Gra na shorty - Bitfinex

Początkujący
Posty: 295
Rejestracja: 8 marca 2017
Reputacja: 64
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Gra na shorty - Bitfinex

Postautor: marlone » czwartek, 23 marca 2017, 00:44

Czy mógłby ktoś łopatologicznie wytłumaczyć jak dokładnie gra się na obniżki cen na giełdzie Bitfinex? Rozumiem, że taka gra to czysta spekulacja przy wykorzystaniu lewara (nie kupujemy waluty tylko tak jakby zakładamy się z giełdą kto ma rację). Może znajdzie ktoś chwilę, żeby w punktach wypisać dokładnie jak przebiega takie zlecenie, jakie opcje warto brać pod uwagę i ogólnie rady dla początkującego.

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Gra na shorty - Bitfinex

Postautor: pm7 » czwartek, 23 marca 2017, 07:34

Początkujący powinien zebrać znaczną wiedzę, zanim się weźmie za lewar. Sam w ogóle tego nie używam, to ryzykowny instrument. Słyszałeś o ludziach, którzy zostali z długami po tej nagłej zmianie wartości franka? Na forum jest dużo materiałów o grze na giełdzie.
Na giełdach Bitcoin lewar polega na pożyczaniu BTC od innych użytkowników (którzy dostają za to procent).

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5287
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2589
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Gra na shorty - Bitfinex

Postautor: domator » czwartek, 23 marca 2017, 08:50

Pytasz o szorty czy o lewar? To zupelnie dwie rozne rzeczy.
Lewar dziala w obie strony - tak na longi jak i na szorty i polega ogolnie na tym ze pozyczasz bitcoiny/fiaty od gieldy (userow).
Natomiast gra na krotko (short) polaga na tym ze sprzedajesz bitcoiny, ktorych nie masz by odkupic je nizej. Czyli np. na krakenia mam 1000 Euro, obstawiam szorta na 1 BTC przy cenie 1000 euro za 1 btc (nie musze z lewarem!) i jak go zamkne przy cenie 900 euro za 1 btc to mam 100 eur zysku (w uprosczeniu bo prowizje itd)
Nie, to nie jest zaklad - tam sie realnie sprzedaja bitcoiny na markecie.
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Początkujący
Posty: 295
Rejestracja: 8 marca 2017
Reputacja: 64
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Gra na shorty - Bitfinex

Postautor: marlone » piątek, 24 marca 2017, 22:51

Pytasz o szorty czy o lewar? To zupelnie dwie rozne rzeczy.
Pytam o szorty, ale głównie na Bitfinex. Tam chyba tylko da się grać na spadki z lewarowaniem. Fajnie by było jakby ktoś korzystający z tej formy gry na Bitfinex opisał krok po kroku jak wystawić tego typu zlecenie. Taki tutorial dla zupełnie zielonych...
Początkujący powinien zebrać znaczną wiedzę, zanim się weźmie za lewar.
Jeśli da się grać na szorty bez lewara to jak najbardziej wybiorę taką formę. Zaczynając "zabawę" z kryptowalutami chciałem po prostu zainwestować część środków - raczej długoterminowo. Z czasem zacząłem myśleć nad krótszymi okresami i stąd pomysł na szorty... Na razie i tak traktuję to bardziej jako zabawę, boję się póki co większych inwestycji. Im więcej czytam na temat kryptowalut, tym bardziej przypomina mi to ruletkę. Może jeszcze zmienię zdanie. Obserwuję, czytam, inwestuję (i jak na razie jestem na sporym minusie - procentowym oczywiście...;))

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4618
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2683
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Gra na shorty - Bitfinex

Postautor: mecenas » sobota, 25 marca 2017, 07:00

marlone pisze: Jeśli da się grać na szorty bez lewara to jak najbardziej wybiorę taką formę.
Możesz shortować bez lewara a nawet pozycją zdelewarowaną w okolice zera.
Wszystko zależy od relacji wielkości portfela do wielkości pozycji. Shortowanie jednak generalnie jest dość trudne, gdyż wydarzenia z reguły toczą się szybciej i dynamiczniej niż przy pozycjach long.
Edukacyjnie należy zajmować minimalne (!) możliwe pozycje. Ciekawą platformą z transakcjami już od 1$ (depo tylko w BTC, bez udziału fiat) jest witryna zalinkowana w mojej stopce.
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5287
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2589
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Gra na shorty - Bitfinex

Postautor: domator » sobota, 25 marca 2017, 07:23

marlone pisze: Pytam o szorty, ale głównie na Bitfinex. Tam chyba tylko da się grać na spadki z lewarowaniem. Fajnie by było jakby ktoś korzystający z tej formy gry na Bitfinex opisał krok po kroku jak wystawić tego typu zlecenie. Taki tutorial dla zupełnie zielonych...
Trading -> margin -> sell
Jak masz wartosc portfela margin np. 1 BTC to mozesz zlozyc zlecenie do 3.33 BTC. Jak zlozysz na 1 BTC - to sie nie lewarujesz.
Na wielu gieldach mozna. Ja np. Testowalem finexa i kraken i zostalem na krakenie. Wole interface i API. Finex jest dla mnie "przekombinowany". Pozatym ma lewar 1:3.333 a ja chcialem 1:5
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Początkujący
Posty: 295
Rejestracja: 8 marca 2017
Reputacja: 64
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Gra na shorty - Bitfinex

Postautor: marlone » sobota, 25 marca 2017, 08:39

Ciekawą platformą z transakcjami już od 1$ (depo tylko w BTC, bez udziału fiat) jest witryna zalinkowana w mojej stopce.
Jak jest tutaj z weryfikacją? Chcą jakieś skany dokumentów?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4618
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2683
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Gra na shorty - Bitfinex

Postautor: mecenas » sobota, 25 marca 2017, 16:16

marlone pisze: Jak jest tutaj z weryfikacją? Chcą jakieś skany dokumentów?
Wpłaty i wypłaty są możliwe jedynie w BTC. Nie ma wymiany walut fiat na crypto. Zyski i starty rozliczane w BTC. Nie jest wymagana żadna weryfikacja i żadne skany dokumentów (nie wiem jak przy dużych kwotach, ale tych nie trzyma się na żadnej giełdzie).
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Początkujący
Posty: 295
Rejestracja: 8 marca 2017
Reputacja: 64
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Gra na shorty - Bitfinex

Postautor: marlone » niedziela, 26 marca 2017, 12:44

Edukacyjnie należy zajmować minimalne (!) możliwe pozycje. Ciekawą platformą z transakcjami już od 1$ (depo tylko w BTC, bez udziału fiat) jest witryna zalinkowana w mojej stopce.
Otworzyłem sobie konto na próbę i zająłem pozycję short. Czy da się ustawić automatyczne stop lossy i take profity? Kupłem (sprzedałem?) po 966.79. Chciałem sobie ustawić stop lossa na coś koło 970-980 i take profita na 905. Da się to zautomatyzoać? Jeśli dobrze rozumiem interfejs to close position jest takim take profitem. Ustawiam sobie 905, zatwierdzam close i po osiągnięciu tej ceny pozycja zostaje sprzedane (kupiona) - zgadza się?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4618
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2683
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Gra na shorty - Bitfinex

Postautor: mecenas » niedziela, 26 marca 2017, 18:57

marlone pisze: Czy da się ustawić automatyczne stop lossy i take profity?
Da się.
Stopy masz trzy: Stop Limit, Stop Market, Trailing Stop.
Profity masz dwa: Take Profit Limit, Take Profit Market.
Kupujesz/Sprzedajesz oczywiście bezpośrednio z arkusza (Market), lub z limitem (kolejka - Limit).
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Początkujący
Posty: 99
Rejestracja: 30 czerwca 2017
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Gra na shorty - Bitfinex

Postautor: mikolajkulczyk » niedziela, 11 lutego 2018, 12:08

domator pisze: Pytasz o szorty czy o lewar? To zupelnie dwie rozne rzeczy.
Lewar dziala w obie strony - tak na longi jak i na szorty i polega ogolnie na tym ze pozyczasz bitcoiny/fiaty od gieldy (userow).
Czyli na bitfinexie jest taka możliwość. Ale żeby grać na lewarze trzeba samemu posiadać w rezerwie te bitcoiny ? Załóżmy że mam tylko 1 BTC i wrzucam go na lewara x10, co w przypadku jak lewar mi nie wytrzyma ? Sorry jeżeli coś pomieszałem ale jest to dla mnie temat trochę nie zrozumiały

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4285
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4285
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Gra na shorty - Bitfinex

Postautor: kozaki_wiesi » niedziela, 11 lutego 2018, 12:34

Panowie, czy ktos z Was tez zwrocil uwage, ze na 1d (finex) rysuje nam sie inv. cup with handle?
Wyglada na to, ze czeka nas przynajmniej retest dolka na 6k$.

Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5287
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2589
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Gra na shorty - Bitfinex

Postautor: domator » niedziela, 11 lutego 2018, 14:56

mikolajkulczyk pisze:
domator pisze: Pytasz o szorty czy o lewar? To zupelnie dwie rozne rzeczy.
Lewar dziala w obie strony - tak na longi jak i na szorty i polega ogolnie na tym ze pozyczasz bitcoiny/fiaty od gieldy (userow).
Czyli na bitfinexie jest taka możliwość. Ale żeby grać na lewarze trzeba samemu posiadać w rezerwie te bitcoiny ? Załóżmy że mam tylko 1 BTC i wrzucam go na lewara x10, co w przypadku jak lewar mi nie wytrzyma ? Sorry jeżeli coś pomieszałem ale jest to dla mnie temat trochę nie zrozumiały
Na finexie max lewar jest 1:3.33
Jak masz 1 BTC to mozesz kupic max 3.33 BTC (otworzyc pozycje dluga na taka wartosc). Jak kurs spadnie bardziej niz ok. 30% czyli twoja pozzycja "nie wytrzyma" to sie zamknie i stracisz calego 1 BTC z jakim zaczynales.
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Początkujący
Posty: 205
Rejestracja: 18 lipca 2017
Reputacja: 126
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Gra na shorty - Bitfinex

Postautor: ambroży » sobota, 24 marca 2018, 13:35

Jaką walutą obstawia się pozycje typu margin (dluga/krotka)? Trzeba mieć na koncie BTC czy USD aby grać na parze BTCUSD ?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Gra na shorty - Bitfinex

Postautor: benq » niedziela, 25 marca 2018, 08:05

@ambroży, na Bitmexie nie da się mieć USD, tylko BTC. Możesz wtedy grac na kontraktach BTCUSD, ETH, Monero, ZEC itp.

Początkujący
Posty: 219
Rejestracja: 13 września 2017
Reputacja: 27
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Gra na shorty - Bitfinex

Postautor: altar » niedziela, 25 marca 2018, 13:21


Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Arcymistrz1990, kontener i 24 gości