Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

W jakim przedziale Twoim zdaniem znajdzie się kurs do 17.12.2017

Czas głosowania minął czwartek, 14 grudnia 2017, 09:51

<15000$
25
15%
15000-17000$
19
11%
17001-19000$
42
25%
19001-21000$
47
28%
>21000$
33
20%

Liczba głosów: 166
Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 265
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Postautor: minerek » piątek, 17 listopada 2017, 21:14

Znowu dogenerowano tethery

Dodatkowe 30 milionów
Make Bitcoin great again

Początkujący
Reputacja: 46
Reputacja postu: 
0

Postautor: coco~jambo » piątek, 17 listopada 2017, 21:16

Coś się BTC i BCH stanęło w miejscu i kręci jak ... w przeręblu. Jak bitek wystrzeli to BCH pewnie znowu w dół (czyżby powtórka ze wczoraj?) i na to liczę.

Początkujący
Reputacja: 21
Reputacja postu: 
0

Postautor: skorp » piątek, 17 listopada 2017, 21:23

minerek pisze:Przejdź do cytowanego posta Znowu dogenerowano tethery

Dodatkowe 30 milionów

Tego jest ograniczona ilość? Czy drukowanie do usranej?

Czarna Owca
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0

Postautor: Jaroslaw » piątek, 17 listopada 2017, 21:39

skorp pisze:Przejdź do cytowanego posta
minerek pisze:Przejdź do cytowanego posta Znowu dogenerowano tethery

Dodatkowe 30 milionów

Tego jest ograniczona ilość? Czy drukowanie do usranej?

Do usranej śmierci, to nie ma w niczym pokrycia. Drukuja zeby cena nie spadala. Jak jebinie to zaboli wszystkich.

Początkujący
Reputacja postu: 
0

Postautor: skorp » piątek, 17 listopada 2017, 21:53

Ktoś pisał, że wiemy kiedy są dodrukowywane. To ok. Ale czy wiemy, czy ktoś za nie płaci? To wygląda jakby bitfinex mógł sobie zamówić 30 mln :D. Wjeżdżają tethery i bitfinex kupuje za nie bitcoiny. I heja, nowe ATH :D

Weteran
Reputacja: 1460
Reputacja postu: 
6

Postautor: ekonokomik » piątek, 17 listopada 2017, 22:17

Excray pisze:Przejdź do cytowanego posta @krakan, Widzisz i ten zapis to jest coś. Giełdy dają Ci tethera i jeszcze starają się przekonać, że ma on pokrycie do dolara. Na takim forexie na lewarze dostajesz wirtualny pieniądz bez pokrycia w czymkolwiek, nikt nie zawraca sobie nawet głowy by sugerować że ma to jakieś pokrycie i jest ok. Nikomu to nie przeszkadza.

Ty naprawdę nie widzisz zagrożenia i konsekwencji? Choć ja też do dziś nie widziałem i nie rozumiałem czemu np. @bitloteiros ostrzega przed tetherami. Oczy otworzył mi Twój dzisiejszy wpis.

Przecież jeśli jest jak napisałeś i drukowane USDT faktycznie służą do dawania pożyczek na potrzeby dźwigni, to jest to granda i przekręt. Byłem przekononany, że te pieniądze pochodzą od innych użytkowników. Wtedy tethery miałyby chyba pokrycie 1:1. Ale jeśli są drukowane i pożyczane przez giełdę, to jest nic innego jak danie ludziom taniego kretytu! Czyli wzrost ceny jest finansowany przynajmniej częściowo KREDYTEM.

Nie widzisz tu analogii do współczesnej sytuacji na świecie? Też mamy praktycznie zerowe stopy procentowe, fiaty drukowane bez opamiętania aby "rozkręcić wzrost" no i w wyniku mamy wzrost - ale nie gospodarki, tylko cen akcji na światowych giełdach, które poszybowały w kosmos. I daltego zdaniem wielu jesteśmy w przededniu megakryzysu światowego.

Teraz na BTC mamy sytuację bardzo podobną. Wzrost jest finansowany w części tanim kredytem. Ale jest dodatkowy smaczek! Bitfinex jest chyba wiodącą giełdą BTC. Czyli ustala cenę. A nie można z niego wypłacić fiatów. Czyli jak ktoś tam grający chce zrealizować zysk to musi... kupić BTC. Co podbija cenę na Bitfinex, a więc podbija ją też na innych giełdach, które za nią idą. Mamy więc dodatkowy, oprócz taniego kredytu, mechanizm, który działa w kierunku wzrosów kursu.

A większość giełd altowych też obraca tetherami, prawda?

W ten sposób zaczynamy mieć ekosystem, który coraz bardziej jest balonem, wydmuszką. Działa i sam się napędza, ale gdzieś jest "sprawdzam".

Myślę, że warto śledzić różnicę w cenie między finexem, polo i innymi giełdami, które nie umożliwiają (lub utrudniają) wypłatę fiatów, a coraz bardziej nielicznymi giełdami, które to umożliwiają.

Początkujący
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0

Postautor: pchelka » piątek, 17 listopada 2017, 22:33

Sprawdzam będzie gdy nagle bit finex przestanie wypłacać krypto z dowolnego powodu.
Przy pierwszych informacjach iz nie da sie wypłacać z BF krypto przygotowuje się do shortowania w sumie na wszystkim

Początkujący
Reputacja: 75
Reputacja postu: 
0

Postautor: Excray » piątek, 17 listopada 2017, 22:33

Kolego ekonomik tak ten świat jest skonstruowany. Cały świat żyje na kredyt. Naturalną konsekwencją jest to, że to samo dzieje się w krypto. Bank kreuje pieniądze bez pokrycia w czymkolwiek poza wiarą, mając zaledwie 2% kwoty którą pożycza, a jakoś większość dalej używa gotówki zamiast głośno krzyczeć o bandyckiej polityce finansowej. Ale czy mam z tego powodu sprzedać wszystko i wyjechać w Bieszczady? Jest to jakaś opcja. Inna opcja to pogodzić się z tym faktem i płynąć na tej fali. Będziesz się obrażać na BTC bo rośnie? Wszystkie krypto rosną na dokładnie tych samych zasadach. Pozostaje Ci albo zupełnie wycofać się z krypto albo przekonać wszystkich w tym biznesie aby przestali używać lewara.

Dodano po 2 minutach 28 sekundach:
@pchelka, Rozwiń swoją myśl. W jaki to sposób Bitfinex miałby stać się niewypłacalny z tytułu, że udostępnia lewar? Czy w ogóle ktos ma jakiś sensowny pomysł dlaczego to akurat BFX miałby upaść z powodu tetherów, a nie na przykład jakaś inna giełda która tethera nie używa?
Ostatnio zmieniony piątek, 17 listopada 2017, 22:38 przez Excray, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Reputacja postu: 
0

Postautor: coco~jambo » piątek, 17 listopada 2017, 22:37

Cóż stało się odwrotnie niż przewidywałem, BTC w dół a BCH leciutko w górę, zobaczymy jak daleko BTC poleci. Czyżby znowu korekta po double top?

Weteran
Reputacja: 1460
Reputacja postu: 
0

Postautor: ekonokomik » piątek, 17 listopada 2017, 22:50

@Excray, może to naiwne, ale BTC miało być inne ;) Deflacyjny charakter, brak możliwości dodruku itd.
Choć sam, 3 lata temu napisałem taki post https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?p=173108#p173108
to myślałem, że to tylko takie rozważania... Nie sądziłem, że problemy zaczną się tak szybko i takiej strony. :?

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja: 271
Reputacja postu: 
1

Postautor: Bitcoinek » piątek, 17 listopada 2017, 22:59

Jestem wizjonerem i w mojej glowie pojawiaja sie najgorsze mysli. Swoja droga zrobili to genialnie. Nawet tethery nie sa poprzebne, mamy nie wyczerpalne zrodlo energii.

BCH I BTC to nic innego jak maszynka do robienia pieniedzy. Trzeba miec niezla pustke w glowie zeby naprawde myslec ze plankton przeskakuje na BCH jak BTC korekci o 50 DOL i wiecej. Przeciez to zadne pekanie banki, wiec niemozliwe zeby plankton sprzedawal bitki i lecial na BCH.

Wczesniej BOT mogl miec problemy z przestawianiem sie na pozycje SHORT LONG i sterowac kursem. Wiec jakis madry programista wymyslil ze najpierw stworza arbitraz negatywny pomiedzy BCH a BTC. A teraz jak ludzie lykneli, to bot robi zyski na tych dwoch parach.
W idealnym dla bota momencie przestawia sie na BCH i pozniej na odwrot. TO potrafi naprawde robic niezle pieniadze, bo BOT zawsze wkupi sie na najwiekszej roznicy (btc wysoko bch nisko, najlepsza cena) a czesc planktonu i day traderow sie podlancza)

W chwili aktualnej nawet nie trzeba uzywac opcji SHORT na btc, ktorej duzo nowych nie uzywalo. Aktualnie pozycja short na BTC to jest to samo co KUPNO BCH.

Przeczuwasz spadek? Short nie potrzebny, kup BCH wyjdzie na to samo procentowo.

Wyleszczarka dla planktonu i zrodelko dla bota, Ktory tym sposobem moze pchac kurs BTC w nieskonczonosc!

Druga sprawa, BITEK skorekcil o 500 dolarow a alty nawet sie nie ruszyly. Sa tak ladnie obstawione, aby trzymac kapitalizacje calej krypto. Aby nie wypuscic wrobli z garsci. Ludzie widzac pewna sytuacje wchodza w BTC i w alty coraz odwazniej

JA all in od 6000, a w nxt od 0.5X. Nie czuje spadkow w ciagu 10 dni, wedlug mojej teorii

Wygadany
Awatar użytkownika
Reputacja: 238
Reputacja postu: 
0

Postautor: socjolog2008 » piątek, 17 listopada 2017, 23:15

@Bitcoinek alty nie ruszają a wręcz idą w górę (LTC:) bo już nie patrzą na tego mutanta w takim stopniu jak wcześniej. Nadal mam 15% w BTC żeby nie było że negatywnie nastawiony ale..od 14:00 i solo i na pool testuje sieć Bitcoin Gold w tą i spowrotem i to działa. Dodatkowo przełączyłem całą moc z Casha (a kopałem od zarania czyli 01.08) na Bitcoin Clashic i też jest elegancki pool i SOLO (cokolwiek to jest czy będzie:) i ktokolwiek to ma pod opieką to działa jak z Cashem -działa pool,działa portfel,dziaja kopanie,uruchomili 10 minut temu blockchain. Tu jest już takie rozmycie idei jak w proszku Ariel produkowanym na rynek Polski (niby Ariel to Ariel ale niech ktoś kupi Niemiecki). Jednym słowem czeski film, Bit odbije i będzie szedł w górę, forki tak samo - każdy z nich więc żyć ,nie umierać. A i kupować LTC na ten moment lotu w dół (który nastąpi ale mam wrażenie jeszcze sobie poczekamy ,a narzekanie na Tethery - panowie rozumiem że sprzedaliście Bitki na spadkach i teraz ku...ca jest -znam temat ,tak sprzedawałem i odkupywałem od lutego przy poziomie 800$ ,popieprzone to jest ale co zrobić. Jest jak jest) :mrgreen: zdrówko - i pomyślcie Litecoin : https://youtu.be/jjXyqcx-mYY

Początkujący
Reputacja postu: 
0

Postautor: coco~jambo » piątek, 17 listopada 2017, 23:30

@socjolog2008, jest gdzieś wykres wartości tego clashica?

Wygadany
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: socjolog2008 » piątek, 17 listopada 2017, 23:37

coco~jambo pisze:Przejdź do cytowanego posta @socjolog2008, jest gdzieś wykres wartości tego clashica?

Zero i po 19 padła im strona gdzie można sprawdzać ile mocy itd. Ale jak przywrócą podaje dane :
Pool.bclashic.network - główny pool tu kopie
bitcoin clashic.ninja - Solo mining działa z sgminer ale i świetnie śmigają Antminery nawet te stare
satoshitruevision.com - Blockchain
Twitter.com/bclaskpool -@ informacja
Bitcoinclashic.Org -strona projektu

Powtórka z Historii ETH/ETC tyle tylko że Bitcoin to król i ma już 4 jeźdźców Apokalipsy (Cash,Gold,Clashic,2x)

Początkujący
Reputacja postu: 
0

Postautor: coco~jambo » piątek, 17 listopada 2017, 23:40

2X z tego co czytałem martwy, kilkadziesiąt bloków za bitkiem już - bo nie ma mocy. Podobno, jeśli ktoś ma nowsze info niech poprawi ;)

Wygadany
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
1

Postautor: socjolog2008 » piątek, 17 listopada 2017, 23:43

coco~jambo pisze:Przejdź do cytowanego posta 2X z tego co czytałem martwy, kilkadziesiąt bloków za bitkiem już - bo nie ma mocy. Podobno, jeśli ktoś ma nowsze info niech poprawi ;)

Poprawiam. Bitcoin2x.Org i skromnie bitcoin2x.pl -@ póki będą kopacze jak ja -a są Nas legiony :twisted: będziemy ustawiać koparki jak nam się podoba. I pozdro dla Satoshiego z Polski :!:

Początkujący
Reputacja postu: 
0

Postautor: coco~jambo » piątek, 17 listopada 2017, 23:47

Dobrze wiedzieć. Niech wygra najlepszy w takim razie.

Ja tak patrzę na BTC w 15m i się zastanawiam czy się trójkąt nie robi taki

Początkujący
Reputacja postu: 
0

Postautor: skorp » piątek, 17 listopada 2017, 23:48

socjolog2008 pisze:Przejdź do cytowanego posta Poprawiam. Bitcoin2x.Org i skromnie bitcoin2x.pl -@ póki będą kopacze jak ja -a są Nas legiony :twisted: będziemy ustawiać koparki jak nam się podoba

Co Ty kopiesz? Podobno to wszystko utknęło na 494782 bloku
https://btcforkmonitor.info/
https://twitter.com/AaronvanW/status/931513254861471749

Początkujący
Reputacja postu: 
0

Postautor: coco~jambo » piątek, 17 listopada 2017, 23:50

Nie ma to związku czasem z tym?

W google: Segwit2x bug, not working, why did you trust Garzik the others

https://i.redd.it/dd7yioog3kyz.jpg

Wygadany
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: socjolog2008 » piątek, 17 listopada 2017, 23:55

coco~jambo pisze:Przejdź do cytowanego posta Nie ma to związku czasem z tym?

W google: Segwit2x bug, not working, why did you trust Garzik the others

https://i.redd.it/dd7yioog3kyz.jpg

To tylko można kupować jak jest się jest zładowanym w BCC. Jestem zresztą właścicielem kilku adresów Cash,Bitcoin Cash itd. Ale istotne jest co ? Idea. Moc zadecyduje - ja zawsze w tych forkach. Po 6 krotnym wzroście od momentu zakupu BCC +kopaniu się pozbyłem -to ta sama bangsterka jest co się zagnieździła na BTC
Jakby się projekt udał i wystartował mam również wiodące domeny Bitcoinclashic - zapraszam do współpracy - a na forum przodowników pracy i pierwszych nie brakuje przecież 8-)
Ostatnio zmieniony sobota, 18 listopada 2017, 00:03 przez socjolog2008, łącznie zmieniany 1 raz.

Wróć do „Przedszkole”