Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH - ARCHIWUM (2015-2017)

Twoim zdaniem kurs w terminie do 5.I.2018 znajdzie się w przedziale:

Czas głosowania minął niedziela, 31 grudnia 2017, 00:10

<12000
82
34%
12000-14000$
41
17%
14001-16000$
49
20%
16001-18000$
42
17%
>18001
30
12%
 
Liczba głosów: 244
Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH - ARCHIWUM (2015-2017)

Postautor: Bitmar » sobota, 5 grudnia 2015, 15:44

Dla poprawy wydajności rozpoczynam nowy wątek o kursie. Stary będzie dostępny jako archiwum tu https://forum.bitcoin.pl/post239211.html#p239211

Przypominam, że:
1. Treści na tym forum mają charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny, a posty są wyrazem osobistych poglądów ich autorów. Wątek ten ani w całości ani w części nie stanowi "rekomendacji" w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715).

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Posty: 628
Rejestracja: 30 sierpnia 2015
Reputacja: -11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: ania78 » sobota, 5 grudnia 2015, 18:28

Szkoda, ze nie poczekales az wroce z pracy I sie odniose do tego co ten baran wypisuje ale spoko.
Raczej I tak przestawiam sie na odczytywanie zawartosci tego forum a nie na udzielanie sie. Nawet jesli to moje przwidywania na ten miesiac sie sprawdzaja to I tak niektorzy sobie dopowiedza na wykresie, ze to oni maja racje.

Zenada, Panowie. Zycze powodzenia w przewidywaniu kursu, bo psychologia u niektorych kuleje, I to mocno. Bez odbioru.

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Bitmar » sobota, 5 grudnia 2015, 18:50

Cały czas możesz się odnieść, nic nie zostało przecież skasowane. A co do użytkownika Wymazywanie to nasz forumowy troll.

Weteran
Posty: 3059
Rejestracja: 15 grudnia 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: konkor » niedziela, 6 grudnia 2015, 01:24

ania78 - takich jak Ty też było tutaj wiele. Pamiętam rok temu (kurs nawet prawie taki sam) i prognozy kilku nowych, że na wiosnę bania 10k $ (widzę, że @Wymazywanie to napisał dzisiaj). Styl pisania nawet podobny. Nie został po nich ślad... Biorąc pod uwagę stopień rozwoju projektu BTC to spadki poniżej styczniowego dołka są równie prawdopodobne co dzika bania w najbliższym czasie. I nie ma co się czarować że jest inaczej. To spekuła trzyma w garści kryptowaluty oraz ich kurs, a nie ich cudowne zalety (z których zdecydowana większość z nas i tak nie korzysta). Ja na przykład przez te ostatnie 2 lata nie użyłem BTC do niczego oprócz zakupu koparek (co byłoby potężną wtopą gdybym się na czas nie zorientował w tym bagienku :) )

Z jednym się w pełni zgadzam - każdy chce kupić tanio. Ale tylko po to, żeby na kolejnej bani wszystko opchnąć po chorej cenie. Tylko że tak się łatwo nie da, wirtualne bańki są już przeszłością - ktoś musi na poważnie położyć od cholery kasy na stół. Druga opcja to trzepanie na dużym lewarze, i to moim zdaniem się dzieje od ponad roku. Jakim zaskoczeniem byłby spadek w najbliższym czasie do nowego dołka? A jakie zyski dla grubej spekuły? ;) Wiele osób tego nie ogarnia - ale można zarobić sprzedając bity uzbierane po 300+ $ i zwalić kurs na 100. Wystarczy odpowiednio gruby portfel i rynek taki jak krypto właśnie - z możliwością lewarowania obu kierunków :D Mnogość giełd jest tutaj atutem. Na jednych zbieramy "amunicję" (Stamp i inne mniejsze), a na drugich (Chińskie na przykład plus Finex) zakładamy grubo lewarowane shorty.

Podsumowując - moim zdaniem dla dużych graczy łatwiej w najbliższej przyszłości byłoby zarobić na spadku, niż na wzroście (o bańce nie wspominając).

Możliwy punkt zwrotny: fork ze zmianą wielkości bloku. I ten temat trzeba przede wszystkim obserwować.

Radzę wszystkim uważać i trochę ostudzić emocje.

Wygadany
Posty: 582
Rejestracja: 1 września 2014
Reputacja: 49
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: cryptotrader » niedziela, 6 grudnia 2015, 07:29

Tym bardziej, że ania78 najbardziej i buńczucznie "wiwatowała" na szczycie bańki na poziomie 504 $, a białą flagę rozwieszała podczas jej korekty przy poziomie 300 $. Także kierunek na północ dobrze obrany, ale jak widać była też dobrym indykatorem skrajnych punktów zwrotnych na rynku.

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 238
Rejestracja: 30 maja 2015
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Pieselfan » niedziela, 6 grudnia 2015, 11:34

W dzisiejszych czasach przecież płeć każdy sam określa, jak ten Duńczyk :lol:

Wracając do kursu - mnie smuci zjadanie potencjalnego zysku przez osłabienie złotówki w stosunku do dolara :/
Obrazek

Wygadany
Posty: 582
Rejestracja: 1 września 2014
Reputacja: 49
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0001 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: cryptotrader » niedziela, 6 grudnia 2015, 11:44

@Pieselfan
Jest raczej odwrotnie to umacniający się dolar i słabnąca do niego złotówka zwiększają zyski ze wzrostu BTC mierzone w PLNach. Coś analogicznego do sytuacji na rynku złota, które odnotowało bardzo dużą przecenę w USD, ale dzięki umocnieniu się USD względem PLN już przecena złota wyrażona złotówkach nie była tak bardzo dramatyczna.

Przecena złota w dolarach to blisko 50%
Przecena złota w złotówkach rzędu 27%
Ostatnio zmieniony niedziela, 6 grudnia 2015, 11:51 przez cryptotrader, łącznie zmieniany 1 raz.

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 238
Rejestracja: 30 maja 2015
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Pieselfan » niedziela, 6 grudnia 2015, 11:50

To mamy jakieś inne liczenie.

Kupujemy na polskiej giełdzie btc przy kursie np. 1400 zł i USDPLN 3,70zł. 2 miesiące później kupujemy na polskiej giełdzie btc znowu przy kursie 1400zł BTCPLN, ale jednocześnie USDPLN 3,90zł. To jesteśmy do tyłu, bo polskie giełdy, z opóźnieniem, bo z opóźnieniem, ale uwzględniają różnice kursowe.

Ty chyba zakładasz, ze kupujemy sobie za dolary, sprzedajemy za złotówki, ale ja nie mówię o inwestycji w dolary ;)

Wygadany
Posty: 582
Rejestracja: 1 września 2014
Reputacja: 49
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: cryptotrader » niedziela, 6 grudnia 2015, 11:58

Polskie giełdy na bieżąco odwzorowują różnice kursowe ... wiem bo porównuje cały czas przeliczenia z Bitfinexa na Bitmarket i z reguły kurs BTC jest około 15 zł droższy na Bitmarkecie niż na Bitfinexie uwzględniając przeliczenia spot USDPLN. Większe odchylenia pojawiają się w stanie euforii lub paniki na rynku. Jeżeli kupujesz BTC za 300$ i po dwóch miesiącach cena BTC jest nadal 300$ ale w tym czasie wzrósł kurs USDPLN to oczywistym jest, że na tej różnicy kursowej jesteś do przodu także w PLNach, gdyż znajdzie ona swoje odwzorowanie w notowaniach BTCPLN. Od tego jest arbitraż, żeby eliminować te różnice kursowe i nie bez powodu jest on stosowany. Ja na pewno z niego korzystam jak tylko widzę odstępstwo od wartości z przeliczeń z nadwyżką, która pokrywa mi koszty transakcyjne na przeprowadzenie takiego arbitrażu.
Ostatnio zmieniony niedziela, 6 grudnia 2015, 12:03 przez cryptotrader, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Posty: 3966
Rejestracja: 15 lutego 2014
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0001 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Chancellor » niedziela, 6 grudnia 2015, 12:02

@Piesełfan: Bardzo ładnie sobie sam zaprzeczyłeś. Jeżeli polskie giełdy uwzględniają różnice kursowe, to nie ma tak, że kupujemy po 1400 PLN przy kursie dolara 3,70, a jak dolar pójdzie do 3,90 to nadal kupujemy po 1400. Do tego musiałby zmienić się również kurs BTC wobec USD (a dokładniej, musiałby spaść).

Wszystko zależy od tego, w której walucie wyliczamy nasze zyski.

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 238
Rejestracja: 30 maja 2015
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Pieselfan » niedziela, 6 grudnia 2015, 12:19

Za szybko wysłałem i z rozpędu w drugiej części zdania się pomyliłem, bo oczywiście chodziło mi o sprzedaż:
"Kupujemy na polskiej giełdzie btc przy kursie np. 1400 zł i USDPLN 3,70zł. 2 miesiące później SPRZEDAJEMY na polskiej giełdzie btc znowu przy kursie 1400zł BTCPLN, ale jednocześnie USDPLN 3,90zł"

@cryptotrader - polskie giełdy słabo odwzorowują różnice kursowe. Tak jak mówisz, następuje stabilizacja do różnicy ~15-20zł, ale stosunkowo późno. Jak za granicą są jakieś ruchy, to polskie giełdy wariują i czasem nawet kilka dni zajmuje im "przeliczenie" usd na pln ;)

@Chancelor - nie zaprzeczam sam sobie, tylko właśnie o tym mówię. BTCUSD idzie dużo bardziej do góry, niż BTCPLN. Możesz sobie nałożyc na jeden wykres BTCUSD i BTCPLN.
Wracając do kursu - mnie smuci zjadanie potencjalnego zysku przez osłabienie złotówki w stosunku do dolara :/
Mówiąc o potencjalnym zysku miałem na myśli realizację zysków, czyli sprzedaż. I tak jak mówiłem, sprzedając teraz tracę.

Arbitrażu pomiędzy giełdami BTCUSD i BTCPLN tutaj nie uwzględniam. Wiadomo, można się bronić przed różnicami kursowymi.

Weteran
Posty: 1360
Rejestracja: 5 lutego 2013
Reputacja: 646
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: zbiges » niedziela, 6 grudnia 2015, 12:21

konkor pisze:...Druga opcja to trzepanie na dużym lewarze, i to moim zdaniem się dzieje od ponad roku. Jakim zaskoczeniem byłby spadek w najbliższym czasie do nowego dołka? A jakie zyski dla grubej spekuły? Wiele osób tego nie ogarnia - ale można zarobić sprzedając bity uzbierane po 300+ $ i zwalić kurs na 100. Wystarczy odpowiednio gruby portfel i rynek taki jak krypto właśnie - z możliwością lewarowania obu kierunków Mnogość giełd jest tutaj atutem. Na jednych zbieramy "amunicję" (Stamp i inne mniejsze), a na drugich (Chińskie na przykład plus Finex) zakładamy grubo lewarowane shorty...
Podkreślenie moje


Zgadzam się ze wszystkim co napisałeś w tym wpisie, ale zacytowałem fragment z którym zgadzam się co faktu, że istnieją (na wyciągnięcie ręki) narzędzia do tego, żeby dosyć łatwo zrobić coś takiego, ale...
To trochę, jak w tym kawale:
Milicja przeszukała oborę u bacy i znalazła aparaturę do pędzenia bimbru.
Milicjant mówi do bacy: - pójdziecie siedzieć za bimbrownictwo, znaleźliśmy narzędzia do pędzenia.
baca: - hmm, to posadźcie mnie od razu za gwałt.
Milicjant: - za gwałt? a dlaczego?
baca: - bo tyż mom narzędzia.

Kawał jest stary jak świat, ale dobrze obrazuje sytuację na rynku BTC. Narzędzia rzeczywiście istnieją, ale ważniejsze są konsekwencje takiego czynu.
Czepiam się tylko jednego Twojego zdania, tego pogrubionego przeze mnie.
Zakładając, że grubi spekulanci są tutaj tylko po to by zarobić pieniądze (nie mają innych celów), uważam, że nie mogą zbić teraz kursu do 100usd, ponieważ ryzyko jest zbyt duże. Trzeba jeszcze wiedzieć, że czymś innym jest szpilka do 100usd a czymś zupełnie innym jest zejście do 100usd na dłużej (np w celu akumulacji)
Uważam, że ten drugi scenariusz jest w tej chwili bardzo mało prawdopodobny, bo istnieje wielkie ryzyko, że taki czyn, zatrzymałby rozwój bitcoina na wiele miesięcy lub nawet lat. Moim zdaniem to zbyt duże ryzyko bo koszty wyciągnięcia potem ceny (w celu realizacji zysku z takiej akumulacji) byłyby ogromne.
Oczywiście mają odpowiednią sumę dolarów można to zrobić, ale akumulacja na poziomie 100usd spowodowałaby, co najmniej, wyrzucenie ogromnej liczby leszczy z rynku, a leszcze są pod opieką SM (smart money) bo to dzięki nim SM mogą zarabiać. :mrgreen: :mrgreen:
Opisałeś hipotetyczne zdarzenie, co do realizacji którego istnieją narzędzie na rynku i które dzięki temu jest możliwe ale, ze względu na konsekwencje, bardzo mało prawdopodobne.

Dla mnie taki fakt byłby wielkim zaskoczeniem.

--edit--
Po zastanowieniu uznałem, że Twój scenariusz zdołowania kursu jest jeszcze mniej możliwy niż myślałem robiąc wpis.
Zysk na krótkich pozycjach jest dla grubasów jeszcze trudniejszy niż mi się przed chwilą zdawało. Przynajmniej w tych warunkach, które istnieją teraz.
Krótkie pozycje dostępne są tylko na kilku giełdach, ja znam tylko Bitfinex. Być może są też na innych ale to nie zmienia znacząco sytuacji.
W tej chwili rynkiem rządzą dwie duże giełdy Chińskie a Bitfinex nie zalicza się do nich. Rządzą giełdy na których jest największy obrót (OKcoin, Huobi) I nie ma tu wielkiej różnicy, że ten obrót jest lewarowany. Gdyby obrót na tych był scamem to zmieniło by to trochę obraz, no ale tego niestety nie wiem.
Na razie oficjalnie obroty na rynku kasowym Okcoin i Huobi na których nie ma krótkich pozycji to około 90% całego obrotu giełdowego.
Na rynku kasowym tych dwóch giełd nie da się więc zarabiać na krótkich pozycjach a "ruszenie" tymi rynkami kosztuje na razie o wiele więcej niż wszystkimi innymi.
Można niby założyć, że ktoś zechce ruszyć tym rynkiem wcześniej otwierając krótkie pozycje np na Bitfinexie ale takie działanie jest w tej chwili idiotyczne.
Myślę, że "rządziciele" na OKcoin mogą to robić teraz, znając kierunek ruchu rynku kasowego (i pewnie to robią) ale jest to tylko mały bonus ruchu zaplanowanego na OKcoin.

Dopóki więc OKcoin nie wprowadzi krótkich pozycji na swoim rynku kasowym (a to nie jest wcale proste) to nie musimy obawiać się dołowania kursu w celu zarobienia na krótkich.
Ostatnio zmieniony niedziela, 6 grudnia 2015, 20:51 przez zbiges, łącznie zmieniany 1 raz.
Prawda istnieje!
Problem w tym, że ja jej nie znam :(
Nie znam jej, choć przez całe życie staram się do niej dotrzeć.
Jeśli więc chcesz skorzystać np z moich prognoz prawdopodobnego ruchu ceny, to musisz to zrobić na własną odpowiedzialność.

Wygadany
Posty: 582
Rejestracja: 1 września 2014
Reputacja: 49
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0001 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: cryptotrader » niedziela, 6 grudnia 2015, 12:35

@Pieselfan
Zaprzeczasz sam sobie i Chancellor ma rację. Przy silnie rosnącym USDPLN nie ma bata, że wzrost BTCUSD będzie większy od BTCPLN, gdyż to przeczy zupełnie logice i założeniu, że rynek jednak dyskontuje te różnice kursowe. Dałem Ci przykład rynku złota ... gdzie można przeprowadzić analogię i widzisz nawet na podanych procentach, które sam przeliczałem, że jednak opłaca się trzymać aktywo denominowane w USD w sytuacji kiedy USDPLN się umacnia. Z Bitcoinem jest podobnie.

A co do polskich giełd to wcale nie jest to takie kilka dni na te opóźnienia. Faktycznie przy dużych wahaniach kursowych pojawiają się anomalie, ale wcale nie jest tak, że masz dużo czasu na ich wykorzystanie, a już na pewno nie kilka dni. Z reguły miałem takie sytuacje, że jak odpowiednio szybko nie pociągnąłem za spust z przerzuceniem środków pomiędzy giełdami przy jednoznacznej różnicy kursowej to kurs BTCPLN mowa o Bitmarkecie szybko korygował pod próg bliski kosztom transakcyjnym przeprowadzenia takiej operacji i po sprawie ... można było tylko sobie pluć brodę o niewykorzystanej okazji.

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 238
Rejestracja: 30 maja 2015
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Pieselfan » niedziela, 6 grudnia 2015, 13:03

@cryptotrader ja bym tak bardzo rynku złota i BTC ze sobą nie porównywał, bo to nie ta liga. To jak zachowują się polskie rynki i zagraniczne, możesz zobaczyć np. w tej chwili i na początku listopada. Pięknie widać jak niby podążamy za zagranicą.

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 238
Rejestracja: 30 maja 2015
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0001 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Pieselfan » niedziela, 6 grudnia 2015, 14:34

To jeszcze raz ja;)

Chłopaki, przyznaję Wam rację!

@cryptotrader, @Changellor przeliczyłem, zweryfikowałem i w dłuższym horyzoncie czasowym rynek polski ogólnie dobrze kompensuje sobie różnice kursu USDPLN. Przepraszam, że odesłałem Was do nakładania sobie wykresów, itp. Sam sobie nałożyłem i wyszło, że macie racje :mrgreen: Zatem tamten wykres USDPLN ze stooqa nie ma żadnego znaczenia i drodzy czytelnicy tego wątku proszę zignorować moje herezje dot. rzekomych strat na inwestycjach w BTC spowodowanych spadkiem złotówki w stosunku do dolara :)

Różnice w trendzie kursu pomiędzy Polską, a resztą świata owszem są i tu można sprawnie zarobić, ale nie jest to czynnik, którym trzeba się przejmować, gdy inwestujemy bitki na trochę dłużej.

Jeszcze raz dziękuję za weryfikację mojej "teorii", dzięki czemu nie będę przekazywał dalej takich bredni :)

Pozdrawiam!

PS. Utrzymuję tylko opinię, że przy wahaniach na świecie jesteśmy jednak dość mocno "opóźnieni" (wspomniany wcześniej początek listopada i dzisiejszo-wczorajsze wahania) i szybkość reakcji jeszcze jest nieporównywalna do szybkości reakcji na zmianę cen złota na świecie

PS2. Na razie stać mnie było, żeby tylko cryptotraderowi dać tipa za wykazanie mojego błędnego myślenia. Chancellor ma tipa u mnie w kajeciku :D

-- edit --
PS3. Tip z kajecika poszedł i na konto Chancellora ;)
Ostatnio zmieniony niedziela, 6 grudnia 2015, 17:49 przez Pieselfan, łącznie zmieniany 1 raz.

Wygadany
Posty: 582
Rejestracja: 1 września 2014
Reputacja: 49
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: cryptotrader » niedziela, 6 grudnia 2015, 14:58

@Pieselfan
Dzięki za tipa ;) i fajnie, że teoria została potwierdzona w praktyce. Mi się już osobiście nie bardzo chciało się sprawdzać te wykresy BTCPLN vs BTCUSD, gdyż wydawało mi się to tak samo naturalne, jak w przypadku notowań złota, które wielokrotnie porównywałem, gdyż śledzę te kursy w obu walutach na bieżąco.

Dyskutant
Posty: 171
Rejestracja: 17 listopada 2015
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0001 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: ryopphdi » niedziela, 6 grudnia 2015, 19:27

konkor pisze:[
Podsumowując - moim zdaniem dla dużych graczy łatwiej w najbliższej przyszłości byłoby zarobić na spadku, niż na wzroście (o bańce nie wspominając).

Możliwy punkt zwrotny: fork ze zmianą wielkości bloku. I ten temat trzeba przede wszystkim obserwować.

Radzę wszystkim uważać i trochę ostudzić emocje.
Nie zgodzę się co do łatwości zarobku na spadku. Myślę, że obecnie bardzo dużym graczom łatwiej jest zarobić pchając kurs do góry. Powodem jest to, że kurs znajduje się dużo dalej od ATH niż od poziomu 100-200 dokąd realistycznie rzecz biorąc duży gracz mógłby kurs zbić. W efekcie oczekiwana wygrana (potencjalny zasięg) wynosi $700 przy ruchu do góry i jest znacząco wyższy niż przy ruchu na dół który wynosi $200-$300.

Bardzo duże pieniądze potrzebują długiego okresu żeby dokonać akumulacji. Jednak potem potrzebują olbrzymiego ruchu i równie długiego czasu żeby wykonać dystrybucję.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1986
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: bitloteiros » niedziela, 6 grudnia 2015, 20:39

ryopphdi pisze:
konkor pisze:[
Podsumowując - moim zdaniem dla dużych graczy łatwiej w najbliższej przyszłości byłoby zarobić na spadku, niż na wzroście (o bańce nie wspominając).

Możliwy punkt zwrotny: fork ze zmianą wielkości bloku. I ten temat trzeba przede wszystkim obserwować.

Radzę wszystkim uważać i trochę ostudzić emocje.
Nie zgodzę się co do łatwości zarobku na spadku. Myślę, że obecnie bardzo dużym graczom łatwiej jest zarobić pchając kurs do góry. Powodem jest to, że kurs znajduje się dużo dalej od ATH niż od poziomu 100-200 dokąd realistycznie rzecz biorąc duży gracz mógłby kurs zbić. W efekcie oczekiwana wygrana (potencjalny zasięg) wynosi $700 przy ruchu do góry i jest znacząco wyższy niż przy ruchu na dół który wynosi $200-$300.

Bardzo duże pieniądze potrzebują długiego okresu żeby dokonać akumulacji. Jednak potem potrzebują olbrzymiego ruchu i równie długiego czasu żeby wykonać dystrybucję.
Nie bierzesz pod uwagę, że zbicie kursu do poziomu 100-200$ pozwoli grubasom zarobić szybciej i więcej. Obecny kurs to 400$. Zakładając, że akumulacja odbywała się głównie w okolicach ceny 200$ jest to zarobek w wysokości 100%. Mało? No to zrzućmy te BTC kupione po 200$ ustawiając wcześniej zalewarowane shorty. Będzie kilkaset procent zarobku. Dlatego mozolne pompowanie ceny przez spekułę w kierunku ATH wydaje mi się mniej prawdopodobne, gdyż jest mniej opłacalne, a do tego ryzykowne. Może pojawić się inny duży gracz, który skorzysta z wymienionych przez nas narzędzi - kupi, poczeka na odpowiedni moment i zrzuci nawet ze stratą 50% na sztuce. Odbije sobie na shortach z nawiązką.
A argument @zbiges@, że zdołowanie kursu pociągnie za sobą konsekwencje dla projektu i wypadnięcie z rynku mniejszych graczy jest naiwny. Spekulanci robią swoje nie oglądając się na czyjeś straty, dla nich liczy się zysk. Ich zysk. Tylko i wyłącznie. To grubasy powodują, że "leje się krew" i na tym zarabiają.

Weteran
Posty: 3059
Rejestracja: 15 grudnia 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: konkor » niedziela, 6 grudnia 2015, 20:52

ryopphdi To jest jedna z możliwości, nie ma co tak się przekonywać - ale na chwilę obecną moim skromnym zdaniem nastroje są raczej optymistyczne a grubszy zarobek (dla sterującego) jest kiedy kurs leci w przeciwnym kierunku niż chciałaby większość ;) Bez GOXa i wirtualnej kasy muszą być zakłady zawarte po przeciwnych stronach. Nie może być tak, że wszyscy są na LONG...
zbiges pisze: Uważam, że ten drugi scenariusz jest w tej chwili bardzo mało prawdopodobny, bo istnieje wielkie ryzyko, że taki czyn, zatrzymałby rozwój bitcoina na wiele miesięcy lub nawet lat. Moim zdaniem to zbyt duże ryzyko bo koszty wyciągnięcia potem ceny (w celu realizacji zysku z takiej akumulacji) byłyby ogromne.
No wiesz - jeśli nawet wśród core dev są ludzie, którzy mają to w dupie (zatrzymanie rozwoju) to czego niby mamy się spodziewać po spekulantach giełdowych?

Natomiast po takiej akcji mielibyśmy otwartą drogę w okolice ATH właśnie z powodu o którym piszesz. Wyciąganie z chęcią realizacji zysku po 300-500$ byłoby już bez sensu, trzeba byłoby ciągnąć to znacznie wyżej (i przy okazji zbierać w zakresie 200-400$ kupę bitów, bo opór na pewno byłby duży jak zauważyłeś). Stare leszcze ostatecznie dostają w tyłek (wyczekują korekt zgodnie z dotychczasowym schematem - ale ich nie ma) i w dużej części odchodzą, a my robimy podwaliny pod banię na której będziemy ubierać nowych i niedoświadczonych naiwniaków (obecni się do tego nie nadają, bo doskonale wiedzą jak wykorzystać bańkę :lol: )

Ja tam widzę sens w takim rozegraniu i gdybym miał naprawdę grubą kasę znając już ten rynek (a co za tym idzie dużą wiedzę, kontakty na giełdach i w kopalniach etc) - to byłby mój plan działania. Czasu wiele nie ma, po ewentualnym udanym forku akcja raczej nie do przeprowadzenia :)

Panowie - to tylko takie gdybanie i szukanie możliwości poza czystym AT, które na chwilę obecną niewiele może nam powiedzieć w MID. Moim zdaniem dopiero zejście poniżej 300$ da nam kreski, które powyższy scenariusz uczynią dość prawdopodobnym (czyli fala C całego cyklu od bańki 2013r.). Gdyby jeszcze z tym forkiem nie poszło jak trzeba - to prawdopodobieństwo wzrośnie znacznie.

Dyskutant
Posty: 171
Rejestracja: 17 listopada 2015
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0002 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: ryopphdi » niedziela, 6 grudnia 2015, 21:00

bitloteiros pisze: Nie bierzesz pod uwagę, że zbicie kursu do poziomu 100-200$ pozwoli grubasom zarobić szybciej i więcej. Obecny kurs to 400$. Zakładając, że akumulacja odbywała się głównie w okolicach ceny 200$ jest to zarobek w wysokości 100%. Mało? No to zrzućmy te BTC kupione po 200$ ustawiając wcześniej zalewarowane shorty. Będzie kilkaset procent zarobku. Dlatego mozolne pompowanie ceny przez spekułę w kierunku ATH wydaje mi się mniej prawdopodobne, gdyż jest mniej opłacalne, a do tego ryzykowne. Może pojawić się inny duży gracz, który skorzysta z wymienionych przez nas narzędzi - kupi, poczeka na odpowiedni moment i zrzuci nawet ze stratą 50% na sztuce. Odbije sobie na shortach z nawiązką.
A argument @zbiges@, że zdołowanie kursu pociągnie za sobą konsekwencje dla projektu i wypadnięcie z rynku mniejszych graczy jest naiwny. Spekulanci robią swoje nie oglądając się na czyjeś straty, dla nich liczy się zysk. Ich zysk. Tylko i wyłącznie. To grubasy powodują, że "leje się krew" i na tym zarabiają.
Problem z tym co opisujesz jest taki, ze dystrybucja nie odbywa się w tydzień. Jeśli ktoś zbierał w okolicy $200 przez kilka miesięcy to nadal jeszcze ma co rozdawać. Małym zawodnikom wydaje się, że duzi zawsze zarabiają i że jest to proste. Na szczęście dla nas oni też mają swoje problemy.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości