Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH - ARCHIWUM (2015-2017)

Twoim zdaniem kurs w terminie do 5.I.2018 znajdzie się w przedziale:

Czas głosowania minął niedziela, 31 grudnia 2017, 00:10

<12000
82
34%
12000-14000$
41
17%
14001-16000$
49
20%
16001-18000$
42
17%
>18001
30
12%

Liczba głosów: 244
Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 4391
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: new06 » poniedziałek, 27 listopada 2017, 21:18

@vjankuv, na bitcointalk są wątki w których dla daytraderów w 2015 roku sprawdzało się bardzo dobrze proste przcinanie macd. Dzisiaj mamy czasy, kiedy grubasy na bezczela rysują formacje typu HS, albo elliotowe, żeby robić fake'i i wyleszczać drobnicę i jest to obecnie główna zasada rynku. Myślę, że @zbiges chodziło o coś takiego.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 27 listopada 2017, 22:03 przez new06, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Reputacja: 48
Reputacja postu: 
0

Postautor: coco~jambo » poniedziałek, 27 listopada 2017, 21:29

Sieci neuronowe to potężne narzędzie, dużo bardziej efektywne przy rozwiązywaniu niektórych typów problemów niż sztywne algorytmy, zwłaszcza że są bardziej elastyczne. Kwestia tego, czy autor potrafi poprawnie stworzyć ten program prognozujący.

Pamiętajcie, że nawet jeśli człowiek ma doświadczenie, to jego pamięć jest skończona, taki bot może właściwie analizować w ciągu sekundy miliony kombinacji i czynników, może na przykład bez problemu "wyciągnąć z pamięci" cenę BTC co do minuty sprzed 6 lat. Człowiek w takich dużych skalach polega na uogólnianiu (czy też intuicji jak pisze @Wymazywanie, ).
Człowiek jest też podatny na wszelkie czynniki zakłamujące rzeczywistość i wpływające na jego osąd (jakieś sympatie i antypatie, gorszy dzień bo jest wrażliwy na ciśnienie atmosferyczne a te jest nieodpowiednie).

Ja w każdym razie też jestem bardzo ciekawy rozwoju tego projektu i moje zdanie jest takie, że może on być finalnie bardzo skuteczny. Jedynym "przeszkadzajem" będą grubasy realizujące swoje cele przez dumping albo skup olbrzymich ilości BTC. Choć sieć neuronowa i w pewnych przypadkach może i to przewidzieć.

Weteran
Reputacja: 646
Reputacja postu: 
0

Postautor: zbiges » poniedziałek, 27 listopada 2017, 21:33

vjankuv pisze: Zmienność rynku, to również są wskaźniki.
Chyba mnie nie zrozumiałeś. Obserwuję ten rynek już jakiś czas i widziałem tu bardzo różne wykresy. Np: Jeszcze rok temu na tym rynku rządzili chińczycy z Huobi, OKcoin i BTCchina. Wykres wyglądał zupełnie inaczej niż ten dzisiejszy. Dziś mam kłopoty z przypomnieniem sobie nazw ich giełd. Jeśli więc nie jesteś w stanie zamknąć w algorytmie takich zdarzeń jak interwencja na rynku PBoC (zakładam że wiesz co to za skrót) to nie stworzysz takiego algorytmu. Na pewno jest wiele prób np z sieciami neuronowymi ale przypuszczam, że nieprzewidywalność i przede wszystkim szybkość zmian reguł tego rynku skutecznie eliminuje wygrywające boty z niego. Co innego forex ale i tam nie jest prosto. Na Nawigatorze i na Forexfactory jest mnóstwo wątków na ten temat. Ale nie udało mi się potwierdzić że jest ktoś komu się to udało. Owszem przez jakiś czas tak ale to wszystko. Po Twoich wpisach widzę, że nie miałeś do czynienia z takim oprogramowaniem, :) Widzę to choc nie używam bota do weryfikacji tego twierdzenia :mrgreen:
Prawda istnieje!
Problem w tym, że ja jej nie znam :(
Nie znam jej, choć przez całe życie staram się do niej dotrzeć.
Jeśli więc chcesz skorzystać np z moich prognoz prawdopodobnego ruchu ceny, to musisz to zrobić na własną odpowiedzialność.

Początkujący
Reputacja postu: 
1

Postautor: coco~jambo » poniedziałek, 27 listopada 2017, 21:39

@zbiges, gdyby ktoś stworzył bota skutecznego chociaż w 70-80% to nigdy by się nim nie podzielił tylko sam trzaskał zyski na nim. A na pewno by się tym nie chwalił bo szybko mógłby ktoś go odwiedzić i wytłumaczyć, że on go nie potrzebuje ale za to bardzo mili panowie chętnie się nim zaopiekują.

Póki sieci neuronowe raczkują, to mogą takie projekty być publiczne. Z resztą - gdyby były skuteczne i wszyscy się nimi sugerowali wtedy paradoksalnie przestałyby działać. Bo wszyscy by czekali aby zagrać tak jak sieć mówi i w końcu nigdy wykres nie pokrywał by się z tym prognozowanym. Im mniej ludzi gra według takiej teoretycznej sieci przewidującej ceny tym bardziej taka sieć jest skuteczna.

Początkujący
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0

Postautor: autoexec » poniedziałek, 27 listopada 2017, 21:43

napisanie takiego softu wymagało by niewiele ponad jednego bitka :D
1/2 etatu crawlera do zbierania transakcji z giełd ( o ile nie giełdy tego już nie sprzedają )
2 etaty data scientist
1/2 etatu jakiś spec od API do automatu do handlowania

wychodzi 3 etaty x 15k PLN, myśle że w miesiąc 3 łebskich gości by to ogarneło, później tylko jakiś maintance na godziny ew 1 DS na pół etatu

a co do grubasów skupujących duże ilości BTC.. no bez jaj- takie coś zostawi ślad na wykresie w postaci wybicia na dużym wolumenie...

Weteran
Reputacja postu: 
0

Postautor: zbiges » poniedziałek, 27 listopada 2017, 21:49

autoexec pisze: napisanie takiego softu wymagało by niewiele ponad jednego bitka
Ta... Mieliśmy tu już takich kilku, którzy twierdzili że zaraz to napiszą... ale niestety nie pamiętam ich nicków. :mrgreen: :mrgreen:
Prawda istnieje!
Jeśli więc chcesz skorzystać np z moich prognoz prawdopodobnego ruchu ceny, to musisz to zrobić na własną odpowiedzialność.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 2403
Reputacja postu: 
3

Postautor: vjankuv » poniedziałek, 27 listopada 2017, 21:50

Bardzo chętnie dalej prowadziłbym ten dialog. Uważny słuchacz, oraz wielu z nas (przynajmniej mówię za siebie) możemy sporo z tych rozmów wyciągnąć. Jednakże, że moje gawędziarstwo już dwa razy napotkało bana od szanownej straży forumowej, ciągnięcie dalej w tym kierunku tematu sprawi, że znów dostanę czerwoną kartkę ;p A obecnie BTC sprawia, że czuję się jak na turnieju mistrzostw świata i nie chcę spędzić ich na ławce ;p

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 9215
Reputacja postu: 
0

Postautor: Wymazywanie » poniedziałek, 27 listopada 2017, 21:50

To co piszecie o super botach itp. to chyba więcej spekulacji i marzeń niż realizacji. :)
Zupełnie jak ten rynek. :)

Dodano po 1 minucie 53 sekundach:
vjankuv pisze: Jednakże, że moje gawędziarstwo już dwa razy napotkało bana od szanownej straży forumowej, ciągnięcie dalej w tym kierunku tematu sprawi, że znów dostanę czerwoną kartkę ;p A obecnie BTC sprawia, że czuję się jak na turnieju mistrzostw świata i nie chcę spędzić ich na ławce ;p
Niech spróbują Cię zbanować to im zablokujemy IP jak Bonzo. Ciekawa dyskusja na poziomie. Szamba typu wow_lisk/bb/hajsy/gówno/kółeczka nie moderują jak się nie zgłosi to bardzo ciekawy offtop by mieli? :)
"It's not a problem if transactions have to wait one or a few extra cycles to get into a block" ;)
Satoshi Nakamoto

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: new06 » poniedziałek, 27 listopada 2017, 21:54

autoexec pisze: a co do grubasów skupujących duże ilości BTC.. no bez jaj- takie coś zostawi ślad na wykresie w postaci wybicia na dużym wolumenie...
Może być wash trade na małych transakcjach i bardzo często tak się dzieje. Zauważ, że wszyscy sugerują się ceną Finexa, z kolei Finex jakby odstraszał od siebie graczy, te wszystkie sprawy z tetherami, FUD z nieobsługiwaniem jankesów - są bardzo widoczne i już teraz powszechnie znane (chodzi o tethery). Być może bardziej będzie im się opłacało mieć giełdę dyktującą cenę btc, w której sami nad tą ceną będą mieli bardzo dużą (lub zupełną) kontrolę. Taka tam nocna teoria spiskowa do kompletu.

Weteran
Reputacja postu: 
0

Postautor: zbiges » poniedziałek, 27 listopada 2017, 22:10

My tu gadu, gadu a tu atak na 10k się szykuje. :)
Wydaje mi się, że dziś w nocy bedą próbować. Bo, że taki atak będzie to już chyba wszyscy wiedzą (mam nadzieję :D )
Prawda istnieje!

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: new06 » poniedziałek, 27 listopada 2017, 22:13

Grubasy podprowadziły świecę do góry, ciekawe czy drobnica się rzuci.

Początkujący
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0

Postautor: Bardek » poniedziałek, 27 listopada 2017, 22:20

Coś to słabo wyszło z tego trójkąta. Zobaczymy czy będzie ten atak na 10k

Weteran
Reputacja: 310
Reputacja postu: 
2

Postautor: garmont » poniedziałek, 27 listopada 2017, 22:22

Wymazywanie pisze: Nie sprowadzisz emocji ludzkich, psychologii, przeczucia do liczby, do prostych danych dla inżyniera.
Samo myślenie już bardziej, ale też w małym stopniu.
Gracze Go i pokera myśleli tak samo... Do czasu.
“You never change things by fighting the existing reality. To change something, build a new model that makes the existing model obsolete.”

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: new06 » poniedziałek, 27 listopada 2017, 22:24

Bardek pisze: Coś to słabo wyszło z tego trójkąta. Zobaczymy czy będzie ten atak na 10k
imo wyszło całkiem nieźle (mocne świece bez knotów, volume). Musi być jeszcze retest do pełnego wybicia.

Weteran
Reputacja postu: 
0

Postautor: zbiges » poniedziałek, 27 listopada 2017, 22:29

garmont pisze: Gracze Go i pokera myśleli tak samo... Do czasu.
Ale kolego porównujesz rzeczy nieporównywalne. W Go masz dwóch graczy, w pokerze nie wiem... trzech, czterech?...
A tu masz miliony w dodatku na dziesiątkach giełd. Jasne, że kiedyś ktoś to ogarnie (bo to jest policzalne) ale obawiam się możemy tego nie dożyć :mrgreen: to jeszcze nie teraz.
Prawda istnieje!

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: new06 » poniedziałek, 27 listopada 2017, 22:34

Leci 100 bitów do spoofowania kursu. Na wyludnionym finexie i z tą ceną btc to taki średniej wielkości czołg.

Początkujący
Reputacja postu: 
0

Postautor: coco~jambo » poniedziałek, 27 listopada 2017, 22:35

A obstawiacie w ogóle szansę na double top? Coś mało entuzjazmu widzę raczej w tych ruchach, bardzo zachowawczo.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 278
Reputacja postu: 
0

Postautor: wizardking76 » poniedziałek, 27 listopada 2017, 22:44

bo to będzie albo powolny wzrost albo boczniak

Początkujący
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0

Postautor: autoexec » poniedziałek, 27 listopada 2017, 22:45

coco~jambo pisze: A obstawiacie w ogóle szansę na double top? Coś mało entuzjazmu widzę raczej w tych ruchach, bardzo zachowawczo.
próba wybicia będzie na pewno,
jeśli próba będzie nieudana to realna stanie się korekta do 8250

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: new06 » poniedziałek, 27 listopada 2017, 22:46

coco~jambo pisze: A obstawiacie w ogóle szansę na double top? Coś mało entuzjazmu widzę raczej w tych ruchach, bardzo zachowawczo.
Szansa jest zawsze. Malo entuzjazmu, bo to prawdopodobnie jeszcze nie "ten moment" Jeżeli godzinna zamknie się powyżej ok. 9620 to będzie byczo, bo będzie to przebicie lt, która była oporem od ATH. Na razie był entuzjazm na miarę świeczek 5 minutowych :D .
Ostatnio zmieniony wtorek, 28 listopada 2017, 00:04 przez new06, łącznie zmieniany 3 razy.

Wróć do „Przedszkole”