Transakcje niepotwierdzone (temat zbiorczy o niskich opłatach i portfelach np. o blockchain.info)

Początkujący
Posty: 50
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Transakcje niepotwierdzone (temat zbiorczy o niskich opłatach i portfelach np. o blockchain.info)

Postautor: marcinzkomina » wtorek, 6 czerwca 2017, 22:24

Kwota się zgadza, zapytanie wysłane. Zobaczę co odpowiedzą. Dzięki za radę z portfelem.

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 7 czerwca 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Saldo w portfelu 0,00, środki ukazane jako niepotwierdzony

Postautor: platan » środa, 7 czerwca 2017, 01:48

Drodzy forumowicze. Narobiłem sobie niezłego bigosu i nie mogę przelewać bitcoinów z mojego portfela Bitcoin v0.8.6-beta. Serdecznie proszę o pomoc.
Od początku:
1. ustawiłem zbyt niskie prowizje za dwie transakcje na 0.0001 i 0.00000001 BTC (dopiero potem dowiedziałem się że są zbyt niskie aby zostały zatwierdzone).
2. Zainstalowałem najnowszy portfel Bitcoin Core 0.14.1 (ale wyświetlił się pusty, spodziewałem się że raczej nadpisze się mój stary portfel).
3. Odpaliłem ponownie swój stary portfel v0.8.6-beta. Niestety jak na obrazku poniżej: Zaczęły się ponownie indeksować bloki na dysku od początku. Przy portfelu widnieje oznaczenie "(desynchronizacja)". Saldo zmieniło się na 0,00 a moje bitcoiny wyświetlają się w pozycji "Niepotwierdzony".
Bardzo proszę o informację jak z tego wybrnąć? Czy po zakończeniu indeksowania bloków środki wrócą z pozycji "Niepotwierdzony" do Salda?

Obrazek

Początkujący
Posty: 60
Rejestracja: 14 września 2013
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Saldo w portfelu 0,00, środki ukazane jako niepotwierdzony

Postautor: kowal43 » środa, 7 czerwca 2017, 02:02

Prawdopodobnie masz inne lokalizacje klienta core 1 i klienta 2

bloki mozesz sobie przekopiowac z 1 na 2 tylko sporo czasu to zajmie(analiza od nowa blockchaina) sciagnij jakis lekki portfel i zaimportuj do niego klucze z cora/ów - synchronizacja w max kilka minut

tak, powinny wrocic, jesli nie nadpisales pliku wallet.dat nowym z nowego klienta core

mozesz sprawdzic czy na tych adresach na ktorych cos masz sa btc np na blockchain.info jesli sa i masz te adresy to nie zniknie, tylko Twoj portfel/e tego jeszcze nie widzą

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14346
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2639
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Saldo w portfelu 0,00, środki ukazane jako niepotwierdzony

Postautor: rav3n_pl » środa, 7 czerwca 2017, 11:18

Namotałeś i teraz od nowa wszystko ściągasz.
Jeżeli nie masz kompa odpalonego 24/7 i otwartych portów to NIE używaj Core - szkoda zasobów i nerwów.
Odpalenie binarki v14 na instalacji v8 spowodowało konieczność reindeksowania bloków ze względu na inny sposób zapisu indeksów.
Jak przerwałeś i odpaliłeś znowu v8 to ten stwierdził uszkodzenie i zaczął ściągać od nowa. I jak znowu odpaliłeś v14 to ten zauważył brak danych i ściąga...
Skasuj wszystko oprócz walleta i daj v14 się zsynchronizować, ale to potrwa nawet parę dni jak masz HDD.
Inna opcja: export kluczy z walleta i sweep z Electrum - opisane kilka razy na forum.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.25
Linki do YT, TT, LI i reszty

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 7 czerwca 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Saldo w portfelu 0,00, środki ukazane jako niepotwierdzony

Postautor: platan » środa, 7 czerwca 2017, 12:31

Dziękuję Wam za szybką poradę. Wieczorem spróbuję z Instalacją portfela Electrum na innym komputerze i z "eksportem kluczy z walleta i sweepem z Electrum". Nie wiem jeszcze jak to zrobić ale postaram się znaleźć info jak to przeprowadzić. Jestem trochę jak dziecko we mgle...
Czy moglibyście również poradzić jakiego wallet.dat użyć? Posiadam na pendrive wallet.dat z przed kilku lat, który był wykonany po ostatnim udanym przelewie a jeszcze przed tymi dwoma zawieszonymi w próżni z ustawioną bardzo niską prowizją. Czy powinienem użyć tego starego pliku wallet.dat czy lepiej wczorajszego po awarii, który znajduje się na C:\Users(użytkownicy)\TwojaNazwa\Appdata\Roaming\Bitcoin ?

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14346
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2639
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Saldo w portfelu 0,00, środki ukazane jako niepotwierdzony

Postautor: rav3n_pl » środa, 7 czerwca 2017, 14:08

Teoretycznie wallet.dat nie powinien się zmienić ani uszkodzić.
Zawsze jednak warto pracować na kopii.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.25
Linki do YT, TT, LI i reszty

Początkujący
Posty: 99
Rejestracja: 29 maja 2017
Reputacja: -4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Transakcje niepotwierdzone (temat zbiorczy o niskich opłatach i portfelach np. o blockchain.info)

Postautor: Outlander » wtorek, 13 czerwca 2017, 22:11

Wczoraj przelalem 300zl z banku do Bitmarket24 po czym kupilem BTC (0.02716) nastepnie przelalem na Poloniex aby zakupic LSK. Fee za wysylke BTC bylo 0.0008. Wszedlem w blockchain explorer aby spradzic transakcje i kwota wyslana to 70 USD dlaczego? czy sa jakies ukryte prowizje o wysylki BTC?

https://blockexplorer.com/address/1McBt ... qi8Abd8BiH

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14346
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2639
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Transakcje niepotwierdzone (temat zbiorczy o niskich opłatach i portfelach np. o blockchain.info)

Postautor: rav3n_pl » wtorek, 13 czerwca 2017, 23:54

Pytaj Bitmarket24, patrz na kwoty w BTC bo przecież BTC przelewasz a nie USD...
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.25
Linki do YT, TT, LI i reszty

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 19 czerwca 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Transakcje niepotwierdzone (temat zbiorczy o niskich opłatach i portfelach np. o blockchain.info)

Postautor: jarkog » poniedziałek, 19 czerwca 2017, 02:43

Witam wszystkich serdecznie.
Pierwszy mój post. Mam nadzieję że miejsce dobre na to pytanie. Nie spotkałem się z opisem podobnej sytuacji. Planowałem kupno licencji wydobycia DasCoina na NetLeaders ale zanim się uaktywniła zrezygnowałem klikając widniejący przy niej przycisk "Cancel Payment". Czekam na powrót bitków na mój portfel BlockChain.info już 5 dni. I nie wiem czy automatycznie to się odbędzie w sieci blockchain czy może moje bitki są zagrożone? W portfelu blochchain.info transakcja widnieje jako potwierdzona. Teraz nie wiem czy środki leżą gdzieś na NetLeaders czy gdzieś w sieci? Dla mnie to zupełne nowości tematyka transakcji jak i jeszcze same kryptowaluty. Proszę więc o choć skromny zakres tolerancji.
Pozdrawiam serdecznie
Jarosław

Weteran
Posty: 3966
Rejestracja: 15 lutego 2014
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Transakcje niepotwierdzone (temat zbiorczy o niskich opłatach i portfelach np. o blockchain.info)

Postautor: Chancellor » poniedziałek, 19 czerwca 2017, 09:58

Jeżeli transakcja jest potwierdzona, to doszła do skutku. Swoją drogą polecam poczytanie o DasCoin, moim zdaniem "inwestowanie" w to jest pomyłką.

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 19 czerwca 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Transakcje niepotwierdzone (temat zbiorczy o niskich opłatach i portfelach np. o blockchain.info)

Postautor: jarkog » poniedziałek, 19 czerwca 2017, 13:20

Chancellor pisze: to doszła do skutku
Witam.
Zależy co rozumieć przez transakcja doszła do skutku. Jeżeli to, że powinienem mieć za nią aktywną licencję, to oczywiście nie doszła do skutku. Ale pewnie masz na myśli to, że pieniądze doleciały do NetLeaders i mimo, że nie sprzedano mi licencji to bitki mogą leżeć u nich na koncie a sieć traktuje to jako "przelew" dokonany? Myślałem, że powinny jakoś się "odbić" i wrócić na moje konto skoro zakup licencji został anulowany. A anulowałem zakup w zasadzie chwilę po tym jak wysłałem bitki, jak jeszcze była informacja, że transakcja czeka na 6 potwierdzeń. Czyli rozumiem, że sieć blockchain, twoim zdaniem, nie ma tu już nic do "gadania" a bitki leżą gdzieś na koncie NetLeaders i powinienem u nich jej szukać? Jest może jakaś możliwość sprawdzenia tego?
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 19 czerwca 2017, 13:38 przez jarkog, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Posty: 3966
Rejestracja: 15 lutego 2014
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Transakcje niepotwierdzone (temat zbiorczy o niskich opłatach i portfelach np. o blockchain.info)

Postautor: Chancellor » poniedziałek, 19 czerwca 2017, 13:26

Anulowanie zakupu nic nie znaczy dla sieci Bitcoin. Bitcoiny są na adresie docelowym (o ile faktycznie transakcja jest potwierdzona) i dysponuje nimi wyłącznie właściciel tego adresu docelowego. Ewentualny zwrot leży w gestii tegoż właściciela. W Bitcoinie nie istnieje coś takiego jak "cofnięcie" potwierdzonej transakcji. Jeżeli dogadasz się z NetLeaders to oni po prostu wyślą Ci te BTC drugą transakcją.

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 19 czerwca 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Transakcje niepotwierdzone (temat zbiorczy o niskich opłatach i portfelach np. o blockchain.info)

Postautor: jarkog » poniedziałek, 19 czerwca 2017, 13:54

Chancellor pisze: Anulowanie zakupu nic nie znaczy dla sieci Bitcoin. Bitcoiny są na adresie docelowym
Acha, to musiałbym w takim razie z nimi gadać i dowiadywać się kiedy mają zamiar mi je odesłać.
Chancellor pisze: (o ile faktycznie transakcja jest potwierdzona)
Tak. Portfel blockchain.info ma ją zaznaczoną jako potwierdzoną. Dziękuję.
Pozdrawiam Jarek

Edit:
Witam. Sprawa zakończona pomyślnie. Suport NetLeaders mnie powalił na kolana. Praktycznie natychmiastowe odpowiedzi. Po nakreśleniu sytuacji i poparciu scrinami poprosili o adres portfela i bitcoiny wróciły do mnie z miłym słowem na koniec:
"Hi Jaroslaw,
The funds have been added to the address that you provided.
We are here if you have any other issues or questions.
Hope you have a lovely day.

Kind Regards,
NetLeaders Support team"

Zaczyna mi się podobać ten świat wirtualnego zarabiania :)
Dziękuję tobie bardzo Chancellor za nakierowanie,
również i temu forum za kopalnię wiedzy.
Pozdrawiam serdecznie wszyskich.

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 24 września 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Transakcje niepotwierdzone (temat zbiorczy o niskich opłatach i portfelach np. o blockchain.info)

Postautor: stanos10 » niedziela, 24 września 2017, 10:24

Witam serdecznie użytkowników.
Mam pewien problem z transakcją na blochain'ie. Do sedna, wygenerowałem adres do wpłaty przelewem za bitcoiny, jednak przelew poszedł ze późno (po upływie 48 godzin), związku z tym co się stanie z pieniędzmi? Zostaną zaksięgowane, czy cofnięte? Był ktoś w podobnej sytuacji? Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam.

Wygadany
Posty: 666
Rejestracja: 14 lutego 2017
Reputacja: 180
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Transakcje niepotwierdzone (temat zbiorczy o niskich opłatach i portfelach np. o blockchain.info)

Postautor: esse » niedziela, 24 września 2017, 10:56

@stanos10, kupowałeś BTC w jakimś kantorze? Jeśli tak, to napisz do ich supportu. Sprawdź też stan swojego adresu w eksploratorze bloków.

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 24 września 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Transakcje niepotwierdzone (temat zbiorczy o niskich opłatach i portfelach np. o blockchain.info)

Postautor: stanos10 » niedziela, 24 września 2017, 12:13

Obrazek

Został mi wygenerowany taki adres. Wszystko byłoby fajnie ale spóźniłem się z wpłatą (minęło to
48 godziny), oraz to że przelew poszedł z innego konta (mamy, bo na siebie aktualnie nie mam) a gdzieś przeczytałem że się o to czepiają, czy ktoś miał taką sytuację? Nie wiem czy pieniądze zwrócą, czy zaksięgują po niższym kursie BTC...

Wygadany
Posty: 666
Rejestracja: 14 lutego 2017
Reputacja: 180
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Transakcje niepotwierdzone (temat zbiorczy o niskich opłatach i portfelach np. o blockchain.info)

Postautor: esse » niedziela, 24 września 2017, 14:19

Pytałem o adres BTC, czy przesłali Ci bitcoiny na Twój portfel? Jeśli nie to pisz do ich supportu.

Początkujący
Posty: 41
Rejestracja: 8 lipca 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Transakcje niepotwierdzone (temat zbiorczy o niskich opłatach i portfelach np. o blockchain.info)

Postautor: Davik25 » piątek, 1 grudnia 2017, 21:27

Witam.

Chciałem sobie przelać BTC z Bitcoin Core na portfel sprzętowy (leadger) niestety kompletnie źle obliczyłem fee.
Jak na złość opłata jest na tyle mała, że nie mogę skorzystać z akceleratora viabtc.

Nr transakcji: e21a4e66be8586211d61e32477f45b1ef400a96a461abe267784944b9031481e

Jak już uporam się żeby środki wróciły do Core to jaką mam dać opłatę żeby to wyszło w sensowym czasie a żebym nie zapłacił za dużo - aktualnie przy opłacie 0.00105606 BTC mam 9.033 sat/B - czy dobrze myślę że muszę dać około 0,02 BTC żeby było około 180 sat/B - bo to już jest trochę dużo.

Dzięki za pomoc - ostatnio nie interesowałem się za bardzo krypto a trzymanie BTC (i innych po forku) na Core to nie ma za bardzo teraz sensu.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 212
Rejestracja: 26 czerwca 2017
Reputacja: 90
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Transakcje niepotwierdzone (temat zbiorczy o niskich opłatach i portfelach np. o blockchain.info)

Postautor: prott3 » piątek, 1 grudnia 2017, 21:29

Davik25 pisze: Witam.

jaką mam dać opłatę żeby to wyszło w sensowym czasie a żebym nie zapłacił za dużo
https://btc.com/stats/unconfirmed-tx

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14346
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2639
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Transakcje niepotwierdzone (temat zbiorczy o niskich opłatach i portfelach np. o blockchain.info)

Postautor: rav3n_pl » sobota, 2 grudnia 2017, 08:52

Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.25
Linki do YT, TT, LI i reszty

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: fledermaus, ikswodnal i 13 gości