Mała inwestycja.

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 10 lipca 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Mała inwestycja.

Postautor: ewaldzik » poniedziałek, 10 lipca 2017, 13:56

Witam. Chciałbym zainswestować jakieś 50 zł na jakąś małą część bitcoina.
Mam dwa pytania do ludzi bardziej zaawansowanych:
Czy taka mała inwestycja ma sens? Chciałbym kupić tą część bitcoina gdy kryptowaluta "spadnie", a później, gdy się pójdzie w góre sprzedać.
Gdzie polecacie wykonać taką operacje?
Z poważaniem, Jakub.

Weteran
Posty: 13342
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Mała inwestycja.

Postautor: ekonokomik » poniedziałek, 10 lipca 2017, 14:13

@ewaldzik, za 50zl kupisz 0.005BTC. Obawiam się, że opłaty za przelewy, spready, prowizje za kupno/sprzedaż i wypłaty z giełdy mogą zjeść Ci zysk. Np. na btc-e opłata za wypłatę BTC to 0.001.

Chyba nie ma to większego sensu. Jak BTC pójdzie w górę do 4000USD, to ile zarobisz? 15zł? A czas poświęcony na śledzenie kursu, czytanie forum itd.? Ja to traktuję jako koszt. A 15zł możesz zarobić w ciągu godziny przy jakiejkolwiek robocie.
No i jest spora szansa, że nic nie zarobisz, bo BTC poleci w dół a jeszcze stracisz kieszonkowe.

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 10 lipca 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Mała inwestycja.

Postautor: ewaldzik » poniedziałek, 10 lipca 2017, 14:48

@ekonokomik
Dziękuje za informacje. :)
Pozdrawiam!

Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 9 lipca 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Mała inwestycja.

Postautor: dbcn » poniedziałek, 10 lipca 2017, 15:14

@ewaldzik, mozesz sprobowac z alternatywnymi, tanszymi kryptowalutami i zrobic jak niektorzy pisza, czyli kupic i zapomniec na 2 lata. Za 50 zl mozesz kupic ok 8000 jednostek niektorych tanszych krypto. https://coinmarketcap.com/

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1638
Rejestracja: 10 czerwca 2017
Reputacja: 360
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Mała inwestycja.

Postautor: tonyxxl » poniedziałek, 10 lipca 2017, 18:04

ekonokomik pisze: No i jest spora szansa, że nic nie zarobisz, bo BTC poleci w dół a jeszcze stracisz kieszonkowe.
Ja bym ci radził wysłać na np Bitbay przelew (choćby z żabki) na te kilkadziesiąt złotych i zobaczyć jak to działa w praktyce. Pozakładasz sobie portfele, poprzelewasz jakieś grosze między giełdami, pohandlujesz na tych samych zasadach co miałbyś 50tysięcy włożone. Jak ogarniesz i ci się spodoba to będziesz mógł wpłacić więcej. 50zł to żaden pieniądz i przeznaczył bym to jako frycowe. A co się nauczysz to więcej warte niż te 50zł.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 446
Rejestracja: 24 października 2016
Reputacja: 145
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@Dopelniacz

Mała inwestycja.

Postautor: Dopełniacz » wtorek, 11 lipca 2017, 17:46

Dokładnie, zrób tak jak radzi tonyxxl i zacznij od małych kwot. Osobiście wybrał bym BTC (największa akceptowalność). W cryptowalutach można popełnić bardzo dużo błędów które mogą się skończyć utratą środków (wiem coś na ten temat). Pierwsze zadanie to znalezienie taniej giełdy (mała opłata przy wypłacie) ale jednocześnie sprawdzonej. Potem wybranie portfela który będzie przechowywać monety. Lepiej zacząć od małych kwot żeby to wszystko ogarnąć, w temacie monet nie może być pomyłki bo to drogo może kosztować.
⚡️
Napiwki: https://tippin.me/@Dopelniacz
W celach edukacyjnych wyśle 8 razy po 700 satoshi, wystarczy podać gdzieś link do tippin albo podobnego serwisu. Nie musisz być online ani posiadać BTC żeby odebrać płatność w LN ;).
Dostał: adam1226, WitoldC

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 80
Rejestracja: 24 lipca 2017
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Mała inwestycja.

Postautor: TheKubizz » środa, 20 września 2017, 18:20

panuras pisze: Dla mnie mała inwestycja to nie wiem - zakup jakiejś sztabki złota i zakopanie jej gdzieś pod lasem. Chociaż nie, bo tam chodzą Ci goście z wykrywaczami metali.
Generalnie mała inwestycja to dla mnie taka do 1000 zł. Ktoś kto kupił kilka lat temu akcje CD Projekt - teraz może mówić o sobie, że wygrał.
Trochę nie do tematu, bo chłopak chyba wie w co chce zainwestować. Napisał wyraźnie, że 50 zł w bitcoin. Zgadzam się z @tonyxxl - 50zł to dobra inwestycja w siebie, poznaj funkcjonowanie giełd, poucz się. Da Ci więcej niż nie jedna książka biznesowa. Pozdrawiam.

Początkujący
Posty: 34
Rejestracja: 18 marca 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Mała inwestycja.

Postautor: userbit » środa, 20 września 2017, 20:56

@TheKubizz,
TheKubizz pisze:
panuras pisze: Dla mnie mała inwestycja to nie wiem - zakup jakiejś sztabki złota i zakopanie jej gdzieś pod lasem. Chociaż nie, bo tam chodzą Ci goście z wykrywaczami metali.
Generalnie mała inwestycja to dla mnie taka do 1000 zł. Ktoś kto kupił kilka lat temu akcje CD Projekt - teraz może mówić o sobie, że wygrał.
Trochę nie do tematu, bo chłopak chyba wie w co chce zainwestować. Napisał wyraźnie, że 50 zł w bitcoin. Zgadzam się z @tonyxxl - 50zł to dobra inwestycja w siebie, poznaj funkcjonowanie giełd, poucz się. Da Ci więcej niż nie jedna książka biznesowa. Pozdrawiam.
Popieram. To jest frycowe. A co się nauczysz to Twoje. Jeśli masz pytanie to pisz postaram się pomóc. Nie jestem specem, ale uczę się od dłuższego czasu na swoich błędach XD Więc mogę pomóc uniknąć moich błędów, a zarazem utrwalić sobie wiedzę.

Pozdrawiam.

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 29 września 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Mała inwestycja.

Postautor: SupaSaiyan » piątek, 29 września 2017, 22:09

Ja postanowiłem zrobić podobnie, wpłaciłem 200zł żeby zrobić jakies pierwsze transakcje a potem może przeleje do 1000zł i zaczne coś grać. Generalnie itak siedzie przed kompem większość dnia i stan kursu BTC mam już wyświetlany obok zegarka na pulpicie :) przeznaczam taką kwotę żeby sie coś nauczyć i nie płakać/sprzedawać jak kurs nagle spadnie. Chce te pieniądze po prostu obracać na giełdzie, póki co wybrałem BitMarket.

Początkujący
Posty: 416
Rejestracja: 10 sierpnia 2017
Reputacja: 91
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Mała inwestycja.

Postautor: Excray » piątek, 29 września 2017, 22:35

50zł na giełdzie nie ma sensu. Jakbym miał inwestować tak małe pieniądze z nadzieją zarobku to kupiłbym jakiegoś egzotycznego coina z potencjałem na wzrost i nie ruszałbym tego przez lata. Taki toto lotek. Z kolei do uczenia się technicznych podstaw wrzucanie 50zł nie ma sensu. Lepiej wybrać giełdy testowe z wirtualną kasą. Dlatego, że przy obracaniu kwotą 50zł nie odczujesz tego stresu i euforii jakie odczuwasz przy inwestowaniu dużych kwot. Więc jak masz tracić swoje drobniaki to w ogóle lepiej tracić wirtualny pieniądz na naukę.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: i28 i 15 gości