Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH - ARCHIWUM (2015-2017)

Twoim zdaniem kurs w terminie do 5.I.2018 znajdzie się w przedziale:

Czas głosowania minął niedziela, 31 grudnia 2017, 00:10

<12000
82
34%
12000-14000$
41
17%
14001-16000$
49
20%
16001-18000$
42
17%
>18001
30
12%
 
Liczba głosów: 244
Weteran
Posty: 1508
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 1369
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: sha256 » sobota, 25 marca 2017, 16:23

Riko pisze: @sha256 Dzięki.Musiałem to przeoczyć, ale teraz widzę i w 2h chyba zrozumiałem http://imgur.com/ZK4m3bp teraz by się zgadzało, pierwszy dołek ma większy wolumen od drugiego . Napisz czy tak jest ok. I jeszcze jedno w 1d http://imgur.com/azWaSOC To ostatni akurat znów jest źle, czy chodzi Ci o coś innego ?

Dodano po 3 minutach 18 sekundach:
Czy chodziło o to http://imgur.com/lNQqVnN ?
Ten pierwszy oddaje generalnie to, o co chodzi.
:D

Weteran
Posty: 1360
Rejestracja: 5 lutego 2013
Reputacja: 646
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: zbiges » sobota, 25 marca 2017, 16:26

sha256 pisze: Nie!!!
Najpierw mamy dołek z bardzo dużym wolumenem. Powinien być największy w analizowanym obszarze wykresu.
Potem cena osiąga nowe dno. W tym dołku pojawia się wysoki wolumen ale niższy niż wolumen w pierwszym dołku!!!
Dodam jeszcze, że WFO poprawnie zinterpretowana daje baaardzo mocny sygnał zmiany trendu !!!
@mckk, spadek wolumenu to słabnący trend wszystko jedno czy do góry czy na dół. To zasada stara jak rynek, Chyba jeden z pierwszych dobrych wskaźników trendu. Nie wiedziałem, że Rafał Glinicki nazwał go WFO.
@sha256, gdybyś używał mniej wyszukanych (i niszowych) nazw to łatwiej byłoby Cię zrozumieć. :)
Prawda istnieje!
Problem w tym, że ja jej nie znam :(
Nie znam jej, choć przez całe życie staram się do niej dotrzeć.
Jeśli więc chcesz skorzystać np z moich prognoz prawdopodobnego ruchu ceny, to musisz to zrobić na własną odpowiedzialność.

Początkujący
Posty: 168
Rejestracja: 21 czerwca 2016
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Riko » sobota, 25 marca 2017, 16:39

@sha256 Dzięki, dla mnie to kolejny wielki krok.... :)

Dodano po 9 minutach 7 sekundach:
Czy żółto dzioby mogą dawać + , - ? Jak tak to gdzie, bo @sha256 teraz powinien dostać PLUSA. ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1938
Rejestracja: 4 września 2013
Reputacja: 245
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: novymivo » sobota, 25 marca 2017, 16:50

Plus to lapka w gore.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Polskie Forum Bitcoin.pl

Weteran
Posty: 1508
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 1369
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: sha256 » sobota, 25 marca 2017, 16:54

zbiges pisze:
sha256 pisze: Nie!!!
Najpierw mamy dołek z bardzo dużym wolumenem. Powinien być największy w analizowanym obszarze wykresu.
Potem cena osiąga nowe dno. W tym dołku pojawia się wysoki wolumen ale niższy niż wolumen w pierwszym dołku!!!
Dodam jeszcze, że WFO poprawnie zinterpretowana daje baaardzo mocny sygnał zmiany trendu !!!
@mckk, spadek wolumenu to słabnący trend wszystko jedno czy do góry czy na dół. To zasada stara jak rynek, Chyba jeden z pierwszych dobrych wskaźników trendu. Nie wiedziałem, że Rafał Glinicki nazwał go WFO.
@sha256, gdybyś używał mniej wyszukanych (i niszowych) nazw to łatwiej byłoby Cię zrozumieć. :)
Wiesz...to taka magia trudnych słów ;)
Tak Glinicki chwali się, że odkrył ją. Takich zwrotów jest więcej. Bułkowski posługuje się zwrotami, które ciężko znaleźć w necie, a w polskim tłumaczeniu istnieją i bez przejrzenia książki człowiek nie wie o czym mowa.
Ostatnio zmieniony sobota, 25 marca 2017, 16:58 przez sha256, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 168
Rejestracja: 21 czerwca 2016
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Riko » sobota, 25 marca 2017, 16:58

@nowymivo Dzięki. :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5287
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2589
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: domator » sobota, 25 marca 2017, 17:47

Dziwne jest to wyjscie gora. Idzie praktycznie rownolegle (w dol) do dawnej linii oporu. Na razie zacisnalem zęby i trzymam kupione na wybiciu BTC ale caly czas nie ma w tym "energii".
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Weteran
Posty: 1360
Rejestracja: 5 lutego 2013
Reputacja: 646
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: zbiges » sobota, 25 marca 2017, 17:52

sha256 pisze: Tak Glinicki chwali się, że odkrył ją.
:mrgreen: To mniej więcej tak, jakby się chwalił, że wynalazł koło.
Prawda istnieje!
Problem w tym, że ja jej nie znam :(
Nie znam jej, choć przez całe życie staram się do niej dotrzeć.
Jeśli więc chcesz skorzystać np z moich prognoz prawdopodobnego ruchu ceny, to musisz to zrobić na własną odpowiedzialność.

Weteran
Posty: 1508
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 1369
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: sha256 » sobota, 25 marca 2017, 18:01

zbiges pisze:
sha256 pisze: Tak Glinicki chwali się, że odkrył ją.
:mrgreen: To mniej więcej tak, jakby się chwalił, że wynalazł koło.
Niech mu tam będzie. PR wokół siebie robi. I tak jak do tej pory uważam jego książkę za fajną sprawę chociaż na początku jej nie doceniałem.. :D

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 236
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 54
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: fraktal » sobota, 25 marca 2017, 18:03

@sha256 Czy WFO ma jakieś dodatkowe warunki do spełnienia i czy to na obrazku poniżej może mieć sens?
bitstamp-btcusd-Mar-25-2017-18-57-52.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Fractals! Fractals everywhere!

Weteran
Posty: 13343
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: ekonokomik » sobota, 25 marca 2017, 18:13

zbiges pisze: Jeśli linia zostanie złamana to natychmiast pojawia się malkontenci twierdzący (zresztą bedą mieli rację), że na wykresie następuje realizacja podwójnego szczytu ze szczytami w grudniu 2013 i marcu 2017.
Już kiedyś polemizowałem na ten temat z @sha256. Bitcoin jest chyba zbyt młody aby można było wyznaczać na jego kursie figury o rozpiętości 4 lat. Te dwa szczyty to są zupełnie osobne rozdziały w jego historii. Tak szerokie czasowo figury można kreślić na dolarze czy złocie ale nie na BTC, który ma 7-letnią historię.

Spadek nawet do $5xx niewiele moim zdaniem zmieni. Tzn oczywiście może nas czekać kilka, może nawet kilkanaście miesięcy odrabiania strat, ale mam wrażenie, że powtórne przekroczenie progu $1000 "oswoiło" ten poziom. W 2013 drzwi do cen czterocyfrowych zostały ledwie podstępem uchylone i się zatrzasneły, teraz zostały legalnie i spokojnie otwarte i otwarte już pozostaną w mentalności graczy i mediów. Dużo łatwiej będzie wrócić do tego poziomu niż po klęsce bańki Goxowej (szczególnie po jego upadku i ujawnionych oszustwach i botach). Teraz zajmie to mniej czasu.
Podsumowując: raczej nie wierzę w spadki do $500 ale nawet tak duże nie oznaczałyby śmierci Bitcoina. Jak zwykle zresztą ;)

A na najbliższe godziny spodziewam się raczej retestu poprzedniego dna, niż szybkiego odbicia. To powinien być już ostatni etap spadku. Problem w tym, że może się zatrzymać na $905, moze na $870, a może np. na... $795.
I nie mam pojęcia jakiej wartości z tych trzech się spodziewać.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Weteran
Posty: 1508
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 1369
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: sha256 » sobota, 25 marca 2017, 18:15

@fraktal, można to interpretować jako 2 WFO: 1 i 2 dołek oraz 1 i 3 dołek. Mniejsza WFO i większa WFO.
WFO wskazuje na nadchodzącą zmianę trendu lub korektę.
Czy to jest korekta czy zmiana trendu - do analizy co to jest przydatne są inne techniki.

Weteran
Posty: 1360
Rejestracja: 5 lutego 2013
Reputacja: 646
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: zbiges » sobota, 25 marca 2017, 18:52

ekonokomik pisze: Już kiedyś polemizowałem na ten temat z @sha256. Bitcoin jest chyba zbyt młody aby można było wyznaczać na jego kursie figury o rozpiętości 4 lat. Te dwa szczyty to są zupełnie osobne rozdziały w jego historii. Tak szerokie czasowo figury można kreślić na dolarze czy złocie ale nie na BTC, który ma 7-letnią historię.
To co piszesz trzyma się kupy. Mnie również ten potencjalny "podwójny szczyt" wydaje się trochę naciągany. Moim zdaniem jednak w połączeniu z przełamaniem głównej linii trendu staje sie już bardzo realny. Przełamanie takiej linii (o trochę krótszym zasiegu czasowym) obserwowałem tu już wielokrotnie. Skutek zawsze jest ten sam: Przerwanie trendu na dłuższy czas (dłuższy niż horyzont najdłuższych nawet prognoz, no może oprócz prognoz eliotowców, którzy potrafią ułożyć wykres na kilka lat naprzód) Sam zasięg tych potencjanych spadków uważam dziś za drugorzędny. (mniej istotny) Chciałem Wam napisać tylko tyle (nikt jakoś nie wyciąga takiego wniosku) że po potencjalnym przełamaniu tej linii nie bedzie przez dłuzszy czas powrotu do wzrostów powyżej 1000. Jeśli cena teraz spadnie np poniżej 800 na dłużej niż dwa dni to zapomnimy o 1300 na bardzo długo. Planowanie więc teraz kupna przy 800 jest trochę naiwne. Chyba że tylko na krótkie odbicie. Ni mniej ni więcej sugeruję że po potencjalnym złamaniu tej LT należy zapomnieć o grze jak w trendzie wzrostowym. Ja osobiście przebieram sie za niedźwiedzia w takiej sytuacji.
Prawda istnieje!
Problem w tym, że ja jej nie znam :(
Nie znam jej, choć przez całe życie staram się do niej dotrzeć.
Jeśli więc chcesz skorzystać np z moich prognoz prawdopodobnego ruchu ceny, to musisz to zrobić na własną odpowiedzialność.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Wymazywanie » sobota, 25 marca 2017, 20:12

ekonokomik pisze: Już kiedyś polemizowałem na ten temat z @sha256. Bitcoin jest chyba zbyt młody aby można było wyznaczać na jego kursie figury o rozpiętości 4 lat. Te dwa szczyty to są zupełnie osobne rozdziały w jego historii. Tak szerokie czasowo figury można kreślić na dolarze czy złocie ale nie na BTC, który ma 7-letnią historię.
Hmm troszkę za bardzo kombinujesz. Proste rzeczy nie wymagają podziałów czy komplikowania. Faktycznie wykres jest kilkuletni, ale nie znaczy, że nie może tworzyć figur na 1w. Dlaczego nie? Nie ma żadnego silnego argumentu by wykres "dzielić" sobie na 2 części i "blokować" możliwość spojrzenia na niego poprzez figurę obecną na większości czy na całym wykresie. Zobacz na 1w, symetria baniek 2013 i tego uptrendu od 1.5 roku jest porażająca, to ładnie pokazuje że wykres jest CAŁOŚCIĄ i do tego jakby "harmonijną". Widzieć w tym double topa nie jest błędem, jest rozsądnym i roboczym spojrzeniem bo nie wiem co dalej. Jeśli to double top, to możemy mieć nawet 2-3 lata powolnego opadania. Jak nie, nie zaszkodzi brać go pod uwagę jako jedną z możliwości w obecnym stanie wykresu.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Gaduła
Posty: 373
Rejestracja: 13 marca 2017
Reputacja: 36
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: mckk » sobota, 25 marca 2017, 21:39

Jak myślicie, teraz pojedziemy tym?
Obrazek

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 304
Rejestracja: 14 stycznia 2017
Reputacja: 86
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Legamedary » sobota, 25 marca 2017, 21:55

Ja liczę na wyjście dołem z tego.

Gaduła
Posty: 373
Rejestracja: 13 marca 2017
Reputacja: 36
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: mckk » sobota, 25 marca 2017, 22:03

Legamedary pisze:Ja liczę na wyjście dołem z tego.
Prawdopodobne

Weteran
Posty: 13343
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: ekonokomik » sobota, 25 marca 2017, 23:39

Wymazywanie pisze: Zobacz na 1w, symetria baniek 2013 i tego uptrendu od 1.5 roku jest porażająca, to ładnie pokazuje że wykres jest CAŁOŚCIĄ i do tego jakby "harmonijną".
To pokazuje tylko, że człowiek lubi szukać wzorów, podobieństw, symetrii, harmonii ;) Tak już mamy.
A różnice są znaczące.
Zresztą, jak się powiedziało "A", to trzeba być konsekwentnym: czy z tej porażającej symetrii wnioskujesz, że teraz wykres spadnie prawie pionowo to $150? 8-) A jeżeli jednak nie, to dlaczego? Nagle podobieństwo, symetria i harmonia mają się kończyć?

Brakuje mi odpowiednich pojęć i słów aby prawidłowo, naukowo wyrazić moje zastrzeżenia co do kreślenia figury 4-letniej na walorze, którego cała historia to 7 lat, ale intuicyjnie czuję, że to niewłaściwe. Przez analogię: to trochę tak, jakbyś chciał wyciągać statystyczne wnioski mając 5 próbek.

Dodano po 2 minutach 50 sekundach:
Ważny moment?
Zresztą sam klin jest już faktycznie zbyt "książkowy".
Gdybym miał teraz bity to na wszelki wypadek bym się ich pozbył.
r19.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Wymazywanie » sobota, 25 marca 2017, 23:43

ekonokomik pisze: Zresztą, jak się powiedziało "A", to trzeba być konsekwentnym: czy z tej porażającej symetrii wnioskujesz, że teraz wykres spadnie prawie pionowo to $150? A jeżeli jednak nie, to dlaczego? Nagle podobieństwo, symetria i harmonia mają się kończyć?
Nie, nie sądzę, że symetria ma trwać cały czas. Po prostu wystąpiła i tyle. Nie wiem co będzie (choć sądzę, że spotkanie z linią trendu jak tu rysowałem https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... ic#p295115 - przy play na tv zyskuje to więcej realności). Pytasz dlaczego nie sądzę, że spadnie do 150$ czyli symetria się nie dopełni do końca. Po prostu, bo nie musi. Wystąpiła, ale nie jest jakimś determinizmem. Tak, podobieństwa się kończą, fraktale wyczerpują, wzorce zmieniają. Gdyby się nie zmieniały wykres byłby całkowicie przewidywalny jak określony wzór zostałby raz zauważony.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: miso20 » sobota, 25 marca 2017, 23:50

@Wymazywanie, oby nie wystapiła, bo inaczej bitek spadnie do 256, 32 i w końcu do 0 :D

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: alomorti, kemot80, Zmarzniety0 i 31 gości