Czy warto inwestować w mining

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 391
Rejestracja: 10 kwietnia 2013
Reputacja: 19
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy warto inwestować w mining

Postautor: krasnolud » poniedziałek, 31 lipca 2017, 08:39

KlAnEk007 pisze: Wtrącę się ;) Jeśli by się nie opłacało to nie było by takiego nagłego wzrostu cen kart, trudności i ilości Firm czy Pseudo Firm oferujących gotowe Kopareczki :) W sumie zamiast kupować i przepłacać to zbudować samemu - nawet na gtx 1060 :)
Są już dostępne płyty na 13 gpu - Asrocka (Polski sklep - dystrybucja) i można się jeśli ktoś ma kasę zabrać za kopanie, w sumie trudność jest coraz to większa ale walut też jest od groma :)
Moim zdaniem, najwięcej zarabiają teraz "producenci" koparek i to oni napędzają popyt na karty. Ciągle widzę ogłoszenia (m.in. na FB) typu "kupię 100 kart".
Z tego, co widzę, mają marżę rzędu 100% i więcej, więc dla nich to niezły biznes.
A o kopaniu ostatnio głośno, więc wiele osób się na to łapie i przepłaca bez większych szans na zwrot inwestycji w jakimś rozsądnym czasie.

Początkujący
Posty: 41
Rejestracja: 14 marca 2017
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy warto inwestować w mining

Postautor: Antonio » poniedziałek, 31 lipca 2017, 08:45

hm... marża 100% ? jakieś konkretne źródła ?

Weteran
Posty: 1046
Rejestracja: 6 maja 2013
Reputacja: 62
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy warto inwestować w mining

Postautor: Maggix » poniedziałek, 31 lipca 2017, 09:43

Antoni

Nikt nie będzie wskazywał palcem kto i jaką kasę trzepie na budowie koparek.
Ale zakładając że kupują oni sprzęt prosto od producenta to możliwe jest że mają blisko sto procent zysku.

Początkujący
Posty: 241
Rejestracja: 23 listopada 2016
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy warto inwestować w mining

Postautor: frytek123 » poniedziałek, 31 lipca 2017, 10:19

a $ kosztuje już 3,6pln ,jak Polska poda dobre wyniki gospodarcze po pół roczu to dolar spadnie na 3,5 a potem na 3,3 pln i jak z opłacalnością kopania wtedy będzie ? Wiwm wiem my mamy bitki :)

Początkujący
Posty: 99
Rejestracja: 30 czerwca 2017
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy warto inwestować w mining

Postautor: mikolajkulczyk » poniedziałek, 31 lipca 2017, 13:26

krasnolud pisze: Ciągle widzę ogłoszenia (m.in. na FB) typu "kupię 100 kart".
Przypuszczam że tego typu oferty piszą na specjalnych grupach. Możesz podać nazwy/linki tych grup ? ;)
Chyba że to twoi znajomi udostępniają na swojej tablicy takie info ... ;)

Weteran
Posty: 1046
Rejestracja: 6 maja 2013
Reputacja: 62
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy warto inwestować w mining

Postautor: Maggix » poniedziałek, 31 lipca 2017, 13:59

Radeonów 570-580 ciągle brakuje tak w Europie jak i w North Ameryce .
Widać duże kopalnie skupują na pniu.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 391
Rejestracja: 10 kwietnia 2013
Reputacja: 19
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy warto inwestować w mining

Postautor: krasnolud » poniedziałek, 31 lipca 2017, 14:53

mikolajkulczyk pisze:
krasnolud pisze: Ciągle widzę ogłoszenia (m.in. na FB) typu "kupię 100 kart".
Przypuszczam że tego typu oferty piszą na specjalnych grupach. Możesz podać nazwy/linki tych grup ? ;)
Chyba że to twoi znajomi udostępniają na swojej tablicy takie info ... ;)
Atam zaraz specjalnych. :)
Np. tutaj: https://www.facebook.com/groups/142484379660304/

Początkujący
Posty: 241
Rejestracja: 23 listopada 2016
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy warto inwestować w mining

Postautor: frytek123 » wtorek, 1 sierpnia 2017, 21:35

ktoś z was ma tego rx vega ,jak to kopie ,na allegro widze po 5999zł czy warto kupić?

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 991
Rejestracja: 2 lipca 2017
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy warto inwestować w mining

Postautor: wamak » środa, 2 sierpnia 2017, 11:02


Początkujący
Posty: 241
Rejestracja: 23 listopada 2016
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy warto inwestować w mining

Postautor: frytek123 » środa, 2 sierpnia 2017, 22:23

A dolar dalej będzie się osłabiał względem zł , https://independenttrader.pl/dolar-leci ... dalej.html
,jedyna zleta to tańsze karty ,ja bym wolał dolca po 4zł

Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 5 lipca 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy warto inwestować w mining

Postautor: amlody90 » czwartek, 3 sierpnia 2017, 09:45

frytek123 pisze:Dowiedziałem sie ostatnio od znajomego że w austri płaci za prąd około 20gr ,że w domu to mają wszystko na prąd łącznie z ogrzewaniem domu ,tak to można kopać .
Niestety ale się nie zgodzę tez mieszkam w austri tez mam maszynkę z 6x Rx 570 i niestety ale prąd dzienny kosztuje 13 cent a nocny 7 wiedz nie wiem gdzie twój znajomy taki prąd dorwał Obrazek


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Czy warto inwestować w mining

Postautor: ShadowOfHarbringer » piątek, 4 sierpnia 2017, 15:12

Kaminski1233 pisze:Witam wszystkich. Jestem nowy na tym forum jednak krypto walutami i wydobyciem interesuje się od kilku miesięcy. Mam do zainwestowania w koparkę mam ok. 10 tys. i do kupna przymierzam, się od pewnego czasu jednak ostatnio zauważyłem wzrost, zainteresowania wydobyciem tzw. na yt zaczęły powstawać gówno-poradniki w których, wychwala się, jakie to nie jest opłacalne i w ogóle super. I tu zapaliła mi się lampka, że skoro jest to takie,opłacalne to, czemu sami nie budują koparek i nie wydobywają tylko promują swoje usługi w sprzedaży. Nie zrozumcie mnie źle, chciałbym się tylko dowiedzieć czy na dzień dzisiejszy wydobywanie się jeszcze opłaca i czy nie wyrzucę pieniędzy w błoto. Może ktoś bardziej ogarnięty wypowie się na ten temat i coś doradzi.
Możliwości są 3:

A) Masz prąd za darmo = Można inwestować chociaż zysk i tak słaby
B) Nie masz prądu za darmo = Nie opłaca się, lepiej kupić kryptowalutę
C) Nie zależy Ci na pieniądzach, jesteś pasjonatem i chcesz wesprzeć sieć = Opłaca się

Po co ta cała dyskusja ? Odpowiedź na wszystkie pytania w tym temacie zawarłem w tym poście.

Temat do zamknięcia.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 4 sierpnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy warto inwestować w mining

Postautor: StasiekAPI » piątek, 4 sierpnia 2017, 23:29

Jako aktywny kopacz mogę wam przybliżyć temat ale napewno nie na 100% :-)

Pod koniec lutego tego roku zakupiłem części za które złożyłem koparki za około 50 000 zł po odliczeniu VAT i dochodowego wyszły mnie one 34 000zł. (Nie licząc czasu włożonego w składanie tego, a zajęło mi to kilka dni)
Cały zestaw wyciąga około 1000Mh/s i do 1 lipca zarobił około 40000zł brutto.
Zarobek za lipiec jeśli sprzedam przy aktualnej cenie to będzie około 7160zł brutto.
Kalkulator pokazuje zyski na następny miesiąc na około 1200$ czyli jakieś 4500zł brutto.
Prąd kosztuje mnie miesięcznie około 1500zł brutto. (I nie są to ceny standardowe bo mocno się za tym nabiegałem)
Trudność szaleje niemiłosiernie w związku z diffbombem dlatego są to zapewne dwa ostatnie miesiące na których można jeszcze coś zarobić na ETH bo od października nastąpi era lodowcowa i koszty wydobycia nie pokryją nawet prądu (Chyba, że cena pójdzie w górę)

Tak więc szacunkowo: Jeśli do października zamknę inwestycję z przychodem na poziomie 55250zł brutto odjąć dochodowy (10947zł) zostaje 44303zł na czysto + sprzęt do sprzedania albo dalszego wydobycia.

Tak więc zakup koparek, a nawet kart graficznych aktualnie to na 100% umoczone pieniądze to tak jak kupowanie akcji na górce, na 100% się wam nie zwróci, bo nawet jak cena 1ETH poszybuje na 600$ to od października wydobycie będzie tak trudne, że moje koparki będą wydobywały szacunkowo około 0.2ETH miesięcznie!!!

Dla tych, którzy już umoczyli w koparki po 15K-20K (100Mh/s-189MH/s) i liczą, żę coś się zmieni to powiem, że może metropolis trochę obniży trudność wydobycia albo spowolni chociaż ale to wciąż tylko domysły.

Edit:
Btw. Policzcie sobie ile bym zarobił jak bym na podobny okres zainwestował i kupił ETH za 50 000 zł też pod koniec lutego. Podpowiem 300% jeśli nie sprzedał bym na górce tylko 1 Lipca, bo na górce było by to 600%. Tak więc ten tegos ;-)

Weteran
Posty: 1046
Rejestracja: 6 maja 2013
Reputacja: 62
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy warto inwestować w mining

Postautor: Maggix » sobota, 5 sierpnia 2017, 09:44

Coś źle policzyłes zysk z zakupu Etheru w Styczniu eth było w okolicach 20 USD na górce w czerwcu 390 USD czyli jakieś 1900% .
Taki zysk trafia się raz na kilka lat ale warto było kopać i nie sprzedawać w ubiegłym roku.
Na dziś powiem szczerze jest ogromna szansa że Ether podbije w okolice pincet USD jak kogoś stać to kopać nawet lekko dokładając do prądu i trzymać Ether do końca roku.

Początkujący
Posty: 241
Rejestracja: 23 listopada 2016
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy warto inwestować w mining

Postautor: frytek123 » sobota, 5 sierpnia 2017, 09:52

Maggix pisze: Coś źle policzyłes zysk z zakupu Etheru w Styczniu eth było w okolicach 20 USD na górce w czerwcu 390 USD czyli jakieś 1900% .
Taki zysk trafia się raz na kilka lat ale warto było kopać i nie sprzedawać w ubiegłym roku.
Na dziś powiem szczerze jest ogromna szansa że Ether podbije w okolice pincet USD jak kogoś stać to kopać nawet lekko dokładając do prądu i trzymać Ether do końca roku.
Po co kopać i dokładać do prądu ,jak lepiej kupić za równoważność koparki

Weteran
Posty: 1046
Rejestracja: 6 maja 2013
Reputacja: 62
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy warto inwestować w mining

Postautor: Maggix » sobota, 5 sierpnia 2017, 10:02

Fryciaz

Niby masz rację ale jak ktoś posiada już częściowo spłacone koparki to jednak lepiej jeszcze trochę pokopać.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 80
Rejestracja: 24 lipca 2017
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy warto inwestować w mining

Postautor: TheKubizz » poniedziałek, 7 sierpnia 2017, 14:26

kalin456 pisze: według mnie w 100% tak

_________________________________________________________
Pozdrawiam Piotr
A jakie uzasadnienie tego? Ciągle mowa o wzroście trudności kopania w tak zawrotnym tempie, że koparki zwracają się po dwóch latach.

Początkujący
Posty: 51
Rejestracja: 19 lipca 2017
Reputacja: -30
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy warto inwestować w mining

Postautor: zzzccchhh222888 » poniedziałek, 7 sierpnia 2017, 14:34

StasiekAPI pisze: Btw. Policzcie sobie ile bym zarobił jak bym na podobny okres zainwestował i kupił ETH za 50 000 zł też pod koniec lutego. Podpowiem 300% jeśli nie sprzedał bym na górce tylko 1 Lipca, bo na górce było by to 600%. Tak więc ten tegos
I kolejna zachęta do hazardu.
To karygodne :-)

Początkujący
Posty: 99
Rejestracja: 30 czerwca 2017
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy warto inwestować w mining

Postautor: mikolajkulczyk » poniedziałek, 7 sierpnia 2017, 18:39

StasiekAPI pisze:
Tak więc zakup koparek, a nawet kart graficznych aktualnie to na 100% umoczone pieniądze to tak jak kupowanie akcji na górce, na 100% się wam nie zwróci, bo nawet jak cena 1ETH poszybuje na 600$ to od października wydobycie będzie tak trudne, że moje koparki będą wydobywały szacunkowo około 0.2ETH miesięcznie!!!
@StasiekAPI,

Serio ? Czy nie można kopać innych coinów ? Myślę że kopacze/górnicy czy jakkolwiek się oni nazywają na pewno znajdą innego Alta który będzie atrakcyjniejszy niż nic ETC/ZEC itd.

Początkujący
Posty: 223
Rejestracja: 24 czerwca 2017
Reputacja: 13
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy warto inwestować w mining

Postautor: zenono » poniedziałek, 7 sierpnia 2017, 22:38

To że inny coin będzie lepszy cenowo nic nie znaczy, bo dalej będzie to mało/nie opłacalne

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: sebamistrz i 37 gości