Inwestowanie, szukam mentora

Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 24 stycznia 2017
Reputacja: 12
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Inwestowanie, szukam mentora

Postautor: bartsub89s » wtorek, 24 stycznia 2017, 10:41

Witam, szukam kogos co pomoze mi wdrazyc sie w temat inwestycji bitcoin i uswiadomi mi na czy wszystko polega. Wiedze podstawowa mam chodzi mi o cos w takiego jak arbitraz albo kupnic taniej sprzedac drozej moze sa jeszcze inne sposoby tego juz nie wiem. Chcialbym zarabiac narazie chociaz 20zl dziennie taki jest moj cel na poczatek. Nie szukam marketerow czy naciagaczy tylko mentora ktory mnie poprowadzi na starcie. Oczywiscie nie za darmo, cena do uzgodnienia, o ile bedzie to co zrobimy mialo sens. Ja jestem uczciwy i takich ludzi szukam co chca pomoc a nie naciagnac. Wiadomo nic nie ma za darmo i dlatego jak ktos mi pomoze to ja napewno nie bede skapy. Z gory dziekuje za pomoc.

Weteran
Posty: 2719
Rejestracja: 3 kwietnia 2014
Reputacja: 157
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Potrzebuje pomocy

Postautor: afrus » wtorek, 24 stycznia 2017, 10:59

https://www.bitmarket.pl/charity/
http://ethpool.pl
http://etcpool.pl
----------------------------------
Pomogłem?
ETC/ETH: 0xa2eff2cb7cdf1d98b922cffeb35ae88a691da5ef
BTC: 1Hn1wob4uDoFQSiVaUfDZiKkt29xct7YRS

Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 24 stycznia 2017
Reputacja: 12
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Potrzebuje pomocy

Postautor: bartsub89s » wtorek, 24 stycznia 2017, 12:10

Znam to. Jesli chodzi o teorie to poczytalem troche ksiazek o gieldzie i wie co to sa np. trendy idp. Tylko te ksiazki nie ucza praktyki a ja chcem znalesc kogos kto siadzie przed kompem i wytlumaczy mi krok po kroku. Moze jestem leniwy ale nie o to chodzi, nie mam czasu na calo dniowe posiedzenia i czytanie forum czy artykulow. Mam rodzine i musze na nia pracowac i tak jestem tylko w weekendy a gielda nie dziala wtedy to nie mam pola do popisu. Jak wczesniej mowile nie chcem sie wzbogacic tylko szukam dodatkowych srodkow i nie mowie o tysiacach. To co bym zarobil moge poswiecic na np oplate czynszu albo kieszonkowe dla dziecka to nie jest nic wielkiego. Prosze naprawde o pomoc kogos konkretnego.

Weteran
Posty: 2719
Rejestracja: 3 kwietnia 2014
Reputacja: 157
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Potrzebuje pomocy

Postautor: afrus » wtorek, 24 stycznia 2017, 12:55

Granie na giełdzie w weekendy? Przy tych zmianach jakie dzieją się czasem w przeciągu 1 minuty nie wiem czy ma to większy sens, to jest rynek który działa 24/7 365 dni w roku, trzeba tego ciągle pilnować może lepiej kup BTC w dołku odczekaj pół roku i sprzedaj jak cena będzie dobra.
https://www.bitmarket.pl/charity/
http://ethpool.pl
http://etcpool.pl
----------------------------------
Pomogłem?
ETC/ETH: 0xa2eff2cb7cdf1d98b922cffeb35ae88a691da5ef
BTC: 1Hn1wob4uDoFQSiVaUfDZiKkt29xct7YRS

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Potrzebuje pomocy

Postautor: Wymazywanie » wtorek, 24 stycznia 2017, 13:02

Czytaj forum, wiele można się nauczyć. Są ludzie, którzy dużo się udzielają co do dt btc i altów. Kontaktu takiego typu, że masz kontakt prywatny z tym jak mówisz mentorem, kiedy chcesz, raczej nie znajdziesz łatwo, bo to poświęcenie czyjegoś czasu i energii, opłata tu nie ma znaczenia, bo jak ktoś się obraca dobrze w crypto na tyle, że dla początkującego może być "mentorem", to i tak jego czas jest wart więcej niż wynagradzane doradzanie i pomaganie komu innemu.

Gra na weekend też jest możliwa, ale lepiej wtedy na poloniexie coś kupować. Chcesz 20zł dziennie zarabiać a z ciekawości zapytam, z jakich środków? Jeśli z 1000zł lub więcej to całkiem rozsądne, musisz wtedy po prostu złapać 2% (no, ok.2.5%, bo fee giełdowe). A masz jakieś doświadczenie w tradingu? W co grałeś, od kiedy, jakieś sukcesy/porażki?
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1470
Rejestracja: 29 października 2015
Reputacja: 1135
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Warszawa

Potrzebuje pomocy

Postautor: FlyingAtom » wtorek, 24 stycznia 2017, 13:03

Jak jesteś z Warszawy albo możesz podjechać to zapraszam na


W załączniku masz obroty firmowe na giełdzie bitbay , robiąc arbitraż między bitmarket a bitbay , na każdym z tych bitcoinów zarobiłem przynajmniej 30zł , to jest tylko tydzień ale też bywa że się czeka długi okres by występowały takie różnice.

Więc pierwszy pomysł już masz ; )
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Kantor Bitcoin FlyingAtom kupno, sprzedaż, Bitcoin F2F, bitomaty 3% Prowizji lub mniej przy większych wolumenach
Kryptowaluty informacje BitHub.pl Bitcoin, poradnik, wiadomości, blockchain, kryptowaluty
Portfele sprzętowe Trezora, Ledger Nano
FlyingAtom-Facebook

Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 24 stycznia 2017
Reputacja: 12
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Potrzebuje pomocy

Postautor: bartsub89s » wtorek, 24 stycznia 2017, 14:23

Wymazywanie pisze: Czytaj forum, wiele można się nauczyć. Są ludzie, którzy dużo się udzielają co do dt btc i altów. Kontaktu takiego typu, że masz kontakt prywatny z tym jak mówisz mentorem, kiedy chcesz, raczej nie znajdziesz łatwo, bo to poświęcenie czyjegoś czasu i energii, opłata tu nie ma znaczenia, bo jak ktoś się obraca dobrze w crypto na tyle, że dla początkującego może być "mentorem", to i tak jego czas jest wart więcej niż wynagradzane doradzanie i pomaganie komu innemu.

Gra na weekend też jest możliwa, ale lepiej wtedy na poloniexie coś kupować. Chcesz 20zł dziennie zarabiać a z ciekawości zapytam, z jakich środków? Jeśli z 1000zł lub więcej to całkiem rozsądne, musisz wtedy po prostu złapać 2% (no, ok.2.5%, bo fee giełdowe). A masz jakieś doświadczenie w tradingu? W co grałeś, od kiedy, jakieś sukcesy/porażki?
Czytam i naprawde duzo teho zeby ogarnac bo jeden mowi tak i inny zaraz wtraca ze skoro tak mowisz to jeste poczatkujacy i komu tu ufac. Co do doswiadczenia to gralem na forex przez MX i z moim doswiadczeniem to i tak tylko 500 w plecy 5tys. co prawda bylem do przodu tylko brak doswiadczenia wzielo w gore. Dlatego szukam kogos co wie co robic. I nie mowie tu o kilku set zlotych tylko prawdziwe pieniadze, wole je tak zainwestowac niz znowu poniesc straty i nic nie wyniesc z tego. Jesrem zwyklym czlowiekiem a nie po studiach w tych kierunkach takze zrozum mnie.

Dodano po 50 minutach 1 sekundzie:
Przepraszam ale sie pomylile w pisowni. Nie 5tys do przodu tylko chodzilo mi o to ze tyle zaiwestowalem. Pisalem za szybko i zgubilem pare slow. To dla sprostowanie zeby nikt nie pomyslal ze jestem jaki nienormalny.

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Potrzebuje pomocy

Postautor: koparki » wtorek, 24 stycznia 2017, 14:55

sprawa jest prosta: poczekaj aż btc będzie po ok 650$-580$ i kup (drożej nie kupuj), ale też miej oczy szeroko otwarte i obserwuj informacje czy bitcoin nie dozna podziału (fork), po takich zawirowaniach to może on już nie być atrakcyjny nawet w tej cenie . Po prostu czekaj CIERPLIWIE na moment gdy będzie naprawdę tanio , wtedy będzie też spora presja otoczenia, będziesz myślał że to koniec bitcoina itd... wtedy łyknij "setkę" i nie oglądając się na złe informacje po prostu kup ;) Jak nie dojdzie do tak niskiej ceny to trudno, obserwuj też inne najważniejsze coiny może któryś spadnie nadzwyczajnie nisko to wtedy kupisz tego zamiast bitcoina.

Oczywiście mówię o inwestowaniu typu "kup i trzymaj" bo przy braku smykałki daj sobie spokój z tradingiem, a smykałki chyba nie masz bo gdybyś miał to już byś tradował i zadawał pytania dotyczące dźwigni , stop loss itp a nie szukał mentora który jak to określiłeś "uświadomi na czym to wszystko polega".
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Potrzebuje pomocy

Postautor: Wymazywanie » wtorek, 24 stycznia 2017, 16:58

Tylko i wyłącznie sam siebie możesz uświadomić w grze i stać się traderem, który coś zarabia. Inni mogą pomóc, ale główny udział w sukcesie masz Ty i Twoja praca. Odnoszę wrażenie, że szukasz kogoś, kto Ci będzie mówić co masz kupować i kiedy sprzedawać. Nie znajdziesz takiej osoby i nigdy tak się zbyt wiele nie nauczysz. Polecam po prostu czytać forum i obserwować sobie kilka walut, ale regularnie, np. BTC, ETH, XMR, FCT, DASH. Kilka % na każdym z altów nie jest trudno wyciągnąć. Piszesz o 5000, no to 20zł z tego zarobić raz na kilka dni to jest dość malutki pułap (celuj raczej w +200-500 z 5000) i tutaj bardzo przeciętny trader spokojnie może to zrobić. Trzymaj się uznanych dużych altów i BTC, nie pakuj się w ryzykowne, małe, mało popularne. Powodzenia. :)
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 24 stycznia 2017
Reputacja: 12
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Potrzebuje pomocy

Postautor: bartsub89s » niedziela, 5 lutego 2017, 23:53

Dzieki za wasze porady i sugestie napewno wezme to do Siebie. Mam jeszcze pytanie o arbitraż,
jesli dajmy z bitbay wysylam do np bitmarket( albo innej giełdy) 1btc i wymieniam na pln to jak spowrotem przesłać kase na giełde poczatkowa?? Czy przez jakis procesor czy przez te gieldy tez mozna??

Weteran
Posty: 3966
Rejestracja: 15 lutego 2014
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Potrzebuje pomocy

Postautor: Chancellor » poniedziałek, 6 lutego 2017, 06:37

Kasę musisz w jakiś sposób wypłacić – albo sobie na konto, albo przez bankomat, czy korzystając z innych sposobów wypłaty PLN oferowanych przez giełdę, z której wypłacasz. Następnie wpłata PLN na drugą giełdę, tutaj jest trudniej, bo z reguły jedynym sposobem jest wpłata z konta bankowego i to konta zarejestrowanego na Ciebie.

Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 24 stycznia 2017
Reputacja: 12
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[edited] szukam mentora

Postautor: bartsub89s » poniedziałek, 6 lutego 2017, 15:37

Aha dzieki za podpowiedz. A ty tak zarabiales?? Jak tak to mozesz mi powiedziec jak to robiles albo jak to inni robia?? A moze jest mozliwosc wyplacic na procesor typu payza albo wimienic pln na inna kryptowalute i wrocic do gieldy poczatkowej czy to sie raczej nie oplaca.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1470
Rejestracja: 29 października 2015
Reputacja: 1135
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Warszawa

[edited] szukam mentora

Postautor: FlyingAtom » poniedziałek, 6 lutego 2017, 22:47

bartsub89s pisze: Aha dzieki za podpowiedz. A ty tak zarabiales?? Jak tak to mozesz mi powiedziec jak to robiles albo jak to inni robia?? A moze jest mozliwosc wyplacic na procesor typu payza albo wimienic pln na inna kryptowalute i wrocic do gieldy poczatkowej czy to sie raczej nie oplaca.
Nie opłaca się.
Naucz się zarabiać na arbitrażu , wykaż dochód w pit bo będziesz miał duże obroty na koncie , jak zaczniesz zarabiać więcej założysz sobie firmę pod to.
Kantor Bitcoin FlyingAtom kupno, sprzedaż, Bitcoin F2F, bitomaty 3% Prowizji lub mniej przy większych wolumenach
Kryptowaluty informacje BitHub.pl Bitcoin, poradnik, wiadomości, blockchain, kryptowaluty
Portfele sprzętowe Trezora, Ledger Nano
FlyingAtom-Facebook

Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 24 stycznia 2017
Reputacja: 12
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[edited] szukam mentora

Postautor: bartsub89s » wtorek, 7 lutego 2017, 20:07

A mozesz mi powiedziec czy znajde gdzies materialy do szkolenia?? Chodzi mi bardziej o praktyke czyli przyklady jak to sie robi. Jak obracac kasa, gdzie kupowac, jakie konto bankowe itp. I jak bys mogl mi powiedziec od strony prawnej jak to wyglada bo jestem na ryczalcie i jak mialbym sie rozliczyc z dochodu?? Czy to nie bedzie tak ze bym musial przejsc na ksiaszke?? Jak to rozliczyc i jak to nazwac w picie??

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Posty: 29
Rejestracja: 30 stycznia 2017
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[edited] szukam mentora

Postautor: Marina » wtorek, 7 lutego 2017, 22:05

Kiedyś Fontas prowadził zapisy - jakieś marne kilka BTC... Nie wiem czy to aktualne ;) Miałbys mentora " po zbóju" - czytaj całkiem niezłego...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

[edited] szukam mentora

Postautor: Wymazywanie » wtorek, 7 lutego 2017, 22:13

@Marina, To scam jest.

Dodano po 6 minutach 31 sekundach:
@bartsub89s, Za arbitraże się nie bierz, jak jesteś zielony w crypto i tradingu i znajomości giełd i w wykresach itd. Teoretycznie to prawe jak pasywne zarabianie, ale to takie pseudo-pasywne i nie jest to łatwe i wymaga oblatania i dobrej organizacji pod kątem czasowym oraz pod kątem przepływów gotówki na kontach. Niestety są przykre sytuacje, gdy ludzie arbitrażujący dostają wezwania bo np. sprzedali drogo BTC komuś kto kupował drogo z włamu komuś na konto. Duże przepływy PLN na kontach też mogą przynieść kłopoty, nawet w przypadku jak płacisz podatki. Bo co z tego, że zarobiłeś na arbitrażu np. 50zł na 1btc kilka razy, jak przepływy sa na tyle duże, że urząd może chcieć, by udowodnić, że nie jesteś wielbłądem...

Po prostu ucz się tradingu od podstaw, z małymi sumami, w wolnym czasie. Potraktuj to jako hobby, na luzie, nastaw się na naukę, nie na zyski, a może się uda. Mentora nie znajdziesz, bo jak ktoś jest oblatany w crypto to na luzie może robić dziennie kilka % z kilku BTC, więc jego czas jest dość cenny, musiałby to być przyjaciel z reala. :) Jak chcesz konkretów co do tego, co poleca się uczyć, na co zwracać uwagę, były ostatnimi tygodniami ze 2-3 tematy, jak początkujący pyta i dostaje trochę ciekawych odpowiedzi. Jak nie jesteś w stanie znaleźć, mogę potem podrzucić linki jak znajdę.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Posty: 29
Rejestracja: 30 stycznia 2017
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

[edited] szukam mentora

Postautor: Marina » wtorek, 7 lutego 2017, 22:31

W polandeszu jest taka sytuacja - znajdź w googlach jak kobieta sprzedawała dziennie po kilka ciuszków z trojga posiadanych dzieci po parę zł//szt... Minęło kilka lat i zgłosił się UKS :) Do mafii paliwowej nie pukają ale dziewczynie dowalili solidnie... Ot polandesz :roll:

P.S.
http://www.dobreprogramy.pl/Cios-w-hand ... 57139.html

http://www.rp.pl/artykul/1133141-Dla-fi ... .html#ap-1



Teraz wyobraź siebie - obróciłeś 1600 BTC na giełdzie... Żywy z UKS nie wyjdziesz ;)

Dodano po 13 minutach 33 sekundach:
Wymazywanie pisze: @Marina, To scam jest.
Podałam przykład jakie są możliwości - co powstrzymuje Fontasów przed stworzeniem "grupy trzymającej władzę" LUB CZASOPISMA :roll:

Nie mam pojęcia czy to był scam... Widziałam LTC po 50$... A Fontasa chyba wywalili z Poloniex'a - czyli coś musiało być na rzeczy :/

P.S.2
Wymazywanie... Byłbyś niezły w te klocki ;)
Tak włączyć jeszcze Ekonomika... Koparki... I kilku nowych... Można rządzić światem krypto. Co nie jest zakazane... Dlaczego mamy się dawac jakimś Fontasom? Najlepsi programiści to Polacy!
REWOLUCJA!! :evil:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[edited] szukam mentora

Postautor: Wymazywanie » wtorek, 7 lutego 2017, 22:44

@Marina, Takie grupy to jedna wielka ściema. Ściągają leszczy, co uważają, że za opłatą, będą w jakiejś elitarnej grupie i będą mieli cenne informacje.
Tu więcej o tym: https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... as#p290447

Dobrze opisuje:
scryptominer pisze: Takie grupy działają na jednej zasadzie. Niezależnie czy to akcje, krypto, waluty czy cokolwiek innego.

1. Kupuje właściciel+jego protegowani (b. wąska grupa)
2. Kupują członkowie grupy - dostają info od guru.
3. Jednocześnie walutę sprzedaje właściciel i jego protegowani
4. (Opcjonalny punkt) Jak dobrze pójdzie i złapie to szersza publika, która jeszcze pociągnie i członkowie grupy zarobią
5. Niezależnie czy członkowie grupy zarobią czy nie, to i tak mają poczucie, że to świetny guru/świetna grupa, bo był wzrost zgodnie z zapowiedzią, ale widocznie tym razem nie doszło tam gdzie oni chcieli - "pewnie moja wina, bo za dużo chciałem". Albo: "to jednak działa, następnym razem zarobię"

Gdy wszyscy liczą zyski lub (częściej) straty, to właściciel już skupuje następnego coina aby powtórzyć schemat.
Co do samego LTC i Fontasa, on hypował pod niebiosa, że na Gox Midas soon i LTC. Midas to miał być nowy silnik na Goxie, który miał być wdrożony z LTC. Nigdy do tego nie doszło. Fontas nie pompował LTC do 50$, to bańka jesienna na BTC pociągnęła LTC. Oczywiście tego typu osobniki zawsze podczepiają się pod różne sytuacje i starają się wyrobić obraz, że to oni grali główną rolę. Trzeba grać samemu i polegać tylko na sobie i ciągle się uczyć a nie szukać guru i być frajerem grającym jak jakaś parówa z pump grupy każe i jeszcze ma za to płacone. :lol:
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 24 stycznia 2017
Reputacja: 12
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[edited] szukam mentora

Postautor: bartsub89s » wtorek, 7 lutego 2017, 23:31

Wymazywanie pisze: @Marina, To scam jest.

Dodano po 6 minutach 31 sekundach:
@bartsub89s, Za arbitraże się nie bierz, jak jesteś zielony w crypto i tradingu i znajomości giełd i w wykresach itd. Teoretycznie to prawe jak pasywne zarabianie, ale to takie pseudo-pasywne i nie jest to łatwe i wymaga oblatania i dobrej organizacji pod kątem czasowym oraz pod kątem przepływów gotówki na kontach. Niestety są przykre sytuacje, gdy ludzie arbitrażujący dostają wezwania bo np. sprzedali drogo BTC komuś kto kupował drogo z włamu komuś na konto. Duże przepływy PLN na kontach też mogą przynieść kłopoty, nawet w przypadku jak płacisz podatki. Bo co z tego, że zarobiłeś na arbitrażu np. 50zł na 1btc kilka razy, jak przepływy sa na tyle duże, że urząd może chcieć, by udowodnić, że nie jesteś wielbłądem...

Po prostu ucz się tradingu od podstaw, z małymi sumami, w wolnym czasie. Potraktuj to jako hobby, na luzie, nastaw się na naukę, nie na zyski, a może się uda. Mentora nie znajdziesz, bo jak ktoś jest oblatany w crypto to na luzie może robić dziennie kilka % z kilku BTC, więc jego czas jest dość cenny, musiałby to być przyjaciel z reala. :) Jak chcesz konkretów co do tego, co poleca się uczyć, na co zwracać uwagę, były ostatnimi tygodniami ze 2-3 tematy, jak początkujący pyta i dostaje trochę ciekawych odpowiedzi. Jak nie jesteś w stanie znaleźć, mogę potem podrzucić linki jak znajdę.
No troche ciezko znalesc tutaj dokladnie to co chcesz wiedziec. Jak bys mogl to poprosze o te linki moze jakies inne materialy ktore mnie naucza czegos albo nastawia na odpowiednie tory. Malymi krokami zawsze sie dojdzie do celu i ja mam zamiar tai zrobic. Na poczatek nauka i jeszcze raz nauka. Zaczne od malej sumki dla zlapania doswiadczenia i mysle ze kiedys dojde do celu ktory sobie ustalilem.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[edited] szukam mentora

Postautor: Wymazywanie » wtorek, 7 lutego 2017, 23:51

d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 21 gości