Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH - ARCHIWUM (2015-2017)

Twoim zdaniem kurs w terminie do 5.I.2018 znajdzie się w przedziale:

Czas głosowania minął niedziela, 31 grudnia 2017, 00:10

<12000
82
34%
12000-14000$
41
17%
14001-16000$
49
20%
16001-18000$
42
17%
>18001
30
12%

Liczba głosów: 244
Początkujący
Reputacja: 61
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Zbyszek_gd » środa, 3 stycznia 2018, 02:21

ja tam w 30m zobaczyłem chorągiewkę i to na sporym maszcie - zagrałem pod to, ale chyba mnie przykrość spotka :cry:

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 385
Reputacja postu: 
0

Postautor: minerek » środa, 3 stycznia 2018, 02:29

Chłopaki nie płaczą ;) Po prostu trzeba pilnować interesu albo obstawić zakup jakimś stopem i tyle (sprawdzić czy to nie BB). Nie leci - to jakiś kontekstowy pozytyw w końcu na plus. Nie taki cuda się zdarzały ze wybijało gały. Gdyby nie patrzeć na wskaźniki a tylko na taki wzorek z Bollingerem to aż czeka na wystrzał do góry - znany pattern na oczekiwanie strzału w górę no ale to w trendzie wzrostowym ;)
Make Bitcoin great again

rha
Weteran
Reputacja: 600
Reputacja postu: 
0

Postautor: rha » środa, 3 stycznia 2018, 04:10

Wiadomo, że tu bywają różne cuda, ale ta formacja proporca (Bitfinex) jest wyjątkowo czysta, więc spadek tu nie pasuje. Obstawiam w najbliższej godzinie, może dwóch, drogę w górę, w kierunku 16500.

Dodano po 1 godzinie 27 minutach 22 sekundach:
Wyszło 300 USD do góry i zbiera siły na dalszą drogę. Co ciekawe, na Bitstampie dużo bardziej to spychają w dół, niż na Bitfineksie.

Wygadany
Reputacja: 367
Reputacja postu: 
0

Postautor: ognos » środa, 3 stycznia 2018, 04:31

To wyjscie nie ma sensownego wolumenu, takie kiepskie wyjścia raczej się źle dla kursu kończyły.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 2203
Reputacja postu: 
10

Postautor: domator » środa, 3 stycznia 2018, 05:23

wykres.jpg
Sadze ze jedziemy w tym kanale rosnacym. Na szczescie nie ma paniki po nie-przebiciu ok. 04:20 i kurs sie nie obsunął jakos znaczaco w dół. Ja na razie nie wysiadam. Uwazam ze wczorajsze wyjscie z trojkata to jednak powinno byc cos wiecej niz 1k w gore.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitXpress - najprostszy kantor wymiany kryptowalut.
BitFilar - kryptoemerytura.
split.click - podział ekranu na kilka części

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 306
Reputacja postu: 
0

Postautor: wizardking76 » środa, 3 stycznia 2018, 08:22

hmm im bliżej 15 tym ciąg powinien być większy, w końcu 2 tygodnie powinny wystarczyć na przynajmniej częsciowe wzmocnienie sprzętu w kantorach... właściwie to będzie więcej niż 2 tygodnie ale czas świąteczny rządzi się swoimi prawami..

w sumie gdyby to proroctwo Jackowskiego się sprawdziło co do kolapsu ja ośmielę się coś nieprzewidzianego częsciowo podać :
wybuch wulkanu na WYspach Kanaryjskich, poleci 500 000 m3 skał i gleby w ocean i powstanie tsunami które uderzy po 10h w Nowy Jork falą o wysokości 20 metrów. W sumie całe wschodnie wybrzeże ucierpi i nastąpi panika na dolarze. Dolar podupadnie z tego powodu że USA ma dużo miast na wschodnim wybrzeżu i ludzie zrozumieją że USA to kraj narażony na zmiany klimatyczne.
Ostatnio zmieniony środa, 3 stycznia 2018, 08:46 przez wizardking76, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: domator » środa, 3 stycznia 2018, 08:42

@wizardking76, chodzi ci o rejestracje nowych userow? Naprawde sadzisz ze kolejka ludkow z walizkami kasy czeka i jak tylko odblokuja to kurs rozpocznie pompke?

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: wizardking76 » środa, 3 stycznia 2018, 08:47

domator pisze: @wizardking76, chodzi ci o rejestracje nowych userow? Naprawde sadzisz ze kolejka ludkow z walizkami kasy czeka i jak tylko odblokuja to kurs rozpocznie pompke?
i tak i nie... widzisz zamknięcie rejestracji w 4 kluczowych kantorach też mogło wywołać panikę... podobnie jak włamy i inne sprawy..
choćby z tego powodu że ludzie się przestraszyli że zablokowany został dopływ nowej gotówki... czyli że może nie być nowego ATH a jak nie ma nowego ATH w ciągu ATH to co następuje ? koniec bańki ...

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 4393
Reputacja postu: 
1

Postautor: new06 » środa, 3 stycznia 2018, 09:06

Według mnie trzeba teraz obserwować dwa opory - linię wrzuconą przez @Clinic i linię wrzuconą przez @domator. Pod tą drugą kurs wyrysował coś na wzór pinbara na H1. Na tym samym interwale linia wrzucana przez @Clinic idealnie pokrywa się z górnym bbands. Myślę, że przed przebijaniem linii wrzucanej przez @domator (która z kolei pokrywa się z górnym bbands na m30 obecnie) kurs jeszcze raz zejdzie do niebieskiej, gdzie jest aktualnie środkowa wstęga. Po przebiciu pierwszego oporu może ukształtować się pułapka na byki ze względu na bliskość kolejnego, więc trzeba szczególnie patrzeć na volume.
Obrazek
Brave New World

Dyskutant
Reputacja: 77
Reputacja postu: 
0

Postautor: kadexor » środa, 3 stycznia 2018, 09:11

W chwili obecnej mamy już ubijanie gruntu pod przywrócenie rejestracji. Możliwe, że będzie kolejna pompka tuż przed 15, żeby wykorzystać ten moment i ściągnąć ludzi i kapitał. Wydaje mi się to logiczne i niemalże pewne. Tylko kwestia czy 15-tego przywracają rejestrację tylko i wyłącznie na Finexie czy jeszcze na jakichś innych dużych giełdach?

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
1

Postautor: amneziahaze » środa, 3 stycznia 2018, 09:19

Zobaczcie sobie dzisiaj coin market cap ogółem. w 24h, o czym pisałem wczoraj, został przebity najwyższy wierzchołek od ATH na BTC. Dla mnie jest to wyraźny sygnał.

Bitcoin sięgnął co prawda 15.000usd, ale jak pisał kadexor bodajże, w 4H są maksima praktycznie na wszystkim, zaś 1D mógłby rzeczywiście sięgnął niżej, ale ja temu wiary nie dam.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: domator » środa, 3 stycznia 2018, 09:25

amneziahaze pisze: Dla mnie jest to wyraźny sygnał.
Ale do czego ten sygnal?

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
1

Postautor: amneziahaze » środa, 3 stycznia 2018, 09:27

do tego by wchodzić w dole na 4H i trzymać zyskownego trejda aż do górki w 1d, no chyba że się scenariusz posypie, co jest moim zdaniem mniej prawdopodobne. Tak było przy poprzedniej większej korekcie z tego co pamietam przy 6k usd wszyscy mówili to samo, niepotrzebnie zresztą.

Obrazek

Dyskutant
Awatar użytkownika
Reputacja: 311
Reputacja postu: 
16

Postautor: Clinic » środa, 3 stycznia 2018, 10:00

Prezes w dzisiejszym odcinku wrysował jeszcze coś takiego https://pl.tradingview.com/x/bBnmzgFe/ jak widać wybicie z 02.01.2017 zbiegło się prawie idealnie z główna linia trendu spadkowego z 17.12.2017 do tego zlicowała się z z dolna linia kanału wzrostowego(białe przerywane), który wrysowałem parę dni temu, oprócz tego Prezes wrysował linie trendu wzrostowego z 11.12.2017 https://pl.tradingview.com/x/gbQTnBsy/ (niebieskie) która określa w chwili obecnej górna linie kanału w jakim się poruszamy według Prezesa a zbiega sie z linia kanału wrysowanego przeze mnie. Jeżeli dalej będziemy poruszali się w dużym kanale niebieskim to możliwe ze skorekcimy do 13000 i wtedy odbijemy pod 16500 co będzie zbiegało się z górna linia kanału prezesa(niebieska) i moja (białe przerywane) no chyba ze wyjdziemy gorą lub dołem z owego kanału. Ps zawiłe te przemyślenia moje ale mam nadzieje ze zrozumiecie o co mi chodzi :)

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 4393
Reputacja postu: 
0

Postautor: new06 » środa, 3 stycznia 2018, 10:05

Schodzi do tl, o której mówiłem. Jednak jeżeli ją przebije może być tak sobie dla kolejnej szybkiej pompy.
Brave New World

Początkujący
Reputacja: 142
Reputacja postu: 
1

Postautor: Jakub » środa, 3 stycznia 2018, 12:56

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
7

Postautor: amneziahaze » środa, 3 stycznia 2018, 13:37

Zwróćcie uwagę, piszę to kolejny raz, na ogólną kapitalizację coinmarketcap - przebity najwyższy szczyt rzekomej bańki, na którą wszyscy czekaliśmy. Obrazek

Ponadto, kto by co nie myślał, wiecie, że jest tu grono osób, którzy są dla mnie wzorem jeśli chodzi o znajomość kryptowalut, jak również umiejętności inwestowania i przewidzenia przyszłości. Czasami się nawet dziwię, że ludzie, którzy są dla mnie wzorem do naśladowania ich ruchów, to oni mnie pytają o to, "dlaczego będzie tak a nie inaczej i dlaczego tak uważam". Nie rozumiem tego, bo nie uważam się nawet za stricte trejdera, ale nie chodziło mi o felieton.

Wydaje się, że po marketcap to właśnie Bitcoin słabnie na rzecz całego rynku(no nareszcie), i o ile przypatrywałem się BCH DASH LTC czy IOTa, ostatnio też LSK, XRP(to nie jest stricte krypto, ale rozdawali precoiny, skorzystałem i zaczyna się z tego robić niezła kasa skoro rośnie. Zaangażowania 0, gdzieś tak po drodze, a piniondz jest, więc target przynajmniej 10$), to zdaje się, że to nie koniec jakkolwiek absurdalnie by to teraz nie brzmiało, I... w 4H mamy dywergencję słabnącą górki, która się uformowała, jej pierwsza zwrotna, nawet we wskaźniku AO, da mi przesłanki na odwrócenie trendu spadkowego w 1D, a wtedy... całe to pęknięcie bańki można będzie potraktować jako zwykłą korektę(jak przy mniej więcej 6.000usd) i dalszy rajd spodka na BTC w wersji logarytmincznej. Taki scenariusz mi podpowiada głowa i przeczucie. 15.000 na BTC to miał być ten poziom na buy, ale jezeli cały market cap przebił już szczyt to BTC nie trzeba brać moim zdaniem zbyt dosłownie pod uwagę, a przyjrzeć się bardziej altom.

Wow, ten rynek mnie nadal zachwyca i ciężko będzie mi go zostawić.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
2

Postautor: wizardking76 » środa, 3 stycznia 2018, 13:57

jeśli rzeczywiście licząc od początku grudnia zwali się 4 razy więcej nowych użytkowników to czeka nas coś niesamowitego... maksymalna cena x 16. Oczywiście to tylko hipotetyczne widełki.

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja: 182
Reputacja postu: 
0

Postautor: Delhi » środa, 3 stycznia 2018, 14:11

https://coinmarketcap.com/charts/#dominance-percentage

Dominacja btc mniejsza od Czerwca gdzie była mega pompka na eth. Ciekawe

Początkujący
Reputacja: 6