Jak odkurzyć portfel LTC?

Rozmowny
Awatar użytkownika
Posty: 140
Rejestracja: 21 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak odkurzyć portfel LTC?

Postautor: jarr25 » sobota, 22 kwietnia 2017, 17:05

Witajcie, nie używałem portfela chyba 2 lata odkąd kupiłem wtedy LTC, chciałbym się przygotować do ewentualnej sprzedaży. W związku z tym, czy pojawiły się jakieś nowe rozwiązania od tego czasu których teraz powszechnie używacie? Jaki portfel zainstalować i jak zaimportować klucz? Mam takie pliki jak .wallet, .info i .dat, więc chyba wszelkie potrzebne.

Weteran
Posty: 13346
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Jak odkurzyć portfel LTC?

Postautor: ekonokomik » sobota, 22 kwietnia 2017, 17:31


Rozmowny
Awatar użytkownika
Posty: 140
Rejestracja: 21 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak odkurzyć portfel LTC?

Postautor: jarr25 » niedziela, 23 kwietnia 2017, 18:43

Podbijam temat bo nie uzyskałem odpowiedzi na pytanie. Jednak dzięki za posta @ekonokomik, zainstalowałem już klasyczny Litecoin Core, portfel jest już zsynchronizowany.
Chodzi mi o to jak przywrócić hasło, którego nie mam zapisanego, natomiast jest w jednym z plików które mam. Innymi słowy mówiąc, co mam zrobić żeby teraz widzieć LTC w portfelu.

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak odkurzyć portfel LTC?

Postautor: pm7 » niedziela, 23 kwietnia 2017, 19:18

Jeżeli masz plik portfela, skopiuj go do katalogu z danymi Litecoin (nie katalogu z programem, tylko danymi, zapewne %AppData%\Litecoin). Po uruchomieniu Litecoin Core powinieneś zobaczyć saldo, ale nie będziesz ich w stanie wydać bez hasła. Hasła służy do szyfrowania kluczy, nie da się go odzyskać. Chyba logiczne, ma zapewnić bezpieczeństwo. Możesz próbować złamać hasło jeżeli go nie posiadasz.

Rozmowny
Awatar użytkownika
Posty: 140
Rejestracja: 21 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak odkurzyć portfel LTC?

Postautor: jarr25 » niedziela, 23 kwietnia 2017, 21:29

pm7 pisze:Jeżeli masz plik portfela, skopiuj go do katalogu z danymi Litecoin (nie katalogu z programem, tylko danymi, zapewne %AppData%\Litecoin). Po uruchomieniu Litecoin Core powinieneś zobaczyć saldo, ale nie będziesz ich w stanie wydać bez hasła. Hasła służy do szyfrowania kluczy, nie da się go odzyskać. Chyba logiczne, ma zapewnić bezpieczeństwo. Możesz próbować złamać hasło jeżeli go nie posiadasz.
Chiwla moment, kiedy w 2014 kupowałem ltc - robiłem coś takiego jak zapis hasła do pliku, eksport tego klucza czy coś takiego. W celu późniejszej możliwości dostania się do portfela. I te pliki mam na kompie i pozostała kwestia której zapomniałem, czyli jak ten plik z hasłem/kluczem otworzyć. Klucz powinien być w pliku z jakim rozszerzeniem?

EDIT: skopwiałem pliki .dat o których mówiłeś do AppData/Roaming. Nic mi nie pokazuje w portfelu... ?

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14380
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Jak odkurzyć portfel LTC?

Postautor: rav3n_pl » niedziela, 23 kwietnia 2017, 22:12

@jarr25, jakiego portfela używałeś? Jeżeli "core" to masz wallet.dat
Plik ten trzeba skopiować do %appdata%/litecoin przy WYŁĄCZONYM portfelu.
Po uruchomieniu Core powinien wykonać się rescan i monety powinny się pojawić. Jeżeli nie - musisz odpalić core z parametrem -rescan
Jeżeli masz założone hasło na portfel będzie widoczna opcja "unlock wallet" w opcjach.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 2370
Rejestracja: 25 stycznia 2012
Reputacja: 402
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak odkurzyć portfel LTC?

Postautor: devega » niedziela, 23 kwietnia 2017, 22:14

jarr25 pisze: EDIT: skopwiałem pliki .dat o których mówiłeś do AppData/Roaming. Nic mi nie pokazuje w portfelu... ?
Kopiujesz tylko plik wallet.dat do AppData\Roaming\Litecoin. I jak masz zschynchronizowane bloki i pokazuje Ci nic w portfelu, to znaczy, ze nic w nim nie ma... ew.próbowałeś komendy -rescan?

Rozmowny
Awatar użytkownika
Posty: 140
Rejestracja: 21 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak odkurzyć portfel LTC?

Postautor: jarr25 » niedziela, 23 kwietnia 2017, 22:51

@devega, @rav3n_pl, dziękuję za pomoc już sobie poradziłem, hasło znalazłem a plik wallet skpoiowałem ,ltc widoczne dzięki ;)

Początkujący
Posty: 75
Rejestracja: 26 listopada 2013
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak odkurzyć portfel LTC?

Postautor: sodom2000 » poniedziałek, 24 kwietnia 2017, 15:25

Panowie pytanko Jak mam stary portfel, plik wallet.dat poza portfelem,to czy najpierw pobieram nową wersję portfela i wklejam plik wallet.dat, czy najpierw wklejam wallet.dat a potem aktualizuje portfel?

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak odkurzyć portfel LTC?

Postautor: pm7 » poniedziałek, 24 kwietnia 2017, 15:55

Zawsze warto zacząć od instalacji najnowszej wersji. Potem, jeżeli nie masz jeszcze katalogu do którego trzeba wrzucić wallet.dat, to możesz uruchomić portfel, pozwolić mu utworzyć katalog, zamknąć portfel, usunąć zawartość katalogu i wtedy wrzucić tam wallet.dat.

Jeżeli masz już ściągniętą część bloków, portfel może "przegapić" transakcje kiedy wrzucisz swój wallet.dat. Należy w takim przypadku użyć argumentu "-rescan".

Rozmowny
Awatar użytkownika
Posty: 140
Rejestracja: 21 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak odkurzyć portfel LTC?

Postautor: jarr25 » piątek, 5 maja 2017, 16:13

Czerwony alarm, bo status mojego portfela jest taki: "Portfel jest zaszyfrowany i obecnie zablokowany"

Co po kolei mam zrobić żeby móc tego używać, proszę o pomoc.
Mam hasło do tego portfela, jedno. Na początek nie za bardzo rozróżniam różnicę pomiędzy zaszyfrowany a zablokowany.
Przy próbie zmiany hasła użytego do szyfrowania portfela, hasło nie działa - chyba że to jest jakieś drugie, a to potrzebne jest w plikach litecoina i trzeba je stamtąd wyciągnąć...

Nie wiem czy nie kluczowe pytanie. Jak portfel litecoina traktuje spacje w haśle? bo w konsoli wywala mi błąd JSON na łączeniu (parsing), spacji, a w haśle mam też polskie znaki, nie wiem czy to robi jakąś różnicę?

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 2370
Rejestracja: 25 stycznia 2012
Reputacja: 402
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak odkurzyć portfel LTC?

Postautor: devega » piątek, 5 maja 2017, 17:41

jarr25 pisze: Nie wiem czy nie kluczowe pytanie. Jak portfel litecoina traktuje spacje w haśle? bo w konsoli wywala mi błąd JSON na łączeniu (parsing), spacji, a w haśle mam też polskie znaki, nie wiem czy to robi jakąś różnicę?
Musisz wpisać DOKŁADNIE to samo, co wpisywałeś przy zabezpieczaniu walleta hasłem. Jeżeli miałeś polskie znaki lub spację, to teraz też musisz je wklepać. Czy masz stronę kodową PL programisty? Wpisz sobie w wordzie hasło, którego używasz, aby odszyfrować portfel i porównaj z hasłem, które powinieneś wprowadzić (masz gdzieś zapisane / pamiętasz).

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak odkurzyć portfel LTC?

Postautor: pm7 » piątek, 5 maja 2017, 20:53

jarr25 pisze: Jak portfel litecoina traktuje spacje w haśle? bo w konsoli wywala mi błąd JSON na łączeniu (parsing), spacji, a w haśle mam też polskie znaki, nie wiem czy to robi jakąś różnicę?
W konsoli spacja pewnie domyślnie oddziela argumenty i musisz zamknąć hasło w "".

Rozmowny
Awatar użytkownika
Posty: 140
Rejestracja: 21 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak odkurzyć portfel LTC?

Postautor: jarr25 » sobota, 6 maja 2017, 17:21

@devega, @pm7, no dobra a wyjaśnijcie mi czym się różni status że portfel jest zablokowany a zaszyfrowany? Może to nie jest hasło do deszyfracji tylko do odblokowania portfela?

W konsoli sprawdziłem jak mówisz taką komendą i też nie poszło
walletpassphrase "tak mniej więcej wygląda hasło" 60

wywaliło że hasło jest złe "wallet passphrase entered was incorrect. (code -14)"

może powinienem próbować wyciągać dumpprivkey'em?

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 2370
Rejestracja: 25 stycznia 2012
Reputacja: 402
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak odkurzyć portfel LTC?

Postautor: devega » sobota, 6 maja 2017, 17:45

jarr25 pisze: @devega, @pm7, no dobra a wyjaśnijcie mi czym się różni status że portfel jest zablokowany a zaszyfrowany? Może to nie jest hasło do deszyfracji tylko do odblokowania portfela?

W konsoli sprawdziłem jak mówisz taką komendą i też nie poszło
walletpassphrase "tak mniej więcej wygląda hasło" 60

wywaliło że hasło jest złe "wallet passphrase entered was incorrect. (code -14)"

może powinienem próbować wyciągać dumpprivkey'em?
Jak dla mnie wallet jest zablokowany, ponieważ jest zaszyfrowany. Jak go odszyfrujesz - będzie odblokowany. Moim zdaniem wpisujesz błędne hasło...

Rozmowny
Awatar użytkownika
Posty: 140
Rejestracja: 21 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak odkurzyć portfel LTC?

Postautor: jarr25 » sobota, 6 maja 2017, 17:49

@devega, no dobra ale mam jeszcze takie pliki z różnymi rozszerzeniami jak .wallet albo .dat i .info
O ile .dat to pliki które wrzucam do folderu portfela litecoina, to co oznaczają pozostałe rozszerzenia?

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 2370
Rejestracja: 25 stycznia 2012
Reputacja: 402
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak odkurzyć portfel LTC?

Postautor: devega » sobota, 6 maja 2017, 17:55

jarr25 pisze: @devega, no dobra ale mam jeszcze takie pliki z różnymi rozszerzeniami jak .wallet albo .dat i .info
O ile .dat to pliki które wrzucam do folderu portfela litecoina, to co oznaczają pozostałe rozszerzenia?
Aby dostać się do swoich coinów potrzebujesz tylko wallet.dat. Pozostałe możesz usunąć - i tak będą zastępowane po starcie programu.

Rozmowny
Awatar użytkownika
Posty: 140
Rejestracja: 21 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak odkurzyć portfel LTC?

Postautor: jarr25 » sobota, 6 maja 2017, 18:35

Czyli jeśli zapisane hasło nie wchodzi to już? jestem udupiony?

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 2370
Rejestracja: 25 stycznia 2012
Reputacja: 402
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak odkurzyć portfel LTC?

Postautor: devega » sobota, 6 maja 2017, 21:08

jarr25 pisze: Czyli jeśli zapisane hasło nie wchodzi to już? jestem udupiony?
Popróbuj jeszcze, może coś przekręciłeś w haśle.

Rozmowny
Awatar użytkownika
Posty: 140
Rejestracja: 21 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak odkurzyć portfel LTC?

Postautor: jarr25 » sobota, 6 maja 2017, 21:35

devega pisze:
jarr25 pisze: Czyli jeśli zapisane hasło nie wchodzi to już? jestem udupiony?
Popróbuj jeszcze, może coś przekręciłeś w haśle.
Dobra jakbym gdzieś walnął literówkę, to jest jakaś opcja wrzucić to hasło w jakiś program i niech szuka?

@pm7, Czy jest możliwość że hasło nie wchodzi bo to nowa wersja portfela? Czy jakbym zainstalował wersję z roku 2013 to by to coś zmieniło w kodowaniu tego hasła przez program?

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: cafard, pocoloco-p1 i 53 gości