Inwestowanie, szukam mentora

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[edited] szukam mentora

Postautor: Wymazywanie » niedziela, 12 lutego 2017, 18:03

@bartsub89s, Tak, chodzi o to, że kupujesz na jednej giełdzie (np. bitbay, który już znasz), a przesyłasz do sprzedaży na inną giełdę coiny (np. btc-e czy bitmarket, ważne, by cena do sprzedaży była wyższa niż na tej z której wychodzi).
To się nazywa arbitraż.
Plus to że możesz sprzedać drożej gdzie indziej.
Minusy to głównie ryzyko zmiany ceny podczas przesyłania coinów, utknięcie fiatów na innej giełdzie, robienie sobie przepływów na koncie. Bo to, że wypłacisz 100 czy 1000zł czy 5000zł z giełdy na konto i znów na pierwszą giełdę, to pikuś, ale jak grasz za większa kasę, kilkanaście-kilkadziesiąt i więcej, no to możesz niepotrzebnie zwrócić uwagę na swoje konto i może to być odczytywane jako brudna kasa, pranie kasy, rzekome nieopodatkowane wielkie zyski (mimo dużo mniejszych zysków niż przepływy). Jest też problem czasu i kosztów zw. z wypłacaniem i wpłacaniem fiatów na niektóre zagraniczne giełdy (np. btc-e).
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 24 stycznia 2017
Reputacja: 12
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[edited] szukam mentora

Postautor: bartsub89s » niedziela, 12 lutego 2017, 18:57

Ale z tego co wywnioskowalem to ten gosciu nie pisal o tym ze przelewal na inna gielde tylko na jednej tak robil. Czyli tak jak pisal to wplacil kase na jakas gielde ( nie podal nazwy) i kupil btc za pln a nastepnie na tej samej gieldzie wymienil je na usd. I wlasnie dokladnie nie wytlumaczyl jak te usd wymienil spowrotem na pln. Dodal tylko ze przez taka operacje jak jest sprzyjajacy kurs usd to mozna zarobic paredziesiat pln na 1btc. I dlatego pytam czy jest taka opcja i czy mozna tak zarobic. Sprawdzalem teoretycznie na BB jak to moglo wygladac ale jestem za zielony jeszcze na to. Odrazu nasuwaja mi sie pytania jak wyplacal te usd z gieldy, i czy wogole jest mozliwa taka roznica miedzy fiatami zeby cos zarobic na 1btc.
Patrzac na bitmonitor to czasem zauwazylem roznice nawet na BB miedzy usd/btc a pln/btc i to byly nawet ponad 100pln ale gdzie to ma sie do wymiany.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[edited] szukam mentora

Postautor: Wymazywanie » niedziela, 12 lutego 2017, 19:33

@bartsub89s, Aha, taki arbitraż wewnątrz giełdowy. Można. Usd był na bitcurexie, jest na bitbay, a na bitmarket euro. Ale to raczej rzadkie przypadki by tak zrobić. Chyba czasem ktoś poczuje za dużo temperatury i kupuje na bitbay za $ trochę drożej, pewnie jest na btc/$ słaba głębokość i stąd takie skoki czasem.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 24 stycznia 2017
Reputacja: 12
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[edited] szukam mentora

Postautor: bartsub89s » niedziela, 12 lutego 2017, 19:43

A jakis pomysl jak wtedy te usd wymienic czy wyplacic zeby byly spowrotem nasze pln?? Czyli ten temat narazie nie jest wart uwagi jak dla mnie. Ale mysle ze jak sie ogarne z podstawami to moze wroce do tego zawsze to jakas dodatkowa opcja zarobku (albo strat) moze byc jak by sie nic nie dzialo.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[edited] szukam mentora

Postautor: Wymazywanie » niedziela, 12 lutego 2017, 19:51

@bartsub89s, Albo odkup wtedy BTC taniej za $ albo wypłata na konto bankowe $ z przewalutowaniem na pln no i dalej pln znów na giełdę. To jest pikuś przy małych sumach, ale jak grasz już tymi kilkoma BTC lub więcej, to lepiej dać sobie spokój z częstym tego robieniem.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 24 stycznia 2017
Reputacja: 12
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[edited] szukam mentora

Postautor: bartsub89s » niedziela, 12 lutego 2017, 20:32

Narazie nie mam zamiaru tego praktykowac, pytam z czystej ciekawosci no i moze na przyszlosc. Moze kiedys sie tym zajme jak bardziej sie wkrece.
Jeszcze takie pytanie jesli zaczne stosowac arbitraz jakie konto bankowe polecisz zeby przelewy byly szyko??
Niedlugo bede wiedzial wszystko dokladnie w kwesti prawnej o tym bo znajoma ksiegowa sie tym zajmuje i mylalem zeby tez sie pobawic troche tym, ale jeszcze sie zastanawiam nad tym. Poki co to trading i obserwacja tego co sie dzieje wokół.
A moge wiedziec jak ty zarabiasz na btc?? Bo widze ze wiedze masz obszerna i udzielasz sie w wielu postach to chyba nie dla zabicia czasu tylko.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[edited] szukam mentora

Postautor: Wymazywanie » niedziela, 12 lutego 2017, 21:24

bartsub89s pisze: Jeszcze takie pytanie jesli zaczne stosowac arbitraz jakie konto bankowe polecisz zeby przelewy byly szyko??
Nie wiem, ja nie polecam arbitrażów dużych takich, by przez własne konto przechodzić. Raczej jestem za arbitrażem i odkupem monet potem. Był przypadek jak ktoś komuś włamał się na konto na (chyba bitmaszyna?) i skupował bardzo drogo BTC po 1200zł (a cena normalna była z 200-400zł mniej). No i ludzie mu sprzedawali. Potem któryś z nich miał problemy, chyba na wykopie pisał, chyba blokadę konta bankowego czy inne kłopoty...
Albo zobacz chińskie giełdy lub bitfinex. Zrobiłbyś arbi na finexa przed hackiem ostatnim, byłbyś stratny z 30-40% czy ile tam każdy stracił z powodu hacka. Albo wysłać na chińskie giełdy, gdzie najczęściej są/były najdroższe BTC - teraz byłbyś zablokowany z BTC czy LTC na miesiąc (a co jak po miesiącu znów?).
Arbitraże sobie lepiej naprawdę darować na początku, a jak już robić to mieć świadomość ryzyka.
bartsub89s pisze: A moge wiedziec jak ty zarabiasz na btc?? Bo widze ze wiedze masz obszerna i udzielasz sie w wielu postach to chyba nie dla zabicia czasu tylko.
Różnie, czasem coś się uda, czasem się straci. Nie narzekam. Więcej piszę niż sam gram. Dużo obserwuję co się dzieje na BTC i altach, ale i tak nie da się być na bieżąco ze wszystkimi, altów jest za dużo. Udzielam się z przyzwyczajenia i jestem uzależniony od obserwowania ruchów ceny BTC i innych crypto, do tego lubię popisać, stąd tyle piszę, mam też nadzieję, że czasem pomaga komuś takie pisanie. Jak ja zaczynałem, to czytanie bardziej doświadczonych wiele mnie nauczyło. Crypto to społeczność. :mrgreen:
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 24 stycznia 2017
Reputacja: 12
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[edited] szukam mentora

Postautor: bartsub89s » czwartek, 23 lutego 2017, 16:56

Witam, mam takie pytanie jesli posiadam ok 2 btc i wiadomo nie trzymam na gieldzie tylko blockchain to tam jest bardziej bezpiecznie trzymac swoje btc?? Sa jeszcze jakies inne sposoby zeby zabezpieczyc swoje btc tak zebym mogl je trzymac na dluzszy okres??
I tak dla doswiadczonych czy sadzicie ze btc dojdzie do poziomu 5k w najblizszym czasie???

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[edited] szukam mentora

Postautor: Wymazywanie » czwartek, 23 lutego 2017, 17:00

@bartsub89s, Zapomnij o blockchain onine wallecie, ściągaj na kompa lekkiego klienta czyli Electrum: https://electrum.org/#home Zapisz seeda, klucze i plik walleta na osobnym pendrivie i schowaj w niedostępnym miejscu. Warto mieć 2-3 takie ukryte kopie. Możesz zahasłować nośniki.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[edited] szukam mentora

Postautor: pm7 » czwartek, 23 lutego 2017, 17:04

bartsub89s pisze: Witam, mam takie pytanie jesli posiadam ok 2 btc i wiadomo nie trzymam na gieldzie tylko blockchain to tam jest bardziej bezpiecznie trzymac swoje btc??
Blockchain to system zapisu transakcji w systemie Bitcoin. Wszyscy trzymamy tam Bitcoiny, nie da się inaczej.
Jeżeli chodzi o blockchain.info, to jest to portfel, który aktywnie odradzam.
bartsub89s pisze: Sa jeszcze jakies inne sposoby zeby zabezpieczyc swoje btc tak zebym mogl je trzymac na dluzszy okres??
Paper wallet, Trezor, Cryptosteel, itd.
bartsub89s pisze: I tak dla doswiadczonych czy sadzicie ze btc dojdzie do poziomu 5k w najblizszym czasie???
Poczytaj sobie wątek ze spekulacjami o kursie.

I na przyszłość, pisz w sensownych wątkach na temat. Jak nie możesz znaleźć odpowiednio, stwórz nowy, a nie śmieć w istniejących.

@Wymazywanie, ale jak ktoś pyta o wieloletnie przechowywanie, to ostrzegaj, że pendrive są zawodne.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[edited] szukam mentora

Postautor: Wymazywanie » czwartek, 23 lutego 2017, 17:21

pm7 pisze: @Wymazywanie, ale jak ktoś pyta o wieloletnie przechowywanie, to ostrzegaj, że pendrive są zawodne.
Zgadza się. Tylko rozumiem, że kolega co pyta to początkujący trader, więc "dłuższe przechowywanie" to pewnie dla niego może być kilka dni czy tygodni, nie kilka lat. :mrgreen:
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[edited] szukam mentora

Postautor: pm7 » czwartek, 23 lutego 2017, 17:56

@Wymazywanie, rzeczywiście. Wydawało mi się, że pytał o 5 lat przechowywania. Chyba źle spojrzałem na pytanie z ceną 5k.

Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 27 lutego 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[edited] szukam mentora

Postautor: mjk4444 » środa, 1 marca 2017, 20:10

Jako, że to mój pierwszy post tutaj to witam wszystkich.

Natomiast co do wątku. "Szukam mentora". Obok, niedaleko, jest inny, jak zarobić na na bitcoin (czy jakoś tak).
I przyznam odpowiedzi mnie zdumiewają :D .
W/g mnie to jedyną sensowną odpowiedzią powinno być: Trzymaj się od tego z daleka - nie stracisz.
Pytanie "JAK ZAROBIĆ", moim zdaniem charakteryzuje dawcę kapitału. I może warto by uświadamiać, a nie zachęcać.
Zarabianie na różnicach kursowych to zajęcie naprawdę dla nielicznych. A jak ktoś naprawdę chce spróbować to może lepiej zasugerować forexa. Straty co prawda większe, ale przynajmniej się do BTC nie zniechęca po stracie.

Bez urazy, taka uwaga wieloletniego gracza na gpw i foreksie ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[edited] szukam mentora

Postautor: Wymazywanie » środa, 1 marca 2017, 20:32

mjk4444 pisze: Zarabianie na różnicach kursowych to zajęcie naprawdę dla nielicznych. A jak ktoś naprawdę chce spróbować to może lepiej zasugerować forexa. Straty co prawda większe, ale przynajmniej się do BTC nie zniechęca po stracie.
:lol:

Forex to ponoć pie#@### szulernia w porównania do rynku BTC.
Pomyśl lepiej do czego próbujesz zachęcić... Hipokryzja trochę, biorąc pod uwagę co piszesz o BTC.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 27 lutego 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[edited] szukam mentora

Postautor: mjk4444 » środa, 1 marca 2017, 20:53

Forex to ponoć pie#@### szulernia
Tak

Kod: Zaznacz cały

 w porównania do rynku BTC
a to już niekoniecznie. Tam gdzie się da zarobić, tam jest szulernia, spółdzielnie i "grubasy". Nieważne gdzie.

Mz ideą BTC nie są zakłady (forex). Ale one, owe zakłady, troszkę ważne obecnie są. Niewiele na to poradzimy, ot świat taki

Dodano po 7 minutach 14 sekundach:
PS. Coś mi jeszcze cytowanie nie wychodzi, ale nauczę się :D

Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 24 stycznia 2017
Reputacja: 12
Reputacja postu: 
10
Napiwki za post: 0 BTC

[edited] szukam mentora

Postautor: bartsub89s » wtorek, 4 kwietnia 2017, 22:41

Witam ponownie, chcialem sie pochwalic swoimi osiagnieciami co do BTC, podziekowac bardzo czlonkowi tego forum @Wymazywanie bo to dzieki niemu doszedlem do tego co juz mam i udowodnic wszystkim niedowiarkom a najbardziej osoba co pisaly powyzej. Moj poczatkowy kapital to byl jak pisalem wczesniej 100 zlociszy z tego wyciagnelem w chyba trzy dni ponad 5zl to niezle jesli chodzi o procent z kapitalu i postanowilem zaiwestowac 10k. Teraz zwrot z mojego kapitalu to 60% bylem przeszczesliwy ale spadki z ostatniego czasu troche mnie uspokoily i daly duzo doswiadczenia jesli chodzi o gielde. Dzialalem tylko na jednej gieldzie i nie robilem arbitrazu. Jak osiagnie 100% zwrotu wtedy wrzuce jakies fotki. I jeszcze raz dzieki @Wymazywanie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[edited] szukam mentora

Postautor: Wymazywanie » środa, 5 kwietnia 2017, 12:40

@bartsub89s, Dzięki bardzo jeśli faktycznie pomogłem. ;) Cieszę się i szczerze gratuluję, że Ci się udało ogarnąć i dobrze zarabiać. :mrgreen: Dobrze, że masz mądre podejście. Oby tak dalej. 8-) Grunt to utrzymać nie spore zarobki co jakiś czas (i potem zazwyczaj straty), ale względnie wysoką średnią profitów w naprawdę długim okresie czasu, niemal niezależnie od kondycji rynku. Pozdrawiam. :mrgreen:
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Posty: 177
Rejestracja: 14 kwietnia 2017
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

[edited] szukam mentora

Postautor: likidis » piątek, 2 czerwca 2017, 12:53

Witam wszystkich, żeby nie zakładać kolejnego tematu napiszę tutaj.

Na forum trafiłem w zasadzie 2 miesiące temu gdy zainteresowałem sie tematem kryptowalut. Wtedy też tak bardziej tematem kryptowalut, bo obserwowałem giełdę ot tak już chwilę wcześniej i jak widziałem w jaki sposób BTC, LTC się pompuje to stwierdziłem, że warto spróbować.

Zadziałałem tak jak wiele osób proponowało - użyć na giełdzie tylko takich środków jakie można w razie czego stracić, wrzuciłem więc na sam początek 150 zł żeby zobaczyć jak to pójdzie. Trafiłem w sam środek wzrostów LTC w związku z nadchodzącym SegWitem, do tego trochę zabawy z LSK, który też ciekawie odbijał i udało mi się nabić w miesiąc ponad 100% tego co włożyłem. Dużo czytałem na internetach newsów, informacji, to forum także przeglądałem (i dużo tutaj fajnych rzeczy można powyciągać, nauczyć się).

W końcu stwierdziłem, że jestem gotowy i spróbuję na zagranicznej giełdzie podziałać i wszedłem na Poloniex, wiadomo - więcej altów, więcej możliwości zarobienia, ale też ofkoz więcej możliwości straty. I tak w zaledwie 4 dni udało mi się utracić prawie 70% tego co wcześniej nazbierałem... Za szybko, zbyt dużo emocji w działaniu było, tak więc uczę się jeszcze tutaj pokory i cierpliwości (kilka razy jak stwierdziłem, że nie będę pogłębiać straty - wychodziłem i w chwilę potem kurs odbijał do normalnego poziomu, gdzie wyszedłbym na choćby minimalnym plusie).

Na Poloniexie odkryłem lewarowanie, ciekawa rzecz ale może być dość zdradliwa, bo w jednym rzucie udało się wskoczyć do lecącego kursu w górę i nabić trochę BTC, to w drugim wejściu kurs błyskawicznie odbijał i leciał w przeciwną stronę dzięki czemu to co zyskałem przed chwilą zdążyłem stracić...
I tutaj mam do was pytanie, czy używacie handlu z dźwignią, czy wcześniej dogłębnie staracie się zanalizować kurs przed wejściem w short/long czy wskakujecie w już lecący kurs?

Za wszelkie uwagi dziękuję i pozdrawiam :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[edited] szukam mentora

Postautor: Wymazywanie » piątek, 2 czerwca 2017, 23:17

@likidis, Dobrze kombinujesz, szkoda, że aż -70% na polo. Co mogę doradzić?

-ucz się na błędach (dosłownie po stracie zapisuj sobie jaki był powód straty i jak można go uniknąć na przyszłość, co prawda niezmiennych zasad na rynku nie znajdziesz bo ich nie ma, ale wyrobisz sobie samokrytyczne i bardzo edukacyjne podejście do gry)

-raczej unikaj dźwigni do czasu kiedy nie opanujesz dobrze gry bez lewarów

-śledź kilka coinów ale dobrze, bo nie ogarniesz całego poloniexa jeśli nie siedzisz po 10h dziennie; po prostu lepiej znać kilka rynków ale dobrze no i do tego regularnie szukać ciekawych okazji na innych, których nie śledzisz

-unikaj zbędnych emocji - rozumiem, że grałeś na polo już za 300zł+ i przy takiej kwocie emocje Cię gubiły nawet gdy miałeś dobrą analizę/plan? Hmm... To co by było jakbyś obracał 3000 lub 30000 lub 300000? Przy 300zł musisz się nauczyć grac jak robot, tutaj strata nawet dużego % nie jest odczuwalna tak jak przy większej kasie
likidis pisze: I tutaj mam do was pytanie, czy używacie handlu z dźwignią, czy wcześniej dogłębnie staracie się zanalizować kurs przed wejściem w short/long czy wskakujecie w już lecący kurs?
Polecam ZAWSZE pierwszą opcję. To co opisujesz jako drugie, to prostu szybka gra z dużym trendem, to jest też fajne, ale zgubne, warto do tego mieć też trzeźwy osąd a nie ganianie na pałę do góry, bo prędzej czy później kupi się na szczytach w ten sposób.

Do tego polecam Ci taktykę wyszukiwania potencjalnych dołków. Oglądaj wykresy i patrz gdzie tu jest blisko możliwy dołek, czasem na okazje warto czekać wiele dni, nie spieszyć się. Grunt to mieć własna rozsądną wizję i się nią kierować (oraz oczywiście ją zmieniać jeśli są ku tego powody). Powodzenia. :)
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 236
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 54
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[edited] szukam mentora

Postautor: fraktal » niedziela, 4 czerwca 2017, 12:09

@Wymazywanie, Zazdroszczę cierpliwości w tłumaczeniu podstaw :D Robisz kawał dobrej roboty a nowi zaglądający tu powinni całować Cię po stopach za dobre rady. Ech gdybym ja miał tyle oleju w głowie wtedy kiedy był na to czas (parę lat wstecz) to bym się teraz martwił kogo zatrudnić do zarządania majątkiem pijąc drinka w tropikach :)

PS
Źle nie jest ale mogło być super :D
Fractals! Fractals everywhere!

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google [Bot], oam i 18 gości