Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH - ARCHIWUM (2015-2017)

Twoim zdaniem kurs w terminie do 5.I.2018 znajdzie się w przedziale:

Czas głosowania minął niedziela, 31 grudnia 2017, 00:10

<12000
82
34%
12000-14000$
41
17%
14001-16000$
49
20%
16001-18000$
42
17%
>18001
30
12%

Liczba głosów: 244
Dyskutant
Awatar użytkownika
Reputacja: 311
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Clinic » wtorek, 2 stycznia 2018, 22:02

Clinic pisze: Poruszamy się chyba w czymś takim https://pl.tradingview.com/x/s4iMafbn/ 15200 możne być oporem

Te 15200 o których wspominałem jakiś czas temu jak widać stawia dość silny opór https://pl.tradingview.com/x/PSYzyKY4/ jak to przebijemy to myślę ze może wreszcie lecimy pod 17200

Początkujący
Reputacja: 42
Reputacja postu: 
4

Postautor: spidersEverywhere » wtorek, 2 stycznia 2018, 22:04

Ostatnim razem przewidywania Ishias'a się sprawdziły wyjątkowo celnie ;). Mimo, że chyba dołączę do wyścigu mój sceptycyzm jednak też się odzywa i mam jedynie nadzieję, że tym razem bazujemy na tym samym źródle co poprzednio a nie na przewidywaniach niejakiego proroka Sol Adoni, który 20 grudnia 2017r również taką hipotezę wygłosił -
A month ago I publicly said Bitcoin would be moving toward the $30k then $50k range. It was around $5,000 then.

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja: 93
Reputacja postu: 
1

Postautor: szymoncorr » wtorek, 2 stycznia 2018, 22:11

@minerek, w marcu zakwalifikuje tego osobnika do właściwej kategorii :D

Ale tak sobie też myślę, czy giełdy aby nie zaprzestały rejestracji nowych kont, by przygotować się technicznie na napływ nowych użytkowników podczas kolejnej fazy szybkich wzrostów na krytpo. Pochodną, pewnie przemyślaną jest że jedyne co karmi teraz te rybki to FOMO, które da impuls gdy rejestracje ruszą. Może dlatego te spadki są jakie są, na tyle głębokie by uznać to za doskonałą promocje gdy maszyna znów zatrybi i nie na tyle intensywne by nazwać to bańką :?:

edit: BTC w górę, alty w dół, czyżby znowu gramy na odwrotną korelacje?
Ostatnio zmieniony wtorek, 2 stycznia 2018, 22:22 przez szymoncorr, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Reputacja: -40
Reputacja postu: 
3

Postautor: NYpost » wtorek, 2 stycznia 2018, 22:18

new06 pisze: Nie wiem czy było wrzucane. Jak działa bot na Gdax. Wszyscy wiemy, że tego gościa warto czytać.
https://medium.com/@bitfinexed/meet-pic ... 78ff8f50e5

Cytat z artykułu:
I do not believe any humans placed buy orders for Bitcoins at $2000+ over Bitstamp/Bitfinex.
Witam

Zarejestrowalem sie wlasciwie zeby wyrazic zdanie na temat tego artkulu. Tak dzialalnosc bota byla dosyc dobrze widoczna i mnie znana juz jakis czas. Do tej pory udawalo sie robic arbitrazowo dniowki, na poziomie przecietnej miesiecznej w pl, wiec niewiem, chyba gratulacje dla rycerza, bo chyba bot sobie poszedl. Od dawna mam wrazenie, ze bitfinexed jest jakims niespelnionym dziennikarzem sledczym, ktory z nudow smaruje te przemyslenia, albo z brakow sukcesow na polu trejderskim. Sorka normalnemu czlowiekowi, ktory troszeczke bawi sie na rynkach finansowych znane sa zabiegi grubych i ze wszelkie manipulacje sa na porzadku dziennym. Takze zaraz po spostowaniu tu, zloze herosowi soczystego koma z podziekowaniami.

Takze slowko komentarza do ostatnich stron tematu.
Zabawnie sie to czyta, gdy przychodzi koles pisze "kurs dojdzie do 30k, potem do 50k, ale nie wiem kiedy, chyba ze cos sie zmieni to napisze" Przewidzenie, ze kurs bedzie szedl w gore do swiat, czy nowego roku i prawdopodobnie zatrzyma sie w okolicach 20k, bylo banalnie proste, o czym pisalo tu kilka osob, ale wystarczy, ze ktos dopisze "oferuje to z sekretnej wiedzy od kuzyna/brata/Jamesa Bonda i forum zwariowalo :) No nic powodzenia

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 2752
Reputacja postu: 
0

Postautor: janku66 » wtorek, 2 stycznia 2018, 22:26

spidersEverywhere pisze:Sol Adoni, który 20 grudnia 2017r również taką hipotezę wygłosił -
A month ago I publicly said Bitcoin would be moving toward the $30k then $50k range. It was around $5,000 then.
To chyba to co tutaj pisze Sol Adoni: "Bitcoin CASH rises to $10k while Bitcoin BTC falls to $10k" ma wpływ na decyzję właściciela tego portfela:
https://bitinfocharts.com/pl/bitcoin%20 ... WEmeYE8a7k
Ostatnie dwa dni to kolejne zakupione tysiące BCH.

Panowie i Panie, obok takich "informacji" nie można przejść lekceważąco.

P.S.
Jak to dobrze Was tu mieć wszystkich. Samemu w życiu człowiek nie zebrałby tych wszystkich informacji, a już z pewnością nie każdą człowiek przeanalizowałby wystarczająco krytycznie.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 4393
Reputacja postu: 
1

Postautor: new06 » wtorek, 2 stycznia 2018, 22:28

@NYpost, faktem jest, że jego odkrywanie metod manipulacji przekłada się tylko na to, że te same osoby dobierają bardziej wyrafinowane techniki i ciężej jest odczytać ich intencje, a co za tym idzie wyczuć kurs. Z drugiej strony, jak mi się wydaje, to on pierwszy pisał o potencjalnych problemach z usdt, dopiero potem temat został podchwycony na innych serwisach. A wiedza na ten temat jest dla nas bardzo ważna do stwierdzenia jaka jest obecna kondycja rynku i skąd może uderzyć potencjalny grom.

Wygląda na to, że neckline HS przetestowany od dołu pomyślnie...
Ostatnio zmieniony wtorek, 2 stycznia 2018, 22:29 przez new06, łącznie zmieniany 1 raz.
Brave New World

Początkujący
Reputacja: 14
Reputacja postu: 
0

Postautor: nikus » wtorek, 2 stycznia 2018, 22:28

Ishias pisze: Dałem jednej osobie na prive alty do ilu mają byc pompowane. I kiedy pompa na innej walucie nastąpi. Dlatego nie piszę o altach bo by się np Tobie poprzewracało w d... :). Jak sie sprawdzi to proszę Cię odezwij się czy miałem rację:)
Spoiler:
@Ishias Czemu jednej osobie ? To jakaś tajna konspira? tajne przez/poufne ? Kto ma się odezwać ? Przecież forum to nic innego jak grupa dyskusyjna, która służy do wymiany informacji i poglądów między osobami o podobnych zainteresowaniach ;)

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja: 93
Reputacja postu: 
0

Postautor: szymoncorr » wtorek, 2 stycznia 2018, 22:40

new06 pisze: faktem jest, że jego odkrywanie metod manipulacji przekłada się tylko na to, że te same osoby dobierają bardziej wyrafinowane techniki i ciężej jest odczytać ich intencje, a co za tym idzie wyczuć kurs. Z drugiej strony, jak mi się wydaje, to on pierwszy pisał o potencjalnych problemach z usdt, dopiero potem temat został podchwycony na innych serwisach.
Co do pierwszej części zgadzam się absolutnie, co do drugiej absolutnie się nie zgadzam, mi USDT śmierdzi na kilometr od kiedy o nim usłyszałem, podejrzewam że nie tylko mi a to kto był pierwszy, kto pierwszy to wygłosił na szerszym forum i poparł argumentami to inna historia. Ale to tylko moje zdanie, a ja nigdy nie rozumiałem "fenomenu" tethera.

edit: @nikus, by całe forum, a jak fama poszłaby dalej to może nawet cały krypto rynek nie zaczął handlować na tych altach, wtedy kurs nijak miałby się do przewidywań Ishiasa i dopiero by była afera :lol: BTW mam nadzieje że ten cynk poszedł do użytkownika z historia na forum, szkoda że nie do dwóch i to najlepiej nie przepadających za sobą w tym wątku, byłoby wiarygodniej :D
Ostatnio zmieniony wtorek, 2 stycznia 2018, 22:51 przez szymoncorr, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja: 37
Reputacja postu: 
14

Postautor: ciombat » wtorek, 2 stycznia 2018, 22:43

Nie wiem czy ktoś zwrócił uwagę ale na 1h pojawiło się gravestone doji ( https://www.investopedia.com/terms/g/gr ... e-doji.asp )

Obrazek

Pewnie pociągnie jeszcze w dół :D

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 5895
Reputacja postu: 
0

Postautor: anagamidev » wtorek, 2 stycznia 2018, 22:48

vjankuv pisze: To chyba to co tutaj pisze Sol Adoni: "Bitcoin CASH rises to $10k while Bitcoin BTC falls to $10k" ma wpływ na decyzję właściciela tego portfela:
https://bitinfocharts.com/pl/bitcoin%20 ... WEmeYE8a7k
Ostatnie dwa dni to kolejne zakupione tysiące BCH.
Hm, a ja mam coś takiego znalezionego na twitterze w sierpniu:

Wygląda na to, że wtedy(okolice marca) BTC przykorekci mocno z 30-40k$ i na BCH pójdzie pompa, co sprawi, że oba się cenowo zrównają :D Łączy się to też z tym, że BTC spadnie niby o 90% aż :D Może wbije nawet 100k$ chociaż tego oczekiwałbym dopiero na koniec roku :D

[======= stopka =======]
32k$ soon! | Golden rule - BTFD | Immanentną cechą i przeznaczeniem każdej bańki jest pękanie | LTC 1k$ soon! | Puchu puchu puchu puchu | Obrazek@Anagamidev

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 4393
Reputacja postu: 
3

Postautor: new06 » wtorek, 2 stycznia 2018, 22:52

@ciombat, właśnie martwię się (dla wzrostów) jak się dzienna przez to zamknie. Mamy knot dociągnięty idealnie do środkowego bband i jeżeli będzie zbyt długi, to będzie świadczyło o agresywnym odrzuceniu tego poziomu przez rynek. Wcześniejsze dwa dni to inside bar + pin bar. Świeca zamknięta poza ich zasięgiem powinna wskazać dalszy kierunek kursu. Jeżeli dzisiejsza wyciągnie taki długi górny cień, to pewnie następna będzie schodzić poniżej zasięgu outside bar i ostatecznie da sygnał dla rynku do wyjścia z tej konsolidacji spadkami. Na razie jednak jest ok jeśli chodzi o bieżącą dzienną, a do jej zamknięcia tylko dwie godziny. Najlepiej gdyby kurs po prostu się za bardzo do tego czasu nie ruszał :D .
Brave New World

Początkujący
Reputacja: -40
Reputacja postu: 
1

Postautor: NYpost » wtorek, 2 stycznia 2018, 22:54

nikus pisze:
Ishias pisze: Dałem jednej osobie na prive alty do ilu mają byc pompowane. I kiedy pompa na innej walucie nastąpi. Dlatego nie piszę o altach bo by się np Tobie poprzewracało w d... :). Jak sie sprawdzi to proszę Cię odezwij się czy miałem rację:)
Spoiler:
@Ishias Czemu jednej osobie ? To jakaś tajna konspira? tajne przez/poufne ? Kto ma się odezwać ? Przecież forum to nic innego jak grupa dyskusyjna, która służy do wymiany informacji i poglądów między osobami o podobnych zainteresowaniach ;)
Hmmmmm

No to ja jeszcze powiem inaczej.
Sam wszedlem w bitka po cynku od kolegi z CPA, gdzie WIEDZIALEM, ze bedzie pompka i wchodzac razem z kolega OPTYMISTYCZNIE zakladalismy 10k na koniec roku, gdzie kolega jest obyty w konfach typu ostatnia Praska, gdzie byli przedstawiciele Cex.io, Bitraffic.io takze w jakies cynki sekretne na tym foro raczej nie wierze od "kuzyna co byl w dubaju" bo to niemozliwe, skoro inside typu Ronnie Moas, Goldman itp przewidywali szczytu w okolicach 10k...faktem jest, ze splynela ogromna fala optymizmu co dalo bitkowi kopa i w tym momencie dosyc lagodnie sunal po szczyt, ale jak ktos serio traktuje tutaj inside info od kolesia co "idzie spac, bo jutro do roboty" kiedy grubsi obstawiali futuresy na kilka K wyzej to naprawde jest zabawne.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 385
Reputacja postu: 
0

Postautor: minerek » wtorek, 2 stycznia 2018, 23:01

Sorry za soft-offtop ale Jasnowidz Jackowski z Człuchowa przewiduje na rok 2018 olbrzymi kryzys i pękniecie jakiejś bańki:

Krach na giełdzie – Mam odczucie, że 2018 będzie rokiem bardzo niebezpiecznym dla giełdy światowej. Stanie się coś nagłego. To będzie potworne tąpnięcie, to będzie szok dla wielu ludzi. Ci, którzy grają na giełdzie powinni w 2018 roku bardzo uważać. Mam bardzo mocne odczucie, że pęknie jakaś wielka bańka spekulacyjna, która jest nabrzmiała od kilku lat i spowoduje to olbrzymią zawieruchę na giełdach. Mnóstwo ludzi może stracić potężne pieniądze.

To raczej nie chodzi o .......bity - mam nadzieje hehe że taki kryzys zmoderuje a moze nawet wzmocni bit-bańkę ?? ;)
Make Bitcoin great again

Dyskutant
Reputacja: 97
Reputacja postu: 
2

Postautor: hornet » wtorek, 2 stycznia 2018, 23:02

@NYpoost

nie obraź się tym co napiszę, bo nie taki jest mój cel. to obserwacja . jesteś tak samo "zółtym", który "wie bo tak napisał", jak kolega @ishias. nie dajesz żadnych argumentów poza swoim własnym słowem niepopartym żadnym autorytetem, co najwyżej nie piszesz, że jutro do roboty idziesz.

po co starasz się deprecjonować jego słowa? wypowiedz swoje i daj się wypowiedzieć innym. to, że powiesz, że jesteś silny nie będzie oznaczało, że jesteś silny. @ishias zwrócił moją uwagę tym co wtedy pisał słabością swojego tonu w odróżnieniu np. od @wizardking76, którego posty CZASEM odbieram jako naganianie. @ishias się wypowiedział i zwisało mu to co ostatecznie myślą inni. parę razy się powtórzył, ale to nie zmienia tonu. pewnie, może to być taktyką manipulacji. trzeba to brać pod uwagę. tak samo jak Twoje słowa.

plusując @ishias npisałem mu, że będę ostrożnie podchodził do tego co napisze po raz kolejny. nie dlatego, że mu nie ufam, ale dlatego, że insiderzy wiedzą komu dają info. on sam się chyba zresztą trochę zreflektował, bo swój post wycofał. takie info to miecz obosieczny, dajesz raz, żeby się sprawdziło, dajesz raz kolejny, żeby kogoś spalić.

amber gold też dal zarobić jeśli odpowiednio wcześnie się wycofałeś. ale chciwość jest silniejsza.
Ostatnio zmieniony wtorek, 2 stycznia 2018, 23:17 przez hornet, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 2752
Reputacja postu: 
2

Postautor: janku66 » wtorek, 2 stycznia 2018, 23:11

@NYpoost ale jak ktos serio traktuje tutaj inside info od kolesia co "idzie spac, bo jutro do roboty" kiedy grubsi obstawiali futuresy na kilka K wyzej to naprawde jest zabawne.
To tylko z pozoru ma sens.
Wtedy zupełnie nikogo nie powinno się słuchać chyba, że ma się na papierze, że ten ktoś to gruba ryba z Tokyo czy Hong Kong.
Co do inside info, to:
http://www.benchmark.pl/aktualnosci/fac ... dloni.html -> Przynajmniej w teorii, nie potrzeba wiele aby dotrzeć do zupełnie abstrakcyjnych osób. Co prawda, gruba ryba nie odpisze na Messenger "teraz ziomku z Polski, wchodź w bitka", ale ciekawym jest fakt, że dystans między ludźmi jest niewielki.

Czasem bycie zwykłym kelnerem w jakimś klubie pozwoli usłyszeć co trzeba.

Można być sprzątaczką w biurze u jakiegoś ważniaka i zobaczyć co trzeba.

Można pracować w IT w jakiejś firmie i mieć dostęp do maili służbowych dyrektora.

Czyjaś siostra może się puszczać ze swoim szefem i coś od niego usłyszeć.

Widząc co się dzieje na świecie, te przypadki jakie mają miejsce, czasem nieprawdopodobne historie, mają naprawdę miejsce. Najpierw to kwestia wiary w to co się słyszy, a wierzyć każdy może w co mu się podoba. Później pojawiają się fakty i dowody.
Czas pokaże...

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: minerek » środa, 3 stycznia 2018, 00:02

ciombat pisze: Nie wiem czy ktoś zwrócił uwagę ale na 1h pojawiło się gravestone doji ( https://www.investopedia.com/terms/g/gr ... e-doji.asp )
Jeszcze raz szacun dla @ciombat - 1 h wydrenowane jak ZUS z papierków

Obrazek

Obrazek
Make Bitcoin great again

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 5237
Reputacja postu: 
0

Postautor: socjolog2008 » środa, 3 stycznia 2018, 00:24

rha
Weteran
Reputacja: 600
Reputacja postu: 
6

Postautor: rha » środa, 3 stycznia 2018, 01:01

new06 pisze:
Jaroslaw pisze: Głowa z trzema ramionami...
Nie. Normalny HS. Zasięg okolice 14400.
Obrazek
Dla tak mocno pochylonej głowy linię realizacji powinno się już chyba wyznaczać po skosie... ;)
To by oznaczało, że ta obecna zrealizowała się już z nawiązką. :)

A formalnie (w pionie) to sięgałoby do 14950 - (15500 - 14650) = 14100.
Jednak po tylu godzinach, nawet gdyby zaszło tak nisko, to już bym to przypisywał korekcie tego podskoku, a nie tej głowie.

Dodano po 25 minutach 6 sekundach:
NYpost pisze:Zabawnie sie to czyta, gdy przychodzi koles pisze "kurs dojdzie do 30k, potem do 50k, ale nie wiem kiedy, chyba ze cos sie zmieni to napisze" Przewidzenie, ze kurs bedzie szedl w gore do swiat, czy nowego roku i prawdopodobnie zatrzyma sie w okolicach 20k, bylo banalnie proste, o czym pisalo tu kilka osob, ale wystarczy, ze ktos dopisze "oferuje to z sekretnej wiedzy od kuzyna/brata/Jamesa Bonda i forum zwariowalo :) No nic powodzenia
Jak czytasz samą końcówkę, to rzeczywiście wygląda to zabawnie. Nie czytałeś jednak postów z początku grudnia, gdzie powtarzało się bardzo konkretne info, że do 20k nie będzie większych korekt, i przede wszystkim by nie trzymać za długo, bo przy 20k wszystko runie.
Na użytek tych co nie czytali, a chcieliby wiedzieć o czym mowa, zamieszczam linki do postów z zestawieniem i dodatkowym wyjaśnieniem:
https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... 00#p420411
https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... 20#p420488
Nie piszę tego, by traktować takie informacje jak prawdę objawioną, w końcu osoby bliżej początku łańcuszka mogą się czasem mylić lub wręcz specjalnie przekazać za którymś razem złe info. Nie ma co jednak tego wyśmiewać, to lepsze źródło informacji niż znakomita większość postów tutaj.

Orator
Awatar użytkownika
Reputacja: 1199
Reputacja postu: 
1

Postautor: soulnecturn » środa, 3 stycznia 2018, 01:36

No nie wierzę że nie podejdzie ponownie i nie spróbuje ganna spadku minimum raz jeszcze!
Nie ważne co widzą i mówią inni - ZAWSZE używaj własnego rozumu!

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: minerek » środa, 3 stycznia 2018, 01:48

To jest paranormal trading ale CMF dla 1 h nie jest taki zły ;) Podpompować do 15.2 k sie da. No ciekawe stoi i stoi - lud się trwoży latających noży bo miejsce specyficzne jak na flautę
Make Bitcoin great again

Wróć do „Przedszkole”