Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH - ARCHIWUM (2015-2017)

Twoim zdaniem kurs w terminie do 5.I.2018 znajdzie się w przedziale:

Czas głosowania minął niedziela, 31 grudnia 2017, 00:10

<12000
82
34%
12000-14000$
41
17%
14001-16000$
49
20%
16001-18000$
42
17%
>18001
30
12%
 
Liczba głosów: 244
Weteran
Posty: 13345
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: ekonokomik » środa, 22 listopada 2017, 17:53

Jaroslaw pisze: Z bitfinexa sa wycofywane dolary oraz btc to kto ma podbijac cene?
Jeśłi tak jest to może podbijać cenę. Choć na logikę pewniejsza/szybsza wydawałaby się ucieczka przez alty, np LTC.
Różnic w cenie między finexem a innymi giełdami na razie nie widać.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1669
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 4398
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: new06 » środa, 22 listopada 2017, 18:04

novymivo pisze:@new06, co zakladasz ?
to jest Finex w skali m15:
Spoiler:
Obrazek
Ok żółty kwadrat to reakcja na bad news, ale niebieski i to odbijanie się od dolnej tl w różowym (na 5m widać więcej tych odbić i są coraz mniejsze)?
To wygląda jak samolot, który poleciał za wysoko i nagle zaczyna brakować paliwa, wyłącza się najpierw jedno śmigło, potem drugie itd.
Kurs sam z siebie wygląda jakby miał spaść i to nawet bardzo niedługo (może nawet kwestia minut lub paru najbliższych godzi). Dodatkowo, jak gdzieś tu już wrzucałem formacja ascending wedge jest raczej bearish.

Jedyną szansą, że kurs poleci do góry jest dopompowanie go przez tajemniczego inwestora (np. z dużą ilością dodrukowanych tetherów). Pytanie czy taki inwestor liczy na to (w obliczu ostatnich newsów, teraz już w ścisłym mainstreamie), że zadziała tu zasada większego głupca i ktoś od niego odkupi wyżej (inna kwestia jest związana z tym ile tajemniczy inwestor potencjalnie wydałby na takie tethery i czy cokolwiek by wydał).
Właściwie nie ma tu za wiele do powiedzenia ponad to, co już zostało powiedziane przez inne osoby i przeze mnie. To takie tylko podsumowanie sytuacji.

Dopełniając do całości jest też kwestia ucieczki bitów z finexa wspomniana wyżej. Może to podtrzymywać kurs.

No i pomimo takich działających na wyobraźnię, gwałtownych ruchów cały czas jesteśmy w klinie. Zakładając, że na finex pewne osoby mogą mieć znaczny wpływ na kształt kursu, to można wysnuć wniosek, że specjalnie wygląda on tak odstraszająco, żeby po ewentualnym nagłym i niespodziewanym wyjściu z klina górą wywołać panic buy (efekt zaskoczenia, jak wszyscy spodziewają się zjazdu na btc, to może być dokładnie na odwrót).
Spoiler:
Dodano po 4 minutach 32 sekundach:
@Bitcoinek, na komie mi się wyświetla, że Twój post nad tym novymivo jest jakiś zepsuty, część tekstu poleciała tam gdzie przyciski. Może go edytuj, czy coś?
Ostatnio zmieniony środa, 22 listopada 2017, 19:39 przez new06, łącznie zmieniany 4 razy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1669
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 4398
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: new06 » środa, 22 listopada 2017, 18:16

Wrzucam z komy usunięty post @Bitcoinek, dla potomności ;)
Bitcoinek pisze:nawet jak wyjdzie gora, to bitcoin jest tak zmeczony ze po paruset dolarach zleci w dol, tyle osob czeka, nie ma chyba na sali takiego co teraz by sie wkupił


@Endymen nie bo to sa bracia którzy sie nie lubia :) ja to traktuje jak short, jak bitek leci na pysk to bch korzysta. Ucieczka kapitalu. Tymbardziej ze nie ufaja USDT teraz, wiec wiekszosc leci w BCH zamiast USDT

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 571
Rejestracja: 19 października 2013
Reputacja: 521
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: nexushash » środa, 22 listopada 2017, 18:38

Aby zachować up trend musielibyśmy mocniej przebić 8350$ a tam czeka nas logarytmiczny sufit. Widzę tu raczej zejście poniżej 8150 $ do obszaru P1, z denkiem na poziomie 7600$, niżej czeka nas obszar P2 z dolnym zasięgiem 6400$. Jest to nowa technika którą się bawię. Można zauważyć że mamy na stałe od kilku miesięcy 3 kanały Fibonacciego wzrostowy pod kątem 33', korekcyjny pod kątem 48' i równoważący pod kątem 15' (48-33). Całość jest w skali D1. Podobny schemat można narysować na każdej walucie.
Wracając do kursu BTC o ile korekta jakaś tam nastąpi to pamiętajmy, że do 10 Grudnia CME Group ma uruchomić kontrakty Bitcoinowe więc mogą walnąć jeszcze w tym roku pompę na legendarne 10 k $. Ciężko coś tu ustalić na dłuższy okres powyżej miesiąca.

Obrazek
crypto-trader.pl Prawda cię wyzwoli, ale najpierw porządnie wkurzy.

Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 18 października 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: rgdlez » środa, 22 listopada 2017, 19:46

Zakładając, że kurc BTC spadnie - "pęknie bańka" - jaki wpływ może to mieć na rynek altów? Co jest bardziej prawdopodobne - spadek wszystkiego (ogólny odpływ kapitału od krypto na fiaty), wzrost altów dzięki środkom uciekającym z BTC, czy też może brak wyraźnej korelacji (tzn jedne alty tak, inne śmak, jeszcze inne bez reakcji)?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1669
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 4398
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: new06 » środa, 22 listopada 2017, 19:49

Kurs zatrzymał się na tej linii trendu:

Obrazek

Po stronie kupujących na Finex widać jednak spoofing co najmniej 70 btc.

Gaduła
Posty: 320
Rejestracja: 13 grudnia 2016
Reputacja: 95
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: roman1959 » środa, 22 listopada 2017, 19:56

nexushash pisze: pamiętajmy, że do 10 Grudnia CME Group ma uruchomić kontrakty Bitcoinowe więc mogą walnąć jeszcze w tym roku pompę na legendarne 10 k $
O ile się orientuję, to nieaktualne informacje.
"UPDATE (20th November 9:57 EST): In a statement to Reuters, a representative for CME Group said that the Dec. 11 launch date posted online "was due to an error" with the website."
https://www.coindesk.com/cmes-bitcoin-f ... cember-11/
Nie bądź zachłanny

mwm
Dyskutant
Posty: 153
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 29
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: RE: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: mwm » środa, 22 listopada 2017, 21:58

rgdlez pisze:Zakładając, że kurc BTC spadnie - "pęknie bańka" - jaki wpływ może to mieć na rynek altów? Co jest bardziej prawdopodobne - spadek wszystkiego (ogólny odpływ kapitału od krypto na fiaty), wzrost altów dzięki środkom uciekającym z BTC, czy też może brak wyraźnej korelacji (tzn jedne alty tak, inne śmak, jeszcze inne bez reakcji)?
Jeśli bańka pęknie to alty spadną bardziej niż BTC. Początkowo alty mogą rosnąć bo będą opinie że to tylko korekta, ale gdy wszyscy zrozumieją że to koniec to będzie paniczna ewakuacja z altów przez BTC na fiaty..

To wszystko pod warunkiem że bańka pęknie. Przecież mogą być jeszcze przez rok takie wzrosty, albo nastąpi kryzys finansowy w USA który spowoduje jeszcze większe wzrosty..

Początkujący
Posty: 86
Rejestracja: 7 grudnia 2013
Reputacja: 33
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: gvesiosz » środa, 22 listopada 2017, 22:15

mwm pisze:
rgdlez pisze:Zakładając, że kurc BTC spadnie - "pęknie bańka" - jaki wpływ może to mieć na rynek altów? Co jest bardziej prawdopodobne - spadek wszystkiego (ogólny odpływ kapitału od krypto na fiaty), wzrost altów dzięki środkom uciekającym z BTC, czy też może brak wyraźnej korelacji (tzn jedne alty tak, inne śmak, jeszcze inne bez reakcji)?
Jeśli bańka pęknie to alty spadną bardziej niż BTC. Początkowo alty mogą rosnąć bo będą opinie że to tylko korekta, ale gdy wszyscy zrozumieją że to koniec to będzie paniczna ewakuacja z altów przez BTC na fiaty..

To wszystko pod warunkiem że bańka pęknie. Przecież mogą być jeszcze przez rok takie wzrosty, albo nastąpi kryzys finansowy w USA który spowoduje jeszcze większe wzrosty..
dokładnie, zwróćmy uwagę jak słaba jest gospodarka USA (Europejska nie radzi sobie specjalniej lepiej) w czasie gdy teoretycznie powinniśmy byc w środku najlepszego okresu cyklu. Podwyżki stóp - bardzo powolne zaczęly się ponad rok temu a wyjątkowo wszystko słabo idzie do przodu, inflacja w USA poniżej celu mimo że cel nie jest wygórowany 2 procent, co będzie w czasie kryzysu?
A kryzys na pewno prędzej czy później pojawi się, FED dokona kilku podwyżek w ciągu najlbliższych 1-3 lat (grudniowa podwyżka jest już niemal pewna) i zapewne gospodarka siądzie. Co wtedy? Bitcoin będzie rósl w momencie światowego kryzysu, giełdy zanurkują.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: socjolog2008 » środa, 22 listopada 2017, 23:56

Ja mam shorta jak wspominałem od poziomu 8284.50 dźwignią x10 z zamknięciem 9145.5 i pewnie do rana go potrzymam. Wstanę rano i zamknę z zyskiem (tak jak dzisiaj longa rano)i zapewne będzie sposobność otworzyć Longa. Jestem jak ogólnie wiadomo w większości 60% na LTC I jeszcze jednej walucie w 30%(plus reszta niedobitków). Dziś zarobię na spadkach ale nie ma się co czarować że to już,to nie już Bitcoin (BTC) jeszcze pokaże co potrafi - no nie mogę się uwolnić bo gram na Bitmex odwrotnie do nastrojów od 3 dni i to gra (mnoży się). Sytuacja gospodarek USA czy UE jak całości ma jakieś tam odzwierciedlenie ale ma się nijak do tu i teraz(spekulacja - bedzie jeszcze byczo). Poszła manipulacja z Tetherem, zawiało grozą i mimo własnych założeń będę musiał postawić jutro longa. Tak jest i koniec ,z faktami się nie dyskutuje. BTC spaść lekko może dziś (w ujęciu procentowym) ale i tak odbije. Trudno. Trzeba pomnożyć. ALE jutro long - dzisiaj shortujemy. To demon - nie ma opcji walki z żywiołem(narazie). Ja się czaje ale akceptuje rzeczywistość. Ustawiłem właśnie limit na tego shorta : 7700$ z pomnożonym kapitalem rano wejdę spowrotem jak go domknie (wszystko to pisze subiektywnie - to moje autorskie ruchy - nie polecam).

Dodano po 1 godzinie 24 minutach 53 sekundach:
Się wcześniej szakal :twisted: obudził niż zakładałem .Bardzo ładnie - drugi short idzie w obroty.
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Początkujący
Posty: 49
Rejestracja: 29 lipca 2017
Reputacja: 72
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: xbagi » czwartek, 23 listopada 2017, 00:43

Patrząc na 4h cały wzrost od 13.11 zachodzi powoli w parabolę, zerkając analogicznie na poprzedni taki wzrost, może okazać się, że kurs będzie oscylował w przedziale 8000-8300 po czym po ściśnięciu dość mocny wystrzał w górę, a przy tych proporcjach myślę, że 9k spokojnie wyprosi.
Aktualnie jestem na shorcie i oczekuję na zejście, być może tej nocy coś drygnie :)

Obrazek

Początkujący
Posty: 35
Rejestracja: 20 listopada 2017
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Krzysiek311311 » czwartek, 23 listopada 2017, 04:23

Słyszał ktoś o Bitcoin Diamond? Ma ktoś jakieś dokładne informacje? Ponoć ma wyjść za 2 dni, czyli 25 listopada. Może to mieć jakiś wpływ na kurs jeśli to prawda?

Weteran
Posty: 13345
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: ekonokomik » czwartek, 23 listopada 2017, 08:09

@xbagi, jeśli to faktycznie ułoży się w parabolę, to na tym etapie jest ona częściej ścinana w dół (np. 8 września).
Ale to chyba przedwczesne rozważania.

Póki co w M15, przez dwie ostatnie doby powstało coś w rodzaju wydłużonego, dziwnego trójkąta, którego ograniczniem są nie linie proste a krzywe. Figura przypomina tzw. oscylacje gasnące (https://ilf.fizyka.pw.edu.pl/podrecznik ... age509.jpg) do tego jest niesymetryczna.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1797
Rejestracja: 4 maja 2013
Reputacja: 309
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: wizardking76 » czwartek, 23 listopada 2017, 08:27

no panowie Boliilnger na 1h się zwęża i idzie kolejne wybicie...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: BitJanusz » czwartek, 23 listopada 2017, 08:32

Bitcoinek ładnie przewidział pociąg z BCH... już 1500$ i pompa. Spóźniłem się.

BTC, no nie wiem, mam wrażenie, że jesteśmy przed solidną korektą, ale równie dobrze może być 9000$ wkrótce - trochę sprzeczne sygnały widzę w sumie...

Wygadany
Posty: 524
Rejestracja: 21 lipca 2017
Reputacja: 367
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: ognos » czwartek, 23 listopada 2017, 08:54

Leci kolejna pompa na BCH tak jak 10 dni temu, zaraz przed dostosowywaniem trudnosci na BTC, alty sie opróżniają i BTC raczej też troche.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: BitJanusz » czwartek, 23 listopada 2017, 08:58

ciekawe,czy skończy się równie szybko i dramatycznie, jak ostatnia.

Jak uważacie - na wypadek korekty, do jakiego poziomu spadnie BTC z uwagi na pompę BCH i drenaż altów? bo to ewidentnie już ruszyło

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 535
Rejestracja: 28 lipca 2017
Reputacja: 305
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Bitcoinek » czwartek, 23 listopada 2017, 09:01

Bitcoinek pisze: ale ladnie BCH czeka na wystrzal:)
Przeczucie nie mylilo. Pisane wczoraj o 11rano. Kiedy bch ani drgnelo. Pozniej pisalem ze przerzucilem sie na bch.
Pozdrawiam tych co czasem kupuja po moich postach:)

Kreski sa tutaj nie wazne, trzeba czuc tych oszustow

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: socjolog2008 » czwartek, 23 listopada 2017, 09:09

Już się pojawiają w necie znowu jakieś pierdoły o zastąpieniu,jakiś Bitcoin Jesus (fuck!) daje swoje błogosławieństwo pff Hehe - niech się tych dwóch bije. Ktoś tam skorzysta...A z ciekawości tak wczoraj przeglądałem na ten nasz rynek specjalistów - jest ktoś z was w temacie co ciekawego będzie na Cryptocurrency World Expo 1,2 grudnia w Warszawie ?
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Początkujący
Posty: 137
Rejestracja: 31 sierpnia 2017
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Jvri » czwartek, 23 listopada 2017, 09:12

socjolog2008 pisze:Już się pojawiają w necie znowu jakieś pierdoły o zastąpieniu,jakiś Bitcoin Jesus (fuck!) daje swoje błogosławieństwo pff Hehe - niech się tych dwóch bije. Ktoś tam skorzysta...A z ciekawości tak wczoraj przeglądałem na ten nasz rynek specjalistów - jest ktoś z was w temacie co ciekawego będzie na Cryptocurrency World Expo 1,2 grudnia w Warszawie ?
Właśnie przeczytałem, że minerzy kopią BTC tylko po to by zwiększyć trudność, potem mają się przerzucić na BCH które jest bardziej opłacalne do kopania. Jak plankton podłapie to szykuje się powtórka z rozrywki i niezłe zarobki dla grubasków z przerzucaniem BTC<->BCH.

Odpowiadając na źródło: info wklejone na kanale tradera, którego obserwuję. Nie wiem na ile legitne, ale jeśli do mnie to dotarło (a nie mam na tyle czasu by śledzić każdy wpis o krypto) to obstawiam, że rozejdzie się dość dobrze. Zresztą to nawet nie musi być prawda (choć Socjolog potwierdził co się bardziej opłaca kopać w sumie) - chodzi o sterowanie, już raz BCH miał przejąć władzę - tam też nie było konkretnych przesłanek, ale na wyobraźnie ludzi podziałało...
Ostatnio zmieniony czwartek, 23 listopada 2017, 09:57 przez Jvri, łącznie zmieniany 1 raz.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: adamjttk, Google [Bot] i 17 gości