Dałeś Niskie FEE? Transakcja wisi od dawna? FASTERTX.wordpress.com

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 510
Rejestracja: 8 lutego 2015
Reputacja: 44
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Toronto

Dałeś Niskie FEE? Transakcja wisi od dawna? FASTERTX.wordpress.com

Postautor: CanCan » czwartek, 18 maja 2017, 23:19

23:59 i tak co pełną godzinę 0:59 1:59 i po kilka razy w ciagu minuty dodawac TX
BTC-SMS.eu <- BTC/LTC/ETH za SMS
BitCantor.com <- Ekspresowy Kantor BTC/LTC/ETH

Pomogłem? 1AZ14HkoqtY26WeTuJYVizEjBLehqLTugj

Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dałeś Niskie FEE? Transakcja wisi od dawna? FASTERTX.wordpress.com

Postautor: hexfet » środa, 31 maja 2017, 20:09

CanCan pisze: 23:59 i tak co pełną godzinę 0:59 1:59 i po kilka razy w ciagu minuty dodawac TX
witam
z tego co mi wiadomo to zle robicie ;)
mialem dokladnie ten sam problem w zwiazku z tym ze jestem poczatkujacy w electrum wysylajac bitcoiny nie przestawilem suwaka i poszlo z niskim fee przed czym przestrzegam !!!
probowalem pchnac moja transakcje przez viabtc punktualnie o pelnych godzinach lub minute pozniej niestety nie pomagalo
ruszylem troche glowa i udalo sie - jak ? :) viabtc uzywa inna strefe czasowa niz nasza a wiec klikac nalezy dokladnie 3 minuty wczesniej wg. tego zegarka https://time.is/pl/ET :) i tak klikajac po 3 razie zaakceptowalo mi id transakcji teraz pewnie bede czekal z 12 godzin az sie ruszy ale ciesze sie ze mi sie udalo
a klikajac np. minute przed kolejna godzina polskiego czasu ci ktorym sie to udalo poprostu mieli farta , 3 minuty przed pelna godzina naszego czasu ta strona zaczyna zamulac wiadomo z jakiego powodu :)
pytanie mam jeszcze jak ustawic w electrum prawidlowa prowizje ? bo przy wysylaniu jest suwak ale oprocz tego suwaka jest jeszcze jakas opcja w narzedziach zebym kolejny raz nie popelnil tego samego bledu
dodam jeszcze ze po wyslaniu pierwszych bitcoinow mialem status low fee nastepnie wykonalem kolejny przelew z tego samego adresu i wylapalem unconfirmed parent wiec totalnie zablokowalem sobie portfel
stalo sie tak prawd. bo kolejna transakcja opierala sie na reszcie z poprzedniej transakcji :( i teraz jak ta pierwsza z low fee przejdzie to powinna przejsc kolejna z wieksza prowizja
edit:
potwierdzam strona mi pomogla juz mam pierwsze potwierdzenie transakcji
i ta kolejna transakcja niestety tez nie przeszla! pomimo iz ustawilem prowizje na 0,0005btc gdzies wyczytalem ze tyle powinno wystarczyc i w statusie tez jest taka prowizja natomiast po tym jak przeszla pierwsza transakcja to ta druga zmienila status z unconfirmed parent na low fee co za bzdura... teraz bede na nowo probowal przepchnac kolejna transakcje przez viabtc :)
pozdrawiam

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dałeś Niskie FEE? Transakcja wisi od dawna? FASTERTX.wordpress.com

Postautor: pm7 » czwartek, 1 czerwca 2017, 10:49

hexfet pisze: viabtc uzywa inna strefe czasowa niz nasza
Jakie to ma znaczenie? Przecież mowa jest o próbach co godzinę, a strefy czasowe się zmieniają o całe godziny, nie minuty.
hexfet pisze: pytanie mam jeszcze jak ustawic w electrum prawidlowa prowizje ? bo przy wysylaniu jest suwak ale oprocz tego suwaka jest jeszcze jakas opcja w narzedziach zebym kolejny raz nie popelnil tego samego bledu
Upewnij się, że masz aktualne Electrum i w ustawieniach zaznaczone dynamiczne opłaty i RBF "kiedy opłata jest niska". Wtedy suwak powinien dobrze działać (jak go przesuwasz, powinno się wyświetlać ile około bloków się będzie czekać), co więcej, jak dasz niską opłatę i stwierdzisz już po wysłaniu, że jednak Ci się śpieszy, to RBF pozwoli bardzo łatwo podbić opłatę (klikasz prawym przyciskiem myszy na transakcję, wybierasz RBF i podajesz nową opłatę).
hexfet pisze: pomimo iz ustawilem prowizje na 0,0005btc gdzies wyczytalem ze tyle powinno wystarczyc i w statusie tez jest taka prowizja natomiast po tym jak przeszla pierwsza transakcja to ta druga zmienila status z unconfirmed parent na low fee co za bzdura...
Stare poradniki mogą być nieaktualne, opłaty ostatnio bardzo wzrosły i zmieniają się dynamicznie. Można sprawdzać np. tu: https://bitcoinfees.21.co/

Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dałeś Niskie FEE? Transakcja wisi od dawna? FASTERTX.wordpress.com

Postautor: hexfet » czwartek, 1 czerwca 2017, 13:25

pm7 pisze:
hexfet pisze: viabtc uzywa inna strefe czasowa niz nasza
Jakie to ma znaczenie? Przecież mowa jest o próbach co godzinę, a strefy czasowe się zmieniają o całe godziny, nie minuty.
hexfet pisze: pytanie mam jeszcze jak ustawic w electrum prawidlowa prowizje ? bo przy wysylaniu jest suwak ale oprocz tego suwaka jest jeszcze jakas opcja w narzedziach zebym kolejny raz nie popelnil tego samego bledu
Upewnij się, że masz aktualne Electrum i w ustawieniach zaznaczone dynamiczne opłaty i RBF "kiedy opłata jest niska". Wtedy suwak powinien dobrze działać (jak go przesuwasz, powinno się wyświetlać ile około bloków się będzie czekać), co więcej, jak dasz niską opłatę i stwierdzisz już po wysłaniu, że jednak Ci się śpieszy, to RBF pozwoli bardzo łatwo podbić opłatę (klikasz prawym przyciskiem myszy na transakcję, wybierasz RBF i podajesz nową opłatę).
hexfet pisze: pomimo iz ustawilem prowizje na 0,0005btc gdzies wyczytalem ze tyle powinno wystarczyc i w statusie tez jest taka prowizja natomiast po tym jak przeszla pierwsza transakcja to ta druga zmienila status z unconfirmed parent na low fee co za bzdura...
Stare poradniki mogą być nieaktualne, opłaty ostatnio bardzo wzrosły i zmieniają się dynamicznie. Można sprawdzać np. tu: https://bitcoinfees.21.co/
dzieki za pomoc ale teraz mam kolejny problem i teraz juz kompletnie niewiem o co chodzi
jak pisalem wczesniej po pierwszej transakcji z low fee wykonalem druga z prowizja 0,0005btc i ta druga utknela poprzez pierwsza i status jaki mialem to byl uncofirmed parent
po przepchnieciu pierwszej transakcji przez viabtc druga zmienila status na low fee i utknela ponownie wiec wrocilem na viabtc i zaczalem klikac i zamiast statusu typu acceleration accepted otrzymuje wciaz transaction accepted i niestety ale druga transakcja nie zostala przepchnieta do tej pory
co to jest wogole za status ? i dlaczego jezeli ja zaplacilem 0,0005 ta transakcja wciaz stoi ? czy moze to dziala tak ze jezeli transakcja zostala rozgloszona ale prowizja nie zostala pobrana bo poprzednia transakcja zablokowala adres to ta druga zostala kompletnie odrzucona i teraz bedzie identycznie jak w przypadku pierwszej ?
cierpliwosc juz do tego trace bo placilem przez inpay za zakupy na allegro i chodzi o czas i gdybym mogl to bym uzyl jakis komercyjny akcelerator i zaplacil za przyspieszenie ale nie moge bo teraz jak wykonam transakcje to bedzie identyczna sytuacja jak w przypadku pierwszej bo wciaz poprzednia nie zwrocila reszty :( no ale nic bede dalej probowal przez viabtc

edit:
wlasnie minute temu otrzymalem status Acceleration succeeded takze powinno tym razem przejsc oni kopia bloki co 3 - 4 godziny , pierwsza transakcja zostala popchnieta mniejwiecej tez w takim przedziale czasowym
woow juz mam pierwsze potwierdzenie po doslownie kilku minutach
jakby ktos potrzebowal sprawdzic status czy dana transakcja trafila na ich liste to tutaj link do strony https://blockchain.info/blocks/ViaBTC

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dałeś Niskie FEE? Transakcja wisi od dawna? FASTERTX.wordpress.com

Postautor: pm7 » czwartek, 1 czerwca 2017, 18:38

hexfet pisze: i dlaczego jezeli ja zaplacilem 0,0005 ta transakcja wciaz stoi ?
W tym momencie według strony, którą podałem Ci w poprzednim linku zalecana opłata dla najmniejszej transakcji to prawie 1mBTC (czyli 0.001 BTC). Ty dałeś połowę lub mniej (zakładając, że transakcja jest złożona z wielu wejść).
hexfet pisze: czy moze to dziala tak ze jezeli transakcja zostala rozgloszona ale prowizja nie zostala pobrana bo poprzednia transakcja zablokowala adres to ta druga zostala kompletnie odrzucona i teraz bedzie identycznie jak w przypadku pierwszej ?
Nie.
hexfet pisze: jakby ktos potrzebowal sprawdzic status czy dana transakcja trafila na ich liste to tutaj link do strony https://blockchain.info/blocks/ViaBTC
Wystarczy patrzeć na potwierdzenia. Jak transakcja dostanie pierwsze potwierdzenie (od ViaBTC, albo kogokolwiek innego), to następne zwykle przychodzą w tempie kolejnych bloków.

Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dałeś Niskie FEE? Transakcja wisi od dawna? FASTERTX.wordpress.com

Postautor: hexfet » czwartek, 1 czerwca 2017, 23:40

pm7 pisze:
hexfet pisze: i dlaczego jezeli ja zaplacilem 0,0005 ta transakcja wciaz stoi ?
W tym momencie według strony, którą podałem Ci w poprzednim linku zalecana opłata dla najmniejszej transakcji to prawie 1mBTC (czyli 0.001 BTC). Ty dałeś połowę lub mniej (zakładając, że transakcja jest złożona z wielu wejść).
hexfet pisze: czy moze to dziala tak ze jezeli transakcja zostala rozgloszona ale prowizja nie zostala pobrana bo poprzednia transakcja zablokowala adres to ta druga zostala kompletnie odrzucona i teraz bedzie identycznie jak w przypadku pierwszej ?
Nie.
hexfet pisze: jakby ktos potrzebowal sprawdzic status czy dana transakcja trafila na ich liste to tutaj link do strony https://blockchain.info/blocks/ViaBTC
Wystarczy patrzeć na potwierdzenia. Jak transakcja dostanie pierwsze potwierdzenie (od ViaBTC, albo kogokolwiek innego), to następne zwykle przychodzą w tempie kolejnych bloków.
ok teraz wszystko juz rozumiem
to tez niezle sobie licza jak jest siec obciazona 0,001btc to okolo 10pln jakby nie bylo :)

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dałeś Niskie FEE? Transakcja wisi od dawna? FASTERTX.wordpress.com

Postautor: pm7 » piątek, 2 czerwca 2017, 10:56

To nie kopiący tak zdecydowali, a wysyłający transakcje.
Bloki powstają co jakieś 10 minut (średnio, nie całkiem regularnie) i są ograniczone do 1MB.
Chyba oczywiste jest, że kopiący tak wybiorą transakcje do bloku, żeby największe zyski osiągnąć, czyli te transakcje, które dają najwięcej opłat w porównaniu do ich rozmiaru.
Tyle transakcji z wysoką opłatą się regularnie pojawia, że jak się chce coś wysłać, to samemu trzeba dać odpowiednio wysoką opłatę.

Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dałeś Niskie FEE? Transakcja wisi od dawna? FASTERTX.wordpress.com

Postautor: hexfet » sobota, 3 czerwca 2017, 04:25

juz doszlo ale czemu electrum pokazywalo low fee ?

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dałeś Niskie FEE? Transakcja wisi od dawna? FASTERTX.wordpress.com

Postautor: pm7 » sobota, 3 czerwca 2017, 14:39

Pewnie dlatego, że opłata (w przeliczeniu na rozmiar transakcji) była niska.

Dyskutant
Posty: 197
Rejestracja: 28 października 2015
Reputacja: 48
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dałeś Niskie FEE? Transakcja wisi od dawna? FASTERTX.wordpress.com

Postautor: house11 » wtorek, 15 sierpnia 2017, 16:53

Znacie jakieś sposoby na przyśpieszenie transakcji ? Niestety w moim kliencie ustawiłem, żeby doszło w 5 bloków. Okazało się, że ustawiła się opłata 7sat/bajt - więc nie ma bata żeby to przeszło bez akceleracji.

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dałeś Niskie FEE? Transakcja wisi od dawna? FASTERTX.wordpress.com

Postautor: pm7 » wtorek, 15 sierpnia 2017, 16:56

@house11, cóż to za klient? Jest niby ViaBTC accelerator: https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?f=2&t=20416

Dodano po 2 minutach 1 sekundzie:
Możesz też spróbować CPFP, ale może to być skomplikowane i wymaga kontroli przynajmniej jednego adresu na które transakcja wysyła BTC (co zwykle jest prawdą przez mechanizm reszty).

Dyskutant
Posty: 197
Rejestracja: 28 października 2015
Reputacja: 48
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dałeś Niskie FEE? Transakcja wisi od dawna? FASTERTX.wordpress.com

Postautor: house11 » wtorek, 15 sierpnia 2017, 17:10

bitcoin core z 130GB na dysku.

na VIA próbowałem, ale wyskakuje komunikat, że fee jest zbyt małe i nic z tym nie zrobią.. napisałem do nich emaila ale nie odzywają się od dłuższego czasu

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dałeś Niskie FEE? Transakcja wisi od dawna? FASTERTX.wordpress.com

Postautor: pm7 » wtorek, 15 sierpnia 2017, 18:01

house11 pisze: bitcoin core z 130GB na dysku.
Bitcoin Core wymaga działania po kilka godzin dziennie, żeby mieć aktualne oszacowania opłat.
house11 pisze: na VIA próbowałem, ale wyskakuje komunikat, że fee jest zbyt małe i nic z tym nie zrobią.. napisałem do nich emaila ale nie odzywają się od dłuższego czasu
Ponoć (i nie tylko oni) mają płatną usługę.

Zobacz w eksploratorze bloków ile jest wyjść transakcji. Jeżeli dwie, a wysyłałeś na jeden adres, to znaczy, że jest reszta. Ustaw sobie ręcznie wysokie opłaty (~300 sat/B) i zrób nową transakcje zawierającą tą niepotwierdzoną resztę (np. wyślij z powrotem do siebie). Taniej będzie zrobić taką transakcję małą, przy użyciu CoinControl. Jak nie potrafisz, może po prostu użyć "Wyślij wszystko", albo ręcznie policzyć ile trzeba wysłać.

Dyskutant
Posty: 197
Rejestracja: 28 października 2015
Reputacja: 48
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dałeś Niskie FEE? Transakcja wisi od dawna? FASTERTX.wordpress.com

Postautor: house11 » wtorek, 15 sierpnia 2017, 19:25

spoko, napisałem emaila do BTC.com i mi przepuścili na szczęscie.
nie mniej dzieki za pomoc

Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 22 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dałeś Niskie FEE? Transakcja wisi od dawna? FASTERTX.wordpress.com

Postautor: ArekMas » wtorek, 15 sierpnia 2017, 23:59

house11 pisze: spoko, napisałem emaila do BTC.com i mi przepuścili na szczęscie.
nie mniej dzieki za pomoc
Daj do nich email. Też potrzebuję takiej pomocy :)

Początkujący
Posty: 140
Rejestracja: 26 sierpnia 2017
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dałeś Niskie FEE? Transakcja wisi od dawna? FASTERTX.wordpress.com

Postautor: zaxbit » niedziela, 10 września 2017, 22:17

Jestem "zielony" apropo fee. Jak to zatem wygląda, jeśli jest zbyt niskie fee? Np. chcę wypłacić kasę z bitomatu, mogę jechać do domu i udać się po kasę dopiero na drugi dzień? :)

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14347
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2639
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Dałeś Niskie FEE? Transakcja wisi od dawna? FASTERTX.wordpress.com

Postautor: rav3n_pl » niedziela, 10 września 2017, 22:43

Przeczytaj w bitomacie ile masz czasu na zatwierdzenie transakcji.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.25
Linki do YT, TT, LI i reszty

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 25 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dałeś Niskie FEE? Transakcja wisi od dawna? FASTERTX.wordpress.com

Postautor: nerox » wtorek, 14 listopada 2017, 12:25

Czy ktoś ostatnio korzystał z usługi przyspieszania tx oferowanej przez CanCan? Dałem za niskie fee i od kilku dni transakcja wisi jako niepotwierdzona, a zależy mi na tym, żeby jeszcze w tym tygodniu doszła do adresata.

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dałeś Niskie FEE? Transakcja wisi od dawna? FASTERTX.wordpress.com

Postautor: pm7 » środa, 15 listopada 2017, 00:04

Jeżeli zależy Ci na czasie, spróbuj użyć CPFP. Jest to wbudowane w Electrum i chyba Mycelium, może też w niektórych innych portfelach.

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 24 listopada 2016
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dałeś Niskie FEE? Transakcja wisi od dawna? FASTERTX.wordpress.com

Postautor: mateo383 » czwartek, 16 listopada 2017, 16:41

Witam, czym się posiłkujecie przy ustalaniu FEE ? Korzystam raz na jakiś czas z płatności btc i nie jestem nigdy na bieżąco.

Czy ta transakcji ma zbyt małą opłatę ?
https://blockchain.info/tx/82338020106a ... 51c01510b5

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: alomorti, atlas1234, Tazz28 i 13 gości