Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH - ARCHIWUM (2015-2017)

Twoim zdaniem kurs w terminie do 5.I.2018 znajdzie się w przedziale:

Czas głosowania minął niedziela, 31 grudnia 2017, 00:10

<12000
82
34%
12000-14000$
41
17%
14001-16000$
49
20%
16001-18000$
42
17%
>18001
30
12%
 
Liczba głosów: 244
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1669
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 4398
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: new06 » niedziela, 25 czerwca 2017, 19:00

A jak wykresy wrzucone wcześniej można wykorzystać w celach edukacyjnych?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Wymazywanie » niedziela, 25 czerwca 2017, 19:02

@new06, Ruszyć głową, posiedzieć nad wykresem, przemyśleć, coś sobie doczytać no i nie spamować.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Rozmowny
Posty: 109
Rejestracja: 23 października 2013
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Shogun1 » niedziela, 25 czerwca 2017, 19:05

Obserwuj kurs w najbliższym czasie, samo wyjdzie. Kurs, RSI, RVI i inne wskaźniki.

Dodano po 2 minutach 46 sekundach:
scibi pisze: czasami az mnie glowa boli jak czytam wypowiedzi zółtych
Nie pamięta wół, jak... :)
Ale fakt. Więcej własnej inwencji by się przydało. Google i siup. Jest wszystko.
Obrazek

Weteran
Posty: 1732
Rejestracja: 9 lutego 2013
Reputacja: 287
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: scibi » niedziela, 25 czerwca 2017, 19:19

Shogun1 pisze: Obserwuj kurs w najbliższym czasie, samo wyjdzie. Kurs, RSI, RVI i inne wskaźniki.

Dodano po 2 minutach 46 sekundach:
scibi pisze: czasami az mnie glowa boli jak czytam wypowiedzi zółtych
Nie pamięta wół, jak... :)
Ale fakt. Więcej własnej inwencji by się przydało. Google i siup. Jest wszystko.
ja zawsze duzo czytam na start, wiec bylem innym wolem :)

Rozmowny
Posty: 109
Rejestracja: 23 października 2013
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Shogun1 » niedziela, 25 czerwca 2017, 19:32

scibi pisze: ja zawsze duzo czytam na start, wiec bylem innym wolem
Tak jak ja. Wstydziłem się pytać:)
Uczyłem się na wykresach monopolu jakim był gox. Trochę też forex.
Obrazek

Początkujący
Posty: 295
Rejestracja: 8 marca 2017
Reputacja: 64
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: marlone » niedziela, 25 czerwca 2017, 20:21

Ja się jednak będę upierał, że wejście jest formalnie ważniejsze niż wyjście, bo istnieje wejście x, które nie będzie miało zyskownego wyjścia nigdy.
Wejście może być ważniejsze, ale wyłącznie przy grze krótkoterminowej, gdzie zgarniasz szybko zyski i wycofujesz się z gry. Jak ktoś inwestuje to w moim odczuciu powinien się skupić przede wszystkim na momencie wyjścia. Myślę, że jest to najtrudniejsze i to jest główny problem statystyki w grze giełdowej/forexie/krypto. Wiele osób traci, bo nie zrealizowali zysków, które mieli na wyciągnięcie ręki. Gra typu kup i trzymaj jest sporo łatwiejsza dla świeżaków i upieranie się do twoich metod może niejednego wprowadzić w mylne wrażenie, że przewidzą, w którym kierunku pójdzie wykres (mam na myśli krótkoterminowe trendy). W taki sposób możesz grać Ty i pewnie kilka procent forumowiczów, którzy faktycznie znają się na rzeczy i przede wszystkim potrafią się trzymać zasad. W krypto nie bawię się długo, ale ten rynek jest naprawdę inny. Poza tym potencjał wzrostów jest nieporównywalny ze względu na fakt, że to wszystko dopiero raczkuje. O BitCoinie słyszało już trochę osób, ale inne kryptowaluty to dla mainstramu czarna magia i tyle. Wzrosty są myślę jeszcze przed nami, bo siłą rzeczy coraz więcej "Kowalskich" będzie tu lokowało swój kapitał. Wystarczy przytoczyć przykład rynku układów służących do kopania, portfeli typu Ledger Nano, Trezor. Ceny rosną, towaru brakuje na półkach bo popyt na te rzeczy przerósł oczekiwania producentów. O czymś to jednak świadczy. Wracając do meritum jakby ludzie byli w stanie wyjść w odpowiednim momencie to statystyka wygrywających była by na zdecydowanie innym poziomie.

Dodam jeszcze, że dużo osób gra w inny sposób niż @Wymazywanie. Po prostu mają inne cele inwestycyjne. Ja wchodząc w krypto szukałem miejsca na lokowanie kapitału, nie na kup/sprzedaj/kup/sprzedaj. Z tego chociażby względu nasza gra (nie lubię tego słowa w kontekście inwestowania) będzie się różniła - pomijam tu aspekty umiejętności i rozeznania rynku - tutaj masz nieporównywalną przewagę nade mną i pewnie większością tego forum. Uważam jednak, że wyjście z inwestycji w odpowiednim momencie jest niesamowitą umiejętnością, której bardzo wielu osobom brakuje (też zaliczam się do tego grona).

Weteran
Posty: 1732
Rejestracja: 9 lutego 2013
Reputacja: 287
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: scibi » niedziela, 25 czerwca 2017, 20:56

hmm, ciekawe do ilu fala pojdzie, to dosc wazny wskaznik bedzie

Weteran
Posty: 1696
Rejestracja: 15 marca 2014
Reputacja: 631
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: zomos2 » niedziela, 25 czerwca 2017, 20:57

idzie idzie. Jak gruba czerwona pała to będzie ?

Weteran
Posty: 1732
Rejestracja: 9 lutego 2013
Reputacja: 287
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: scibi » niedziela, 25 czerwca 2017, 20:59

Nie zdziwilbym sie na 2330 -22xx

Początkujący
Posty: 241
Rejestracja: 23 listopada 2016
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: frytek123 » niedziela, 25 czerwca 2017, 21:06

od 1 go lipca indie zatwierdzą btc jako walute ,więc kierunek tylko jeden i to będzie strzał, jak 1mld ludzi sie żuci na bita a od listopada australja zatwierdza oficjalnie btc jako walute ,tak że kierunek tylko jeden i na altach tak samo, to moja opinia i nie sugeruje niczego :D

Weteran
Posty: 1732
Rejestracja: 9 lutego 2013
Reputacja: 287
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: scibi » niedziela, 25 czerwca 2017, 21:08

frytek123 pisze: i sie żuci na bita a od listopada
rzuci. tak w Indiach podobno stoja juz mega kolejki do sklepow by kupic btc, bo wczesniej nie bylo mozliwosci go zakupic ;-), to samo w Australii, tam to ludzie juz namioty rozbijaja by zajac miejsce w kolejce :)

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 896
Rejestracja: 16 października 2016
Reputacja: 9356
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Fibo » niedziela, 25 czerwca 2017, 21:14

dobry dzień dla miśków, a z racji tego, że jesteśmy raczej w pędzącej 4-ce od dzisiejszego szczytu to jeszcze trochę pomęczą byczków - całość impulsu spadkowego powinna wylądować w okolicach 2390-2420$.

Weteran
Posty: 1508
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 1369
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: sha256 » niedziela, 25 czerwca 2017, 21:16

@jpktraders, moim zdaniem scenariusz prowzrostowy, który zaproponowaliście ma najmniejszą szansę na realizację.
Poza tym odbicie od prostej poprowadzonej po Waszym wykresie dla scenariusza spadkowego też zaneguje RGR.
I tutaj w zalezności od oznaczenia fal Eliotta wygra jeden z dwóch. Albo ten, który załozył odwrócenie trendu albo ten, który stawia wyłącznie na korektę. A kto i jak oznaczył strukturę falową to już sam wie i Wy pewnie również jeśli to zrobiliście.
Tak więc mi osobiście wydaje sie to dość niekompletne.
Ostatnio zmieniony niedziela, 25 czerwca 2017, 21:22 przez sha256, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 172
Rejestracja: 29 listopada 2014
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Olsp » niedziela, 25 czerwca 2017, 21:16

Według mnie idzie sobie właśnie c na 1w :D

Początkujący
Posty: 241
Rejestracja: 23 listopada 2016
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: frytek123 » niedziela, 25 czerwca 2017, 21:29

scibi pisze:
frytek123 pisze: i sie żuci na bita a od listopada
rzuci. tak w Indiach podobno stoja juz mega kolejki do sklepow by kupic btc, bo wczesniej nie bylo mozliwosci go zakupic ;-), to samo w Australii, tam to ludzie juz namioty rozbijaja by zajac miejsce w kolejce :)
Chodzi mi o to że jak państwo zatwierdzi oficjalnie ,jest wtedy inne podejście w społeczeństwie do bita ,nie mówię że od razu ale progres już się zaczyna ,i taki kowalski zacznie w sklepie płacić bitem ,bo każdy w sklepie będzie chciał przyjmować bita ,ponieważ nie musi płacić prowizji jak teraz od kart itp.

Weteran
Posty: 1732
Rejestracja: 9 lutego 2013
Reputacja: 287
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: scibi » niedziela, 25 czerwca 2017, 21:34

@frytek123, nie no w PL ludzie tak placa bitkiem w sklepie, w niemczech tez, ogolnie tyle sie go uzwa do platnosci. Prosze nie pisz bzdur, albo przestan w nie wierzyc,a chociaz zrob baaaardzo duza poprawke.


Co do kursu, nie zdziwi mnie jak wyrównamy to co bylo kilka h temu tj bitstamp 2590 i dopiero ostrzejszy spadek, a nawet jeszcze dwie fale z trzech (pierwsza za nami z 27xx)

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 191
Rejestracja: 10 kwietnia 2013
Reputacja: 214
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: ducatus » niedziela, 25 czerwca 2017, 21:38

frytek123 pisze:
scibi pisze:
frytek123 pisze: i sie żuci na bita a od listopada
rzuci. tak w Indiach podobno stoja juz mega kolejki do sklepow by kupic btc, bo wczesniej nie bylo mozliwosci go zakupic ;-), to samo w Australii, tam to ludzie juz namioty rozbijaja by zajac miejsce w kolejce :)
Chodzi mi o to że jak państwo zatwierdzi oficjalnie ,jest wtedy inne podejście w społeczeństwie do bita ,nie mówię że od razu ale progres już się zaczyna ,i taki kowalski zacznie w sklepie płacić bitem ,bo każdy w sklepie będzie chciał przyjmować bita ,ponieważ nie musi płacić prowizji jak teraz od kart itp.
Ty jesteś w ogóle na bieżąco z btc i obecnymi opłatami za transakcje?!
Btw, popracuj nad interpunkcją, bo oczy krwawią...

Co do kursu... Psychologia tłumów to główna składowa AT jak dla mnie, a biorąc pod uwagę jak wiele nowych osób wchodzi w ten rynek każdego dnia to uważam, że obecne spadki to tylko przedłużona korekta, która się poślimaczy do uruchomienia SW i dopiero wtedy nastąpią gwałtowniejsze ruchy.
#craefulgang :!:
Responsibility©oin 8-)

Początkujący
Posty: 45
Rejestracja: 26 stycznia 2014
Reputacja: 31
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: niubio » niedziela, 25 czerwca 2017, 21:39

frytek123 pisze:od 1 go lipca indie zatwierdzą btc jako walute ,więc kierunek tylko jeden i to będzie strzał, jak 1mld ludzi sie żuci na bita
W Indiach większość społeczeństwa wypróżnia się do rzeki, już widzę jak kupują bita... Oni nie mają na jedzenie na wieczór, a BTC mają kupować :roll:

Weteran
Posty: 1508
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 1369
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: sha256 » niedziela, 25 czerwca 2017, 21:40

@ducatus, główna składowa AT to matematyka...moim zdaniem.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1638
Rejestracja: 10 czerwca 2017
Reputacja: 360
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: tonyxxl » niedziela, 25 czerwca 2017, 21:53

niubio pisze:
frytek123 pisze:od 1 go lipca indie zatwierdzą btc jako walute ,więc kierunek tylko jeden i to będzie strzał, jak 1mld ludzi sie żuci na bita
W Indiach większość społeczeństwa wypróżnia się do rzeki, już widzę jak kupują bita... Oni nie mają na jedzenie na wieczór, a BTC mają kupować :roll:
Ale raczej z 1,2 mld luda, znajdzie się kilkanaście milionów realnych potencjalnych klientów, co nie sikają do rzeki tylko mają dużo (albo bardzo dużo) wolnych środków i usłyszą o BTC. Szczególnie po numerach jakie robił tamtejszy rząd z gotówką niedawno. Może być powtórka z Japonii. Ja bym tego nie bagatelizował. To potężne państwo z ogromnym potencjałem.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: adamjttk, alomorti, Jahu, juscik i 43 gości