Jak zarobić na kupnie i sprzedaży kryptowaluty ?

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 335
Rejestracja: 9 sierpnia 2015
Reputacja: 343
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak zarobić na kupnie i sprzedaży kryptowaluty ?

Postautor: depar » poniedziałek, 8 sierpnia 2016, 18:04

Może coś zmienili w swoich zasadach . Ja miałem taki incydent w 2015r. Nawet nie dało się mojego konta w EUR z mBanku zweryfikować z powodu tych dziwnych przewalutowań. Potem przeszedłem do Alior-kantor. W Aliorze dają do kont walutowych za darmo karty płatnicze walutowe za które nie mam miesięcznych opłat. Również przelewy w innych walutach reklamują bez ponoszenia kosztów. Kantor wymiany walut kosztami jest podobny do innych dostępnych kantorów. Tak czy inaczej trzeba te konta dobrze sprawdzać bo można niespodziewanie sporo stracić.

Przed chwilą sprawdziłem . Było to 28 stycznia 2015r

@Chancellor
Napisz coś więcej jak działa mBank (EUR) bo pewnie dużo ludzi z niego korzysta i dobrze by było wiedzieć jak dokładnie jest z tymi opłatami.

Weteran
Posty: 3966
Rejestracja: 15 lutego 2014
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak zarobić na kupnie i sprzedaży kryptowaluty ?

Postautor: Chancellor » poniedziałek, 8 sierpnia 2016, 18:48

depar pisze: Napisz coś więcej jak działa mBank (EUR)
Działa jak typowe konto walutowe w polskim banku. Czyli jeżeli mamy wpływy i wydatki z tego rachunku w EUR, to tylko płacimy za wychodzące przelewy SEPA stałą opłatę 5 zł za przelew, niezależnie od sumy (pewnie jest jakiś górny limit, ale nie miałem przyjemności go osiągnąć). Można wybrać, czy prowizja za przelew SEPA będzie pobrana z rachunku EUR czy PLN, przy tej kwocie kurs przeliczenia nie ma znaczenia, chociaż jak ktoś robi dużo przelewów, to może sprawdzić jak jest korzystniej. Natomiast należy unikać sytuacji, gdy bank nam automatycznie wykona przewalutowanie. Czyli nie robimy z rachunku EUR przelewów wychodzących w innej walucie niż EUR, oraz nie robimy przelewów między swoimi rachunkami EUR i PLN. Bank gdy przewalutowuje, korzysta ze swojej tabeli kursów ze spreadem około 6%, czyli na każdym przewalutowaniu jesteśmy 3% w plecy. Aha, nie robimy też na to konto przelewów SWIFT. Bo jeżeli EUR, to SEPA jest tańsza i szybsza, a jeżeli np. USD, to znowuż bank nam przewalutuje ze swoim 3% zyskiem. Wtedy lepiej już chyba otworzyć drugi rachunek w USD, chociaż przelewy SWIFT do tanich nie należą.

Jeżeli chcemy zamienić EUR na złotówki (albo odwrotnie) to możemy to zrobić przez bitcoiny, albo przez internetowy kantor walutowy.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 335
Rejestracja: 9 sierpnia 2015
Reputacja: 343
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak zarobić na kupnie i sprzedaży kryptowaluty ?

Postautor: depar » poniedziałek, 8 sierpnia 2016, 18:59

Chancellor pisze:
depar pisze: Napisz coś więcej jak działa mBank (EUR)
Działa jak typowe konto walutowe w polskim banku. Czyli jeżeli mamy wpływy i wydatki z tego rachunku w EUR, to tylko płacimy za wychodzące przelewy SEPA stałą opłatę 5 zł za przelew, niezależnie od sumy (pewnie jest jakiś górny limit, ale nie miałem przyjemności go osiągnąć). Natomiast należy unikać sytuacji, gdy bank nam automatycznie wykona przewalutowanie. Czyli nie robimy przelewów wychodzących w innej walucie niż EUR, oraz nie robimy przelewów między swoimi rachunkami EUR i PLN. Bank gdy przewalutowuje, korzysta ze swojej tabeli kursów ze spreadem około 6%, czyli na każdym przewalutowaniu jesteśmy 3% w plecy.

Jeżeli chcemy zamienić EUR na złotówki (albo odwrotnie) to możemy to zrobić przez Bitcoiny, albo przez internetowy kantor walutowy.
A miałeś kiedyś weryfikację z giełdy tego konta mBank(EUR). Bo ja miałem i wtedy pojawiły się takie dziwne rzeczy.
Potem musiałem wyjaśniać i tłumaczyć się na giełdzie, żeby mi konta giełdowego nie zablokowali.
Wyjaśnienia przyjęli i nie robili problemu, ale ja już nie miałem odwagi trzymać się mBanku(EUR)

Weteran
Posty: 3966
Rejestracja: 15 lutego 2014
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak zarobić na kupnie i sprzedaży kryptowaluty ?

Postautor: Chancellor » poniedziałek, 8 sierpnia 2016, 19:07

depar pisze: A miałeś kiedyś weryfikację z giełdy tego konta
Nie. Kraken i BitStamp stosują inne metody weryfikacji. Przelewem weryfikowałem się tylko na giełdach polskich, oczywiście z rachunku PLN i żadnego problemu z tym nie było.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3621
Rejestracja: 11 grudnia 2012
Reputacja: 193
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak zarobić na kupnie i sprzedaży kryptowaluty ?

Postautor: hanti » poniedziałek, 8 sierpnia 2016, 19:50

@depar mi to wygląda, że otworzyłeś w mbanku konto walutowe, ale USD. Jesteś pewny, że to było euro ?
@_# :P ;) :D
Polecam następujące giełdy BTC/LTC:

bitmarket.pl bitmaszyna.pl https://www.kraken.com/

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 335
Rejestracja: 9 sierpnia 2015
Reputacja: 343
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak zarobić na kupnie i sprzedaży kryptowaluty ?

Postautor: depar » poniedziałek, 8 sierpnia 2016, 20:01

U mnie była automatyczna weryfikacja, która z tego co zrozumiałem miała na celu sprawdzanie prawidłowości przepływu EUR w dwie strony (Niemcy-PL i PL-Niemcy). Konto w mBanku było w EUR i niemieckie także w EUR.
System zweryfikował negatywnie przelew sprawdzający i zwrócił pieniądze do mBanku.
Dzięki za wyjaśnienia. Z mBanku zrezygnowałem, ale konto nadal mam. Może je kiedyś jeszcze wykorzystam.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 335
Rejestracja: 9 sierpnia 2015
Reputacja: 343
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak zarobić na kupnie i sprzedaży kryptowaluty ?

Postautor: depar » wtorek, 9 sierpnia 2016, 15:07

Bitstamp zrównał się ceną z BTC-e. Obie giełdy mają dosyć niski kurs.
Można rozważyć przeskok z Bitstamp na BTC-e, potem poczekać i wykonać przeskok na polską giełdę lub inną gdzie będzie drożej.
BTC-e najczęściej pozostaje długo z niskim kursem w stosunku do pozostałych giełd.
Co o tym myślicie ?

Weteran
Posty: 3966
Rejestracja: 15 lutego 2014
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak zarobić na kupnie i sprzedaży kryptowaluty ?

Postautor: Chancellor » wtorek, 9 sierpnia 2016, 15:33

depar pisze: Co o tym myślicie?
Ja myślę, że ten niski kurs (przeliczony na PLN) to wynik taniego dolara w Polsce. Na rynku EUR na Stampie wcale nie jest dziś jakoś specjalnie niżej niż na giełdach polskich. Czyli żeby wykorzystać te niskie kursy trzebaby wejść na Stampa albo BTCe dolarami kupionymi w Polsce, co niestety nie jest szybkie ani tanie i może się okazać, że niewarta skórka wyprawki.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 335
Rejestracja: 9 sierpnia 2015
Reputacja: 343
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak zarobić na kupnie i sprzedaży kryptowaluty ?

Postautor: depar » wtorek, 9 sierpnia 2016, 18:06

Nigdy nie przeliczałem kursów walut między PL a innymi miejscami , ale mogę powiedzieć,
że procentowo najwięcej zyskownych wejść miałem z BTC-e .
Nie jestem zwolennikiem wysyłania ani dolarów ani euro. Koszty zawsze jakieś będą.
Również czas ucieka. Może się okazać, że wyślemy pieniądze a cena w ciągu 1-2 dni ucieknie.
Cena między Bitstamp a BTC-e jest ruchoma . Raz się schodzi raz rozchodzi.
Może nawet w jakimś momencie Bitstamp będzie poniżej BTC-e.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 335
Rejestracja: 9 sierpnia 2015
Reputacja: 343
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak zarobić na kupnie i sprzedaży kryptowaluty ?

Postautor: depar » środa, 10 sierpnia 2016, 16:59

Na OKCOIN nastąpiło przebicie poziomu 4000. To dobry impuls do dalszych wzrostów również na innych giełdach.
Mogą bardziej zmienić się kursy pomiędzy giełdami dając możliwości zarobkowe w arbitrażu.
Czy tak będzie zobaczymy.
Przebicie to może za mocno powiedziane, ale atak na 4000 to już lepsze określenie.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 335
Rejestracja: 9 sierpnia 2015
Reputacja: 343
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak zarobić na kupnie i sprzedaży kryptowaluty ?

Postautor: depar » czwartek, 11 sierpnia 2016, 10:35

Kraken zrównał się ceną z wieloma giełdami. Można to wykorzystać. Zawsze można z Krakena wycofać EUR przelewem SEPA do Polski. Wczoraj swoje EUR z Krakena przesłałem do PL . Teraz zastanawiam się nad kolejnym ruchem.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 335
Rejestracja: 9 sierpnia 2015
Reputacja: 343
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak zarobić na kupnie i sprzedaży kryptowaluty ?

Postautor: depar » niedziela, 4 września 2016, 10:20

Skok cen na zagranicznych giełdach 3 września spowodował dużą różnicę w cenach pomiędzy polskimi i zagranicznymi giełdami. Można to teraz wykorzystać i zarobić.

Weteran
Posty: 3966
Rejestracja: 15 lutego 2014
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak zarobić na kupnie i sprzedaży kryptowaluty ?

Postautor: Chancellor » niedziela, 4 września 2016, 10:24

depar pisze: Można to teraz wykorzystać i zarobić.
10:25

Kraken: 2332.82 ... 2335.99
BitStamp: 2324.30 ... 2338.71
BitMarket: 2321.02 ... 2327.50
DGTMarket: 2310.00 ... 2322.00
Bitcurex: 2279.02 ... 2348.98
BitBay: 2320.01 ... 2325.00

Nie za bardzo widać tu możliwość zarobku.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 335
Rejestracja: 9 sierpnia 2015
Reputacja: 343
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak zarobić na kupnie i sprzedaży kryptowaluty ?

Postautor: depar » niedziela, 4 września 2016, 10:39

Chancellor pisze:
depar pisze: Można to teraz wykorzystać i zarobić.
10:25

Kraken: 2332.82 ... 2335.99
BitStamp: 2324.30 ... 2338.71
BitMarket: 2321.02 ... 2327.50
DGTMarket: 2310.00 ... 2322.00
Bitcurex: 2279.02 ... 2348.98
BitBay: 2320.01 ... 2325.00

Nie za bardzo widać tu możliwość zarobku.
Największy skok jest na okcoin.cn i bitfinex. Tam trzeba szukać okazji.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak zarobić na kupnie i sprzedaży kryptowaluty ?

Postautor: Wymazywanie » niedziela, 4 września 2016, 10:58

@depar, Dokładnie, był spread wczoraj spoko, zwłaszcza Polska/Chiny, od razu pomyślałem, że pewnie już tam ostro arbitrażujesz. :D
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 335
Rejestracja: 9 sierpnia 2015
Reputacja: 343
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak zarobić na kupnie i sprzedaży kryptowaluty ?

Postautor: depar » czwartek, 8 września 2016, 11:50

Bitfinex mocno poszedł w górę, przeskakując ceną większość giełd.
Ja akurat miałem pieniądze na giełdzie chińskiej więc zdecydowałem się na przeskok na Bitfinex. Około 8,5$ /btc zysku na różnicy kursów.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 335
Rejestracja: 9 sierpnia 2015
Reputacja: 343
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak zarobić na kupnie i sprzedaży kryptowaluty ?

Postautor: depar » sobota, 10 września 2016, 00:15

Utrzymuje się dosyć dobra różnica cen pomiędzy giełdami zagranicznymi a polskimi.
Można wrócić z zyskiem do Polski i poczekać na kolejne ruchy cenowe.
Największa różnica jest między PL a BTCC, Okcoin.cn, Bitstamp, BTC-e. (60-70 zł różnicy)
Zobaczymy czy do rana coś się zmieni.

Weteran
Posty: 3966
Rejestracja: 15 lutego 2014
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak zarobić na kupnie i sprzedaży kryptowaluty ?

Postautor: Chancellor » sobota, 10 września 2016, 14:31

Można można, ale przelew i tak dojdzie mi dopiero w poniedziałek... A wtedy może to niestety wyglądać zupełnie inaczej.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 335
Rejestracja: 9 sierpnia 2015
Reputacja: 343
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak zarobić na kupnie i sprzedaży kryptowaluty ?

Postautor: depar » sobota, 10 września 2016, 18:40

Chancellor pisze: Można można, ale przelew i tak dojdzie mi dopiero w poniedziałek... A wtedy może to niestety wyglądać zupełnie inaczej.
To niestety jest to problem który będzie się często pojawiał.
Różnica może w ciągu kliku dni stopnieć do zera, ale może się również powiększyć lub pojawi się inna para giełdowa na której można zarobić. Najgorzej jest wtedy jak wszystkie giełdy mają podobny poziom cen i niema na czym zarobić.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 335
Rejestracja: 9 sierpnia 2015
Reputacja: 343
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak zarobić na kupnie i sprzedaży kryptowaluty ?

Postautor: depar » niedziela, 11 września 2016, 11:22

depar pisze:
Chancellor pisze: Można można, ale przelew i tak dojdzie mi dopiero w poniedziałek... A wtedy może to niestety wyglądać zupełnie inaczej.
Niestety jest to problem który będzie się często pojawiał.
Różnica może w ciągu kliku dni stopnieć do zera, ale może się również powiększyć lub pojawi się inna para giełdowa na której można zarobić. Najgorzej jest wtedy jak wszystkie giełdy mają podobny poziom cen i niema na czym zarobić.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: alomorti, Karolak i 54 gości