Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH - ARCHIWUM (2015-2017)

Twoim zdaniem kurs w terminie do 5.I.2018 znajdzie się w przedziale:

Czas głosowania minął niedziela, 31 grudnia 2017, 00:10

<12000
82
34%
12000-14000$
41
17%
14001-16000$
49
20%
16001-18000$
42
17%
>18001
30
12%
 
Liczba głosów: 244
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: amneziahaze » piątek, 17 listopada 2017, 16:12

W sumie to nie wiem jakie mam tutaj doświadczenie, ale wydaje mi się, że za często skupiamy się na shortach, dt, a
piniądze lubią spokój.

Zawsze.

I pomyślcie sobie teraz tak na chłodno po ile będzie LTC, BCH i BTC za na przykład rok.

Jedyne co może mnie wyprowadzić teraz z równowagi w tej rzekomo ślepej wierzę, to mega kolaps, na który się nie zanosi nawet na BTC.

Weteran
Posty: 13343
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: ekonokomik » piątek, 17 listopada 2017, 16:56

domator pisze: Ponawiam pytanie do zwolennikow generowanych tetherow jako powodu wzrostu. Jak ich generowanie wplywa na kurs? Kto jest dostaje? Bo caly czas mi sie to nie skleja do kupy. Ja ich nie dostaje, pan tez nie, to kto???
Ten kto wpłaca fiaty na giełdę, na której fiatami się nie handluje, np na Polo (bo np na Bitfinex handluje się USD a nie theterami!). Innymi słowy: jeśli drukuje się 30M USDT, to znaczy, że tyle nowych pieniędzy wpływa na giełdy obracające Tetherami zamiast USD.
Tak przynajmniej ja to rozumiem, tak powinno być uczciwie.

Pytania które mnie frapują to:
Czy jeśli ktoś wycofuje z systemu (z giełd) USD, to odpowiadające im tethery są proporcjonalnie anihilowane? Czy jest jakiś "bank centralny", kótry to wszystko kontroluje, nadzoruje biorąc pod uwagę wszystkie giełdy?


Jeśli odpowiedź brzmi NIE, to faktycznie jest to nic innego jak dodruk fejkowych pieniędzy, które pozwalają podbijać kurs. Prawdziwe USD trafiają w prowizjach do właścicieli giełd + grubasów i "krewnych i znajomych", którzy jako jedyni mogą wycofywać fiaty. A cała reszta obraca wirtualnymi walutami za wirtualne tethery, ciesząc się jak dzieci, że są coraz bogatsi. Jeśli to byłaby prawda, to cały system zamienia się w wydmuszkę, w której jest coraz mniej dolarów.
Ta karuzela może się kręcić, dopóki większość nie powie "sprawdzam" i nie spróbuje nie tylko sprzedać BTC (czy alty) za Tethery i zostawić je na giełdzie (to byłoby zwykłe pęknięcie bańki, bessa), ale wycofać swoje USD z całego systemu. Wypłacić. Wtedy dopiero nastąpi nie zwykłe pęknięcie bańki, tylko kolaps i załamanie się PIRAMIDY.

Ale kto by sprzedawał, skoro BTC tylko rośnie i zawsze będzie rósł, prawda? Chyba głupi tylko 8-)

Na szczęście to na razie tylko teorie spiskowe i hipotezy bez dowodów ;)

Początkujący
Posty: 201
Rejestracja: 28 czerwca 2017
Reputacja: 147
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: krakan » piątek, 17 listopada 2017, 17:06

ekonokomik pisze:
domator pisze: Ponawiam pytanie do zwolennikow generowanych tetherow jako powodu wzrostu. Jak ich generowanie wplywa na kurs? Kto jest dostaje? Bo caly czas mi sie to nie skleja do kupy. Ja ich nie dostaje, pan tez nie, to kto???
(bo np na Bitfinex handluje się USD a nie theterami!).
Z tego co mi wiadomo na finexie handluje sie Theterami od kiedy starcili konta bankowe i to jest powszenichenie wiadome. Nie ma wplat USD i nie ma wyplat.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 768
Rejestracja: 7 lutego 2014
Reputacja: 1321
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: soulnecturn » piątek, 17 listopada 2017, 17:08

Oho oho... czytając co się dzieje już mam wrażenie, że wszyscy (większość znaczna bo Ci co nie, się nie afiszują) już zdecydowała, że tylko góra wchodzi w grę... czyli spoko... już nie będzie korekt :) Po co komu korekty - taki jakiś głupi wymysł i to jeszcze ktoś to przyprowadził do bitka - takiego superaśnego wynalazku który nikogo nigdy nie zawiódł bo przecież to przyszłość użyteczna na co dzień ;)
Jak została jakaś cząstka niewierzących jeszcze to znaczy że jeszcze parę dni pociągnie ten system.... nom chyba że jednak nie?

Ojjjojojoj tak pewnych nastrojów do wzrostów to dawno (nigdy?) nie widziałem. Obyście tylko trzymali ręka na pulsie... bo właśnie w takich momentach ruchanko nadchodzi....

P.S.
nie mam zamiaru nikogo urazić - tylko ostrzegam delikatnie o sytuacji ;)

EDIT
Panie zbiges - jest ok - twój minusik dokładnie potwierdza co napisałem :( Z czasem Pan zrozumie. P.S. mój post nie jest żartem a jedynie podsumowaniem ostatnich 2 stron postów - Pana i innych ;) życzę samych górek ;)
Ostatnio zmieniony piątek, 17 listopada 2017, 17:52 przez soulnecturn, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie ważne co widzą i mówią inni - ZAWSZE używaj własnego rozumu!

Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 14 września 2017
Reputacja: -3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: unknovny » piątek, 17 listopada 2017, 17:10

Thetery theterami, ale jak ktoś zdejmie te ściany na BCH to coś czuję, że ładnie poleci w dół. W nocy jak było blisko ATH na BTC kurs BCH był poniżej 900 usd. Tereaz się trzyma od 9750-9800 usd/btc. Oby tam był armagedon ;)

Weteran
Posty: 13343
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: ekonokomik » piątek, 17 listopada 2017, 17:10

krakan pisze:
ekonokomik pisze:
domator pisze: Ponawiam pytanie do zwolennikow generowanych tetherow jako powodu wzrostu. Jak ich generowanie wplywa na kurs? Kto jest dostaje? Bo caly czas mi sie to nie skleja do kupy. Ja ich nie dostaje, pan tez nie, to kto???
(bo np na Bitfinex handluje się USD a nie theterami!).
Z tego co mi wiadomo na finexie handluje sie Theterami od kiedy starcili konta bankowe i to jest powszenichenie wiadome. Nie ma wplat USD i nie ma wyplat.
Powszechnie wiadome? Po raz kolejny to czytam i po raz kolejny sprawdzam: nie wiem jak Ty, ale ja na swoim interfejsie widze USD i w portfelu giełdowym wyświetla mi to samo: USD albo $.
To, że nie mogę ich wypłacić, to zupełnie inna sprawa. Ale sprzedając np. BTC za USD zgodnie z tym co mi pokazuje interfejs i portfel, staję się posiadaczem USD zdeponowanych na giełdzie.
I jako klient zakładam, że one tam są. Inaczej giełda dopuszcza się oszustwa.

Więc gdyby giełda padła itp. to będę się domagał zwrotu USD, zgodnie ze stanem jaki pokazuje mój portfel giełdowy. To czy je odzyskam to zupełnie inna kwestia.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: amneziahaze » piątek, 17 listopada 2017, 17:12

soulnecturn pisze: Ci co nie, się nie afiszują) już zdecydowała, że tylko góra wchodzi w grę... czyli spoko... już nie będzie korekt
Będą. Zawsze są. Ale korekta normalnie obejmuje ile 30-40% zjazdu od szczytu? Tak masz też na gpw i ogółem, więc wnioski można wyciągnąć w końcu. No chyba że mamy do czynienia z bessą.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5287
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2589
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: domator » piątek, 17 listopada 2017, 17:12

@ekonokomik
Ja rozumiem doskonale dlaczego fake-money moga napompowac cene BTC. W skali makro.
Natomiast w skali mikro nie rozumiem - szczegolnie tego ze tuz po dodruku nastepuje pompka. Kto kupuje za te tethery? Rozumiem ze Bitfinex ma podstawione konta i podobnie jak grubas za pomoca willego - pompuje cene. Tak to widzicie? Bo inaczej sie nie da. My - klienci finexa - aby dostac tethery musimy dac cos w zamian wiec nie korzystamy z "pustosci" tego srodka platniczego, prawda?
I sadzicie ze ten bot nalezcy do finexa jest tak glupi ze kupuje tuz po wygenerowaniu nowych tetherow?
Tak wiec - jesli to wogole jest prawda - problem glowny nalezy zdefiniowac nastepujaco: Bitfinex generuje fake money i pompuje kurs. Tether jest tutaj drugorzedny. Przeciez mogliby to zrobic bez tetheru, prawda? Dopisac sobie do konta kilka mln USD i dzialac na rezerwie czastkowej. Rownie proste.
Dążę do tego ze tether sam w sobie nie jest grozny - ktos go musi uzywac w oszukanczy sposob by osiagnac cel. Jest narzedziem.
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1283
Rejestracja: 29 grudnia 2013
Reputacja: 385
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: minerek » piątek, 17 listopada 2017, 17:23

domator pisze: Dążę do tego ze tether sam w sobie nie jest grozny - ktos go musi uzywac w oszukanczy sposob by osiagnac cel. Jest narzedziem
Wszelkie e-tokeny poki co sluza refundacji strat i długów podmiotu który ich uzywa. Dawny btc-e czyli WEX tez ich uzywa

https://wex.nz/tokens

Tether moze byc tez czubkiem gory lodowej w zakresie wyplacalnosci gield - to taki listek figowy ze jest takies umowne medium z ekwiwalentna wartoscia. Ciekawe czy gdyby wszyscy chcieli wyplacic z Finexa bity to starczyloby dla wszystkich ?
Ostatnio zmieniony piątek, 17 listopada 2017, 17:39 przez minerek, łącznie zmieniany 1 raz.
Make Bitcoin great again

Weteran
Posty: 13343
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: ekonokomik » piątek, 17 listopada 2017, 17:31

domator pisze: Natomiast w skali mikro nie rozumiem - szczegolnie tego ze tuz po dodruku nastepuje pompka. Kto kupuje za te tethery?
Jeśli drukują tethery uczciwie, w oparciu o dotychczasowy i przewidywany napływ USD, to skok ceny po dodruku moze mieć wyłącznie charakter psychologiczny: samospełniająca się przepowiednia, bo dane o dodruku są publiczne.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: amneziahaze » piątek, 17 listopada 2017, 17:50

Wybaczcie za moją nagłą szczerość, ale jestem terminatorem. Pracuję w korporacji od wielu lat. Bitcoina poznałem w 2011 roku.

Czy na pewno, pytam chyba 60 raz... to jest short i DT? Bo o ile ja się na to dałem nabrać jako nowy, tak teraz mnie to śmieszy, a nawet bańki na altach nie robią na mnie wrażenia - tylko okazja do pomnożenia portfolio. I teraz pomyślmy, gdzie byśmy byli gdybyśmy grali takie stawki w 2011, które gramy teraz, i pomyślmy gdzie być moglibyśmy jutro gdybyśmy grali teraz takie stawki, które być może się pojawią. [youtube] [/youtube] Obawiam się że daliśmy się złapać w przeszłości na brak doświadczenia, lęk, chciwość, słabość - nie zaufaliśmy idei. Ci co teraz sprzedają BTC po 10 sztuk i więcej z tego forum, nie mają nawet czasu by tu pisać, ich celem życiowym jest... realizowanie kolejnych zysków... pomyślmy nad tym... bo to nie tylko kryptowaluty. Śmieszy mnie to gdy jacyś eksperci/analitycy dyktują mi gdzie możemy iść, bo droga zawsze była bardziej wyboista i skomplikowana.

Początkujący
Posty: 416
Rejestracja: 10 sierpnia 2017
Reputacja: 91
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Excray » piątek, 17 listopada 2017, 17:51

@ekonokomik, @domator, Tethery są używane do finansowania handlu przy użyciu pożyczki. Jak ktoś obserwuje Funding na Bitfinexie to zauważy, że tethery są dodrukowywane wtedy kiedy kończą się środki oznaczane jako FRR które mają w miarę niskie oprocentowanie.
Obrazek
W momencie gdy się kończą dalej jest możliwe granie na pożyczce niemniej jest to już mocno nieopłacalne bo oprocentowanie za tak pożyczone pieniądze drastycznie rośnie - patrz obrazek powyżej. W momencie gdy wpłyną nowe tethery znów można tanio otwierać lewarowane pozycje i zazwyczaj skutkuje to wzrostami różnych kursów - nie tylko BTC.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1797
Rejestracja: 4 maja 2013
Reputacja: 309
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: wizardking76 » piątek, 17 listopada 2017, 18:08

czyli wyjaśniło się ile są warte bzdurne teorie o pompowaniu kursu za pomocą tetherów.
natomiast co do zaufania do bitfinexa i organizacji wydającej tethery to i tak według mnie na nie nie zasługują raczej. Sugeruję daleko idącą ostrożność.

Początkujący
Posty: 104
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 13
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: GoldenRoad » piątek, 17 listopada 2017, 18:16

Czy rysuje nam się double top (bitfinex 1h) czy jednak wracamy do trendu wzrostowego po porannym załamaniu kursu, ciekawy jestem Waszych opinii.

Początkujący
Posty: 609
Rejestracja: 12 kwietnia 2013
Reputacja: -10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Jaroslaw » piątek, 17 listopada 2017, 18:25

Dokładnie był double TOP i nie przebiło czyli lecimy na 7500 lub 7000

Weteran
Posty: 13343
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: ekonokomik » piątek, 17 listopada 2017, 18:32

wizardking76 pisze: czyli wyjaśniło się ile są warte bzdurne teorie o pompowaniu kursu za pomocą tetherów.
No co Ty? Jak to bzdurne? @Excray, właśnie potwierdził, że pośrednio tak jest: tethery są generowane i pożyczane. A za pożyczone pieniądze ludzie otwierają longi. Czyli kupują BTC. Czyli kurs rośnie.
Czyli tethery drukowane z powietrza pompują kurs.
Nie tak?

Początkujący
Posty: 416
Rejestracja: 10 sierpnia 2017
Reputacja: 91
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Excray » piątek, 17 listopada 2017, 18:36

ekonokomik pisze: Czyli tethery drukowane z powietrza pompują kurs.
Nie tak?
Raczej zwiększają jego dynamikę. Bo dzięki tetherom zarówno wzrosty jak i spadki są bardziej spektakularne. Ale oczywiście, gdyby nie lewarowanie rynku krypto, to coiny nie miałyby na dzień dzisiejszy tak horrendalnych wartości. Ale tethery tylko wzmacniają ogólne tendencje na rynku. A tak na marginesie, moim zdaniem tether to jedyne krypto które realnie realizuje się jako waluta, a nie jako coin do spekulacji.
Ostatnio zmieniony piątek, 17 listopada 2017, 18:45 przez Excray, łącznie zmieniany 2 razy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: amneziahaze » piątek, 17 listopada 2017, 18:44

Excray pisze: Raczej zwiększają jego dynamikę.
Człowieku to jest taki wał, że bot willy to jest szary szczurek, aż czekam kiedy to wyjdzie na jaw, pewnie poczekamy trochę, mimo to przy pierwszym poważniejszym kolapsie te info wypłynie, by dojebać kurs. Pozdrawiam. :mrgreen:

Początkujący
Posty: 416
Rejestracja: 10 sierpnia 2017
Reputacja: 91
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Excray » piątek, 17 listopada 2017, 18:45

@amneziahaze, Zwróć uwagę, że za tethera nie możesz kupic krypto. Możesz jedynie otworzyć lewarowany kontrakt, który będziesz musiał kiedyś zamknąć.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: amneziahaze » piątek, 17 listopada 2017, 18:48

ekonokomik pisze: A za pożyczone pieniądze ludzie otwierają longi.
Ba, ty lepiej pomyśl czy nie lepiej wyjdziesz na kredycie wpakowanym w BTC. :mrgreen:

Dodano po 1 minucie 19 sekundach:
Excray pisze: że za tethera nie możesz kupic krypto.
Jak to nie. Normalnie mam portfel usdt i magazynuje w nim wartość. no udowodnij mi ze sie tak nie da to będę wdzięczny.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: 91az, atlas1234, Bing [Bot], MagicznyKrokiet, patrick95, sebamistrz i 14 gości