Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH - ARCHIWUM (2015-2017)

Twoim zdaniem kurs w terminie do 5.I.2018 znajdzie się w przedziale:

Czas głosowania minął niedziela, 31 grudnia 2017, 00:10

<12000
82
34%
12000-14000$
41
17%
14001-16000$
49
20%
16001-18000$
42
17%
>18001
30
12%
 
Liczba głosów: 244
Weteran
Posty: 13342
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: ekonokomik » poniedziałek, 25 września 2017, 07:23

Przeciekawy moment!
RGR faktycznie zaczyna być wątpliwe, ale wg innych wciąż jeszcze jest w grze. Natomiast po nocnym wybiciu kurs dobił do "uśrednionej linii trendu" spadkowego rysowanej od ATH. Jednocześnie od dołu możemy zamknąć go jedną z dwóch możliwych linii trójkąta.

Więc jeśli mocnym, bezdyskusyjnym wybiciem w górę przebijemy linię trendu spadkowego (powiedzmy 3900 i ewentualnie retest), to okolice 4200-4400 wydają się osiągalne. A jeśli znów się od tej linii za chwilę odbijemy, to spadamy o min. $100 do dolnego ograniczenia któregoś z trójkątów.
fin26.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1986
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: bitloteiros » poniedziałek, 25 września 2017, 09:17

Trochę podobna sytuacja do tej co była kilka dni temu. Szybki podjazd z 38xx do 4k, wybicie na sporych obrotach (prawie 5kBTC w 15min), złapałem longa na pullbacku i zadowolony, że znowu poszło na 4k+ czekałem na retest 4200. Po kilku godzinach było już poniżej 3800. Tym razem dziękuję, poczekam z boku z małym shortem. Vol maleje, a na zrzutach większy niż pompkach i znowu nie dojechaliśmy nawet do spadkowej lt rysowanej po szczytach. Jak ją przebijemy pomyślę o odwróceniu pozycji

Dodano po 11 minutach 6 sekundach:
Smule pisze: I jak pisałem HS praktycznie zanegowany i idziemy do góry
Negacja HS to wybicie nad wysokość głowy a my nie doszliśmy nawet do szczytu lewego ramienia 3875 a jeśli by miała być idealnie symetryczna to powinno być 3900 bo mamy higher low. Malejące obroty wręcz ją uwiarygodniają. To, że nieładnie wygląda jeszcze nic nie znaczy. Ramię nie musi się składać z jednej fali a może nawet z kilku. Trzeba pamiętać, że gramy ją dopiero po przebiciu linii szyi (a najbezpieczniej dopiero na reteście) i to z wyraźnym zwiększeniem obrotów więc weźcie wszyscy poprawkę, że to jest potencjalna H&S
BTC 201x - mBTC 202x - satoshi 20xx

Gaduła
Posty: 300
Rejestracja: 15 października 2016
Reputacja: 88
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: AniaS » poniedziałek, 25 września 2017, 09:45

Miło, ze BTC znowu daje warunki do wzrostu altów...

p.s. Kupiłabym ETC, bo wykres prezentuje się super, ale obroty na tym coinie średnio mi imponują... Moze to się zmienić, ale nie mam przekonania, czasami mam wrazenie ze ten coin jest juz "niemodny"... Dlatego zostaję znowu przy bezkonkurencyjnym OMG. ;)

p.s. 2 Bitcoinek, zdjęcie niespecjalne, ale dzięki. ;)
Jesteś bardzo pozytywny, wystarczy spojrzeć na Twój uśmiech na zdjęciu. :)))))) Czasami napisz co mówi wróżka Tetheruszka... ;)
p.s.3 Tak, to moje zdjęcie, i nie pytajcie non stop o to samo, bo to trochę męczące jest...
Pozdrawiam.:)
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 25 września 2017, 10:20 przez AniaS, łącznie zmieniany 3 razy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1986
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: bitloteiros » poniedziałek, 25 września 2017, 09:49

Właśnie mamy moment mogący nam dać pewne informacje o rynku. Trwa walka o zamknięcie świec na 2H i 4H. Układ świeczek na tych 2 skalach może dać impuls do dalszych wzrostów jeśli zamkną się "byczo" lub spadków jeśli to miśki będą górą. Póki co byczki w ostrym natarciu
BTC 201x - mBTC 202x - satoshi 20xx

Weteran
Posty: 13342
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: ekonokomik » poniedziałek, 25 września 2017, 09:51

Na finex jakaś mała bitwa się toczy o przebicie/utrzymanie się nad lokalną linią wsparcia. Fajnie widać w skali 1m np. akcje i reakcję o 9:40. Wiem, że mało kto lubuje się w śledzeniu takich minutowych zabaw, ale dla mnie to jak fajny serial ;)

EDITED: wygląda na to, że linia się utrzyma i możemy w ciągu najbliższej godziny zawędrować znów do linii trendu spadkowego, czyli w okolice 3815 (choć tę linię można rysować naprawdę różnie, ja uśredniam).
Tam rozegra się następny odcinek ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1986
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: bitloteiros » poniedziałek, 25 września 2017, 09:53

AniaS pisze: Bitloteiros, zwykle o tej godzinie (przed poludniem) obroty maleją (Bitfinex)
Ja o dniach a Ty mi o godzinach :roll: . Włącz skalę 4H lub większą i zobaczysz ocb
BTC 201x - mBTC 202x - satoshi 20xx

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Dovakhiin » poniedziałek, 25 września 2017, 09:54

@AniaS, ładna miniaturka to Ty? :)

@bitloteiros, chyba nieśmiało up :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: amneziahaze » poniedziałek, 25 września 2017, 10:10

Dovakhiin pisze: @AniaS, ładna miniaturka to Ty?
Ostatnio pytałem Bitloteriosa o to samo, to mi nie odpowiedział. :mrgreen:
Obrazek Moim zdaniem to my cały czas lecimy w dół od ostatniego silnego odbicia, i teraz być może jest szansa na wyłamanie się z tego trendu, też uważam że to jest ważny decydujący moment na to co wydarzy się z kursem dalej. Poza tym ewentualny Morning Star w tygodniówce by się fajnie pokrywał z MACD w 1D, najbliższe godziny wyjasnią, choć przyznam się - niepokoi mnie trochę, że kurs odbije się silnie od górnej bandy bollingera w 4H. Aktualnie świeca jest na trójce, więc jeszcze jest trochę przestrzeni, ale jak na razie to rynek jest raczej niezdecydowany.
ekonokomik pisze: Fajnie widać w skali 1m np. akcje i reakcję o 9:40. Wiem, że mało kto lubuje się w śledzeniu takich minutowych zabaw, ale dla mnie to jak fajny serial
Wygląda przecudownie zwłaszcza na takim Litecoinie w momencie rajdu pod ATH, jak dla mnie poezja.
Dovakhiin pisze: @amneziahaze, to trzeba niestety podjąć decyzję i dobre 50/50 wybrać :) albo wsiadamy do pociągu z ryzkiem dłuższego postoju albo nie wsiadamy i czekamy na nastepny pociąg.... co jak co lepiej w pociagu siedziec niż na peronie na dworze
lol, jak na ostatni miesiąc to tylko 4 razy odbywałem podróż, aktualnie płynę transyberyjską do totalitarnych Chin. :P
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 25 września 2017, 10:22 przez amneziahaze, łącznie zmieniany 2 razy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Dovakhiin » poniedziałek, 25 września 2017, 10:13

@amneziahaze, to trzeba niestety podjąć decyzję i dobre 50/50 wybrać :) albo wsiadamy do pociągu z ryzkiem dłuższego postoju albo nie wsiadamy i czekamy na nastepny pociąg.... co jak co lepiej w pociagu siedziec niż na peronie na dworze :mrgreen:

Weteran
Posty: 13342
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: ekonokomik » poniedziałek, 25 września 2017, 10:16

Dovakhiin pisze: @AniaS, ładna miniaturka to Ty? :)
Następny... No błagam! Tak, to @AniaS i jest ładna. Tak trudno uwierzyć, że ładna dziewczyna może interesować się bitcoinem? ;)
PS. Jeśli dobrze pamiętam Ania już kiedyś usunęła swoją miniaturkę właśnie dlatego, że w różnych wątkach dyskusje miały tendencje do offtopikowania na temat jej zdjęcia i ludzie się rozpraszali 8-)
Więc miejmy już to za sobą i skupmy się na kursie. Walka o linię wsparcia w short jednak trwa nadal.

EDITED: no i lokalne wsparcie padło.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Dovakhiin » poniedziałek, 25 września 2017, 10:33

ekonokomik pisze: EDITED: no i lokalne wsparcie padło.
sztuczna panika aby wywołać jeszcze spadek :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3229
Rejestracja: 31 marca 2017
Reputacja: 3697
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: akos » poniedziałek, 25 września 2017, 10:59

ekonokomik pisze:Przeciekawy moment!
Natomiast po nocnym wybiciu kurs dobił do "uśrednionej linii trendu" spadkowego rysowanej od ATH.
Dobił na Stampie, ale na Finexie nie i generalnie to jak się ta linia rysuje na obu giełdach jest zastanawiające, bo zazwyczaj bardziej regularne kreski wychodzą na Finexie, który nadaje tempo, ale akurat ten spadek od ATH wygląda sensowniej na Stampie. Entuzjazm nocno-poranny coś przygasł, ale ze względu na ten rozjazd kresek trudno jednoznacznie ocenić czy tylko na lokalnych oporach (szczyt prawego ramienia) czy trendzie spadkowym, pewnie po trosze jedno i drugie. W każdym razie ta nocna akcja jeśli nie zanegowała prawego ramienia to przynajmniej znacznie zmniejszyła prawdopodobieństwo jego regularnego wyrysowania - obecnie albo musiałby nastąpić spory szybki spadek poniżej trendu od dołka 3k albo ramię lada moment zacznie być zbyt szerokie względem lewego co by zwiększało szanse scenariusza wzrostowego. Tak czy siak rozstrzygnięcie niebawem bo kreski nie zostawiają już zbyt dużego pola do improwizacji :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: amneziahaze » poniedziałek, 25 września 2017, 11:02

3M Obrazek Nie dorysowywałem tej linii, faktycznie jest tak jak napisałes i za cholere nie chce jej przebić.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 535
Rejestracja: 28 lipca 2017
Reputacja: 305
Reputacja postu: 
17
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Bitcoinek » poniedziałek, 25 września 2017, 11:56

Wodospad zatrzymany.

Jakbym rysowal wykres to wlasnie tak, rozciagnal bym go, aby pewniej bylo wejsc w bitka, oraz nie przebijal bym gornej lini kanalu bezmyslnie z nizszego poziomu, bo by tak samo szybko opadlo prZez DAY TRADEROW zrealizukacych zysk.

Tutaj mamy to rozlozone w czasie, wykres rozciagniety. I stopniowo zbiera sily.

Co najwazniejsze, gorna linia kanalu spada coraz nizej, czyli blizej do naszej aktualnej pozycji, nie trzeba byc znawca aby wiedziec ze do jej przebicia bedzie potrzeba mniej strat niz przy probie jej przebicia gdy byla wyzej.

Co wazne nasza aktualna pozycja a gorna linia kanalu sie zaciesnia, wiec DT nie zrealizuja zyskow od razu. Moga to zrobic po wybiciu gora z trojkata, lub tez zostawic swoj kapital.

Co wazniejsze Po wybiciu gora z trojkta dolancza sie reszta, wiec mliwosc spadku przez DT maleje.
Chyba wlasnie tym definiuje sie wyjscie trojkata gora? Mozliwe ze jest to w jakieks ksiazce.

Atak z trojkata przyrownal bym do niemcow pod stalingradem.
Linia obrony Zwiazku Radzieckiego to dolna granica trojkata,
Linia gorna to 3 Rzesza.
Linia gorna opadala wraz z rosnacym dystansem od 3 rzeszy, dluzsza droga zaopatrzenia. Coraz ciezej bylo przec na przod. Dolna linia Rosji umacniala sie az do punktu kulminacyjnego ppd stalingradem. Co umozliwilo dopiero wybicie i kontre

EDIT dodaje obrazek
Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Dovakhiin » poniedziałek, 25 września 2017, 12:25

czyżby formacja chorągiewki i wzrost? ktoś to potwierdzi/zneguje?

w ogóle ludzie oczekują wzrostów jak amerykańce zaćmienia słońca :mrgreen:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1283
Rejestracja: 29 grudnia 2013
Reputacja: 385
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: minerek » poniedziałek, 25 września 2017, 13:06

@Bitcoinek, jasne a potem wszyscy żyli długo i szczęśliwie w krainie bita transferowego za który sprzedawano lokomotywy a kupowano broszurki z Leninem. Chciałbym się mylić ale wedle mnie ta korekta jest zbyt prosta i mała. To rzeczywiście ciekawy moment. Gdyby to było takie faktyczne zwycięstwo to imperium hossy będzie rządziło długo ale czy szczęśliwie dla nas ? Ja do tej pory obstawiałem zygzakowaty twór obsuwający się wzdłuż górnej linii oporu
Make Bitcoin great again

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 24
Rejestracja: 24 lutego 2017
Reputacja: 17
Reputacja postu: 
15
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: huligator » poniedziałek, 25 września 2017, 13:12

Co sądzicie o spojrzeniu na wykres BTC w skali powyżej tygodniowej? Poniżej zamieszczam zdjęcie na którym pozwolilem sobie nanieść własne sugesie. Na rysunku RSI, który wydaje się przybierać sinusoide (grube zasłaniąjące kreski to nie efekt wygładzania sygnału pierwotnego a artystyczna wizja autora) która z kolei zapowiadałby okres po którym BTC wróciłby do ATH w ok 5000$.

Obrazek

Jeśli ktoś oglądał wykres od samego początku, powinien zauważyć że pewien wzór powtarza się nieustannie, w zwiększającej sie nieliniowo skali. 5 lat temu wyglądało to tak:

Obrazek

Dla kolejnych lat użyję wykresów w skali logarytmicznej, zwiększającej widoczność przy takim wzroście wartośći BTC.

Obrazek
Obrazek

Wygląda moim zdaniem na sensowy przebieg zdarzeń uwzględnia makroskale bitcoina i fraktalowe cechy. Na koniec takie luźne spojrzenie jak wyglądają dalsze losy BTC gdyby historia zatoczyła koło...
Obrazek

Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1123
Rejestracja: 12 sierpnia 2017
Reputacja: 3326
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: fusywszklanejkuli » poniedziałek, 25 września 2017, 13:31

@huligator, to jest odpowiednia korekta i w cenie (mogłaby zejść nawet niżej, do okolic 1200-1500), i w czasie (mogłaby potrwać nawet dłużej, gdybyś wykorzystał cały zakres prostokąta na ostatnim rysunku), wzrostów 2015-2017.

Trzeba być jednak otwartym na możliwość, że jej nie będzie i dotychczasowy schemat zostanie zaburzony. Albo będzie, ale np. dopiero z okolic 15k i sięgnie tylko okolic 3k, czyli obecnych poziomów.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1283
Rejestracja: 29 grudnia 2013
Reputacja: 385
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: minerek » poniedziałek, 25 września 2017, 13:47

Tak retrospektywnie wszystkie wskaźniki wyglądają konsekwentnie ale uwzględniają już zmiany o których wtedy nie wiedzieliśmy
Make Bitcoin great again

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 24
Rejestracja: 24 lutego 2017
Reputacja: 17
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: huligator » poniedziałek, 25 września 2017, 13:49

fusywszklanejkuli pisze:@huligator, to jest odpowiednia korekta i w cenie (mogłaby zejść nawet niżej, do okolic 1200-1500), i w czasie (mogłaby potrwać nawet dłużej, gdybyś wykorzystał cały zakres prostokąta na ostatnim rysunku), wzrostów 2015-2017.

Trzeba być jednak otwartym na możliwość, że jej nie będzie i dotychczasowy schemat zostanie zaburzony. Albo będzie, ale np. dopiero z okolic 15k i sięgnie tylko okolic 3k, czyli obecnych poziomów.
Z pewnością wróżenia nie oddają proporcji, ich cel to tylko wstęp do dalszych rozważań. @fusywszklanejkuli fakt mogłaby dłużej, tylko jak odsuwałem wykres to maximum 2011 ~1100 i obecne ~5000 były by kolejnymi na większym wykresie, np. takimi z marca, maja czy ostatnie które w tym roku przeżyliśmy. Wyglądające na duże dla nas teraz odchyły okres od marca do ATH byłby połówą "banki" na takim wykresie... W określeniu roku posłużyłem się zwiększaniem sie częstotliwości wystąpienia tzw baniek

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: i28 i 18 gości