Jak łączyć karty do kopania...?

Początkujący
Posty: 88
Rejestracja: 4 lipca 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak łączyć karty do kopania...?

Postautor: dmu50 » piątek, 7 lipca 2017, 22:25

Cześć.
Jako, że nigdzie nie mogę znalezc poradnik w jaki sposób zbudowana jest koparka, piszę tutaj.
(jak ktoś ma jakiś link to chętnie przyjmę :) )

Teraz pytanie, zakładając, że mam płytę główną z prockiem, ramami, zasilacz i 2 karty graficzne.

Płyta ma 1 slot PCI-e, i 4 sloty PCI.
Powinienem połączyć 2 karty przez RISERY (tak to się chyba nazywa...) do portów PCI, a komputer odpalić (w ogóle da się tak) na zintegrowanej karcie graficznej ?

Czy komputer chodzi na płycie która w tym samym czasie kopie jakąś kryptowalutę?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1638
Rejestracja: 10 czerwca 2017
Reputacja: 360
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak łączyć karty do kopania...?

Postautor: tonyxxl » piątek, 7 lipca 2017, 22:31

karty podłączasz tylko do portów PCI-e (1-16x) nie do PCI, bo nie zadziałają.

Początkujący
Posty: 88
Rejestracja: 4 lipca 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak łączyć karty do kopania...?

Postautor: dmu50 » sobota, 8 lipca 2017, 05:12

A co z drugim pytaniem.
Czy komputer odpala się na zintegrowanej karcie, a główna ma tylko kopać?

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 29 czerwca 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak łączyć karty do kopania...?

Postautor: Titier » sobota, 8 lipca 2017, 13:51

Po Twoich pytaniach wnioskuję (może błędnie), że nie potrafisz sam złożyć komputera. Napisałeś, że szukałeś poradnika jak zbudowana jest koparka i nic nie znalazłeś (skoro nie potrafisz znaleźć tak podstawowych informacji i pytasz o to na forum to moim zdaniem powinieneś sobie odpuścić. Ja wiem, że to dział dla początkujących ale to trochę tak jakbyś chciał własnoręcznie zbudować dom i w sklepie budowlanym byś się pytał do czego są te cegły i pustaki bo szukałeś informacji i nic nie udało Ci się znaleźć). Nie chcę Cię zniechęcać, bo wszystkiego się można nauczyć (każdy kiedyś zaczynał) ale jeśli liczysz na szybki zarobek, to serio sobie odpuść, bo zanim uda Ci się samemu złożyć działającą koparkę i taką, która się nie będzie wywalać co 30 minut, to całe to boom się skończy i może się okazać, że sprzęt się nawet nie zwróci nie mówiąc już o jakimś zysku. Jeśli jednak chcesz ją złożyć sam bo interesują Cię komputery i traktujesz, to bardziej jak hobby niż jak zarobek, to myślę, że masz przed sobą tak mniej więcej 3-4 miesiące, (może trochę mniej) nauki jak zbudować koparkę. Większość informacji znajdziesz na tym forum lub na forach anglojęzycznych (jak znasz ruski to na ich forach też bardzo dużo informacji można znaleźć). Polecam zacząć od wpisania w google "mining rig" i oglądania zdjęć jak to jest zbudowane. Jeśli chcesz złożyć koparkę tylko dlatego, że można teraz na tym nieźle zarobić to moim zdaniem masz 4 wyjścia:

1. Zapłacić komuś kto Ci to złoży/nauczy Cię jak się je buduje
2. kupić koparkę na allegro (niestety za jedną zapłacisz tyle, że za taką samą kasę sam byś zbudował dwie)
3. wynająć koparkę od kogoś (tematu sam zbytnio nie zgłębiałem ale z tego co mi się obiło o uszy to płacisz na wejście ileś tam kasy, oni Ci budują koparkę, zajmują się nią, nie masz jej nawet w domu i ogólnie o nic się nie martwisz tylko płacisz na wejściu i oni jakiś tam procent urobku zabierają jako opłatę za obsługę tego)
4. odpuścić kopanie i po prostu kupić krypto na giełdzie i grać nimi.

Podlinkuję Ci jeszcze artykuł dotyczący kopania i jego opłacalności:
http://cryptomaniac.pl/2017/01/02/pozna ... yptowalut/

Początkujący
Posty: 44
Rejestracja: 2 lipca 2017
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak łączyć karty do kopania...?

Postautor: smug » sobota, 8 lipca 2017, 14:01

dmu50 pisze: Czy komputer odpala się na zintegrowanej karcie, a główna ma tylko kopać?
Komputer może wyświetlać obraz zarówno z karty zintegrowanej, jak i z karty kopiącej. Nie ma różnicy. W BIOS-ie płyty głównej trzeba wybrać, która karta ma priorytet.
Oczywiście to, że z tyłu płyty głównej są wyjścia wideo wcale nie oznacza, że w komputerze jest zintegrowana karta graficzna (najczęściej w CPU) więc samo wpięcie kabla nie musi oznaczać sukcesu ;)

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 4 lutego 2020
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak łączyć karty do kopania...?

Postautor: Adaszko1997 » środa, 5 lutego 2020, 10:00

Czy jest jakaś różnica w podłączeniu kart do złącza pci-e 1x a pci-e 16x jazdy podpina pod 1x a mając 2.0 nie będzie spowalniało przesyły? 2.0 1x będzie 500mb/s a na 16x 8gb/s czy robi to jakaś różnice czemu wszyscy podpinają riser ami pod pci-e 1x np 2.0?

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak łączyć karty do kopania...?

Postautor: adiqq » środa, 5 lutego 2020, 10:05

dmu50 pisze: sobota, 8 lipca 2017, 05:12 A co z drugim pytaniem.
Czy komputer odpala się na zintegrowanej karcie, a główna ma tylko kopać?
Nawet jest to wskazane. Dlatego preferuję płyty które mają zintegrowaną grafikę.
Gdy obraz wyświetla się z karty kopiącej, karta ta może trochę mniej kopać.
Ostatnio zmieniony środa, 5 lutego 2020, 10:06 przez adiqq, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2071
Rejestracja: 6 czerwca 2011
Reputacja: 312
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: UK - London SM4

Jak łączyć karty do kopania...?

Postautor: Bemx2k » środa, 5 lutego 2020, 10:05

Adaszko1997 pisze: środa, 5 lutego 2020, 10:00Czy jest jakaś różnica w podłączeniu kart do złącza pci-e 1x a pci-e 16x jazdy podpina pod 1x a mając 2.0 nie będzie spowalniało przesyły? 2.0 1x będzie 500mb/s a na 16x 8gb/s czy robi to jakaś różnice czemu wszyscy podpinają riser ami pod pci-e 1x np 2.0?


Ty Troll czy bot ? już Ci odpowiedziano na ten temat w innym poście . Nie ma żadnej różnicy w wydajności ''kopania'' pomiędzy PCI-E x16 x4 x1
BTC>ETH

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak łączyć karty do kopania...?

Postautor: koparki » środa, 5 lutego 2020, 10:22

adiqq pisze: środa, 5 lutego 2020, 10:05Gdy obraz wyświetla się z karty kopiącej, karta ta może trochę mniej kopać
nigdy tego nie zauważyłem , no chyba że grasz w gdy 3d w trakcie miningu ;)
---

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak łączyć karty do kopania...?

Postautor: adiqq » środa, 5 lutego 2020, 10:39

Adaszko1997 pisze: środa, 5 lutego 2020, 10:00 Czy jest jakaś różnica w podłączeniu kart do złącza pci-e 1x a pci-e 16x jazdy podpina pod 1x a mając 2.0 nie będzie spowalniało przesyły? 2.0 1x będzie 500mb/s a na 16x 8gb/s czy robi to jakaś różnice czemu wszyscy podpinają riser ami pod pci-e 1x np 2.0?
mimo to ci odpowiem. mam taką płytr (moja ulubiona!)
https://www.asrock.com/MB/Intel/H110%20Pro%20BTC+/
Ma ona 1xpcie 16x i 12xpcie 1x
Ostatnio podpiąłem kartę do pcie 16x - przez to mogę do płyty podpiąć tylko 11 kart, bo jak widać na zdjęciu z linka, nie będzie dostępu do sąsiednich slotów pcie 1x
to właśnie dlatego wszyscy podpinają przez risery, dodatkowo wchodzi w grę jeszcze stelaż....

Dodano po 2 minutach 12 sekundach:
koparki pisze: środa, 5 lutego 2020, 10:22
adiqq pisze: środa, 5 lutego 2020, 10:05Gdy obraz wyświetla się z karty kopiącej, karta ta może trochę mniej kopać
nigdy tego nie zauważyłem , no chyba że grasz w gdy 3d w trakcie miningu ;)
jeśli dobrze pamiętam, to w HiveOS podczas uruchamiania systemu, jak jest podpięty monitor, to wyskakuje taki komunikat ;)

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: adamjttk, ikswodnal, shinya56 i 42 gości