Złożenie pierwszej koparki

Rozmowny
Posty: 98
Rejestracja: 13 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Złożenie pierwszej koparki

Postautor: bikerleszno » wtorek, 4 lipca 2017, 14:53

Witam,

Czy jest mi w stanie ktoś wyjaśnić i pomóc w kwestii złożenia swojej pierwszej koparki ?
Na chwilę obecną chciałbym złożyć koparkę na kartach GTX 1060 :) Mam sporo pytań i wątpliwości. Czy znalazłby się ktoś kto jest w stanie mi pomóc i opisać trochę te kwestie? Na początek interesuje mnie kopanie ETH.

Jeśli ktoś zechciałby mi odpowiedzieć na poniższe pytania to juz wiele by mi to pomogło

1.) Mamy wiele producentów i marek GTX 1060. Czy są między nimi różnice? Jeśli tak to jaką GTX 1060 na chwilę obecną polecacie? Na co zwracać uwagę?
2.) Czy te karty są równie wydajne do kopania innych walut czy lepiej byłoby oglądać się za droższymi 1070 lub 1080Ti?
3.) Jakich podzespołów potrzebuje do złożenia koparki jeśli chodzi o procesor, płytę główną, ram, dysk, zasilacz i inne?
4.) Wiem, że są ludzie którzy składają zestawy po 10, 12, a nawet 14 gpu na jednej płycie głównej? Jak to robią skoro płyta przeważnie obsługuje do 6 lub 8 gpu?
5.) Chciałbym złożyć zestaw na 10 GPU jaki zasilacz byłby do tego potrzebny? Czy lepiej mieć jeden czy dwa mniejsze?
6.) Co z podkręcaniem? Czy trzeba podkręcać sprzęt i jeśli tak to czym i jak? Czy jest sens?

Z góry dziękuje za pomoc.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Złożenie pierwszej koparki

Postautor: adam1226 » wtorek, 4 lipca 2017, 22:56

Jak najbardziej, ile jestes w stanie zaplacic?
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2129
Rejestracja: 24 sierpnia 2011
Reputacja: 392
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Złożenie pierwszej koparki

Postautor: slasta » środa, 5 lipca 2017, 11:07

@bikerleszno,
1. tak, karty różnią się systemem chłodzenia, zegarami, liczbą złącz zasilania. Zazwyczaj im karta droższa tym lepszy system chłodzenia, wyższe zegary i lepsza jakość podzespołów co przekłada się na możliwości OC.
2. Wyższa seria to wyższa wydajność, z małym wyjątkiem w przypadku kart 1080 i 1080TI które z uwagi na użyta pamięć typu GDDR5X słabo radzi sobie z algorytmem ETH, ale w ZEC czy LBC nie jest ona przeszkodą
3. poza tymi co wymieniłeś to jeszcze risery, bo nie upchniesz 6 kart w płycie, tylko potrzebujesz przedłużaczy
4.używają spliterów które rozdzielają jeden port x16 na porty x1
5. Jak chcesz jeden zasilacz i 10GPU to musisz użyć zasilacza serwerowego 2000W lub większego, zasilacze go użytku domowego nie mają wystarczającej ilości wtyczek aby zasilić tyle kart więc zostaje konstrukcja z 2 albo i 3 zasilaczami.
6. Dzięki OC i UV możesz zwiększyć wydajność i obniżyć pobór prądu więc odpowiedz sobie czy warto, instrukcji jak to wykonać szukaj na forum , youtube lub komuś zleć odpłatnie

Rozmowny
Posty: 98
Rejestracja: 13 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Złożenie pierwszej koparki

Postautor: bikerleszno » środa, 5 lipca 2017, 20:40

slasta pisze:@bikerleszno,
1. tak, karty różnią się systemem chłodzenia, zegarami, liczbą złącz zasilania. Zazwyczaj im karta droższa tym lepszy system chłodzenia, wyższe zegary i lepsza jakość podzespołów co przekłada się na możliwości OC.
2. Wyższa seria to wyższa wydajność, z małym wyjątkiem w przypadku kart 1080 i 1080TI które z uwagi na użyta pamięć typu GDDR5X słabo radzi sobie z algorytmem ETH, ale w ZEC czy LBC nie jest ona przeszkodą
3. poza tymi co wymieniłeś to jeszcze risery, bo nie upchniesz 6 kart w płycie, tylko potrzebujesz przedłużaczy
4.używają spliterów które rozdzielają jeden port x16 na porty x1
5. Jak chcesz jeden zasilacz i 10GPU to musisz użyć zasilacza serwerowego 2000W lub większego, zasilacze go użytku domowego nie mają wystarczającej ilości wtyczek aby zasilić tyle kart więc zostaje konstrukcja z 2 albo i 3 zasilaczami.
6. Dzięki OC i UV możesz zwiększyć wydajność i obniżyć pobór prądu więc odpowiedz sobie czy warto, instrukcji jak to wykonać szukaj na forum , youtube lub komuś zleć odpłatnie
Dziękuje za parę informacji. Hmm mam na chwilę obecną trzy pytanka.
1.) Jeśli mam koparkę z 6 x 1060 gtx 6 gb to czy jestem w jakiś sposób w stanie dorzucić np. jeszcze jedną lub dwie karty graficzne? Jeśli tak to jak to zrobić jeśli nie ma miejsca na płycie? Wiem, że są ludzie, którzy mają płyty przystosowane na np. 6 kart graficznych a montują po 7 lub 8 dlatego pytam.
2.) W jaki sposób zacząć kopać? Wystarczy zainstalować oprogramowanie z danej kopalni, ustawić swój adres portfela i odpalić program? Czy jeszcze z czymś to się wiąże? Jakaś krótka instrukcja? Jaką kopalnie ETH polecacie?
3.) Chciałbym koparkę postawić w innym mieszkaniu niż tym którym mieszkam. Mogę w jakiś sposób zdalnie zarządzać tą koparką? Martwi mnie np. sytuacja w której bywam w drugim mieszkaniu raz na tydzień-dwa tygodnie a doszłoby np. to braku zasilania lub zawieszenia komputera. Chciałbym móc na bieżąco obserwować czy wszystko dobrze kopie, a po drugie móc tym jakoś zarządzić na odległość? Proszę o jakąś radę...

Początkujący
Posty: 37
Rejestracja: 27 czerwca 2017
Reputacja: -2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Robimy koparke

Postautor: kraymy » czwartek, 6 lipca 2017, 20:21

Witam, w kopaniu jestem nowy aktualnie probuje sił nicehashem ale nie ma czym sie chwalic myslalem nad rozbudowa kompa i przy okazji zrobiniem koparki
Aktualny sprzet:
Zasilacz Corsair 550VS
I5-2500
Plyta glowna asus p8p67 pro 3.1
Ramy nie zbyt pamietam ale nie mam jak teraz sprawdzic ale chyba godram 2x4gb cl9 2111mhz
Dwa ssd ale to nie ma znaczenia
Gtx 670 2 gb i gtx 650ti 1gb
No i teraz pojawia sie pytanie zostawic plyte sprzedac ram i wstawic jakies 8gb z hundaia ktore gdzies tam walaja sie w szufladzie
Procek moze zostac chociaz wymienilbym na jakis energooszczędny.
Zasilacz nie wiem zostawic albo jakiegos uzywaka kupic ale starczy chyba.
Teraz pytanie karty graficzne tylko nie wiem jakie najlepiej to gtx 1060 3gb lub dwa gtx 1050ti 4gb lub 2 gtx 1050 2gb najlepiej zaczalbym od jednej karty no ale dobra chodzi o zysk prad mozna powiedziec ze za niego nie płace bo mam solarki i pojawia sie spora nadwyżka prądu którą trzeba wykorzystać wiec pojawil sie pomysl koparki takze bylbym szczesliwy gdyby ktos mi doradzil cos dopowiedzial cos podpowiedzial :)

Połączone, proszę nie tworzyć osobnych tematów za każdym razem o tworzeniu koparki, wszystkie zadają podobne pytania...
pm7
Ostatnio zmieniony czwartek, 6 lipca 2017, 23:51 przez pm7, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: połączenie tematów

Początkujący
Posty: 144
Rejestracja: 10 grudnia 2013
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Robimy koparke

Postautor: deejaybialy » czwartek, 6 lipca 2017, 20:23

Ja ci radzę użyj wyszukiwarki bo takie tematy się powtarzają codziennie albo i częściej...

Pomocy! Jestem lamerem i nie wiem jak wyłączyc podpis w Tapatalku. Proszę o instrukcję na PW. SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Początkujący
Posty: 21
Rejestracja: 25 czerwca 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Złożenie pierwszej koparki

Postautor: marcon13 » czwartek, 6 lipca 2017, 20:32

1. chyba robią przejście z m.2 ale nie jestem pewien
2. tak, nanopool
3. teamviewer, WakeOnLan

Początkujący
Posty: 37
Rejestracja: 27 czerwca 2017
Reputacja: -2
Reputacja postu: 
-2
Napiwki za post: 0 BTC

Pilne - Proszę o pomoc w złożeniu koparki

Postautor: kraymy » środa, 12 lipca 2017, 21:32

Witam, tak jak w tytule proszę was o pomoc w złożeniu koparki i pod powiedzeniu co najlepiej kopać na danym sprzęcie.
Także zaczynają chciałbym powiedzieć że mój budżet wynosi na początek 4k , myśle że stary na takie swoje pierwsze testy wolałbym kupić sprzęt nowy bo w razie niewypało zawsze można sprzedać.
Na początek myślałem o płycie Biostar TB250-BTC, Zasilacz 750W (oczywiście orginalny), energooszczędny procesor
Z tym energooszczędnym procesorem mam dylemat kupić energo czy kupić już jakiś konkretniejszy i na nim kopać czy to jest nie opłacalne ?
jakieś GTX 1060 6GB myślałem nad GTX 1070 ale nie wiem czy GTX 1070 opłaca niby jedna karta i pobiera mniej prądu a dwa gtx wydajniejsze ale pobierać będą wiecej.
Chciałbym też że pomagając mi składać zestaw do kopania mieli na uwadze to że pobór prądu jest dla mnie bez znaczenia, tam gdzie się znajduje mam to wszystko już opłacone i tak na prawdę kwota jest taka sama nie ważne ile zużyje przyjmijmy że wynosi to 0 zł.
Także proszę o wsparcie dla nowego :D.
Zastanawiałem się także nad zrobieniem małego układu chłodzącego z wykorzystaniem ogniw peltiera i wiatraczki. Że dodatkowo w obudowie zamontować wiatraki które w przypadku zwiększenia temperatury załączą się razem z ogniwami chłodzącymi.

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 10 lipca 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jakie komputery do kopania

Postautor: Rmonak » czwartek, 13 lipca 2017, 12:07

Mam jedno pytanie, jeśli chciałbym kopać na większą skalę i chciałbym mieć do tego parę komputerów, to jakie są najlepsze podzespoły do takich komputerów-koparek.
Z góry dziękuję za pomoc.
Połączone z tematem "Złożenie pierwszej koparki". pm7
Ostatnio zmieniony piątek, 14 lipca 2017, 22:52 przez pm7, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: połączenie tematów

Początkujący
Posty: 192
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 16
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Złożenie pierwszej koparki

Postautor: x157 » czwartek, 13 lipca 2017, 12:13

Procesor jak najtańszy, zwykłe Pentium staczy np G3900.
Policz sobie Płyta ok 500, procesor 175 zł, RAM jak 2 x 4 GB to ok 300 zł, zasilacz ... , obudowa lub stelaż .... , Windows lub simplemining lub ethOS ..., dysk nowy SSD 230 zł/używany HDD 160GB 30 zł i zobacz ile kasy ci zostanie. Ja wybrałem GTX 1060 ale są tacy co twierdzą, że lepsze są GTX 1070. Sprawdź jaką mają wydajność, ile kosztują i po jakim czasie się zwrócą, czyli tzw. ROI.

Poszukaj szczegółów na forum, ten temat był już wielokrotnie opisywany.

Początkujący
Posty: 191
Rejestracja: 21 maja 2017
Reputacja: -21
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jakie komputery do kopania

Postautor: zjaranyjoe » czwartek, 13 lipca 2017, 22:46

To zależy za jaką kasę, jak optymalnie to myślę że koparka na 7gpu z gtx 1060 3Gb i jakieś dwa mniejsze zasilacze zamiast jednego 2x droższego

Weteran
Posty: 1080
Rejestracja: 29 grudnia 2016
Reputacja: 253
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jakie komputery do kopania

Postautor: krystian » czwartek, 13 lipca 2017, 23:16

Rmonak pisze: Mam jedno pytanie, jeśli chciałbym kopać na większą skalę i chciałbym mieć do tego parę komputerów, to jakie są najlepsze podzespoły do takich komputerów-koparek.
Z góry dziękuję za pomoc.
Na większą skale to trzeba przynajmniej amigę 600 (chyba że ktoś ma wolne dolary, to może kupić amigę 1200)
Do amatorskiego kopania w zupełności wystarczy commodore.

Z góry proszę.

Weteran
Posty: 3643
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 869
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jakie komputery do kopania

Postautor: bl4ck » czwartek, 13 lipca 2017, 23:31

@Rmonak, podobno idzie przerobić pegasus'a do obsługi kart było gdzieś o tym na forum poszukaj.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 2370
Rejestracja: 25 stycznia 2012
Reputacja: 402
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jakie komputery do kopania

Postautor: devega » czwartek, 13 lipca 2017, 23:35

Panowie, bez jaj. Jak kopać to tylko Odra ;)

Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 25 czerwca 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jakie komputery do kopania

Postautor: Jin663 » piątek, 14 lipca 2017, 09:49

Nie jak już kolega chce na większą skalę to jakiegoś PECETA trza by było złożyć :D Kupuj co najdroższe w sklepie to będziesz mógł na tym kopać w Tekkena na ultra detalach :D

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 990
Rejestracja: 2 lipca 2017
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jakie komputery do kopania

Postautor: wamak » piątek, 14 lipca 2017, 10:25

Jeśli mowa o Commodore 64, to polecam uruchomić kopanie programem "Boulder Dash". Wykopuje się same diamenty. Podobno dzisiaj najlepiej się na tym wychodzi.

Weteran
Posty: 1046
Rejestracja: 6 maja 2013
Reputacja: 62
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jakie komputery do kopania

Postautor: Maggix » piątek, 14 lipca 2017, 13:03

Rmonak

Nie słuchaj ich oni żartują ,tu masz jedyna możliwość na sensowne kopanie z zyskiem.
Najlepsze będą komputery Kwantowe zapytaj w Komputroniku powinni mieć pod koniec Lipca.
Zysk z kopania znacznie większy niż na kartach graficznych.

Początkujący
Posty: 88
Rejestracja: 4 lipca 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jakie komputery do kopania

Postautor: dmu50 » piątek, 14 lipca 2017, 19:35

karty z wysokiej półki, gtxy 1050 - 1060 - 1070 - 1080...

Procesor energooszzędny

płyta z wieloma wejściami pci-e x1

jakiś mały ssd na system, i troche ramu.


ogólnie składasz pod energooszczędność.

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 10 lipca 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Koparka ETH

Postautor: Rmonak » sobota, 15 lipca 2017, 00:05

Witam
Chciałbym złożyć własną koparkę eth. Chciałbym na nią wydać około 6000 zł czy mógłbym prosić o podpowiedzenie jakie podzespoły do niej zainstalować (procesor, płyta główna, ram, jak to wszystko złożyć).
Myślałem nad 4-6 gtx 1050 ti czy to się opłaca?
Z góry dziękuję

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 6 sierpnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Złożenie pierwszej koparki

Postautor: Emonix » niedziela, 6 sierpnia 2017, 19:31

Witam,

podpinam się pod temat. Chciałbym także złożyć pierwszą koparkę opartą na 6-8 kartach rx 460, lub 560.
Jeśli ktoś byłby w stanie pomóc proszę o priv, dogadamy się.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: sebamistrz i 30 gości