Jak zarobić na kupnie i sprzedaży kryptowaluty ?

Weteran
Posty: 3966
Rejestracja: 15 lutego 2014
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak natychmiast zarobić na giełdzie będąc kompletnie zielonym ?

Postautor: Chancellor » czwartek, 4 sierpnia 2016, 11:25

depar pisze: Zawsze znajdzie się jakieś rozwiązanie żeby pozbyć się kłopotu
Kraken i BitStamp są o tyle pod tym względem wygodne, że można wyjść fiatami przez przelew SEPA. Oczywiście to generuje obroty na koncie bankowym, ale jako dodatkowe wyjście może się przydać. Mogę też przy sprzyjającym przebiegu kursu odkupić na Krakenie taniej, wyjść i poczekać na ponowne wzrosty. Oczywiście przebieg kursu może nie być sprzyjający, ale cóż... Zobaczymy. W tej chwili kurs lekko spada, a ja jestem w fiatach, więc podręcznikowo ;-).

Dodano po 1 minucie 35 sekundach:
AdamM pisze: Panowie, ale przecież nie musicie być zależni od czasu przesyłania bitów pomiędzy giełdami. Wystarczy mieć bitcoiny oraz dolary na obu giełdach.
Oczywiście. Ale to wymaga rozproszenia środków między giełdami, a to z kolei powoduje, że zawsze gramy tylko niewielką częścią środków. O trzymaniu bitków na giełdach napisałeś sam.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 335
Rejestracja: 9 sierpnia 2015
Reputacja: 343
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak natychmiast zarobić na giełdzie będąc kompletnie zielonym ?

Postautor: depar » czwartek, 4 sierpnia 2016, 11:40

Przelew SEPA opłaca się na Krakenie. Na Bitstamp dochodzi przewalutowanie USD/EUR i sporo stracimy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak natychmiast zarobić na giełdzie będąc kompletnie zielonym ?

Postautor: Wymazywanie » czwartek, 4 sierpnia 2016, 12:12

Może zmienić temat wątku na "Arbitrażowy wątek"? Dobrze go prowadzisz.
Obecny tytuł jest mylący i kojarzy się z forexowym spamem imo. :mrgreen:
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 335
Rejestracja: 9 sierpnia 2015
Reputacja: 343
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak natychmiast zarobić na giełdzie będąc kompletnie zielonym ?

Postautor: depar » czwartek, 4 sierpnia 2016, 12:46

GetBitCoin_pl pisze: Jak już Chancellor zaznaczył, podczas wysyłania BTC na kraken kurs się zmienił (na niekorzyść) i Chancellor miał szczęście, że udało mu się sprzedać po takiej a nie innej cenie, mogło się okazać, że kierunek podczas tego godziny (wysłanie BTC na kraken) zmienia się na niekorzyść i trzeba sprzedać jak najszybciej. Co zrobisz jak bity dojdą na giełdę a ich wartość będzie niższa niż przed wysłaniem?
Albo decydujesz się wstawić ofertę do orderbooka żeby zapłacić mniejszą prowizję za sprzedaż a cena spada, w sensie jak długo zostawisz tego bita w orderbooku?
Celna uwaga @GetBitCoin_pl
To najbardziej newralgiczne miejsce w tej metodzie, ale całe ryzyko trwa nie dłużej niż 1 godzinę.
Wchodząc z trendem na inną giełdę nie musimy zaraz wymienić BTC na fiaty. Możemy poczekać na lepszy moment bo cena zazwyczaj idzie zygzak-iem.
Ryzyko na giełdzie zawsze będzie i nie wyeliminujemy go na 100%.
Jeśli pieniądze mamy tylko na jednej giełdzie i arbitrażujemy tylko na jednej parze giełd to musimy lepiej przećwiczyć momenty wejścia do gry w ciągu dnia. Doba giełdowa ma charakterystyczne momenty. Trzeba wybrać taki moment w którym najczęściej cena odbija się od jakiegoś miejsca i idzie w kierunku przeciwnym. Kierunek powinien pokrywać się z aktualnym trendem giełdowym.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 335
Rejestracja: 9 sierpnia 2015
Reputacja: 343
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak natychmiast zarobić na giełdzie będąc kompletnie zielonym ?

Postautor: depar » czwartek, 4 sierpnia 2016, 12:57

Wymazywanie pisze: Może zmienić temat wątku na "Arbitrażowy wątek"? Dobrze go prowadzisz.
Obecny tytuł jest mylący i kojarzy się z forexowym spamem imo. :mrgreen:
@Wymazywanie
Sam się zastanawiałem czy to dobra nazwa, ale jak zmienimy nazwę w dziale dla początkujących na „techniki arbitrażowe” które nie bardzo są znane to „pies z kulawą nogą” nie zajrzy do tego tematu. Na razie może lepiej wstrzymać się ze zmianą. Jak temat się obroni i będą chętni do dyskusji to można pomyśleć nad inną nazwą.
Ostatnio zmieniony czwartek, 4 sierpnia 2016, 12:59 przez depar, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Posty: 2256
Rejestracja: 23 marca 2013
Reputacja: 140
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak natychmiast zarobić na giełdzie będąc kompletnie zielonym ?

Postautor: AdamM » czwartek, 4 sierpnia 2016, 12:58

Zajrzy, nie przejmuj się. Nie zagląda się do tematów z ciekawym tytułem tylko do tych popularnych, w których właśnie ktoś coś napisał. ;)

Weteran
Posty: 3966
Rejestracja: 15 lutego 2014
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak natychmiast zarobić na giełdzie będąc kompletnie zielonym ?

Postautor: Chancellor » czwartek, 4 sierpnia 2016, 13:49

Tymczasem u mnie niewiele się dzieje. Na Krakenie podstawiłem zlecenie kupna po 517 EUR, ale kurs zawrócił do góry. Największe polskie giełdy powoli wyrównują się z Krakenem, ale w tej chwili skok jeszcze nie jest opłacalny.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 335
Rejestracja: 9 sierpnia 2015
Reputacja: 343
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak natychmiast zarobić na giełdzie będąc kompletnie zielonym ?

Postautor: depar » czwartek, 4 sierpnia 2016, 15:18

depar pisze: Właśnie przed chwilą dotarły moje bitcoiny na BTC-e w niecałą godzinę i zamieniłem je na dolary.
Jak ktoś gra na wzrosy to nie potrzebuje zamieniać. Zamieni jak pojawi się lepsza cena.
Czas przesyłania można przyśpieszyć wysyłając z giełdy na giełdę pomijając własny portfel.
Bezpieczniej jest wysłać na swój portfel a potem na giełdę.
Nie trzeba czekać na wszystkie potwierdzenia. Ja po 1 potwierdzeniu natychmiast wysyłam na kolejny adres.
W Mycelium tak można.
Aktualna różnica kursów BTC-e PL to około 50zł
Dzisiaj w godzinach 5-8 rano była okazja do powrotu z dodatkowym zyskiem 60 zł (razem 110 zł).
Ja w tym czasie mocno spałem i nie zdążyłem nikogo uprzedzić.
Sytuacja trochę się uspokoiła więc można po woli wypatrywać okazji do powrotu z BTC-e do PL

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 335
Rejestracja: 9 sierpnia 2015
Reputacja: 343
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak natychmiast zarobić na giełdzie będąc kompletnie zielonym ?

Postautor: depar » czwartek, 4 sierpnia 2016, 16:02

Chancellor pisze: Tymczasem u mnie niewiele się dzieje. Na Krakenie podstawiłem zlecenie kupna po 517 EUR, ale kurs zawrócił do góry. Największe polskie giełdy powoli wyrównują się z Krakenem, ale w tej chwili skok jeszcze nie jest opłacalny.
@Chancellor
Ponad rok temu testowałem Krakena w parze z innymi giełdami i miałem słabe rezultaty.
Potem na Krakena i Bitfinex wchodziłem sporadycznie bo i tam zdarzają się okazje.
Może teraz coś się poprawiło. Bez testów trudno powiedzieć

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 335
Rejestracja: 9 sierpnia 2015
Reputacja: 343
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak natychmiast zarobić na giełdzie będąc kompletnie zielonym ?

Postautor: depar » czwartek, 4 sierpnia 2016, 18:56

depar pisze:Okazja do zarobku na różnicy kursów.
To tylko moje subiektywne oceny. Zawsze decyzje tradingowe obarczone są ryzykiem.
W swoich przewidywaniach staram się, żeby to ryzyko było jak najmniejsze.
Giełdy chińskie mają od wczoraj relatywnie niski kurs w stosunku do prawie wszystkich giełd. Różnica 50-70 zł/btc w stosunku od Polski. Jak ktoś ma pieniądze w Chinach to warto przemyśleć przeskok z Chin do PL potem powrót do Chin po drugie tyle zarobku. Jak nie wrócimy do Chin to (50-70 zł/btc) zostaje w kieszeni bez czekania.

Weteran
Posty: 3966
Rejestracja: 15 lutego 2014
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak natychmiast zarobić na giełdzie będąc kompletnie zielonym ?

Postautor: Chancellor » czwartek, 4 sierpnia 2016, 19:34

Właśnie widzę, że bez tych chińskich giełd, to cała zabawa w arbitraż jest raczej przelewaniem z pustego w próźne. Ale mimo wszystko nie mam zamiaru wysyłać tam swojego bitcoina i skłaniam się do wsadzenia go po prostu do portfela.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 335
Rejestracja: 9 sierpnia 2015
Reputacja: 343
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak natychmiast zarobić na giełdzie będąc kompletnie zielonym ?

Postautor: depar » czwartek, 4 sierpnia 2016, 20:33

Chancellor pisze: Właśnie widzę, że bez tych chińskich giełd, to cała zabawa w arbitraż jest raczej przelewaniem z pustego w próźne. Ale mimo wszystko nie mam zamiaru wysyłać tam swojego bitcoina i skłaniam się do wsadzenia go po prostu do portfela.
@Chancellor
Możesz powiedzieć dlaczego nie masz zamiaru wysyłać tam swojego bitcoina
Sam kiedyś miałem dylemat czy się tam przenieść czy nie.
Ostatecznie się przeniosłem i dzisiaj tego nie żałuję.

Weteran
Posty: 2256
Rejestracja: 23 marca 2013
Reputacja: 140
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak natychmiast zarobić na giełdzie będąc kompletnie zielonym ?

Postautor: AdamM » czwartek, 4 sierpnia 2016, 20:36

A jak wygląda wycofanie "fiatów" z chińskich giełd?

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 335
Rejestracja: 9 sierpnia 2015
Reputacja: 343
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak natychmiast zarobić na giełdzie będąc kompletnie zielonym ?

Postautor: depar » czwartek, 4 sierpnia 2016, 21:32

AdamM pisze: A jak wygląda wycofanie "fiatów" z chińskich giełd?
Można wycofać, ale wcześniej zamieniają Yuany na USD więc dochodzi przewalutowanie. Absolutnie się to nie opłaca. Podobnie jest z fiatami które chcesz tam wysłać. Wysyłasz dolary potem przewalutują na Yuany.
Jak dodasz opłaty banków po drodze za przelew to lepiej sobie głowy nie zawracać.

Ja przez 2 lata tam handluję i nigdy nie potrzebowałem wysyłać fiatów do nich albo od nich.
Zawsze zamieniam na BTC i wysyłam do giełdy gdzie chcę wybrać fiaty.
Złotówki wybierzemy na polskich giełdach.
EUR najtaniej wybrać na Krakenie przez SEPA. Opłata chyba 1zł za przelew do Polski jeśli dobrze pamiętam.
No i pomijamy przewalutowanie.

Transakcje giełdowe na BTCC i okcoin.cn są darmowe. Nie płacisz za zakup/sprzedaż Yuanów czy BTC
Ostatnio zmieniony czwartek, 4 sierpnia 2016, 21:45 przez depar, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Posty: 2256
Rejestracja: 23 marca 2013
Reputacja: 140
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak natychmiast zarobić na giełdzie będąc kompletnie zielonym ?

Postautor: AdamM » czwartek, 4 sierpnia 2016, 21:43

Ale chyba ciężko mówić o arbitrażu jeśli wchodzisz na giełdę w BTC i wychodzisz w BTC?

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak natychmiast zarobić na giełdzie będąc kompletnie zielonym ?

Postautor: pm7 » czwartek, 4 sierpnia 2016, 21:49

Tu jest taka idea, by szukać giełd, na których cena odstaje w górę i na nich sprzedawać BTC, a następnie odkupić i wyprowadzić kiedy cena się zbliży do średniej rynkowej. Też chyba można to nazwać arbitrażem, a nie generuje dużej ilości przelewów fiat.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 335
Rejestracja: 9 sierpnia 2015
Reputacja: 343
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Jak natychmiast zarobić na giełdzie będąc kompletnie zielonym ?

Postautor: depar » czwartek, 4 sierpnia 2016, 21:58

AdamM pisze: Ale chyba ciężko mówić o arbitrażu jeśli wchodzisz na giełdę w BTC i wychodzisz w BTC?
Wchodzisz z Polski na BTCC jak kurs mają wysoki ,a wychodzisz jak mają niski (w stosunku do Polski). Do wysyłki używasz bitcoinów które szybko wymieniasz na fiaty po każdej przesyłce.
To wszystko co trzeba zrobić.
Na początku tematu zaznaczyłem, że mam wątpliwości czy to jest arbitraż czy nie, ale większość okrzyknęła że to arbitraż i tak zostało.

Weteran
Posty: 2256
Rejestracja: 23 marca 2013
Reputacja: 140
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak natychmiast zarobić na giełdzie będąc kompletnie zielonym ?

Postautor: AdamM » czwartek, 4 sierpnia 2016, 22:01

OK, zakładając że umiesz przewidzieć, która giełda wyrówna kursem do której to może rzeczywiście można to tak nazwać. Nie mam pojęcia jak śmiałe jest to założenie. ;)

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak natychmiast zarobić na giełdzie będąc kompletnie zielonym ?

Postautor: pm7 » czwartek, 4 sierpnia 2016, 22:14

Normalny arbitraż powoduje wyrównanie kursu na wszystkich giełdach w dłuższym czasie o ile aktualnie nie skacze mocno kurs.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 335
Rejestracja: 9 sierpnia 2015
Reputacja: 343
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak natychmiast zarobić na giełdzie będąc kompletnie zielonym ?

Postautor: depar » czwartek, 4 sierpnia 2016, 22:18

Od wczoraj wrzucam w tym temacie przykładowe okazje kursowe jakie się na bieżąco pojawiają.
Można obserwować , oceniać, sprawdzać i weryfikować to co podaję.
Jak ktoś zauważy okazję niech szybko pisze bo te okazje nie zawsze trwają długo.

Krótko to kilka godzin a długo to kilka dni lub dłużej

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości