Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH - ARCHIWUM (2015-2017)

Twoim zdaniem kurs w terminie do 5.I.2018 znajdzie się w przedziale:

Czas głosowania minął niedziela, 31 grudnia 2017, 00:10

<12000
82
34%
12000-14000$
41
17%
14001-16000$
49
20%
16001-18000$
42
17%
>18001
30
12%
 
Liczba głosów: 244
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Wymazywanie » czwartek, 19 października 2017, 12:54

@Bitcoinek, Ale ja jako jeden z nielicznych doceniam Twoje posty od dawna i dobrze o tym wiesz i robię to otwarcie. Masz niezłe czucie rynku, nie musi to być związane z jakąś zaawansowaną analizą. Od zawsze powtarzam, że jak się ma czucie rynku, to analiza jest tylko dodatkiem, często językiem by to opisać. Osoba z dobrą intuicją może wymiatać bardziej niż ktoś z zaawansowaną analizą ale bez czucia. :)

Pisanie o 500-1000% zysku na altach przez Popychacza sugeruje adekwatne ruchy, więc nie dziw się, że ludzie tak czytają te słowa. Równie dobrze można pisać o zysku 1000% a w tym czasie ruch na altach o 50%, bo ktoś ma super DT skille, ale jest to mylące. Pisz lepiej o ruchach % niż o zyskach Popychacza, bo to nikogo nie obchodzi, ludzi obchodzą ruchy % rynku.
Bitcoinek pisze: Moje Paintowe wykresy byly skuteczniejsze niz twoje.
Przecież od czasów 3k BTC pisaliśmy to samo wiele razy o odbiciach jak większość była bearish. :mrgreen: Ja o BTC skończyłem pisać w okolicach 4400$, dopuszczałem może atak na 4700$ i korektę, to ponadto mnie zaskoczyło; teraz raczej obserwuję niż rysuję kreski co do BTC i nie mam ciekawych pomysłów jak może się to skończyć, więc się nie wypowiadam.
Bitcoinek pisze: Ostatnimi czasu wdajesz sie co chwile w jakies niemadre dyskusje na forum i to nie chodzi o moja skomniutką osobke.
No jak ktoś pisze, że BTC się magicznie rozmnożył lub że Zec będzie wkrótce popularny jak BTC to nie wiadomo czy śmiać się czy płakać, ja wybieram jeszcze inną drogę, dyskusję, a że ktoś nie ma argumentów, to potem ja wychodzę na czepialskiego. Ale przynajmniej nie zostawiam takich bzdur bez komentarza. Siłą dobrego forum jest dyskusja ad rem, nie napisanie czegokolwiek i obrażanie się na ścisłą polemikę.

PS.
scibi pisze: tutaj ludzie jak im brakuje argumentów to szukają błędów ortograficznych, bo to one sa istota tematu
Raczej bardzo rzadko to widać, chyba że ktoś już jedzie takim bełkotliwym tekstem a la telefon + promile we krwi ew. klawiatura po tornado, no to się zwraca uwagę.
Ostatnio zmieniony czwartek, 19 października 2017, 13:02 przez Wymazywanie, łącznie zmieniany 3 razy.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Posty: 1732
Rejestracja: 9 lutego 2013
Reputacja: 287
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: scibi » czwartek, 19 października 2017, 12:56

@Bitcoinek, nie przejmuj sie, tutaj ludzie jak im brakuje argumentów to szukają błędów ortograficznych, bo to one sa istota tematu ;-)

@Wymazywanie, odnioslem sie do jednego z plusów ktore otrzymał Bitcoinek w ostatnim poście.
Co do kursu :

Walczymy z ostatnim oporem przed ATH.

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: koparki » czwartek, 19 października 2017, 13:23

chyba trzeba się juz przyzwyczaić do ogromnej zmienności kursu i do faktu że moze to byc naprawdę bańka wszechczasów. W sieci znalazłem to:
http://interpolonika.com/2014/03/koszma ... -newton-a/
czyli bańka jak najbardziej moze wzrosnac x10 licząc od podstawy bańki, bywały takie bańki w historii.
5150-5300 Było gratką dla osób które drogo sprzedały w celu tańszego odkupu ale obecnie wydaje się że powyżej poziomu 5700 kurs jest pchany albo przez insiderów albo jest to mechanizm który ma za zadanie wycisnąć ostatnich shortowców (lub osób które odkupują sprzedane bitki), dla normalnego tradera i inwestora jest to moment ryzykowny na wejście gdyby chciał to zrobic od zera, no chyba że kapitał który animował pchanie w górę coś wie.

własnie jak to piszę pojawiła się pierwsza szpilka w dół na wysokich obrotach, równie dobrze moze to nie miec znaczenia , obserwowałem to wszystko online i widzę wybitny brak podaży
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1669
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 4398
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: new06 » czwartek, 19 października 2017, 13:40

Na mniejszym interwale (M5) przebiliśmy górną tl flagi i jest ona wsparciem

Obrazek

Na M30 mamy kolejną świecę niezdecydowania wyrysowaną nad tl.
koparki pisze: pojawiła się pierwsza szpilka
Nie przesadzajmy z tymi szpilkami....

PS jeżeli nie wróci pod tl to nad nami jest mocny opór w okolicach 5765.
Ostatnio zmieniony czwartek, 19 października 2017, 14:09 przez new06, łącznie zmieniany 2 razy.

Początkujący
Posty: 259
Rejestracja: 7 grudnia 2016
Reputacja: 52
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: TomaszT » czwartek, 19 października 2017, 13:40

Była ścianka na 5700, później znikła, kurs od linii którą rysujecie wyżej odbił się w ciągu godziny 3 razy (około 5725).
Pierwsza próba była na w miarę wysokich obrotach. Ale każda następna próba już na mniejszych.
Zrzut o 13:21 - największy w dniu dzisiejszym - ponad 400BTC w 1M.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1669
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 4398
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: new06 » czwartek, 19 października 2017, 14:08

TomaszT pisze: Była ścianka na 5700, później znikła, kurs od linii którą rysujecie wyżej odbił się w ciągu godziny 3 razy (około 5725).
Pierwsza próba była na w miarę wysokich obrotach. Ale każda następna próba już na mniejszych.
Zrzut o 13:21 - największy w dniu dzisiejszym - ponad 400BTC w 1M.
Za pierwszym razem był najwyższy vol, bo przebijało linię. Zauważ, że po przebiciu tl volume jest wyższy w porównaniu do tego, który był wcześniej. Co do zrzutu - to praktycznie nie zbił kursu, widać go tylko w małych interwałach. To dobry znak. Natomiast martwi, że tak pełzamy nad linią, a nie pod nią.

Dodano po 12 minutach 49 sekundach:
Chyba będziemy testować tą linię. Jak ją przebijemy może się okazać, że rynek nadal gra flagę

Fin, M30:

Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: amneziahaze » czwartek, 19 października 2017, 17:33

Siema,

Kurs BTC na 1D aktualnie się waha, ale widać większe jego perspektywy na wyższych interwałach. Obrazek Tak na moje oko, to całkiem możliwe, że zakończyliśmy "lekki" spadek, który podejrzewałem i dalej... albo rajd pod ATH, albo będziemy się dalej bujać. Obstawiałbym mimo wszystko pierwszy wariant.

By nie być gołosłownym przyglądam się wskaźnikowi td seq. na bieżąco i tak, można by przypuszczać ZNÓW jakieś kombinacje alpejskie, mimo to zaskakująco wcześnie przeszło w trend zwyżkujący i spodziewać by się można przynajmniej 6 świec w tym zakresie. Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1669
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 4398
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: new06 » czwartek, 19 października 2017, 19:52

Gdyby nie ta szpila do 5580 mielibyśmy czyściutkiego HS-a. Na M15 potencjalny początek wodospadu. Wszystko się wyjaśni (chyba że nie :P ) po wyjściu ze zwężeń bbands na M30 i H1.

Dodano po 1 minucie 3 sekundach:
Lais pisze: Lepiej popraw to krÓlestwo
Kobiety jednak nie mają ortograficznego poczucia humoru ;) .

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: socjolog2008 » czwartek, 19 października 2017, 20:15

@new06 po pięknym rajdzie od 4100$ do 5900$ i równie zaskakującym spadku do 5100$ i powrocie na 5700+ też obstawiam w tej chwili zjazd. Te 6000 jest równie mityczne jak jakiś czas temu było 5000 i te oczekiwania czuć - a znowu nie posługując się kreskami i analizami (cudzym i owszem na tradingview) widzę dół (czuje i widzę)i pod to zaczynam grać. No jeszcze nie pora ażeby Bit aż tak się doładował - nie ma tych emocji..i piszę to dziś zanim jutro wieczór lub w sobotę się rozpocznie. Czas zweryfikuje najlepiej 8-)
A i konkret - obstawiam 4600$ do niedzieli wieczór

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1669
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 4398
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: new06 » czwartek, 19 października 2017, 20:30

@socjolog2008, przy czym ja nie twierdzę, że w tym miejscu będzie reversal. Raczej wybicie od ~5100$ oficjalnie straciło parę i w najlepszym wypadku musi być kumulacja.
Nie otwierałbym pozycji w tym miejscu. Zawsze trzeba czekać na potwierdzenie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: socjolog2008 » czwartek, 19 października 2017, 20:42

@new06 ja też tego nie wiem - tak czuję a to żaden wskaźnik którym ktokolwiek poważny mógłby się kierować. Od dłuższego czasu byłem hype i bit ma potencjał - jutro 20.10 i nawet jeżeli Gold to scam (a wydaje mi się że będzie teraz jakiś news odnośnie) to nie ma innej opcji. Zwróćcie uwagę jak szybko akceptujemy pewne stany wartości - te obecne to abstrakcja ,ja wiem że to spekulacja ale staram się wyprzedzić ruch (tym bardziej że aktywuje swoje TX które się należało już od stycznia ,i jak jeszcze był pool czynny kopałem to ustrojstwo - cześć zamieniam na Bit i idę w shoorta) żeby nie było że stawiam mieszkanie. Stawiam 0.1 BTC na dźwigni x10 na spadki teraz.
Swoją drogą Bittrex ładnie powaliło z kosztami przesłania BTC - tam się coś dzieje/ czytałem artykuły o blokowaniu kont a jakieś nowe informacje są ? Taki hype na TX to przemawia już poważnie za teoriami spiskowymi - anonimowa ale równie przydatna jak socjo coin :)
Ostatnio zmieniony czwartek, 19 października 2017, 21:00 przez socjolog2008, łącznie zmieniany 1 raz.

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 227
Rejestracja: 8 sierpnia 2017
Reputacja: 311
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Clinic » czwartek, 19 października 2017, 20:59

Ja siedzę na razie i czekam, nie wiem czy to sensowne ale mam jakieś takie dziwne przeczucie ze możemy polecieć ostro w dól, a najbardziej się obawiam przejścia z 24 na 25, bo to wtedy ludzie będą załadowani w bitka po zęby a tu nagle cegły zaczną lecieć i się okaże ze ani bitka ani btg się nie będzie miało bo trzeba będzie się ratować, ludzie pewnie pozakładają masowo stop lossy to też ktoś możne wykorzystać już nie mówiąc o tym żeby celowo spychać kurs np we wtorek żeby w ostatnim momencie się obłowić... (jakbym osobiście miał tak robić ze spychaniem kursu to zacząłbym w niedziele i stopniowo zamykał temat do wtorku)

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 768
Rejestracja: 7 lutego 2014
Reputacja: 1321
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: soulnecturn » czwartek, 19 października 2017, 22:09

scibi pisze:
novymivo pisze: @Lais, to jedno. Dwa nie sztuka zarobic 200% z 500 zl, ohh najwyzej strace. Postaw 100 tys zl i czekaj na 200% zwrotu, powodzenia.
Co Ty znowu piszesz...
Właściwie to opisuje "oczywistość psychoogiczną". Sam jakiś czas temu podobnie wyjaśniałem. Jeżeli dla Ciebie 500 pln a 500k pln ma takie samo psychiczne zabezpieczenie względem możliwości straty to "brawo za metalowe jaja" - jednak 99% ludzi niestety widzi tą różnicę przy inwestowaniu!
Dla mnie ryzyko pchania 100% kasy w coś tylko dlatego, że "może", że "czuję" jest niestety za duże względem powiedzmy zainwestowania w to 10%.
Zresztą - co tutaj w ogóle wyjaśniać - przecież to jest zbyt oczywiste o czym mowa :/

Co do kursu - ja bym się nie nastawiał na większe spadki - może 100-200 usd spadek (oby nie niżej niż 5415 na stampie ;)), który w tym przypadku nie będzie źle wyglądał a raczej zdrowo. Zapewne dzisiaj około 2 w nocy lub nad ranem po 5 się dowiemy jakie większe kroki kurs zrobi. Co się wydarzy zobaczymy w następnym odcinku szaleństwa ;)

Rysuneczek jeszcze ode mnie z małym wyjaśnieniem:

Tak z ciekawostek z mojej strony - Gann prowadzony od ATH do wczorajszego dołka określił ciekawą górną barierę (czerwona przerywana), którą prawie przeoczyłem. Dzisiaj kurs walcząc o wejście na linie pitchforka miął dodatkowo za opór właśnie tą górną granicę Ganna - przekroczenie tej granicy na pewno da pretekst do wiary w ATH - polecam zerkać na takie wskaźniki (dają naprawdę jasność gdzie są możliwe opory).

Dobranocki
Nie ważne co widzą i mówią inni - ZAWSZE używaj własnego rozumu!

Początkujący
Posty: 416
Rejestracja: 10 sierpnia 2017
Reputacja: 91
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Excray » czwartek, 19 października 2017, 23:38

Być może wskoczyliśmy w ten sam klin z którego wypadliśmy 18.10
https://www.tradingview.com/x/UZARL8rZ

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1669
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 4398
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: new06 » piątek, 20 października 2017, 05:50

Linia wrzucana przez @soulnecturn idzie jak od linijki. Jest poprowadzona od knota z 13.10.2017, godz. 4:30. Na dole też coś się wyrysowało. Niedługo rozwiązanie.
(Ciekawe, że ta tl była lekko przekraczana dwa razy w ciągu ostatnich dni, a teraz cena respektuje ją bardzo precyzyjnie, jakby była rysowana).

Finex M30
Obrazek

Jesteśmy bardzo blisko górnej tl Wielkiego Kanału (kilkadziesiąt $) i przebicie tl z 13.10.2017 może nie dać okazji nawet na ściągnięcie microscalpa.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1938
Rejestracja: 4 września 2013
Reputacja: 245
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: novymivo » piątek, 20 października 2017, 09:59

Czy wykres rysuje nam prawe (do okolic 5500$ ) ramie inv. H&S ??
@Bitmar , prosimy o nowa ankiete . Dziekuje
Polskie Forum Bitcoin.pl

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 535
Rejestracja: 28 lipca 2017
Reputacja: 305
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Bitcoinek » piątek, 20 października 2017, 14:20

Ja tu widze walke aby wydluzyc boczniakiem i niedopuscic do zaokraglenia.

Wiare w boczniaka i wybicie z niego gora napewno napedza poprzedni wykres z poprEdniego cyklu ktory wygladal tak samo. Z poziomow 5100 wyszlo z takim impetem jak wtedy z 3600, narazie wyglada na kolejna powtorke z rozgrywki. A jak sie pojawia ataki na gore to juz pieczec nad klonem wykresu

Weteran
Posty: 1732
Rejestracja: 9 lutego 2013
Reputacja: 287
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: scibi » piątek, 20 października 2017, 14:39

Wtedy stabilizacja i czas do dalszego wystrzalu wynosil okolo 4 dni.
Teraz juz mamy dopiero okolo 1 dzien, takze jeszcze jest czas ;-) i by wypadalo podobnie terminowo tj pon/wtorek ^_^
Zobaczymy, 25 coraz blizej, takze spadki tez mozliwe ;-)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3283
Rejestracja: 31 marca 2017
Reputacja: 3705
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: akos » piątek, 20 października 2017, 15:30

Jeżeli to ma być pełna analogia do odbicia z 3600 z 22.08, to dzisiejsza dzienna powinna się chyba zakończyć zdecydowanie zielono tymczasem entuzjazm byków trochę przygasł. Podobieństwo nadal jest, również wskaźników (poziom RSI 1D np.), ale uważajcie żeby wiara w cykle nie przesłoniła Wam chłodnej oceny sytuacji i nie sprawiła, że zaczniecie widzieć na wykresie to co chcecie zobaczyć ;)

Gaduła
Posty: 384
Rejestracja: 10 kwietnia 2013
Reputacja: 27
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: cyklop » piątek, 20 października 2017, 15:52

akos pisze:Jeżeli to ma być pełna analogia do odbicia z 3600 z 22.08, to dzisiejsza dzienna powinna się chyba zakończyć zdecydowanie zielono tymczasem entuzjazm byków trochę przygasł. Podobieństwo nadal jest, również wskaźników (poziom RSI 1D np.), ale uważajcie żeby wiara w cykle nie przesłoniła Wam chłodnej oceny sytuacji i nie sprawiła, że zaczniecie widzieć na wykresie to co chcecie zobaczyć ;)
Tez zauwazylem, ze te wszystkie 'wyjscia gora z trojkatow' i inne szpile, robia coraz mniejsze wrazenie na drobnicy, ktora moze jest juz mocna wytrzepana z kasy?

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: bn801, Hoyden i 35 gości