Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH - ARCHIWUM (2015-2017)

Twoim zdaniem kurs w terminie do 5.I.2018 znajdzie się w przedziale:

Czas głosowania minął niedziela, 31 grudnia 2017, 00:10

<12000
82
34%
12000-14000$
41
17%
14001-16000$
49
20%
16001-18000$
42
17%
>18001
30
12%
 
Liczba głosów: 244
Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Bit-els » niedziela, 24 września 2017, 08:15

@JacekW_BB, ale to nic pewnego jeszcze. Nikt z oficjalnych kont Amazona tego nie potwierdził.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 2715
Rejestracja: 19 maja 2013
Reputacja: 220
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: GetBitCoin_pl » niedziela, 24 września 2017, 08:18

bitloteiros pisze:
symbiosis pisze: Nie wiem kto i dlaczego wykasował mój poprzedni post
Mnie się to też zdarzyło kiedy odniosłem się do czyjegoś posta z odpowiedzią wg mnie mającą związek z dyskusją ale nadgorliwy moderator chyba miał gorszy dzień albo ja się mylę. Trzymaj plusa na otarcie łez ;)

NIE USUWAJCIE/PRZENOŚCIE POSTÓW BEZ MINUSÓW ZA OT!!!
Proponuję zmoderować moderację :mrgreen:
Wprowadźcie jakieś zasady. Może usunięcie posta za minusy opisane OT od 3-5 osób (nie ilości minusów bo jedna os może dać od razu więcej niż 10). Bo obecnie to news np o masowym zamykaniu/otwieraniu kopalni czy Amerykanach chcących odciąć Koreę Płn od posługiwania się walutami (tak tak - krypto jest tam między wierszami w niektórych źródłach ;) ) zamieszczony tutaj zostanie uznany przez moda za OT i przeniesiony do innego wątku zanim ktokolwiek go przeczyta i może uzupełni albo skrytykuje
Jakbyśmy się za każdym razem pytali czy zostawić taki post to byłby tutaj syfon i nic więcej, trochę szacunku do tego co tu robimy. Myślę że znajdzie się miejsce na kolejnego moderatora gdybyś był zainteresowany. A tutaj post który został usunięty i zdziwiony symbiosis...
"Przeprasza za OFF ale do dzisiaj pamiętam jak z kimś starałeś się prowadzić merytoryczny dialog, z kimś kto chciał w tamtym wątku "modlić" się do niejakiego "Pirata" który pomógł mu cytuje " w ciężkich chwilach" wtedy spadłem z fotela :mrgreen: a dopiero butelkę "łychy" otwierałem.

I jeszcze raz sorki za OFFTOP"

Weteran
Posty: 2625
Rejestracja: 10 czerwca 2013
Reputacja: 514
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: JacekW_BB » niedziela, 24 września 2017, 08:22

Bit-els pisze: @JacekW_BB, ale to nic pewnego jeszcze. Nikt z oficjalnych kont Amazona tego nie potwierdził.
To jeśli potwierdza, może jeszcze być wybicie z kanału w górę.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Bit-els » niedziela, 24 września 2017, 08:25

Stawiam, że nie potwierdzą, bo szef Amazona to straszny megaloman. On musi mieć własny system płatności.

Weteran
Posty: 1628
Rejestracja: 22 października 2013
Reputacja: 310
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: garmont » niedziela, 24 września 2017, 08:34

JacekW_BB pisze:https://squawker.org/technology/breakin ... y-october/

Trochę odchodząc od kresek do fundametow- czy Waszym zdaniem to nie uratuje sytuacji?
Jak dla mnie "cover up". Żeby odwrócić uwagę od tego co się dzieje na rynku:
"Kiedy strzyżesz owieczki, opowiadaj im bajeczki".
Ostatnio zmieniony niedziela, 24 września 2017, 08:51 przez garmont, łącznie zmieniany 1 raz.
“You never change things by fighting the existing reality. To change something, build a new model that makes the existing model obsolete.”

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: amneziahaze » niedziela, 24 września 2017, 08:39

JacekW_BB pisze:
Bit-els pisze: @JacekW_BB, ale to nic pewnego jeszcze. Nikt z oficjalnych kont Amazona tego nie potwierdził.
To jeśli potwierdza, może jeszcze być wybicie z kanału w górę.
Czy news "jest w cenie czy jeszcze nie" to taki nowoczesny slang chyba, bo newsów dotyczących BTC(np handel apartamentami w Turcji) jest po prostu multum, czyli zupełnie inaczej aniżeli kiedyś, zaś kurs reaguje różnie, nie wiem w ogóle czy jedno ma wpływ na drugie aktualnie. Zresztą Chiny i tak trzymają sporą część rynku, jeżeli nie nawet znacznie więcej niż się mogłoby wydawać(kopalnie). Up...lenie przez państwo giełd, blokuje z automatu kurs.

Zresztą przyjrzałbym się może dwóm wykresom: https://bitmonitor.pl/monitor/?tab=moni ... =exchanges <--- chińskie giełdy dołują. Taka ciekawostka, polskie giełdy mają najwyższe ceny. https://coinmarketcap.com/charts/ <--- cały wrzesień kryptowaluty lecą w dół.


A Symbiosis schrzanił. Niepotrzebnie zmieniał ten avatar.


@Excray,
Excray pisze: Na YT autor Kryptoholik ponad tydzień temu kupił pizzę za BTC, przepłacając coś około 5zł. Do dzisiaj nie ma ani pizzy, ani BTC które za nią zapłacił.
A od kogo kupił, wiadomo?
Excray pisze: To generalnie obrazuje jak BTC się sprawdza jako waluta.
To generalnie obrazuje poziom niekompetencji obu stron: kupującego i sprzedającego. Raz, że fee i obecne przeznaczenie BTC jest powszechnie znane, przynajmniej tu, a YT i spolecznosci masowe - wiadomo. Dwa, zastosowanie BTC jako płatność obrazuje zupełnie inaczej, wystarczy świadomość jak ta technologia działa w praktyce.
Ostatnio zmieniony niedziela, 24 września 2017, 10:40 przez amneziahaze, łącznie zmieniany 2 razy.

Weteran
Posty: 1628
Rejestracja: 22 października 2013
Reputacja: 310
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: garmont » niedziela, 24 września 2017, 09:24

O 6 i o 9 dwie drogie (0.04% dziennie ) pożyczki po 1,25M$ na bitfinex - kolejna próba powstrzymania spadku?
Screen Shot 2017-09-24 at 09.20.25.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
“You never change things by fighting the existing reality. To change something, build a new model that makes the existing model obsolete.”

Początkujący
Posty: 43
Rejestracja: 23 kwietnia 2014
Reputacja: 12
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: galt » niedziela, 24 września 2017, 09:42

@garmont 0,04% to nie jest drogo, w ciągu ostatnich dni oprocentowanie spada - pod koniec sierpnia było 0,28% a w szczytach lipcowych 0,46%. Poza tym do 0,05% jest dostępne ponad 50mln$, przed ostatnim dodrukiem tetherów było w sumie około 30 mln$, czyli jest czym pompować...

Początkujący
Posty: 416
Rejestracja: 10 sierpnia 2017
Reputacja: 91
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Excray » niedziela, 24 września 2017, 09:42

Kolego jeszcze przedwczoraj kurs na pożyczce wynosił 0,058% więc nie są takie drogie. Poza tym nie widzę szczególnego pompowania kursu. Raczej naturalne powolne przechodzenie odbicia we wzrosty. Bardzo małe transakcje, ale sukcesywnie na + i adekwatne rozłożenie na ściankach buy/sell promujące wzrosty. Na marginesie - niektóre coiny aż rwą się do wzrostów.

Wygadany
Posty: 661
Rejestracja: 1 sierpnia 2017
Reputacja: 347
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Lais » niedziela, 24 września 2017, 09:49

JacekW_BB pisze: https://squawker.org/technology/breakin ... y-october/

Trochę odchodząc od kresek do fundametow- czy Waszym zdaniem to nie uratuje sytuacji?
No ale kierując się logiką i praktyką - kto będzie kupował np dysk SSD na Amazonie za BTC czy coś innego za kilka stówek przepłacając więcej niż za fiaty (fee + zmienność kursu, który może spaść zanim BTC dojdzie, czy po kupnie BTC celem przeznaczenia na Amozon), chyba tylko pasjonaci i górnicy.

Także dla mnie BTC jest za drogi by nadawał się do handlu codziennego (typowe zakupy), jest w tej skali niepraktyczny i żaden tego typu news nie robi na mnie wrażenia, może na rynku również już nie ...

Początkujący
Posty: 416
Rejestracja: 10 sierpnia 2017
Reputacja: 91
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Excray » niedziela, 24 września 2017, 10:16

Na YT autor Kryptoholik ponad tydzień temu kupił pizzę za BTC, przepłacając coś około 5zł. Do dzisiaj nie ma ani pizzy, ani BTC które za nią zapłacił. To generalnie obrazuje jak BTC się sprawdza jako waluta. Żeby nie było, że nie na temat - kurs rośnie, wolumen rośnie. Mieliśmy niedużą głowę z ramionami o godz. 8. Kurs się trochę obsunął i wracamy do góry.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1797
Rejestracja: 4 maja 2013
Reputacja: 309
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: wizardking76 » niedziela, 24 września 2017, 11:55

Excray pisze:Na YT autor Kryptoholik ponad tydzień temu kupił pizzę za BTC, przepłacając coś około 5zł. Do dzisiaj nie ma ani pizzy, ani BTC które za nią zapłacił. To generalnie obrazuje jak BTC się sprawdza jako waluta. Żeby nie było, że nie na temat - kurs rośnie, wolumen rośnie. Mieliśmy niedużą głowę z ramionami o godz. 8. Kurs się trochę obsunął i wracamy do góry.
Pierdzielisz. kupowałem na newegg moduł chłodzenia za BTC i wyszło mi taniej niż gotówką. Fakt że nie zawsze to się sprawdza, ale z drugiej strony wszystkie moje transakcje i to nawet przez paypal które normalnie z różnych sklepów chodzą tam były po kilku minutach odrzucane mimo że wstępnie je akceptowali. BTC jest może mało przypadatny przy mikro transakcjach nie znaczy że do zakupów się nie nadaje. Niektóre duże kantory /sklepy mają bez kosztowe przesyłanie BTC między sobą jako właścicielami. To chyba się jakoś siakoś nazywało liquid czy coś takiego. Nie jestem pewien czy z BitPay z Newegg tak nie jest że generalnie nie ma opłat za przesyły.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 339
Rejestracja: 31 marca 2017
Reputacja: 184
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: aprojection » niedziela, 24 września 2017, 12:11

Zgodnie z GS: https://www.tradingview.com/chart/BTCUS ... -for-2300/, powinnismy leciec w dol.

Weteran
Posty: 2625
Rejestracja: 10 czerwca 2013
Reputacja: 514
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: JacekW_BB » niedziela, 24 września 2017, 12:16

Jeszcze raz to napiszę: gracze dzisiaj reagują dojrzałej na bad newsy, które pojawiają się po raz drugi. Drugi numer z prognozą Goldaman moim zdaniem nie wyjdzie, tak jak kolejne problemy w Chinach nie zdołowały ceny już tak mocno.

Weteran
Posty: 1628
Rejestracja: 22 października 2013
Reputacja: 310
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: garmont » niedziela, 24 września 2017, 12:53

Zjechaliśmy 38% wysokości do 3500, odbiliśmy do 61%. Czyli fale A i B korekty, istotniejsza będzie wielkość fali C. Zobaczymy, może spadek się wybroni.
“You never change things by fighting the existing reality. To change something, build a new model that makes the existing model obsolete.”

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7636
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12838
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: ergorg » niedziela, 24 września 2017, 15:10

@aprojection, napisze to chyba już 5x, TO NIE JEST ANALIZA GS.

Btw tu masz zaktualizowaną tą analizę:

https://www.tradingview.com/chart/BTCUS ... -Round-II/

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 535
Rejestracja: 28 lipca 2017
Reputacja: 305
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Bitcoinek » niedziela, 24 września 2017, 15:14

Taki tam belkot z nudów:)
Przeanalizowalem wykresy pekajacych baniek i wykres BTC.
Nie spotkalem sie z peknieta banka, która by korekcila 2x po 50% ost wzrostu przed calkowitym peknieciem.

Banki nie korekcily podczas wzrostu w takim stopniu jak u nas.
Niby jest stromo, ale wykres BTC zle nie wyglada.

Potrzebowalibysmy wzrostu bez przystankow do np 10-15 k $ aby nam peklo tak mocno ze czekal by nas rok smuty.

2 wykresy
wyzej pokazujacy gdzie mozemy byc teraz, w duzej skali tak aby nie bylo widac szczytow.
A ten nizej przedstawia trzonek szczytu bankowej ktora ma nadejsc.

Argumenty sa takie, ze jest to temat nie wyczerpany, ktory ma duzo do powiedzenia, technologia ktora do konca nie jest rozwinieta. Oraz jako srodek platniczy do konca nie znalazl jeszcze swojego miejsca w przyrodzie.
Obrazek

ps @AniaS ladne zdjecie

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: amneziahaze » niedziela, 24 września 2017, 15:23

Obrazek

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 535
Rejestracja: 28 lipca 2017
Reputacja: 305
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Bitcoinek » niedziela, 24 września 2017, 15:25

@amneziahaze
jak zatem powstaja banki, skoro to sprzeczne z falami eliota?

W tym rysunku chodzilo o to ze nas wykres btc mial 2 duze korekty, nie pasujace do wykresu banki.
Natomiast w ogromnej skali moglibysmy tworzyc prosta linie do gory, ktora by powstala z kilku, kilkunastu takich schodow ktorych mamy narazie 2.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: amneziahaze » niedziela, 24 września 2017, 15:40

Na nowych spółkach ponoć najczęściej powstają spodki. Obrazek

a kryptowaluty to nie wiem, może jakoś tak: Obrazek

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: fifipl, Google [Bot], kim_dzong_un, shinya56 i 31 gości