Korki z Bitcoin

Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 4 stycznia 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Korki z Bitcoin

Postautor: janisz111 » środa, 4 stycznia 2017, 07:43

Witam

Dopiero zaczynam przygodę z Bitcoin. Bardzo zależy mi na praktycznej wiedzy. Przede wszystkim na bezpieczeństwie. Nie ukrywam, że jestem totalnym laikiem aczkolwiek chciałbym zainwestować sporą sumę w Bitcoin. Dlatego szukam kogoś, najlepiej z Warszawy, kto poświęciłby mi czas na rozmowę o inwestowaniu w Bitcoin z technicznego punktu widzenia. Oczywiście odpłatnie

Pozdrawiam

Weteran
Posty: 3966
Rejestracja: 15 lutego 2014
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Korki z Bitcoin

Postautor: Chancellor » środa, 4 stycznia 2017, 08:31

Skontaktuj się z @FlyingAtom.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 510
Rejestracja: 8 lutego 2015
Reputacja: 44
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Toronto

Korki z Bitcoin

Postautor: CanCan » środa, 4 stycznia 2017, 11:20

Napisz na PW
BTC-SMS.eu <- BTC/LTC/ETH za SMS
BitCantor.com <- Ekspresowy Kantor BTC/LTC/ETH

Pomogłem? 1AZ14HkoqtY26WeTuJYVizEjBLehqLTugj

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2129
Rejestracja: 24 sierpnia 2011
Reputacja: 392
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Korki z Bitcoin

Postautor: slasta » środa, 4 stycznia 2017, 12:11

@janisz111,
Przede wszystkim zapoznaj się z tym tematem - https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?f=27&t=10140
Po drugie co rozumiesz przez inwestycje? Chcesz zainwestować w sprzęt do kopania BTC czy chcesz bezpośrednio nabyć BTC.

Jak się zapoznasz z zawartością ww. tematu i nadal będziesz miał pytania to zawsze możesz je zadać tutaj, na pewno znajdzie się wiele osób które odpowiedzą Ci za darmo ;)
Jeśli jednak nadal wolisz komuś zapłacić aby wprowadził cię w świat BTC to propozycje już dostałeś, pamiętaj tylko aby nie wpłacać kasy w ciemno, oszustów czyhających na nieświadomych ludzi jest pełno, więc do bajek ile to można zarobić na BTC podchodź z dystansem.

Z mojej strony powiem że:
- jeśli twoja inwestycja ma polegać na nabyciu BTC to 2 razy się zastanów czy to dobry moment na ich zakup. Niby wszyscy dookoła mówią że cena BTC będzie dalej rosła, jednak należy mieć na uwadze że na chwilę obecną jest on dość wysoka. Jest na poziomie sporo powyżej opłacalności kopania a cena, jeśli nikt nie ciągnie jej do góry za uszy, będzie dążyła do opłacalności kopania równej 0 lub nawet poniżej bo ktoś zawsze może kopać taniej, więc może się okazać że za miesiąc cena BTC spadnie o połowę, a ty wtedy będzie mógł albo sprzedać ze strata albo zostaniesz uziemiony z bitami na kilka lat zanim cena znów nie wróci do obecnej ceny.
- jeśli akceptujesz ryzyko zmiany kursu i nadal chcesz kupić bity , to polecam w pierwszej kolejności zaopatrzyć się w portfel sprzętowy który będzie strzegł twoich BTC
- BTC najtaniej będzie kupić na giełdzie, jest wiele polskich i zagranicznych giełd które cieszą się sporym zaufaniem, polecam przeanalizować ceny na na polskich i zagranicznych giełdach bo różnica między nimi może czasem wynosić kilkadziesiąt $ i czasem może bardziej opłacać się najpierw kupić USD/EUR a dopiero za nie BTC , niż bezpośrednio BTC za PLN.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Korki z Bitcoin

Postautor: Wymazywanie » środa, 4 stycznia 2017, 12:13

@janisz111, Zacznij koniecznie od małej sumy. Wraz ze wzrostem wiedzy i efektów inwestycji, dokładaj do pieca. No i nie inwestuj teraz, jesteśmy wysoko, może jeszcze wzrosnąć, ale ogólnie inwestuj w dołkach po dużych spadkach. Teraz to raczej ganianie bańki a nie inwestowanie. Jak już koniecznie musisz i szybko, to tylko malutkie kwoty. Duże raczej tylko w dołkach po dużych spadkach. Powodzenia.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 4 stycznia 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Korki z Bitcoin

Postautor: janisz111 » środa, 4 stycznia 2017, 16:30

Wielkie dzięki za odpowiedź :) Zatem rozumiem, że aktualny trend we wszystkich mediach, które piszą o cenie powyżej 3k USD na koniec 2017 to info wyssane z palca.
Poczytam trochę w temacie który podesłaliście. Dziękuję

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 278
Rejestracja: 28 października 2014
Reputacja: 54
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Internet

Korki z Bitcoin

Postautor: Pan Inwestor » środa, 4 stycznia 2017, 16:43

Miło byłoby gdybyś wskazał te prognozy na 2017 rok :-) Raczej trudne to do spełnienia ale kto wie, kto wie... to jest Bitcoin i wszystko jest w zasadzie możliwe ;-)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Korki z Bitcoin

Postautor: Wymazywanie » środa, 4 stycznia 2017, 16:54

janisz111 pisze: o cenie powyżej 3k USD na koniec 2017 to info wyssane z palca.
To jest zgadywanie, nikt tego nie wie i jakoś teraz idioci piszą o wielkich sumach za BTC a jak był po 1000zł, to jakoś nie pisali, że będzie 4500zł+ a nawet 2000zł tylko pukali się w czoło, więc to jest oczywiste same przez się, że nie ma co ulegać aż takiej euforii. Na początek ja radzę Ci w ogóle czytać o samym BTC i zrozumieć czym jest ta technologia. Co pozornie nie jest takie łatwe. Jasna wizja (pojęcie) czym jest blockchain, skąd monety i na czym polega decentralizacja to jak obejrzenie po raz pierwszy Matrixa lata temu. BTC to jest coś prostego (i genialnego równocześnie), oczywistego i pięknego (bo chyba doskonałego).

Szczerze, to lepiej spędź kilka tygodni/miesięcy na zdobywaniu wiedzy i graniu malutką sumą dla Ciebie, a zobaczysz, że więcej to Ci da na przyszłość niż pakowanie się na maksa jak jeszcze nie masz wiedzy i umiejętności z tego co piszesz. Owszem, możesz teraz poganiać bańkę i rób to jak chcesz, ale szybko i ostrożnie realizuj ewentualne zyski.

Jest teraz mnóstwo osób, które o BTC usłyszały czy sobie przypomniały i wiele z nich ma podobne plany i dylematy jak Ty. Jest to jednak forma owczego pędu, po prostu jest euforia, ludzie widzą, że tyle już wzrasta i nabierają pewności, że tak będzie dalej, a powinni nabierać raczej ostrożności.

Wpisy tego gościa na wykopie mogą być pomocne: http://www.wykop.pl/wpis/21368913/jest- ... chniczna-/

Nieskromnie odsyłam też do mojego dawnego wpisu:

https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... 2d#p269800

To też warto przeczytać: https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?f=27&t=19597
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Posty: 116
Rejestracja: 13 lipca 2016
Reputacja: 59
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Korki z Bitcoin

Postautor: monocykl » środa, 4 stycznia 2017, 17:00

panowie nieladnie odstraszac kolege , potrzeba nam przeciez paliwa na nowe ATH :twisted: a kolega wspominal cos o duzym kapitale , tak serio to zobacz na wykresie w jakim miejscu jestesmy, poczekaj na korekte conajmniej 20 -30 % biorac pod uwage tempo w kazdej chwili mozemy zaczac spadac , badz cierpliwy napewno sie doczekasz

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Korki z Bitcoin

Postautor: Wymazywanie » środa, 4 stycznia 2017, 17:08

monocykl pisze: panowie nieladnie odstraszac kolege , potrzeba nam przeciez paliwa na nowe ATH a kolega wspominal cos o duzym kapitale
Właśnie z powodu takiego podejścia (wiem, że to żarcik, ale oparty na rzeczywistości) potrzeba takich sceptycznych głosów, które doradzą i wskażą powolną ale dobrą drogę opartą na zdobywaniu wiedzy i umiejętności, w równowadze do tych, co będą tylko głośno krzyczeć "kupuj!". ;)
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
12
Napiwki za post: 0 BTC

Korki z Bitcoin

Postautor: koparki » środa, 4 stycznia 2017, 17:33

janisz111 pisze: Zatem rozumiem, że aktualny trend we wszystkich mediach, które piszą o cenie powyżej 3k USD na koniec 2017 to info wyssane z palca.
tak przy okazji:
http://www.forbes.pl/bitcoin-najdrozszy ... 4,1,1.html
- "Zgodnie z oczekiwaniami analityków, w 2017 roku kurs Bitcoina może dobić nawet do 3 tys. "

Haha, analitycy :D ta grupa zawodowa jest w żargonie traderskim nazywana czasem pejoratywnie analami , taki analityk powinien być multumiliarderem a zamiast tego jest po prostu analitykiem, który zazwyczaj nie korzysta ze swoich analiz bo nie ma przeważnie kapitału oraz dobrze wie że te analizy biorą się z sufitu zwłaszcza długoterminowe. Wspominam o tym bo czasem i tutaj widzę oczekiwania na czyjąś analizę.
---

Początkujący
Posty: 30
Rejestracja: 23 grudnia 2016
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Korki z Bitcoin

Postautor: Ari93 » środa, 4 stycznia 2017, 18:08

slasta pisze: - BTC najtaniej będzie kupić na giełdzie, jest wiele polskich i zagranicznych giełd które cieszą się sporym zaufaniem, polecam przeanalizować ceny na na polskich i zagranicznych giełdach bo różnica między nimi może czasem wynosić kilkadziesiąt $ i czasem może bardziej opłacać się najpierw kupić USD/EUR a dopiero za nie BTC , niż bezpośrednio BTC za PLN.
Ja bym miał pytanie właśnie co do tego punktu; jak najopłacalniej kupić BTC/LTC? I na jakich zagranicznych giełdach grać najtaniej? Z tego co znalazłem to polski bitmarket "ściąga" bodajże 0,6% za transakcję, bitfinex na którym ostatnio "ćwiczę" ( ;) ) 0,1-0,2% ale nie ma prowizji od wpłaty środków a Wg bitcoin.pl giełda btcchina.com ściąga tylko prowizje od wpłaty a opłat transakcyjnych już nie ma żadnych. Sporo osób pisze o tych chinach, z tego co obserwuje te wykresy to najagresywniejszy jest właśnie huobi i po tej giełdzie można mniej więcej przewidzieć co w ciągu najbliższych sekund/minut się będzie działo na bitfinex.
Muszę jeszcze tych całe shorty potrenować bo na razie daje się nabierać jak małe dziecko :D dlatego granie na giełdzie bez prowizji myślę że by było lepszym pomysłem od bitfinexa

Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 4 stycznia 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Korki z Bitcoin

Postautor: janisz111 » środa, 4 stycznia 2017, 19:40

Oczywiście rozumiem wszystkie opinie. Tak czy siak uważam, ze uczyć należy się od najlepszych. Wg mnie w nauce najważniejsza jest rozmowa oraz obcowanie z lepszymi od siebie :) Stąd moje pytanie

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 247
Rejestracja: 11 września 2015
Reputacja: 23
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Korki z Bitcoin

Postautor: Amadek » środa, 4 stycznia 2017, 20:13

@janisz111
Słuchaj zamiast komuś płacić kup sobie książki:
- http://helion.pl/ksiazki/bitcoin-zloto- ... bitzlo.htm
- http://helion.pl/ksiazki/bitcoin-wirtua ... bitcoi.htm

Trafiłeś na dobre forum które jest kopalnią wiedzy, częstuj się:)
No i sporo filmów znajdziesz na YouTube.

A co do ogarniania technicznego portfeli, wykonywania przelewów, robienia kopii zapasowej i ogólnie całej praktycznej strony jak to działa to ja na początek poklikałem w faucety i jak dostałem pierwszą wypłatę to tą drobną kwotą uczyłem się obsługi. A zaraz potem zainwestowałem w ASICi i GPU no i zacząłem kopać:)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4615
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Korki z Bitcoin

Postautor: mecenas » środa, 4 stycznia 2017, 20:37

Ari93 pisze: Muszę jeszcze tych całe shorty potrenować bo na razie daje się nabierać jak małe dziecko :D dlatego granie na giełdzie bez prowizji myślę że by było lepszym pomysłem od bitfinexa
Ari93 pisze: jak najopłacalniej kupić BTC/LTC? I na jakich zagranicznych giełdach grać najtaniej?
Spekulacja to sztuka trudna. Szczególnie na ciasnych interwałach. Sztuki spekulacji trzeba się więc uczyć, a przede wszystkim sprawdzić na jakiej kompresji czasowej i z jakim ryzykiem czujemy się najlepiej osiągając sensowny wynik względem roboczogodzin. Grając long/short daytrading i lewarując pozycję możesz szybko pozbyć się pieniędzy! Dlatego warto trenować b.małymi pozycjami i na małym lewarze do czasu gdy rachunek wytrzyma dodatnie średnie saldo dostatecznie długo. Większość spekulantów porzuca jednak z czasem daytrading jako mało efektywny i pracochłonny. To są jednak indywidualne sprawy i mądrych tu nie ma. Generalnie jestem zdania, że stosunek zysku do ryzyka wypada lepiej w podejściu średnioterminowym i do tego półmechanicznym.
Platforma BitMex umożliwia zajmowanie pozycji Long/Short już od 1$ lewarowanych 0-100x.
Oprócz BTC/USD są tam kontrakty na różne inne pary kryptowalutowe.
Zamieszczam reflinka: https://www.bitmex.com/register/riF3St

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Korki z Bitcoin

Postautor: pm7 » środa, 4 stycznia 2017, 21:38

Ari93 pisze: Ja bym miał pytanie właśnie co do tego punktu; jak najopłacalniej kupić BTC/LTC? I na jakich zagranicznych giełdach grać najtaniej?
Ja handlowałem LTC/BTC na https://btc-e.com/, a BTC na https://www.kraken.com/. W tym momencie giełdy zagraniczne mają znacząco taniej niż polskie, ale nie da się wskazać, że na tej giełdzie się zawsze opłaca.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości