Transakcje niepotwierdzone (temat zbiorczy o niskich opłatach i portfelach np. o blockchain.info)

Początkujący
Posty: 41
Rejestracja: 8 lipca 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Transakcje niepotwierdzone (temat zbiorczy o niskich opłatach i portfelach np. o blockchain.info)

Postautor: Davik25 » sobota, 2 grudnia 2017, 16:05


@rav3n_pl Dzięki.

Trochę poczytałem w nocy więcej już wiem. Niestety wielkość transakcji jest dość duża 11691 (Bajtów) - dużo małych transakcji wejściowych. Zgodnie z Twoją poradą zrobiłem zapa, czekam aż transakcja zniknie z sieci (portfel wyłączony).
Jak bitki wrócą to albo wyśle je z większą ale sensowną dla mnie opłatą w jednej transakcji (wtedy będę próbował przez via przepchnąć).

Druga opcja wyśle je w mniejszych kwotach - adres na leadger'ze mam po segwicie więc w przyszłości nie powinno być problemu.

Trzecia opcja to konsolidacja programem CoinControl

Dobrze to wszystko rozumiem - przez ostatni czas nie bardzo interesowałem się BTC - poza ceną :D

Co jakiś czas tylko aktualizowałem portfel w bitcoin core (później jak pojawił się bch i btg to już za dużo tych portfeli i miejsca w kompie) więc sensowniej długoterminowo przechowywać to na portfelu sprzętowym.

Weteran
Posty: 1175
Rejestracja: 18 września 2016
Reputacja: 276
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@c_witold

Transakcje niepotwierdzone (temat zbiorczy o niskich opłatach i portfelach np. o blockchain.info)

Postautor: WitoldC » sobota, 2 grudnia 2017, 16:17

@Davik25 może pierwsze prześlij główną kwote z 1LETyJ2V6rM5h5uWprG3iUFmS8ayqzpTFw a jak fee sie zmniejszy to prześlesz reszte.

Początkujący
Posty: 41
Rejestracja: 8 lipca 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Transakcje niepotwierdzone (temat zbiorczy o niskich opłatach i portfelach np. o blockchain.info)

Postautor: Davik25 » niedziela, 3 grudnia 2017, 00:57

WitoldC pisze: WitoldC
@WitoldC Dzięki

Dokładnie nie pomyślałem o tym; ta jedna transakcją to napad 99% wszystkiego. Z resztą to już się zajmę na spokojnie.

Dodano po 8 godzinach 35 minutach 48 sekundach:
nie jest tak źle jak myślałem jednak transakcja poszła

https://blockchain.info/tx/e21a4e66be85 ... _adv=false

dzięki wszystkim za pomoc

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 20 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Transakcje niepotwierdzone (temat zbiorczy o niskich opłatach i portfelach np. o blockchain.info)

Postautor: wojciech007 » środa, 20 grudnia 2017, 11:04

Witam.
Dołączam do osób, którym utkwiła transakcja ze zbyt małym fee.
Czekam już ponad tydzień na powrót BTC, ale nic się nie dzieje. Portfel wyłączyłem żeby nie rozgłaszał transakcji, ale wszystko nadal stoi.
Można teraz zrobić jeszcze raz przelew z większym fee? W portfelu pokazuje, że nic nie mam.
Próbowałem akceleratorami, ale nie mogę się "wbić".
Ile jeszcze czasu można tak czekać, przy założeniu, że nic się teraz nie da zrobić?
https://blockchain.info/pl/address/39kE ... HbkgTrJkwK

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Transakcje niepotwierdzone (temat zbiorczy o niskich opłatach i portfelach np. o blockchain.info)

Postautor: pm7 » czwartek, 21 grudnia 2017, 16:20

"20 sat/B"? Możesz zapomnieć o potwierdzeniu tej transakcji. To jest za mało nawet dla ViaBTC o ile pamiętam i przed ostatnim napływem transakcji by nie przeszła, a co dopiero teraz.
Prawdopodobnie zniknie za dwa tygodnie. Nie napisałeś jaki portfel masz.

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 22 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Transakcje niepotwierdzone (temat zbiorczy o niskich opłatach i portfelach np. o blockchain.info)

Postautor: livebtc4 » piątek, 22 grudnia 2017, 11:24

Witam, btc z kantora doszly w pare h, lecz z mojego portfela idą już 8h na gielde, robić coś więcej czy fee nie dalem za małe ? Powinno to przejsc ?

https://blockchain.info/tx/57f237278010 ... 889a63bf68

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 40
Rejestracja: 13 listopada 2013
Reputacja: 23
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Transakcje niepotwierdzone (temat zbiorczy o niskich opłatach i portfelach np. o blockchain.info)

Postautor: Niedowiarek » piątek, 22 grudnia 2017, 11:51

@livebtc4 przy 200sat/b trochę poczekasz, mempool ma ponad 250k niepotwierdzonych transakcji a niektórzy dają już po 1000sat/b

https://bitcoinfees.earn.com/

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 20 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Transakcje niepotwierdzone (temat zbiorczy o niskich opłatach i portfelach np. o blockchain.info)

Postautor: wojciech007 » piątek, 22 grudnia 2017, 12:16

Jeżeli chodzi o moją transakcję to wykonałem ją z portfela Bitcoin Core.
Te 20sat/bajt to jeszcze kiedyś było dużo. Nie sprawdziłem przed wysyłką ile teraz się daje, a że taką kwotę ustalił mi portfel to wysłałem. Było minęło. Da się coś teraz zrobić czy tylko czekać tygodniami, miesiącami na powrót gotówki?

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Transakcje niepotwierdzone (temat zbiorczy o niskich opłatach i portfelach np. o blockchain.info)

Postautor: pm7 » sobota, 23 grudnia 2017, 12:37

wojciech007 pisze: Jeżeli chodzi o moją transakcję to wykonałem ją z portfela Bitcoin Core.
Bitcoin Core potrafi dostosowywać opłatę do warunków pod następującymi warunkami:
  • masz aktualną wersję Bitcoin Core
  • trzymasz włączony Bitcoin Core przynajmniej kilka godzin dziennie, żeby mógł obserwować co się dzieje
  • nie wyłączyłeś estymowania opłat w menu
Nie bez powodu odradzam Bitcoin Core i polecam portfele jak Electrum (Electrum pobiera estymaty od węzłów Bitcoin Core).
wojciech007 pisze: Da się coś teraz zrobić czy tylko czekać tygodniami, miesiącami na powrót gotówki?
Jeżeli portfel ponawia wysyłkę (nie wiem jak Bitcoin Core, wiem, że Electrum tego nie robi), to Bitcoiny nigdy nie wrócą, choć być może kiedyś przejdą. Jeżeli portfel nie ponawia wysyłki, transakcja zniknie z pamięci innych węzłów po tygodniu/dwóch. W Electrum znika sama, w Bitcoin Core trzeba spróbować coś z "abandon transaction".

Początkujący
Posty: 93
Rejestracja: 25 września 2017
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Transakcje niepotwierdzone (temat zbiorczy o niskich opłatach i portfelach np. o blockchain.info)

Postautor: arat » niedziela, 24 grudnia 2017, 12:51

Czy wysłanie dzisiaj btc przy fee na poziomie 300sat/b, daje gwarancję że dojdzie to dzisiaj ?

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Transakcje niepotwierdzone (temat zbiorczy o niskich opłatach i portfelach np. o blockchain.info)

Postautor: pm7 » niedziela, 24 grudnia 2017, 13:01

@arat, gwarancji nie ma (co jeżeli nagle pojawi się mnóstwo transakcji z wyższą opłata?), ale ma bardzo dobre szanse.

Początkujący
Posty: 177
Rejestracja: 5 września 2015
Reputacja: 19
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Transakcje niepotwierdzone (temat zbiorczy o niskich opłatach i portfelach np. o blockchain.info)

Postautor: wesley » niedziela, 24 grudnia 2017, 13:10

@arat 1000sat/b i wpada w pierwszym bloku ;), tak jak pisze pm7 jak nagle pojawi się mnóstwo transakcji 300sat/b może być niewystarczające by dziś wyszło :(. Oczywiście na obecną chwile w zupełności 300sat/b ma wystarczyć.
https://bitcoinfees.earn.com/

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 26 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Transakcje niepotwierdzone (temat zbiorczy o niskich opłatach i portfelach np. o blockchain.info)

Postautor: Levanter » wtorek, 26 grudnia 2017, 11:51

Witam, 18.12.2017 r. wysłałem ok. 0,05 btc z giełdy infinitycoin exchange na bittrex. Tego samego dnia środki pojawiły się w history deposit i pending deposit na bittrexie. W czwartek środki zniknęły z zakładki pedning deposit, wciąż są w history deposit. Środków nie otrzymałem, a kiedy wchodzę w link transakcji na blockchain, status jej to niepotwierdzona transakcja. Czy moja transakcja utknęła? Co mogę zrobić w tej konkretnej sytuacji? Czy mogę liczyć ewentualnie na jej anulowanie i na powrót środków na giełdę z której wysyłałem?

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Transakcje niepotwierdzone (temat zbiorczy o niskich opłatach i portfelach np. o blockchain.info)

Postautor: pm7 » wtorek, 26 grudnia 2017, 13:25

Levanter pisze: Czy moja transakcja utknęła?
Levanter pisze: status jej to niepotwierdzona transakcja.
Sam sobie odpowiedziałeś.
Levanter pisze: Co mogę zrobić w tej konkretnej sytuacji?
Możesz się żalić giełdzie, która wysłała przelew, możesz się żalić komukolwiek, że wysłałeś przelew bezpośrednio między adresami, których nie kontrolujesz. Jeżeli chodzi o sieć Bitcoin, nie jesteś stroną transakcji. Stronami transakcji są giełdy i tylko one mogą cokolwiek zrobić.
Levanter pisze: Czy mogę liczyć ewentualnie na jej anulowanie i na powrót środków na giełdę z której wysyłałem?
Transakcja prawdopodobnie przejdzie, albo zniknie w ciągu tygodnia/dwóch, czy saldo wróci zależy od oprogramowania giełdy. Możliwe, że będziesz musiał im się przypomnieć, żeby wysłali ponownie, albo żeby dopisali do salda.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 91
Rejestracja: 3 czerwca 2013
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Transakcje niepotwierdzone (temat zbiorczy o niskich opłatach i portfelach np. o blockchain.info)

Postautor: kotek34 » czwartek, 28 grudnia 2017, 17:11

Moze ktos zerknac na te transakcje? Jest szansa ze ona sie sama potwierdzi?

https://www.blocktrail.com/BTC/tx/b88d2 ... 946fa7d8a9

Przelew robilem z Multibit Classic, wiedzialem, ze trzeba podniesc fee wiec zmienilem na maxa ile program pozwalal (0.001), liczylem, ze wejdzie ale nie wzialem pod uwage ze bedzie az taki rozmiar transakcji... I teraz nie wiem, czy czekac sprobowac to porpawic. Probowalem wrzucic ja do akcelratora ale standardwowo brak wolnych miejsc. Obecnie przenioslem klucze do Electrum i mam mozliwosc skorzystac z opcji CPFP, tylko przyznam, ze za bardzo nie wiem jak to dziala. Bede wdzieczny za jakies wskazowki bo faktycznie przesylanie BTC w obecnym czasie to jakas meka ;/

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Transakcje niepotwierdzone (temat zbiorczy o niskich opłatach i portfelach np. o blockchain.info)

Postautor: pm7 » czwartek, 28 grudnia 2017, 18:12

kotek34 pisze: Obecnie przenioslem klucze do Electrum i mam mozliwosc skorzystac z opcji CPFP, tylko przyznam, ze za bardzo nie wiem jak to dziala.
Zrobi drugą transakcję, która pociągnie pierwszą. Niestety, musisz wtedy zapłacić koszt dwóch transakcji (minus to, co dałeś wcześniej, ale tego i tak jest mało).

Dodano po 1 minucie 14 sekundach:
kotek34 pisze: Bede wdzieczny za jakies wskazowki bo faktycznie przesylanie BTC w obecnym czasie to jakas meka ;/
Portfel Multibit jest już niewspierany. Producent oficjalnie zasugerował przejść na inne portfele. Opłaty rzeczywiście są wysokie, ale Twój problem z portfelem jest w dużej mierze Twoją własną winą.

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 20 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Transakcje niepotwierdzone (temat zbiorczy o niskich opłatach i portfelach np. o blockchain.info)

Postautor: wojciech007 » środa, 3 stycznia 2018, 00:53

pm7 pisze:
wojciech007 pisze: Jeżeli chodzi o moją transakcję to wykonałem ją z portfela Bitcoin Core.
Bitcoin Core potrafi dostosowywać opłatę do warunków pod następującymi warunkami:
  • masz aktualną wersję Bitcoin Core
  • trzymasz włączony Bitcoin Core przynajmniej kilka godzin dziennie, żeby mógł obserwować co się dzieje
  • nie wyłączyłeś estymowania opłat w menu
Nie bez powodu odradzam Bitcoin Core i polecam portfele jak Electrum (Electrum pobiera estymaty od węzłów Bitcoin Core).
wojciech007 pisze: Da się coś teraz zrobić czy tylko czekać tygodniami, miesiącami na powrót gotówki?
Jeżeli portfel ponawia wysyłkę (nie wiem jak Bitcoin Core, wiem, że Electrum tego nie robi), to Bitcoiny nigdy nie wrócą, choć być może kiedyś przejdą. Jeżeli portfel nie ponawia wysyłki, transakcja zniknie z pamięci innych węzłów po tygodniu/dwóch. W Electrum znika sama, w Bitcoin Core trzeba spróbować coś z "abandon transaction".
Zaraz po wysyłce transakcję anulowałem w portfelu i portfel wyłączyłem. Od tamtego dnia (12.12) transakcja wisi, a na ViaBTC nie mogę się wbić. Ile jeszcze tam mogę czekać?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 169
Rejestracja: 12 grudnia 2017
Reputacja: 41
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Transakcje niepotwierdzone (temat zbiorczy o niskich opłatach i portfelach np. o blockchain.info)

Postautor: virtualdeamon » czwartek, 4 stycznia 2018, 23:51

Wysłałem RPX z portfela https://neotracker.io na giełdę kucoin. Minęło już ponad 2 godziny a monet nie mam w portfelu giełdowym. Miał ktoś z Was podobną sytuację ?
Co mam zrobić ?


-doszło po 8 godzinach -

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Transakcje niepotwierdzone (temat zbiorczy o niskich opłatach i portfelach np. o blockchain.info)

Postautor: pm7 » piątek, 5 stycznia 2018, 13:55

wojciech007 pisze: Od tamtego dnia (12.12) transakcja wisi, a na ViaBTC nie mogę się wbić. Ile jeszcze tam mogę czekać?
Teoretycznie dwa tygodnie są zwykle trzymane niepotwierdzone transakcje. Spróbuj w różnych eksploratora bloków.

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 19 stycznia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Transakcje niepotwierdzone (temat zbiorczy o niskich opłatach i portfelach np. o blockchain.info)

Postautor: aeronix » piątek, 19 stycznia 2018, 09:50

to moj 1 przelew bitcoin (z blockchain na bitbay) co moge zrobic zeby bitcoiny przeszly albo wrocily..
https://tradeblock.com/bitcoin/address/ ... inPNdgreMk

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: alomorti, Bing [Bot], luk_fiz i 47 gości