Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH - ARCHIWUM (2015-2017)

Twoim zdaniem kurs w terminie do 5.I.2018 znajdzie się w przedziale:

Czas głosowania minął niedziela, 31 grudnia 2017, 00:10

<12000
82
34%
12000-14000$
41
17%
14001-16000$
49
20%
16001-18000$
42
17%
>18001
30
12%

Liczba głosów: 244
Dyskutant
Reputacja: 77
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: kadexor » wtorek, 2 stycznia 2018, 20:29

Wygląda na koniec walki. Teraz mogą polecieć zrzuty.

Początkujący
Reputacja: 38
Reputacja postu: 
0

Postautor: chemik » wtorek, 2 stycznia 2018, 20:32

Ostatnio zmieniony wtorek, 2 stycznia 2018, 20:46 przez chemik, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 4393
Reputacja postu: 
0

Postautor: new06 » wtorek, 2 stycznia 2018, 20:33

Zatrzymało się na linii wzrostów (m1). Jak przebije to raczej będzie korekta wzrostów. Na razie D1 idealnie knot wystawiony do środkowej wstęgi bbands. Oby nie był za długi przy jej zamykaniu.

Przebiło i zretestowało od dołu.
Brave New World

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 7675
Reputacja postu: 
0

Postautor: ergorg » wtorek, 2 stycznia 2018, 20:37

Czy mógłby ktoś, kto przeczytał, przytoczyć treść przepowiedni @Ishias? Dla mnie i dla wielu osób jednak jest to istotne. :P

Szczególnie, że chwilę po jego poście kurs skoczył o ponad 1000$ do góry.
Ostatnio zmieniony wtorek, 2 stycznia 2018, 20:38 przez ergorg, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 385
Reputacja postu: 
1

Postautor: minerek » wtorek, 2 stycznia 2018, 20:38

Efekt trójkacika :) narazie testuje medianę wzrostową - nie musi byc źle. To nie był klasyczny skok - alem odkrywca hehe

Obrazek
Make Bitcoin great again

Początkujący
Reputacja: 61
Reputacja postu: 
0

Postautor: Zbyszek_gd » wtorek, 2 stycznia 2018, 20:40

A teoria AT coś tam opisuje (chyba chodzi o rsi) w przypadku kiedy kolejnym szczytom towarzyszy niezmniejszający sie wolumen ? (na finex`e ostatnie dwa szyty miały taka zależność).
Proszę o słowo komentarza w celach edukacyjnych.
Może i błędnie uważam, ale to chyba nie ten moment. Wcześniej też mały wolumen, jakieś przerwy między świecami.

Początkujący
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0

Postautor: antimagic_ray » wtorek, 2 stycznia 2018, 20:46

Niezła była jazda, BTC zrobił w mnieniu oka 2000$...
Kurs jeszcze walczy ale to chyba już koniec przedstawienia.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: minerek » wtorek, 2 stycznia 2018, 20:48

Niezmniejszający się wolumen to pojecie wzgledne - on powinien rosnąć. Zreszta wszystko zalezy od kontekstowości rynku - są dywergencje ukryte i jawne. Efekt trójkacika polega na tym że jakas mala figurka potrafi wygenerować olbrzymi skok i pompowac mocno wskaznik 4 h. Dodaj do tego news i rynek szaleje pod figurkę. Megatrójkąt sugeruje olbrzymi spad - The "last pump" zabrzmiałby ten dramat :)
Ostatnio zmieniony wtorek, 2 stycznia 2018, 20:50 przez minerek, łącznie zmieniany 1 raz.
Make Bitcoin great again

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
3

Postautor: new06 » wtorek, 2 stycznia 2018, 20:50

@ergorg,
Obrazek
ergorg pisze: Szczególnie, że chwilę po jego poście kurs skoczył o ponad 1000$ do góry.
Nie daj się zwieść złudzeniom poznawczym ;) .
Ostatnio zmieniony wtorek, 2 stycznia 2018, 21:02 przez new06, łącznie zmieniany 3 razy.
Brave New World

Orator
Awatar użytkownika
Reputacja: 765
Reputacja postu: 
0

Postautor: Zeyt » wtorek, 2 stycznia 2018, 20:50

Ale ludzi nagle sie pojawiło, no wiec tak, bo widze ze panika i euforia, czy moglby ktos doswiadczony wysunac jakas analize aktualnego wybicia? zasieg, i jesli mozna spytac, jak wedlug was zareaguja alty, z moich obserwacji BIT w gore, alty w dół, ale nie wiem do jakiego stopnia, i czy jak bit zacznie leciec to alty za nim ;o Wiem ze to lekki offtop, takze, nastepny opór 15500 :D

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja: 93
Reputacja postu: 
0

Postautor: szymoncorr » wtorek, 2 stycznia 2018, 21:03

Ishias pisze: Nom tak jak mówisz. Co do dat to nie znam szczegołów jak to będzie wyglądać mamy cały rok. Ale tak się zastanawiam teraz czy nie zrobiłem blędu pisząc to.
Spoiler:
O bicie usłyszałem 6-7 lat temu, bardziej jako o ciekawostce, nie zagłębiając się w technologie chodź koncepcja wydała mi się na tyle przyszłościowa że nawet zechciałem nabyć owe cudo, człowiek jednak młody i głupi to z racji trudności pozyskania puścił temat bokiem ehhh...
Obserwuje forum od lipca, gdy o bicie zaczęło być głośniej z racji kolejnych ATH, nie wszedłem gdyż wzrosty wydawały mi się zbyt gwałtowne, jak teraz widać mogła być jeszcze bardziej, obecnie coś tam gram, uczę się technik analizy i gromadzę kapitał.
Ale do rzeczy, w sylwestra podczas składania życzeń, przypadkiem (środowisko mało bitcoinowe, wcześniej padło tylko hasło bym nie śledził cały czas tego kursu i akurat usłyszał to mój "informator" :lol: - nie chce zaśmiecać mało istotnymi szczegółami) dostałem informacje że Bitcoin zacznie intensywnie rosnąć od marca. Ostatnimi czasy moje podejście jest raczej niedźwiedzie, uznałem to raczej jako pobożne życzenie i nie dałem zbytnio wiary zwłaszcza że nie znam gościa, ale mój znajomy który zna go lepiej podsumował że może coś wiedzieć bo obraca się pośród różnych ludzi. Teraz po poście kolegi Ishias trochę mi się to układa wszystko.
Ostatnio zmieniony wtorek, 2 stycznia 2018, 21:06 przez szymoncorr, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0

Postautor: zaxbit » wtorek, 2 stycznia 2018, 21:09

@szymoncorr
Spoiler:
co do koncepcji przyszłościowej itd. to jednak z biegiem czasu jednak dużo się zmieniło i raczej jest pewne w chwili obecnej, że BTC ew. mógłby jedynie służyć do przechowywania wartości. Do szybkich płatności na pewno nie, do kupowania pizzy tym bardziej a to gadanie o deflacyjnym charakterze też można pomiędzy bajki włożyć (forki, tethery itd.). Tyle że ja doszedłem do takiego wniosku - apropo long term - że trzymanie długoterminowe to ogromne ryzyko i tak naprawdę zachęcają do tego Ci wszyscy NAGANIACZE, byle kurs szedł do góry i kapitał gwałtownie nie odpływał. A pomyśl, co będzie jak więksi gracze, tzw. grubasi zaczną realizować zyski przy określonym poziomie - może już być za późno dla Ciebie i Twojego "ulokowanego" kapitału.
W końcu ruszyło się do góry, jak dobije do 16k$ dzisiaj to będzie naprawdę spoko czego życzę wszystkim grającym w bitki :)
Ostatnio zmieniony wtorek, 2 stycznia 2018, 21:10 przez zaxbit, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0

Postautor: antimagic_ray » wtorek, 2 stycznia 2018, 21:09

@Zeyt
IMHO altów nie da się wrzucić do jednego worka, oceniając w jakim stopniu są nadal przyspawane do kursu BTC.
W zasadzie już coraz mniej, i te największe coraz mniej pasują do nazywania ich altami.
Kiedy kurs BTC łagodnie się zmienia, ich kursy potrafią już podążać w tym samym kierunku.
Ludzie coraz więcej patrzą się na relację kursów kryptowalut do USD, czego wcześniej prawie nie robili, z wiadomymi konsekwencjami.
Ale kiedy kurs BTC cechują takie przyspieszenia jak dzisiejsze, naturalne że na każdej parze z BTC pojawią się proporcjonalnie strome uskoki.

rha
Weteran
Reputacja: 600
Reputacja postu: 
0

Postautor: rha » wtorek, 2 stycznia 2018, 21:14

Ja tylko zwrócę uwagę, że zapowiedź 30/50 dotyczy roku 2018 - szczyty mogą być w dowolnym kwartale, niekoniecznie pierwszym. Co więcej, przed nimi kurs ma prawo jeszcze spaść, zwłaszcza gdyby te szczyty miały być w drugiej połowie roku.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 5242
Reputacja postu: 
0

Postautor: socjolog2008 » wtorek, 2 stycznia 2018, 21:16

A ja to co nie zostanę obwołany prorokiem, jak ten post o 18:38 pisałem też byłem w garniturze..
Panowie powód wzrostów jest prosty : fork United Bitcoin. Mało poważnie potraktowany Diamond i Super Bitcoin tez daje zarobić ,a po mocach kopalni od wczoraj widać że 184 PH już tam poszło (wczoraj 50 PH bylo). Tu jak ktoś ma koparki ,nawet te stare pod ręką : http://www.vvpool.com
To będzie rok forków też. Wymiennych na Bitcoin :mrgreen:

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: minerek » wtorek, 2 stycznia 2018, 21:30

Wygląda coraz bardziej double-topowo no zobaczymy.
Make Bitcoin great again

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja: 93
Reputacja postu: 
0

Postautor: szymoncorr » wtorek, 2 stycznia 2018, 21:40

zaxbit pisze: co do koncepcji przyszłościowej itd. to jednak z biegiem czasu jednak dużo się zmieniło i raczej jest pewne w chwili obecnej, że BTC ew. mógłby jedynie służyć do przechowywania wartości. Do szybkich płatności na pewno nie, do kupowania pizzy tym bardziej a to gadanie o deflacyjnym charakterze też można pomiędzy bajki włożyć (forki, tethery itd.). Tyle że ja doszedłem do takiego wniosku - apropo long term - że trzymanie długoterminowe to ogromne ryzyko i tak naprawdę zachęcają do tego Ci wszyscy NAGANIACZE, byle kurs szedł do góry i kapitał gwałtownie nie odpływał. A pomyśl, co będzie jak więksi gracze, tzw. grubasi zaczną realizować zyski przy określonym poziomie - może już być za późno dla Ciebie i Twojego "ulokowanego" kapitału.
Spoiler:
Spokojnie, zachwycałem się bitem kilka lat temu. Po poznaniu technologii, obecnych problemów i ograniczeń BTC oraz jego alternatyw, daleki jestem od owczego pędu, skoro nie wszedłem w long term w lipcu to na pewno nie wejdę ani teraz ani w marcu, na dobrą sprawę nie wiem co musiało by się wydarzyć z bitem by w o ogóle tak wejść. Od początku gram znikomym kapitałem, poznaje interfejs giełdy, zasady i zachowanie rynku, dlatego też nie udzielałem się na forum, za mały jeszcze jestem i o tym wiem ;) tym bardziej, że ogólny poziom merytoryczny wątku idzie cały czas w górę (z nielicznymi korektami w postaci "gwałtownej wymiany zdań" :lol: ). Niemniej dzięki za dobra rade.
Nie sądzę by chciał mnie on nagonić, nie znam go osobiście ale znam dobrze jego znajomych i z tego co podpytałem ich delikatnie jest osobą godną zaufania i nie jest trejderem, ale może coś tam kisi w krypto, kto wie :) . Niemniej traktuje to jako CIEKAWOSTKĘ, nie mam zamiaru pod to grać i również wam przedstawiam w tejże formie ;)

Początkujący
Reputacja: -10
Reputacja postu: 
0

Postautor: Jaroslaw » wtorek, 2 stycznia 2018, 21:49

Głowa z trzema ramionami...

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
1

Postautor: minerek » wtorek, 2 stycznia 2018, 21:51

Ach te imprezy. To trzeba przyznać ze na nich ( Sylwek 2018) ludzie dzielą się na insiderów , obserwatorów kursu , zachwyconych bitami jak i inwestorów. Ci ostatni siedzą cicho i nic nie mówią. Reszta programuje rynek na swoja modłę. Tu słowa mitycznego Chińczyka na lotnisku maja moc sprawczą Ministra Finansów. To są bity - wirtualna waluta ale fizyczny fenomen :P
Make Bitcoin great again

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
1

Postautor: new06 » wtorek, 2 stycznia 2018, 22:00

Jaroslaw pisze: Głowa z trzema ramionami...
Nie. Normalny HS. Zasięg okolice 14400.

Obrazek
Brave New World

Wróć do „Przedszkole”