Inwestowanie, szukam mentora

Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 24 stycznia 2017
Reputacja: 12
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[edited] szukam mentora

Postautor: bartsub89s » środa, 8 lutego 2017, 20:10

FlyingAtom pisze:
bartsub89s pisze: Aha dzieki za podpowiedz. A ty tak zarabiales?? Jak tak to mozesz mi powiedziec jak to robiles albo jak to inni robia?? A moze jest mozliwosc wyplacic na procesor typu payza albo wimienic pln na inna kryptowalute i wrocic do gieldy poczatkowej czy to sie raczej nie oplaca.
Nie opłaca się.
Naucz się zarabiać na arbitrażu , wykaż dochód w pit bo będziesz miał duże obroty na koncie , jak zaczniesz zarabiać więcej założysz sobie firmę pod to.
A moge sie dowiedziec jak mam sie rozliczyc z zysku jesli jestem na ryczalcie?? Nie bedzie to tak ze bede musial przejsc na ksiazke??

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Posty: 29
Rejestracja: 30 stycznia 2017
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
-1
Napiwki za post: 0 BTC

[edited] szukam mentora

Postautor: Marina » środa, 8 lutego 2017, 20:32

bartsub89s pisze: ze bede musial przejsc na ksiazke??
Lepiej na |pełną księgowość| :mrgreen:
Jak się to "robi" znajdziesz czytając "curvex tango dawn"
https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... t=bitcurex

P.S.
Masz jakiegoś przyjacielskiego niemiaszka w zanadrzu? Może być rudy... Wtedy DASZ RADĘ 8-)

P.S.2
Może też być Polak, ale MUSI nazywać się Józek Bąk ;)

Weteran
Posty: 3966
Rejestracja: 15 lutego 2014
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[edited] szukam mentora

Postautor: Chancellor » środa, 8 lutego 2017, 20:39

bartsub89s pisze: A moge sie dowiedziec jak mam sie rozliczyc z zysku jesli jestem na ryczalcie??
Jak jesteś na ryczałcie, to się rozliczasz z przychodu, a nie z zysku...

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Posty: 29
Rejestracja: 30 stycznia 2017
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[edited] szukam mentora

Postautor: Marina » środa, 8 lutego 2017, 22:13

Niektórzy na ryczałcie zrobili zapas wazeliny i teraz się zastanawiają, czy czas na jej użycie... W sumie to nawet mi ich żal...

Dodano po 1 godzinie 27 minutach 14 sekundach:
Chancellor pisze: Jak jesteś na ryczałcie, to się rozliczasz z przychodu, a nie z zysku...
Już tłumaczę - będąc na ryczałcie i podlegając po US w mieście X to nie to samo co w mieście Y, pomimo, że to jeden i ten sam polandesz...

P.S.
Taki śmieszny przykład - syn uczy się w innym mieście niż zamieszkania. Robił prawko i poszedł do WK W miejscu nauki. Dostał komplet druczków i prikaz, aby je złożył w miejscu zameldowania. Jeden druczek, jako niezgodny z prawem, WK w miejscu zameldowania odrzucił - dla mnie różnica była pomiędzy drukiem poziomym, a pionowym... Próbował ktoś użerać się z "mundrą pancią" za biurkiem - życzę zdrowia!
W przypadku interpretacji podatkowych, chociażby z ryczałtem, jest "wiela możłiwości" :) Wygrywa "lepszejsza i droższa papuga" ;)
Czasem jeden druczek to WIELKA różnica... Czasem jeden ptaszek źle postawiony w druczku, to różnica jeszcze większa :|

P.S.2
Żal mi wszystkich prowadzących działalność gospodarczą w Polsce... Słowacja nie jest daleko, a Anglia? Bilet czasem po 19zł! Różnica w traktowaniu przedsiębiorców na wagę BTC ;)
O Seszelach nie wspomnę (głęboki ukłon dla BM) ale mnie nie stać :?

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1470
Rejestracja: 29 października 2015
Reputacja: 1135
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Warszawa

[edited] szukam mentora

Postautor: FlyingAtom » środa, 8 lutego 2017, 23:44

bartsub89s pisze:
FlyingAtom pisze:
bartsub89s pisze: Aha dzieki za podpowiedz. A ty tak zarabiales?? Jak tak to mozesz mi powiedziec jak to robiles albo jak to inni robia?? A moze jest mozliwosc wyplacic na procesor typu payza albo wimienic pln na inna kryptowalute i wrocic do gieldy poczatkowej czy to sie raczej nie oplaca.
Nie opłaca się.
Naucz się zarabiać na arbitrażu , wykaż dochód w pit bo będziesz miał duże obroty na koncie , jak zaczniesz zarabiać więcej założysz sobie firmę pod to.
A moge sie dowiedziec jak mam sie rozliczyc z zysku jesli jestem na ryczalcie?? Nie bedzie to tak ze bede musial przejsc na ksiazke??
Nie znam się na księgowości , ale 25.02 będą dni otwarte w firmie i gościem będzie księgowa , więc jak masz ochotę to zapraszam. Za około 7 dni będzie oficjalne ogłoszenie tego spotkania.
Kantor Bitcoin FlyingAtom kupno, sprzedaż, Bitcoin F2F, bitomaty 3% Prowizji lub mniej przy większych wolumenach
Kryptowaluty informacje BitHub.pl Bitcoin, poradnik, wiadomości, blockchain, kryptowaluty
Portfele sprzętowe Trezora, Ledger Nano
FlyingAtom-Facebook

Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 24 stycznia 2017
Reputacja: 12
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

[edited] szukam mentora

Postautor: bartsub89s » czwartek, 9 lutego 2017, 14:53

Witam, dzieki za udzielanie sie w temacie i te dobre podpowiedzi i te ironiczne. Temat prawny juz sobie ogarnelem. Posluchalem sie kolegi ktory naprawde dobrze doradza na tym forum i zaczelem trading z suma 100pln, musze sie pochwalic ze zarobilem juz 5.50 i jestem bardzo zadowolony z tego jak to wszystko wyglada. Oczywiscie sumy smieszne ale jak dla mnie zielonego tradera to duzy sukces i przedewszystkim doswiadczenie ktore z czasem chcem miec jak niektorzy z was. Dzialam na bitbay, moze ktos mi poleci lepsza gielde albo jakis wskazowki od doswiadczonych traderow??

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[edited] szukam mentora

Postautor: Wymazywanie » czwartek, 9 lutego 2017, 15:06

bartsub89s pisze: Posluchalem sie kolegi ktory naprawde dobrze doradza na tym forum i zaczelem trading z suma 100pln, musze sie pochwalic ze zarobilem juz 5.50 i jestem bardzo zadowolony z tego jak to wszystko wyglada.
Gratuluję, oby tak dalej. :)

Dodano po 2 minutach 7 sekundach:
Co do giełd, BM na dźwignie, więc często cena jest bardziej płynna, przy dużych ruchach. Warto pograć i na BB i na BM z polskich giełd i zobaczyć co komu bardziej odpowiada. Dźwigni zanim zwykłego tradingu się nie nauczysz, nie polecam, chyba że tak max do x3 czy x5 jak początkujący i minimalne kwoty na naukę.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 24 stycznia 2017
Reputacja: 12
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[edited] szukam mentora

Postautor: bartsub89s » czwartek, 9 lutego 2017, 23:45

Narazie z dzwignia sie wstrzymam zobaczymy jak sie rozwinie z tym co mam. Jeszcze chcialbym sie dowiedziec czy sa jakies serwisy informacyjne o kryptowalutach z ktorych mozna czerpac informacje na biezaco??

Dodano po 20 minutach 50 sekundach:
Jeszcze takie pytanie czy ktos wie gdzie znajde wykresy kryptowalut na ktorych moge wyznaczac linie itp????

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

[edited] szukam mentora

Postautor: adam1226 » piątek, 10 lutego 2017, 00:31

:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

[edited] szukam mentora

Postautor: Wymazywanie » piątek, 10 lutego 2017, 02:02

@bartsub89s, ten post i ten poniżej dają tego typu strony i linki: https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... im#p293625

No i z samego forum temat o altach zalinkowany powyżej i dwa tematy o BTC: https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... start=3180 i https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... start=4860

Dodano po 1 godzinie 9 minutach 19 sekundach:
+ to można czasem przejrzeć, kilka ostatnich kartek: https://bitcointalk.org/index.php?topic=178336.0 i podobne popularne wątki z działu o spekulacji https://bitcointalk.org/index.php?board=57.0
Np. https://bitcointalk.org/index.php?topic=1166428.4840
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 24 stycznia 2017
Reputacja: 12
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[edited] szukam mentora

Postautor: bartsub89s » piątek, 10 lutego 2017, 22:25

Witam, teraz troche co innego. Moze mi ktos wytlumaczyc jak dokladnie dzial w Bitbay opcja ,,handluj botem" czy jest to na zasadzie jak ,,szybka transakcja" czyli ze po ustawieniu cen odrazu zostaje sprzedane lub kupione, czy trzeba czekac az ktos sie znajdzie chetny na kupno po tej cenie. Z tego co wyczytalem to w opcji ,,handluj botem" moje oferty nie sa pokazywane na glownej stronie w ofertach. I jeszcze jedno pytanie jaka musi byc minimalna roznica w cenach zeby cos zarobic w ciagu dnia?? Oczywiscie mowie tu o malych sumach jakie stosuje czyli 100pln. Nie chcem sie wzbogacic ze 100 tylko zlapac doswiadczenia i sprawdzic jakie moga byc zyski.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[edited] szukam mentora

Postautor: Wymazywanie » piątek, 10 lutego 2017, 23:18

@bartsub89s, może zadaj pytanie w wątku Bitbaya na forum?
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 24 stycznia 2017
Reputacja: 12
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[edited] szukam mentora

Postautor: bartsub89s » niedziela, 12 lutego 2017, 12:09

Wymazywanie pisze: @bartsub89s, może zadaj pytanie w wątku Bitbaya na forum?
A mozesz mi podac link gdzie moge zadac to pytanie bo nie moge znalesc??

Dodano po 5 minutach 12 sekundach:
Moze mi ktos odpowiedziec na jeszcze jedno pytanie bo tez nie moge znalesc odpowiedniego wątku. Czy na Bitbay jest mozliwy daytrading?? Bo z tego co obserwuje to w wystawionych ofertach np. dzisiaj to jest tak ze oferta sprz. To 4070 a skupu to 4050 i mniej wiecej jest taka roznica caly czas, to jak tu zarobic na daytradingu skoro nie moge sprzedac btc nawet po minimalnej wyrzszej cenie?? Chyba ze jest jakis inny sposób na te operacje??

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

[edited] szukam mentora

Postautor: adam1226 » niedziela, 12 lutego 2017, 12:09

:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[edited] szukam mentora

Postautor: Wymazywanie » niedziela, 12 lutego 2017, 12:15

bartsub89s pisze: Czy na Bitbay jest mozliwy daytrading??
Jest możliwy ale czasem na tyle utrudniony (np. przez małe ruchy, słaby vol), że po prostu się go nie robi. Daytrading przy trendzie bocznym to katorga i lepiej go przeczekać.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 24 stycznia 2017
Reputacja: 12
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[edited] szukam mentora

Postautor: bartsub89s » niedziela, 12 lutego 2017, 13:05

Wymazywanie pisze:
bartsub89s pisze: Czy na Bitbay jest mozliwy daytrading??
Jest możliwy ale czasem na tyle utrudniony (np. przez małe ruchy, słaby vol), że po prostu się go nie robi. Daytrading przy trendzie bocznym to katorga i lepiej go przeczekać.
czyli to teraz jest taki okres co nie ma co sie w to bawic. A twoim zdaniem lepiej jest skladac oferty i czekac tydzien czy dzialac na przestrzeni kilku dni np. 2 albo 3

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[edited] szukam mentora

Postautor: Wymazywanie » niedziela, 12 lutego 2017, 13:25

Jeśli masz zamiar czekać tydzień czy kilka godzin na dojście do Twojej oferty i masz BTC, to lepiej trzymaj je na portfelu na kompie, jeśli to ilość BTC taka już wiesz, nie na zabawę. Teraz się uczysz i bawisz, więc nie musisz, ale jak przejdziesz na większa kasę, wyrób sobie ten zwyczaj a masz szansę, że unikniesz kiedyś kolejnego Goxa czy Curexa.

Jeśli jesteś daytraderem i

1. masz dużo czasu,
2. są dobre ruchy,
3. jesteś w tym dobry,

to masz warunki na to, żebyś zrobił dużo więcej niż łapiąc cały ruch idealnie na przestrzeni kilku dni czy tygodni.
Zazwyczaj jednak taka duża ruchliwość występuje rzadko i graj dt jak są ku temu warunki, a nie na siłę. Normalnie graj właśnie taki shortterm czyli kup i sprzedaj co np. kilka dni, czy kilka tygodni nawet (mid) a jak są warunki, to graj typowy dt, czyli sam wiesz, tak jak ostatnio, kupowanie i sprzedawanie nawet co kilka minut jeśli występują fajne i szybkie ruchy.

Zawsze oceń sytuację i dostosuj do niej swój sposób gry.
NIGDY nie graj jednym sposobem gry jakbyś oczekiwał od rynku, że się do Ciebie przypasuje. :)

Ps. Czas podczas braku możliwości dt i grania na kilka dni czy tygodni poświęcaj nieustannie na naukę, to zawsze odpłaca. Czasem poświęcić godzinę na poczytanie o trójkątach czy Ema czy głowach z ramionami da Ci niewymiernie dużo korzyści na przyszłość. Wiedza, która do tego Cię interesuje i może dać zyski, to coś bardzo fajnego. :mrgreen:
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 24 stycznia 2017
Reputacja: 12
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[edited] szukam mentora

Postautor: bartsub89s » niedziela, 12 lutego 2017, 16:39

Ostatnio mialem duzo czasu ale od nowego tygodnia sie to skonczy i wracam do rzeczywistosci czyli do pracy na etacie ale i tak od 16 mam wolne tak ze moze w tym czasie uda sie cos ugrac na dt ale przede wszystkim zaczne dokladniej analizowac wykresy i postaram bardziej przewidywac ruchy to moze tak na dzien albo co dwa dni uda sie zarobic cos ( oczywiscie chodzi mi o grosze po to zeby zlapac doswiadczenia). Kiedys czytalem ,, podstawy analizy technicznej" i wroce do tej ksiazki zeby lepiej ja przestudiowac i nalozyc to na wykres btc.

Dzieki za porady, zaciagam rekawy i biore sie do roboty. Kilka dni temu udalo mi sie cos zarobic tak jak pisalem ale nie wiem czy to nie byl traf, dlatego chcem zarabiac tak zebym byl tego swiadom i wiedzial dokladnie co robie.

Jak bys mogl mi powiedziec czy moze inna gielda daje lepsze mozliwosci czyli szybsze zyski albo straty?? Ostatnio zauwazylem ze na BM spread jest mniejszy niz na BB. Moze tam sie przeniesc?? No i jest tam dzwignia na przyszlosc jak bym sie rozkrecil.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[edited] szukam mentora

Postautor: Wymazywanie » niedziela, 12 lutego 2017, 17:10

bartsub89s pisze: Ostatnio zauwazylem ze na BM spread jest mniejszy niz na BB. Moze tam sie przeniesc??
Spróbuj. Na bm jest dźwignia, więc często lepsza płynność np. przy dużej korekcie, a nawet crashe i duża przecena, bo pozycje stratne pow. 100% w auto się zamykają jak ktoś nie dopłaca zabezpieczenia by ratować. :mrgreen:
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 24 stycznia 2017
Reputacja: 12
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[edited] szukam mentora

Postautor: bartsub89s » niedziela, 12 lutego 2017, 17:57

Wymazywanie pisze:
bartsub89s pisze: Ostatnio zauwazylem ze na BM spread jest mniejszy niz na BB. Moze tam sie przeniesc??
Spróbuj. Na bm jest dźwignia, więc często lepsza płynność np. przy dużej korekcie, a nawet crashe i duża przecena, bo pozycje stratne pow. 100% w auto się zamykają jak ktoś nie dopłaca zabezpieczenia by ratować. :mrgreen:
sprawdze to w tygodniu tez wplace az 100 i zobaczymy jak tam sie kreci.

Jeszcze takie pytanie. Przedchwila czytalem to na innym forum jak gosciu pisal o tym ze na gieldzie kupowal btc za pln i wymienial na usd a potem przy lepszym kursie zamienial na pln tylko nie mowil czy przez kantor czy na gieldzie wymienial te usd. I z stad moje pytanie czy wogole istnieje taka forma zarobku i czy to sie wogole oplaca, slyszales o czyms takim??

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: bn801, Jahu i 31 gości