Czy warto inwestować w mining

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 4 lipca 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy warto inwestować w mining

Postautor: Kaminski1233 » wtorek, 4 lipca 2017, 00:40

Witam wszystkich. Jestem nowy na tym forum jednak krypto walutami i wydobyciem interesuje się od kilku miesięcy. Mam do zainwestowania w koparkę mam ok. 10 tys. i do kupna przymierzam, się od pewnego czasu jednak ostatnio zauważyłem wzrost, zainteresowania wydobyciem tzw. na yt zaczęły powstawać gówno-poradniki w których, wychwala się, jakie to nie jest opłacalne i w ogóle super. I tu zapaliła mi się lampka, że skoro jest to takie,opłacalne to, czemu sami nie budują koparek i nie wydobywają tylko promują swoje usługi w sprzedaży. Nie zrozumcie mnie źle, chciałbym się tylko dowiedzieć czy na dzień dzisiejszy wydobywanie się jeszcze opłaca i czy nie wyrzucę pieniędzy w błoto. Może ktoś bardziej ogarnięty wypowie się na ten temat i coś doradzi.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1638
Rejestracja: 10 czerwca 2017
Reputacja: 360
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy warto inwestować w mining

Postautor: tonyxxl » wtorek, 4 lipca 2017, 01:00

Wychwalają ci którzy sprzedają koparki narzucając sobie na każdej 4-5tysiecy PLN. Sami też kopią ale przy okazji nie pogardzą szybkim zyskiem ze sprzedaży koparek.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 212
Rejestracja: 26 czerwca 2017
Reputacja: 90
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy warto inwestować w mining

Postautor: prott3 » wtorek, 4 lipca 2017, 07:42

Wydobycie się jeszcze z pewnością opłaca.Jest tylko jeden problem...skąd zdobyć karty,bo ich nie ma a jeśli już się pojawią to w zawrotnych cenach i z ograniczoną ilością.To co obecnie jest na rynku to można o kant "d" rozbić.Zauważ też że ci "eksperci" budują koparki z kilku różnych kart (przynajmniej takie modele są w najnowszych filmikach) Jak taki sprzęt będzie kopał nie wiem ale z pewnością potrzeba kilku miesięcy żeby się zwrócił.W przypadku sprzedaży nasz "ekspert" zarabia tu i teraz,nie czekając kilku miesięcy na zwrot nakładów finansowych.

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 4 lipca 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy warto inwestować w mining

Postautor: Kaminski1233 » wtorek, 4 lipca 2017, 08:41

prott3 Dzięki za odpowiedz. A czy mógłbyś powiedzieć coś więcej o tych kartach (w jakie twoim zdaniem zainwestować)?

Początkujący
Posty: 38
Rejestracja: 24 maja 2017
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy warto inwestować w mining

Postautor: szklaramusPL » wtorek, 4 lipca 2017, 11:44

w kopaniu nieprzewidywalny jest wzrost trudności wydobycia oraz cena poszczególnych kryptowalut ja na początku maja kupiłem koparkę udało mi się mam asusa 6 x RX 580 już na samym sprzęcie zarobiłem ponieważ kupiłem za 14.500 teraz chodzą po 22.000 :) ale wracając do sprawy kopania na początku wydobywałem i sprzedawałem na pniu za ok 200-250pln/dzień a teraz ledwo dobijam do 50pln/dzień to pokazuje że trudność wydobycia wzrosła wydobywam mniej sztuk danej kryptowaluty oraz drastycznie spadły ceny waluty o ok 70%. Dla ludzi którzy sprzedają koparki szybki zysk w granicach 5-6 tysiaków za koparkę to zajebisty biznes. Dla nas górników mogą przyjść chude czasy i kopanie na pograniczu opłacalność ja akurat prąd mam za free chyba ze nie wieje wiatr i nie świeci słońce ale generalnie te 1200W mam za darmo wiec spokojnie kopie i zbieram alty i czekam na jakieś wzrosty ale ogólnie sytuacja robi się nie za ciekawa jeśli chodzi o kopanie

Weteran
Posty: 1046
Rejestracja: 6 maja 2013
Reputacja: 62
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy warto inwestować w mining

Postautor: Maggix » wtorek, 4 lipca 2017, 12:17

Kopiąc eth też sprzedawałes na pniu jak spadło do 210 USD ? ;)
. Wcale bym się nie zdziwił że większość świeżakow tak robi.

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 4 lipca 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy warto inwestować w mining

Postautor: yimagoh » wtorek, 4 lipca 2017, 19:56

Very good store. Always a quality product and friendly support group. Thank you for your service.

Dyskutant
Posty: 297
Rejestracja: 31 października 2013
Reputacja: 52
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy warto inwestować w mining

Postautor: altcoin » wtorek, 4 lipca 2017, 20:00

Już zawsze się będzie opłacało - wpompowano już tyle kasy w GPU, że posiadacze koparek nie pozwolą na to by ponosić straty. Jedyna kwestia to znalezienie źródła zasilania w cenie produkcji prądu.
Jak kopanie na kartach przestanie być opłacalne to AMD zbankrutuje!

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 4 lipca 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy warto inwestować w mining

Postautor: uaprogram » wtorek, 4 lipca 2017, 21:14

Completely accidentally stumbled upon a classy store !!!SPAM do zgłoszenia!!! with a large selection of computer equipment and good prices.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 212
Rejestracja: 26 czerwca 2017
Reputacja: 90
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy warto inwestować w mining

Postautor: prott3 » wtorek, 4 lipca 2017, 23:21

Kaminski1233 pisze: prott3 Dzięki za odpowiedz. A czy mógłbyś powiedzieć coś więcej o tych kartach (w jakie twoim zdaniem zainwestować)?
Ja nie jestem jakimś guru w temacie (też zaczynam tak jak i Ty) więc może zapytaj chłopaków,oni są bardziej obeznani z tematem.Jedno wiem,to co dobre czyli RX570,580,GTX1060,1070 nie zdobędziesz bo ich po prostu niema.Sam szukam jeszcze jednego zestawu.Ostatnio pojawiły się w sklepie 5szt RX580 ,dodałem je do koszyka,przeszedłem do płatności i zanim podałem dane adresowe i Visa z 5szt. zostało dostępnych 2szt. :roll:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1638
Rejestracja: 10 czerwca 2017
Reputacja: 360
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy warto inwestować w mining

Postautor: tonyxxl » wtorek, 4 lipca 2017, 23:30

prott3 pisze: Jedno wiem,to co dobre czyli RX570,580,GTX1060,1070 nie zdobędziesz bo ich po prostu niema
https://www.morele.net/komputery/podzes ... 1157017/1/
ten sapphire jest do rozważenia, ewentualnie szukaj używek z gwarancją za 1000-1200

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 2370
Rejestracja: 25 stycznia 2012
Reputacja: 402
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy warto inwestować w mining

Postautor: devega » wtorek, 4 lipca 2017, 23:39

tonyxxl pisze: https://www.morele.net/komputery/podzes ... 1157017/1/
ten sapphire jest do rozważenia, ewentualnie szukaj używek z gwarancją za 1000-1200
Dostępność 0 sztuk...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1638
Rejestracja: 10 czerwca 2017
Reputacja: 360
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy warto inwestować w mining

Postautor: tonyxxl » wtorek, 4 lipca 2017, 23:44

hmm, no to zostają używki albo dział: sprzedam

Początkujący
Posty: 38
Rejestracja: 24 maja 2017
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy warto inwestować w mining

Postautor: szklaramusPL » środa, 5 lipca 2017, 01:11

obecnie eth mam 13 sztuk i czekam :) kopie ubiq w dualu z sia

Początkujący
Posty: 32
Rejestracja: 4 lipca 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy warto inwestować w mining

Postautor: Tomak » czwartek, 6 lipca 2017, 09:35

Wszystkie karty są dostępne na necie i to w sporych ilościach więc nie płaczcie. Dla chcącego nic trudnego za odpowiednią kasę oczywiście. Są takie portale jak Ebay. Amazon. Aliexpress, nie pojmuję.... Używek nie polecam kupować bo się naczytałem że długo moga nie pochodzić jak były katowane w kompalni. NIe jeden teraz bedzie chciał wyprzedać swój zajechany sprzęt po ostatnim wzroście kryptowalut i zarobić jeszcze dodatkowo 100% na koparce, tak więc radzę uważać

Dobre karty RX570,580,GTX1060,1070 .....

A co z tą nową kartą GTX 1080? Słyszałem że beznadziejnie kopie ETH, ktoś wystawił posta że ma 2.5m/g na karcie ale do dzisiaj nikt nie odpisał czemu tak się dzieje. Trzeba poszukać na zagranicznych forach żeby się zagłębić w detale.

Początkujący
Posty: 29
Rejestracja: 2 lipca 2017
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy warto inwestować w mining

Postautor: solarisDCSD » czwartek, 6 lipca 2017, 11:44

pisalem to w kilku tematach ale powtorze tez tutaj

inwestowanie w koparki nigdy się nie zwróci nawet jeśli złożymy taką koparkę po cenach kart z kwietnia czyli rx 580 po 1300 kopiący 27MH/s

jedyną szansa jest STABILNY ( broń Boże gwałtowny) wzrost ceny ETH przez ROK! w takim razie lepiej kupić z dzwignią ETH :geek:

Weteran
Posty: 1046
Rejestracja: 6 maja 2013
Reputacja: 62
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy warto inwestować w mining

Postautor: Maggix » czwartek, 6 lipca 2017, 11:51

To będzie lament jak za kilka miesięcy skończy się kopanie eth i zyski spadną do 25% obecnych zysków.
Oj będzie się działo radeony 580 będą na allegro po 800zl sprzedawać.

Początkujący
Posty: 32
Rejestracja: 4 lipca 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy warto inwestować w mining

Postautor: Tomak » czwartek, 6 lipca 2017, 13:40

A Zcash i inne nowe kryptowaluty które wejdą? Nie ruzumiem czemu tak gadacie że to nigdy się nie zwróci. Tak jakby temat miningu był już pozamiatany. Myśle że zawsze się pojawią jakieś nowe peryspektywy też dla drobnych graczy wydobycia czegoś na topie i zamiany tego na BTC. Można byc przygotowanym i mieć z 5 takich koparek, nawet jak się mają zwracać i 2 lata. Chyba że to wszystko to jeden wielki przekręt i ktoś chce wydymać na kryptowaluty cały świat i ma to pierdyknąć. Jak ktoś coś sensownego wie to niech powie bo to że się skończy ETH to już dawno wyczytałem. Trudność wydobycia się pogorszyła kilkukrotnie w ostatnim roku, no i co z tego. Na tym koniec tematu ?

Granie z dzwigniami a kopanie na czysto to chyba dwa różne tematy.

inwestowanie w koparki nigdy się nie zwróci nawet jeśli złożymy taką koparkę po cenach kart z kwietnia czyli rx 580 po 1300 kopiący 27MH/s

...aha i mówi to ktoś kto ma 6 postów i pozjadał rozumy. Jakoś to do mnie wogole nie przemawia.

Początkujący
Posty: 241
Rejestracja: 23 listopada 2016
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy warto inwestować w mining

Postautor: frytek123 » czwartek, 6 lipca 2017, 14:12

co do opłacalności kopania ,sprzedawcy piszą że zwrot do 6 ciu miesięcy np tu http://allegro.pl/koparka-kryptowalut-b ... 69889.html

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy warto inwestować w mining

Postautor: Bit-els » czwartek, 6 lipca 2017, 14:21

@frytek123, przy założeniu dzisiejszej trudności wydobycia.
Jeśli za pól roku trudność skoczy o 100 % (to siè może stać za 2 miesiące) to zwrot przesunie się o kolejne 6 miesięcy)
A że trudność rośnie stale (bo wciąż napływają nowi górnicy) to jak miraż na pustyni zwrot będzie wciąż się oddalal.
I nigdy koparka się nie zwróci.

Chyba że we fiatach.
Ale tak myśląc lepiej za cenę koparki kupić monety. Zysk będzie większy

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Tazz28 i 46 gości