Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH - ARCHIWUM (2015-2017)

Twoim zdaniem kurs w terminie do 5.I.2018 znajdzie się w przedziale:

Czas głosowania minął niedziela, 31 grudnia 2017, 00:10

<12000
82
34%
12000-14000$
41
17%
14001-16000$
49
20%
16001-18000$
42
17%
>18001
30
12%
 
Liczba głosów: 244
Wygadany
Posty: 661
Rejestracja: 1 sierpnia 2017
Reputacja: 347
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Lais » poniedziałek, 27 listopada 2017, 14:20

zastanawia mnie jedno - ulica podobno mówi, że warto kupować BTC bo rośnie, ja raczej skłaniałam się do twierdzenia, że warto kupować kiedy mocno spada - bo wtedy urośnie (przynajmniej tak było do tej pory ostatnio)
Pytanie do ilu musiałby spaść by uznać, że trend się odwrócił na spadkowy? BTC jak wiadomo ma wiele linii wsparć, więc która jest uznawana za tę główną oznaczającą bessę?

Weteran
Posty: 1360
Rejestracja: 5 lutego 2013
Reputacja: 646
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: zbiges » poniedziałek, 27 listopada 2017, 14:25

Lais pisze: więc która jest uznawana za tę główną oznaczającą bessę?
Być może pokuszę się w znalezieniu takiej kreski ale na razie na to za wcześnie.

Jeśli jesteś ciekawy jak to się skończy (to z czym mamy teraz do czynienia) to poszukaj wykresy np 1H z przed 4 lat. (listopad - grudzień) Jedno jest pewne: skończy się bardzo podobnie. Niewiadomych jest tylko dwie! :mrgreen: Dokąd jeszcze urośnie i kiedy się to stanie.
Prawda istnieje!
Problem w tym, że ja jej nie znam :(
Nie znam jej, choć przez całe życie staram się do niej dotrzeć.
Jeśli więc chcesz skorzystać np z moich prognoz prawdopodobnego ruchu ceny, to musisz to zrobić na własną odpowiedzialność.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: wrip » poniedziałek, 27 listopada 2017, 14:31

inwestor7 pisze: Pan, który sporządzał ponad 2 lata temu ten wykres nie brał pod uwagę Bitcoin Cash i Bitcoin Gold. Sumując je z Bitcoinem już 22.11.2017 było ponad 10 000$ więc będzie nawet lepiej niż na tym wykresie. 100 000$ prawdopodobnie szybciej niż 2021r
Wątpię by ten obrazek faktycznie był stworzony w 2014 roku.
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: janku66 » poniedziałek, 27 listopada 2017, 14:32

Powyżej wklejany wykres z predykcją na lata do przodu skłonił mnie do refleksji. Będzie off top, ale wciaż dotyczący BTC i jego przyszłości.

Czy można kupić BTC dziś, załadować do np Ledger Nano, schować i zapomnieć na kolejne dziesięć lat?

Największy dla mnie znak zapytania, pomijając kurs, to technologia portfela oraz jego ewentualne zepsucie się. Czy za wiele lat nie będzie tak, że technologia pójdzie na tyle do przodu, że Ledger nie będzie kompatybilny z komputerami czy np nawet klucz do seed nie będzie wystarczający aby odtworzyć zawartość portfela?

Jak sądzicie? Czy można kupić BTC i zapomnieć na wiele lat, czy należałoby spoglądać w interwałach np rocznych na postęp technologi i ewentualnie uaktualnić portfel, czy nawet przerzucić bity na nowszy? Dziesięć lat, to może zbyt odległy termin by sensownie się wypowiedzieć, ale np trzy lata.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Wymazywanie » poniedziałek, 27 listopada 2017, 14:37

Lais pisze: Pytanie do ilu musiałby spaść by uznać, że trend się odwrócił na spadkowy? BTC jak wiadomo ma wiele linii wsparć, więc która jest uznawana za tę główną oznaczającą bessę?
Zależy w jakiej skali.

1. W longterm, linia uptrendu od 162$ jest tak nisko, że gdyby teraz było z 1200$, to nadal uptrend.

Tych linii wcześniejszych, rysowanych od 0.01$ itp., nie rozważam, bo one tylko powiedzą, że mamy neverending uptrend na BTC.

2. Linia trendu od 888$ poprzez 1826$ jest ciekawa i ważna, ona teraz wskazuje granice uptrendu koło 3k$.
3. Ważna też jest linia 1826-2980$ (uptrend jest pow. okolic 4.2k$ z nią).
4. Kolejną ważną jest 2980-5400$ szpilka lub ścinając szpilkę, low kolejnej dziennej, 5780$. Uptrend na niej jest pow 7-7.1k$ obecnie.

Warto narysować sobie te 4 linie. Wartości punktów są podane, to dla Finexa. dobre ćwiczenie dla początkujących - polecam, fajna zabawa i bardzo przydatna. Zmniejszający się kąt nachylenia kolejnych linii - typowa oznaka bańki i nasilania uptrendu.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Wymazywanie » poniedziałek, 27 listopada 2017, 14:42

vjankuv pisze: Jak sądzicie? Czy można kupić BTC i zapomnieć na wiele lat
Można, ale jeśli chcesz maksymalizować zysk, to rób takie akcje "tam, na dole wykresu", nie na tym czymś, co teraz jest. No chyba, że zakładasz, że idzie to dalej mocno bez znacznego spadku, ale szanse na to są znacznie mniejsze niż na porządną korektę lub nawet pęknięcie i downtrend wiele miesięcy jak nie 1-3 lat. Jeśli masz to gdzieś i uważasz, że tak nie będzie, możesz zrobić zakup longterm na potencjalnych szczytach długiego uptrendu. Ja bym się bał czegoś takiego na tym poziomie.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Posty: 55
Rejestracja: 31 października 2017
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: cryzy » poniedziałek, 27 listopada 2017, 14:43

japu pisze: Taki ruch na jakiejś niszowej walucie da się w ogole przewidziec?
Takie ruchy ciężko jest przewidzieć na BTC to wątpię żeby na takich walutach było to łatwe. Może ewentualnie jakieś wejścia na giełdy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Wymazywanie » poniedziałek, 27 listopada 2017, 14:44

Bitcoinek pisze: Niech to Gowno (BTC) rosnie, bo robie obrzydliwy hajs na NXT (scam coinie ) a zwalka na btc psuje mi wykres NXT
Kloaczną metaforykę może zostaw dla siebie; po co psuć powietrze ludziom na wyższym poziomie kultury niż Twój? :)
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 535
Rejestracja: 28 lipca 2017
Reputacja: 305
Reputacja postu: 
-11
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Bitcoinek » poniedziałek, 27 listopada 2017, 14:46

@Lais

Mysle ze ponizej kontynuacji wykresu czyli ponizej 4500 byl by koszmar. Cykl 4ty powinien sie zaczac od okolic 4500- 5000k. Ale to moze byc taka flash korekta ze bez orderu buy ciezko bedzie sie zalapac

wczesniejszy post. Gdzie 28smego mamy koniec cyklu 3ciego.
Obrazek

@japu

Tak samo RIC na polonexie +150%, i EMC2 niszowe SHIT COIN (bo w jezyku Polskim GÓWNO nie ktorym przeszkadza @wymazywanie) ktorego nie da sie przewidziec. Bo to pompuja kiedy im sie podoba.

Ale NXT mozna bylo przewidziec dlatego sie zapakowalem. Tani coin, mala liczba bo 50% oddana w IGNIS ICO.

Wiec sobie pomyslalem, to musi WYBIC ( tutaj faktycznie przesadzilem:P @zbiges+1) skoro tak latwo go sie pompuje. Niech podrosnie do dolara to bede sie podcierac nimi:D
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 27 listopada 2017, 14:54 przez Bitcoinek, łącznie zmieniany 4 razy.

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 254
Rejestracja: 22 września 2014
Reputacja: 311
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: spamboy » poniedziałek, 27 listopada 2017, 14:49

Bitcoinek pisze: Na konto zony wyplacam
Twój post jest błędem ;) :mrgreen:
Spoiler:
Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1797
Rejestracja: 4 maja 2013
Reputacja: 309
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: wizardking76 » poniedziałek, 27 listopada 2017, 14:54

teraz pewnie będzie boczniak lub bardzo powolne przekraczanie 10 000 USD.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: janku66 » poniedziałek, 27 listopada 2017, 14:56


Weteran
Posty: 1508
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 1369
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: sha256 » poniedziałek, 27 listopada 2017, 15:00

ostatnio na forum wiele osób bawi się w wyłapywanie podobieństw na wykresie i przewidywaniu na tej podstawie przyszłych ruchów.
To ja sobie wyłapałem takie jedno zwierzę na wykresie 30 minutowym dobrze widoczne 8-9.11.2017. I obecnie dostrzegam również podobną formację. to raczej jako ciekawostka pokazująca co może po niej nastąpić.
W sumie bardzo dobrze zbiega sie to z przewidywaniami kolegi @Bitcoinek, który właśnie zebrał kilka minusów za swój jezyk ;)

Weteran
Posty: 1360
Rejestracja: 5 lutego 2013
Reputacja: 646
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: zbiges » poniedziałek, 27 listopada 2017, 15:11

@sha256, masz na myśli to fałszywe wybicie do góry? ... ale to był jakiś news chyba wtedy... i stąd ta reakcja. Nie pamiętam co to było bo niezbyt się tym interesuję... no ale przypominam sobie, że ktoś jakiegoś bąka puścił (nawiązuję do stylu @Bitcoinek, żeby go udobruchać za ten minus :) )
Prawda istnieje!
Problem w tym, że ja jej nie znam :(
Nie znam jej, choć przez całe życie staram się do niej dotrzeć.
Jeśli więc chcesz skorzystać np z moich prognoz prawdopodobnego ruchu ceny, to musisz to zrobić na własną odpowiedzialność.

Weteran
Posty: 1508
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 1369
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: sha256 » poniedziałek, 27 listopada 2017, 15:20

@zbiges,
tak, dokładnie, bardzo podobna formacja jeśli tak mogę ja nazwać - to bardzo luźna uwaga. traktuje to jako ciekawostkę.
Bardzo ciekaw jestem jak długo będziemy się konsolidować dając nadzieję na wzrosty.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4282
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4282
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: kozaki_wiesi » poniedziałek, 27 listopada 2017, 15:34

ekonokomik pisze: Ja w ogóle nie mogę uwierzyć, że ktoś normalny w tej chwili kupuje. Szczerze. Nie ogarniam.
Owszem, ja popełniłem ewidentny błąd shortując za wcześnie. Może to dowiozę, może nie. Ale na ile zarobku liczą osoby kupujące w tym punkcie wykresu? 5%? 15%?

Gdybym w tej chwili miał decydować co zrobić to podzieliłbym kasę na 4 części: 25% wsadziłbym w shorta BTC na niewielkiej dźwigni, 25% w BCH, resztę zostawił na dokup BCH i zabezpiecznie shorta.
Ostatnie co bym zrobił to kupił teraz* BTC.

*) podkreślam, że nie chodzi mi o cenę jako taką, tylko o moment na wykresie. Być może za 2 miesiące zakup po 9k6 będzie świetnym pomysłem.
Ale przecież to samo można było przeczytać przy dużo niższych cenach "kto to kupuje po takich cenach". Od ceny 3k$ w wielu miejscach można przeczytać, że nie należy kupować bo walnie. Ktoś jednak kupuje i ma znaczne zyski. Problem w tym jednak, że zysk trzeba zrealizować. Nie sztuka kupić, sztuka sprzedać.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 692
Rejestracja: 16 czerwca 2017
Reputacja: 406
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Jazda » poniedziałek, 27 listopada 2017, 15:37

sha256 pisze:@zbiges,
tak, dokładnie, bardzo podobna formacja jeśli tak mogę ja nazwać - to bardzo luźna uwaga. traktuje to jako ciekawostkę.
Bardzo ciekaw jestem jak długo będziemy się konsolidować dając nadzieję na wzrosty.
Nadzieja umiera ostatnia ;) . Moim zdaniem mamy koniec Black Friday oraz skończyły się środki na klikanie na ślepo w BUY :mrgreen:
Konsolidacja będzie najlepszym co może się zdarzyć, po pierwsze powoli ucieknie kasa z BTC i zostanie wpompowana w alty, po drugie oczywiście po tym zabiegu alty zamiast runąć w dół wraz z BTC będą miały swoje 5 minut.
Trzymam kciuki za długą konsolidację na tym poziomie. :lol: Lecz na wzrosty jakoś nie liczę. Oczywiście to luźnie gdybanie poparte obserwacją kursu i rynku. Życie i grubasy zweryfikują to niebawem.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1797
Rejestracja: 4 maja 2013
Reputacja: 309
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: wizardking76 » poniedziałek, 27 listopada 2017, 15:39

kozaki_wiesi pisze: Ale przecież to samo można było przeczytać przy dużo niższych cenach "kto to kupuje po takich cenach". Od ceny 3k$ w wielu miejscach można przeczytać, że nie należy kupować bo walnie. Ktoś jednak kupuje i ma znaczne zyski. Problem w tym jednak, że zysk trzeba zrealizować. Nie sztuka kupić, sztuka sprzedać.
Pozwolę się niezgodzić. W takim roku jaki był sztuka to pomnożyć nie wiem bitcoiny razy 20. Sprzedać może każdy nawet cielok bez umiejętności mógł zarobić w tym roku z 1000%.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1902
Rejestracja: 25 października 2013
Reputacja: 639
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: baggins » poniedziałek, 27 listopada 2017, 15:46

Jazda pisze: po pierwsze powoli ucieknie kasa z BTC i zostanie wpompowana w alty
a świstak siedzi i zawija w sreberka... jeżeli alty maja skorzystać na ewentualnej zwale BTC to tylko w relacji do samego BTC, o wzrostach w fiat zapomnij
Wszystko co piszę jest jedynie moją opinią. Nie roszczę sobie prawa do głoszenia prawdy objawionej. Mylić się może każdy.
LEWAR TWÓJ WRÓG!!!

NoMoreCore

Weteran
Posty: 1508
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 1369
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: sha256 » poniedziałek, 27 listopada 2017, 15:47

@Jazda, moim zdaniem nie ma tutaj miejsca na pompowanie altów, bo takowe już było.
To, co widzieliśmy rano to preludium to tego co ma nastąpić. To co pokazałem, można interpretować jako jedną z formacji szczytowych, jednak teoretycznie ta formacja daje równe prawdopodobieństwa ruchu w obie strony. Pisząc o konsolidacji myslałem o konsolidacji jako przygotowaniu do ruchu w dół. Pozostaje czekać i obserwować rozwój wypadków.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Jahu i 32 gości