za pln na bitbay ---> transfer na pośredni portfel ----> transfer poloniex/bitttrex. Mogę wykonywać takie myki pomiędzy po 23 lipca bez zmartwień czy powinienem się wstrzymać?
3. Jakie narzędzia do analizy technicznej możecie mi polecić? Ogarnąłem właśnie trading view, ale nie widzę tam zestawień niektórych kryptowalut? jest jakieś narzędzie pokazujące wszystkie pary?
4. Jak widzicie ceny w najbliższym czasie? Chciałbym załadować się w long term na btc, eth, parę altów. Zależy mi na subiektywnych opiniach, nie szukam guru. ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania o wszystko i o nic, zabawa w piaskownicy z bitcoinem

Postautor: Wymazywanie » środa, 19 lipca 2017, 11:51

To 4. to pytanie przegięcie. Czytaj forum, to główny topic forumowy, dyskusje o cenie. Nie oczekuj, że zaraz pospieszymy by jak najszybciej napisać Ci wypracowanko jaka będzie cena, to niedorzeczna i niemożliwe. :)

Ad. 3. Podaję linki, poszperasz w nich, znajdziesz wiele przydatnych rzeczy zw. z początkiem analizowania i tym rynkiem:

https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... 09#p293388
https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... 26#p325215
https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... 23#p333713
https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... 87#p332087

Szperaj, szukaj (pomogłem), czytaj a będzie Ci dane. Nie pytaj o rzeczy, które naprawdę sam możesz znaleźć na forum. :mrgreen:
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Posty: 3966
Rejestracja: 15 lutego 2014
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania o wszystko i o nic, zabawa w piaskownicy z bitcoinem

Postautor: Chancellor » środa, 19 lipca 2017, 12:02

świeżak pisze: 1. Jak bardzo możliwości chłodnego portfela zależą od specyfikacji hardwareowej i mozliwości komputera? Jak wygląda ilość przesyłanych danych w momencie synchro np. portfela btc.
Nie wiem co rozumiesz przez „chłodny portfel”. Najbardziej wymagające są portfele będące pełnymi węzłami sieci, czyli Bitcoin Core. Przede wszystkim musisz mieć miejsce na łańcuch bloków, czyli około 200 GB (z małym zapasem ta liczba), chociaż można to zmniejszyć używając pruningu. Co do procka to bez przesady, ja mam stare Core2Duo i spokojnie daje sobie radę. Jeżeli chodzi o łącze, to ważne jest gdy masz pełnego klienta i synchronizujesz łańcuch, te 150 GB danych musisz pobrać. Potem wymagania co do łącza nie są przesadnie wielkie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania o wszystko i o nic, zabawa w piaskownicy z bitcoinem

Postautor: Wymazywanie » środa, 19 lipca 2017, 12:31

Tylko czy mu potrzeba pełnego Core'a? Electrum itp. chyba wystarczą, Core jest dla ideowych supporterów raczej. :)
Chancellor pisze: Nie wiem co rozumiesz przez „chłodny portfel”
Zimny. :)
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Posty: 135
Rejestracja: 18 lipca 2017
Reputacja: 32
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania o wszystko i o nic, zabawa w piaskownicy z bitcoinem

Postautor: świeżak » środa, 19 lipca 2017, 15:18

Dzięki za cenne opinie @Chancellor i @Wymazywanie.

@chancellor
Miałem na myśli cold walleta :D :D
Dzięki za te rzeczowe dane. Właśnie o takie coś mi chodziło.

@wymazywanie
Wiem, szukam cały czas, ja sobię z tego doskonale zdaje sprawę. Jakbyś przebrnął przez powyższy elaborat to zapewne mógłbyś wysnuć wniosek, że szukam szukam szukam szukam :D ), Czytam, przeglądam, po prostu liczyłem na coś więcej. Te linki znam, niemniej jednak, dziękuję Ci za poświęcony czas.

Ponadto, tak jak mówiłem, nie szukam guru. Ponownie chciałem poznać Wasze opinię. To moje pieniądze i to ja jestem za nie odpowiedzialny. Nie jestem typem w stylu co powiedzą to biorę, mam swój rozum.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania o wszystko i o nic, zabawa w piaskownicy z bitcoinem

Postautor: Wymazywanie » środa, 19 lipca 2017, 15:21

@świeżak, To powoli i wytrwale do przodu, ale potrzeba sporo czasu i zawzięcia. Co do analizy polecam najpierw naukę wykresu, co czym jest na wykresie, świece japońskie OLHC, dołki i górki i rysowanie linii trendu i prostych figur. Do tego obserwacja wolumenu i rsi. Podstawa dla mnie to rozpoznać trend i umieć go rysować na różnych skalach.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Posty: 135
Rejestracja: 18 lipca 2017
Reputacja: 32
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania o wszystko i o nic, zabawa w piaskownicy z bitcoinem

Postautor: świeżak » środa, 19 lipca 2017, 22:44

Pewnie, takie zagadnienia trzeba przerobić samemu popełniając błędy i wysnuwając wnioski - wypada po prostu się uczyć. Jak sam nie zrobisz, wielkie g. Marubozu, kruki i flagi już coś mi mówią. Teoria, potem praktyka. Z tym stopniowo, pewnie jeszcze niejeden błąd popełnię. Bardziej mnie teraz trapi temat altów i próbowania z long term, teoretycznie okres może temu sprzyjać. Jest troche huśtawka i dostaje oczopląsu, pozostaje mi śledzić temat.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: hps, rav3n_pl, Yogi77 i 21 gości