Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH - ARCHIWUM (2015-2017)

Twoim zdaniem kurs w terminie do 5.I.2018 znajdzie się w przedziale:

Czas głosowania minął niedziela, 31 grudnia 2017, 00:10

<12000
82
34%
12000-14000$
41
17%
14001-16000$
49
20%
16001-18000$
42
17%
>18001
30
12%
 
Liczba głosów: 244
Początkujący
Posty: 86
Rejestracja: 5 października 2016
Reputacja: 49
Reputacja postu: 
9
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: kaishaku » środa, 27 września 2017, 13:09

Powiem Wam tak. Bylbym za tym aby rozdzielic ten temat znow na poczatkujacych i zaawansowanych. Niektorzy "zaawansowani" maja zbyt duze ego. Jeszcze pare stron wczesniej uslyszalem od @Dovakhiin, ze gadam bzdury(nic nie stwierdzilem, a zadalem zwykle pytanie). @szlagaag, to nie jest dla mnie problem i nie przeniose swojej rozmowy do tematu BB. Nigdzie nie narzekam i nie mowie, ze to dla mnie problem. Po prostu chce zrozumiec to o czym pytalem w poscie. Wydaje mi sie, ze to mi pozwoli lepiej grac, jesli zrozumiem jakie intencje kryja sie za takimi ruchami wiekszych graczy.

Naprawde staram sie duzo nie pisac w tym watku, aby go nie zasmiecac, po prostu chce sie czegos nauczyc. Zauwazylem jednak, ze jak poczatkujacy tutaj zadaje jakies pytanie, to odrazu jest sprowadzany do parteru. To mnie strasznie zniecheca do pytan.

No i jesli faktycznie, jesli Ci ktorzy tak krzycza, ze ten watek jest zasmiecany, a chca odpowiedziec na moj post. Zapraszam na PW. Mi rowniez nie zalezy na jego zasmiecaniu.
Ostatnio zmieniony środa, 27 września 2017, 13:25 przez kaishaku, łącznie zmieniany 2 razy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
18
Napiwki za post: 0.0001 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Wymazywanie » środa, 27 września 2017, 13:10

soulnecturn pisze: Niech będzie po twojemu - sprawdziło się więc masz podstawę do takiego twierdzenia Aczkolwiek wolumen we flagach jest ich cechą - zaprzeczanie tego może być zgubne Ale skoro nie masz najmniejszych wątpliwości to nie ma co o tym dyskutować
O czym Ty mówisz? To była flaga w 100%, nie ma żadnych wątpliwości. Nie rozumiem tego tonu jakbym pisał nieprawdę.

Nie zaprzeczam wolumenowi na fladze, ale jest to cecha dodatkowa, niekonieczna jak kształt wynikający z układu linii trendu. We wszystkich figurach wolumen jest cechą typową (ale nie immanentną) i zdarza się nierzadko, że książkowy wolumen jest inny niż to co na wykresie (ponownie, przejrzyj bańkowe wolumeny).

Wczoraj był spór, że to nie wyszło z linii trendu narysowanej maksymalnie misiowo po dwóch knotach na 1h i wciskamy ludziom spam.

Dziś piszę w nocy, że mamy śliczną flagę i nawet nie sugeruję oczywistej kontynuacji do góry, by nie urazić czekających na spadek i twierdzących, że to nie ma powera. Dziś flaga idzie książkowo w górę i nagle okazuje się, że wolumen nie pasuje? Co to za wypieranie faktów? Co jeszcze nas czeka niebawem? Może niektórzy obróćcie monitory o 180 stopni, to będziecie mieć dobre przewidywania? :)

Dodam rodzynka w postaci komentarza: https://i.imgur.com/FoPFQxo.png?1

@AniaS, w formie. Aniu nikt mi nie płaci za pisanie postów tutaj, a zachowujesz się jakbyś chciała mi wciąż wbić szpilę i jakbym był tu na płatnym etacie. Twoje komentarze o snobizmie i inne są krzywdzące, a Twój udział w wątku imo jest bezwartościowy i sprowadza się do "wzrośnie! spadnie! bo mam 6 letnie doświadczenie w BTC!" więc ogarnij się i ciesz się, że jest ten wątek i możesz korzystać nawet jeśli sama dosłownie nic nie wnosisz.

Czekam niecierpliwie na wartościowe posty innych, zwłaszcza tych, co chyba niewiele mają do powiedzenia, ale wciąż jakieś "ale" jest, nawet jak człowiek siedzi całymi dniami tu jak na etacie. :D

Idzie pięknie do góry i jest na górze tego, co opisywałem jako "kanalik" wczoraj. Wyjście z tego do góry to jest naprawdę ostry byk, ale korekta teraz byłaby w 100% normalna i nawet potrzebna. U mnie hold BTC dalej jako opcja preferowana już od tygodnia mniej więcej.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: amneziahaze » środa, 27 września 2017, 13:29

Ok, jest potwierdzenie w 1D i wszystko ładnie pięknie, ale czy nie przeraża Was sytuacja i układ świec na 1W?

Chodzi mi o to czy to nie jest jednorazowy wyskok, a później polecimy dalej w dół(bulltrap). Po prostu nie chce mi się wierzyć, że kolejny cykl na 1W się powtórzy, tj. zjazd RSI do załóżmy 66 tak jak teraz, a następnie ATH pod 6000USD. Ciężko mi w to uwierzyć. Zdaje się że prędzej czy później kurs powinien przestać być wiecznie up, tak że aż wykrzywia wszystkie wskaźniki na wyższych interwałach.

Weteran
Posty: 1732
Rejestracja: 9 lutego 2013
Reputacja: 287
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: scibi » środa, 27 września 2017, 13:36

@amneziahaze, a kto powiedzial ze musi byc nowe ath? Mozemy sie bujac w granicach 4k-4,9k to by nie bylo nic dziwnego na tym swiecie :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5287
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2589
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: domator » środa, 27 września 2017, 13:36

amneziahaze pisze: Zdaje się że prędzej czy później kurs powinien przestać być wiecznie up
Dlaczego? Kurs bitcoina jest przeciez wiecznie up.
A pozatym widziales dzisiaj ktos wkleil ile baniek jest aktualnie na swiecie. Bitcoinowa (jesli jest) to malutka banieczka.... Ma jeszcze potencjal wzrostu.
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Wymazywanie » środa, 27 września 2017, 13:45

soulnecturn pisze: Wyluuuuzuj ... napisałem co uważam BO tak uważam... i odniosłem się do "ogółu" flag a nie tylko tej ostatniej... Coś Cię ostatnio boli jak Cię komentuję
Bo Twoje niektóre komentarze to jest takie "mondzenie" trochę. Chcesz by spadło, no to wczoraj wypierasz delikatne przebicie linii trendu i nazywasz to spamem, 5 minut potem nie pamiętasz, że nazwałeś to spamem i trzeba Ci cytować Twoje słowa (lol). Teraz flaga nie pasuje, mimo, że jest książkowa, wręcz perfekcyjna, no to wolumen coś nie tak i to może być zgubne.

Rzeczową dyskusję lubię i z niej człowiek się czegoś uczy, a takiego "mondzenia" gdy nie ma się racji, nie, gdy nie ma z niego żadnego pożytku; jest to denerwujące, bo nic nie wnosi.
soulnecturn pisze: Jak coś ciekawego będę miał do dodania to napisze - tymczasem nie będę odmóżdżał innych
Dobrze opisane, spór o trend wczoraj i dziś o flagę, to jest odmóżdżanie i strata czasu gdy fakty są oczywiste. :)

____________________________________

Propozycje ode mnie co do wykresu dalej. Najbardziej możliwe. Coś z tego będzie na 95%.

1. kanał wzrostowy lub klin wzrostowy - najbardziej bullish, opór na górnej linii (górna linia z obrazka umowna)

2. trójkąt wzrostowy - bullish i rozsądna opcja, podróż do wierzchołka i rozwiązanie

a) wyjście górą, możliwe dotknięcie czy nawet wykroczenie pod LT3k
b) wyjście w dół LT3k do LT888 (bearish opcja)

Obrazek
Ostatnio zmieniony środa, 27 września 2017, 13:50 przez Wymazywanie, łącznie zmieniany 3 razy.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Wymazywanie » środa, 27 września 2017, 15:19

@fusywszklanejkuli, Co na dzisiejsze ruchy EW? Jesteś w stanie przybliżyć strukturę falową po tym wystrzale? Ostatnio Elliotowcy pisali o fali C, potem długo cisza, tylko @sha256 wspominał nagle jednak o inv HS 4h i Ty jakoś wcześniej, że jest za dużo opcji, by pisać. A jak teraz wygląda sytuacja? Dzięki.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 164
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 110
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: kapelusz » środa, 27 września 2017, 15:37

Ogólnie wydaje mi sie ze teraz szukanie jakiś naprawde "nieoczywistych" formacji cenowych troche mija sie z celem. Mimo iż jestem fanem Wszelkich RGR Klinów etc to granie pod nie na 100 % moze być bardzo złudne... Fajnie ta flaga sie udała i jest ok ale pamietacjcie ze Tak jak my wszyscy na tym forum tak inni na innych forach w innych krajach czekaja na ruch BTC bo teraz to nie wiadomo dokladnie czy to zaraz Pier**lnie (czego jestem fanem) czy moze bedzie jednak powolny wzrost (najgorsza z opcji) ....przyklad na ETH na 4h utworzyla sie piekna invHS ale czy gralbym pod to ? w normalnych warunkach pewnie ze tak ... teraz ? szczerze watpie poniewaz Jeden krok BTC w inna strone i Formacja idzie sie Jeb@c.
Wymazywanie pisze: 2. trójkąt wzrostowy - bullish i rozsądna opcja, podróż do wierzchołka i rozwiązanie
Jak dla mnie z opcji ktore wymieniles najbardziej prawdopodobna opcja

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Wymazywanie » środa, 27 września 2017, 15:47

@kapelusz, Nie ma czegoś takiego jak scenariusz, potencjalna figura, pewna w 100%. :)Wtedy granie na giełdzie nie byłoby możliwe. Co do BTC shortterm, kwestia czy wychodzi górą z kanalika czy zostaje w nim i korekci. Na razie kwestia otwarta. :)Przydałby się Elliottowiec w wątku, to by może wymyślił jakąs płaską korektą czy coś ciekawego, bo coś nie chce to spadać, może to płaska korekta właśnie czy jakiś inny elliottowski twór.

Coś takiego jako płaska korekta i znów flaga/pennant i bullish (nie znam EW, nie wiem czy dobrze używam słów płaska korekta)?

Obrazek

A może inv HS z małymi ramionkami? https://www.tradingview.com/x/Av3dnWeA/
Ostatnio zmieniony środa, 27 września 2017, 15:57 przez Wymazywanie, łącznie zmieniany 1 raz.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 164
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 110
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: kapelusz » środa, 27 września 2017, 15:54

Wymazywanie pisze: @kapelusz, Nie ma czegoś takiego jak scenariusz, potencjalna figura, pewna w 100%
Ojj no takich rzeczy to nie musisz mi tlumaczyc :)
Wymazywanie pisze: Przydałby się Elliottowiec w wątku, to by może wymyślił jakąs płaską korektą czy coś ciekawego, bo coś nie chce to spadać
Własnie "wymyslil" ja osobiscie po tylu latach gry nie wierze w Elioty... Fibo działa wzglednie dobrze i wieloktrotnie na nim zarabialem.. Eliotowcy tak potrafią wygiąc kurs zeby weszly te ABC i 5tki....

nie skreslam oczywiscie całej ideologi i jesli jest Bardzo wyrazny ruch falowy to w porzadku... mozna pod to grac ale duzo czesciej od tej wyraznej są te "wyginane" przez zwolenników tylko jednej strategii... No ofense or course :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Wymazywanie » środa, 27 września 2017, 16:06

@kapelusz, Wiem jakie wady ma EW. Te naginanie pod teorię jest zabawne, ale przynajmniej otwiera jakieś skonkretyzowane opcje dzięki temu. Najbardziej mnie zastanawia, skoro ATH to fala 5, a A to pod 3k, to jak oni widzą teraz B i C. Bo w wielu miejscach widziałem, że B już sobie zaznaczyli i linkują do usrania (np. na tv) niby to goldmanowski scenariusz, rysują B po 3k odbicie i C w dół, w zależności od ręki, od okolic 2.5k do grubo pod 2k.

Jakbym np. usłyszał za jakiś czas, że ATH to fala 3 a nie 5, to chyba nigdy nie wezmę na poważnie EW już. :)
Z drugiej strony widziałem takie charty (coraz częstsze), że ATH to trójka i robimy 4 a 5 to okolice 6-8k itp. Nie wiem jakiemu oznaczeniu w EW ufać a nie znam EW na tyle by móc zrobić własne i pewne oznaczenie fal.

Dodano po 4 minutach 21 sekundach:
_____________________
anagamidev pisze: W sumie na 2h wyrażnie widać ISHS, więc możliwe, że hossa się zaczęła :D
@anagamidev, Trend się odwrócił w momencie przebijania trendu spadkowego od ATH wczoraj. Dziś tylko widać było już większe pociągnięcie rozwiewające wczorajsze wątpliwości (które były w części zasadne i wynikały z bycia na linii w rysowaniu łaskawym dla miśków, po knotach). Teraz nie ma wątpliwości. Ale takie konkretne potwierdzenie czy umocnienie, to jakbyśmy przebili szczyt odbicia po dołku czyli 4119$ na Finexie.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1986
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: bitloteiros » środa, 27 września 2017, 16:18

Wymazywanie pisze: Najbardziej mnie zastanawia, skoro ATH to fala 5, a A to pod 3k, to jak oni widzą teraz B i C. Bo w wielu miejscach widziałem, że B już sobie zaznaczyli i linkują do usrania (np. na tv) niby to goldmanowski scenariusz, rysują B po 3k odbicie i C w dół, w zależności od ręki, od okolic 2.5k do grubo pod 2k
Nie kumam w ogóle ew ale patrząc na np 3D a nawet 1D to nie widzę przeciwwskazań żebyśmy byli cały czas w B, które dojedzie do jakiegoś poziomu (np 4200? , 4400?, 4600?) i kurs być może zrobi później C. Myślę, że problem z tymi chartami na tv i gdzie indziej jest taki, że oni wszyscy po spadku z 4100 na 3500 założyli, że to już fala C leci

Dodano po 2 minutach 20 sekundach:
Wymazywanie pisze: Trend się odwrócił w momencie przebijania trendu spadkowego od ATH wczoraj
Z tymi odwrotami to bym ostrożnie podchodził. Wzrostową lt przebijaliśmy kilkakrotnie i co? Nowe ATH po powrocie. Przebiliśmy w jedną stronę to możemy i w drugą
BTC 201x - mBTC 202x - satoshi 20xx

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Wymazywanie » środa, 27 września 2017, 16:18

@Smule, Najlepsze - i super bycze - jest to, że my nie spadliśmy znacznie po wystrzale, na skalach 2-4h my po prostu konsolidujemy na górnej linii kanalika. Jeśli nie spadniemy do 3880-3960$ z korektą z tego tylko od razu w górę, no to jest to bardzo, bardzo bycze i ktoś to pompuje. Ew. shortów dużo i panikują/margin calle/likwidacja itd.

Nie polecałbym jednak kupowania tutaj. Oczywiście przebicie 4119$ generuje sygnał zakupu, ale jest to ryzykowne, dla ludzi wiedzących jak grać późnymi zakupami na takie przebicia szczytów już po jakimś rajdziku. Ostatnie miejsce rozsądne na zakup to było przebicie linii trendu i potem 3800-3820$ (korekta poszła wtedy do 3839$ chyba).
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 535
Rejestracja: 28 lipca 2017
Reputacja: 305
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Bitcoinek » środa, 27 września 2017, 16:29

Rosnie tak, jakby ktos wiedzial o czyms czego nie wiemy my. Zapadla jakas dobra decyzja, ktorej swiatlo ujrzeli nieliczni.
Spodziewajcie sie dobrego newsa po czasie dla planktonu

Rosnie nie przez plankton, a powrot grubasow.

Ponizej w spoilerze nie jako offtop, ale moze kogos zainteresuje kupno kogos kto wychodzi na tym dobrze. Oraz wskazowka dla nowych
Spoiler:
Od tygodnia w:
Etc (bo spadl do majowej ceny jako jedyny, ma z czego sie podniesc, kupno na poz 10dol)
Doge coin (osiagnal ladny flat, kupno 000022/btc
Nxt (koniec pazdziernika minimum 100%, darmowe coiny dla posiadaczy nxt ktory wczesniej osiagal juz sukces z andorem, bede sie wkuoywac na dolkach i to bedzie fundament zarobku za miesiac)
Ostatnio zmieniony środa, 27 września 2017, 16:41 przez Bitcoinek, łącznie zmieniany 4 razy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Wymazywanie » środa, 27 września 2017, 16:34

@Bitcoinek, Myślisz, że chodzi o Chiny? Bo na wykresie spread Finex/Okcoin ten sam mniej więcej ciągle, nie widać ew. chińskiego leaked newsa:

Obrazek
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3284
Rejestracja: 31 marca 2017
Reputacja: 3705
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: akos » środa, 27 września 2017, 16:37

Znów ważny punkt, kurs na górnej linii kanału i jej przecięcie z oporem, Finex, 30m:

Obrazek

Wczoraj ładnie było widać powolny take off od spadkowej LT ATH gdy ta przecięła się z trendem wzrostowym, teraz też warto poobserwować na większym zoomie, bo wygląda to na ważny moment.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 315
Rejestracja: 30 lipca 2017
Reputacja: 358
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: discipuli » środa, 27 września 2017, 16:40

Udzielę się bo dawno nic nie pisałem, a wypada.
Z perspektywy obserwatora i szczęściarza który złapał dołek powiem pare słów. (zaznaczam swoje miejsce abyście wiedzieli z jakiej pozycji pisze)
Spoiler:
@AniaS powiało feminazimem i adpersonem argumentami moim skromnym zdaniem za taki komentarz powinny się posypać minusy, bo zrobiłaś totalny offtop i wycieczke osobista nie dając tego nawet w spojler ani cytatów wymazywanie aby Twoje argumenty miały jakiekolwiek poparcie. Mogłaś też napisac mu to na
Osobiście uważam, że się myliłem twierdząc, że ulica weszła na giełdę z jakiego to powodu ? zobaczcie reakcje na zamknięcie giełd chinskich była ona śmiesznie słaba aby mówić o pęknięciu tzw. bańki której według mnie po zobaczeniu lini wzrostowych nie ma.
Dodatkowo warto zauważyć fakt z którym kiedyś się kłóciłem a dziś mogę go uznać już prawie za dokonany, że bitcoin stał się czymś więcej niż systemem płatności. Obecnie bitcoin oaz etherum służą głównie do kupowania altcoinów. Rynek ten wynosi jakies 30% obecnie wnioskując z coinmarketcapa (pomijam 5% jako syfcoiny itd.)
I teraz przechodząc do rzeczy.
Cały rynek od jakiegoś czasu żyje analizą goldmana która mogłabyś samospełniająco się wróżba gdyby nie fakt, że KAŻDY ją zna. Innymi słowy gdy bitcoin by leciał w dół każdy z tych ludzi chciałby kupić troche "na dołku" więc wiedząc to analiza ta staje się wsparciem, bo przy lekkim spadku w "jej" rejony ukatywnią się pierwsi jej wyznawcy.
Moim zdaniem obecnie czeka nas płaska korekta z bujaniem o te kilka % i możliwy spadek w grudniu który może być spowodowany, ale nie musi piramidami finansowymi pokroju bitclubnetwork czy innych cloudminingów. Czemu ktoś spyta ?
W tych programach w grudniu/listopadzie następuje największy odpływ gotówki wówczas ludzie będą sprzedawać alty bitcoina aby wyciągnąć jakiś pieniądz z nich. I teraz aby poprzeć moje założenie wspomnę tylko o fakcie, że przy 1 bum w tym roku pojawiło się nagle mase tych programów które stosując lukę prawną są w teorii "czyste" Pisze w teorii, bo realnie zawsze znajdzie sie na nie paragraf. I te programy są niesamowitą promocją dla rynku. Każdy miał pewnie do czynienia z mlm i wie, że taka osoba będąc w tym programie propomuje to poznajomych itd. Więc wyobraźcie sobie jak duża jest obecnie skala tychże programów.
Normalnie nie pisałbym tego posta ale ostatnio @wymazywanie trafił dając 10% na kurs którego ja byłem pewien. Przepraszam, że tak wyolbrzymiam ale prosze popatrzcie na grupy na facebooku tam ludzie to jest idealna próbka badawcza. Jeśli oni liczą na spadki to ja zakładam odbicie, bo przy 2-3% w góre zaczną wchodzić aby "pociąg nie odjechał".
Post jest dość chaotyczny zredagowałem go dla poprawy i dla nowych taka rada która wynika z powyższego tekstu, a nie każdy może ją odczytać.
Jeśli WSZYSCY liczą na coś na rynku warto obstawić pozycje przeciwną. Nie zawsze wyjdzie, ale na rynku zarabia podobno 10% więc wiekszość musi zazwyczaj się mylić(częściej niż te 10% które ma dodatnie saldo na koniec miesiąca).
A i wiadomo to nie są rady na granie na giełdzie każda inwestycja to ryzyko mojego postu nie należy traktować jako porady inwestycyjnej. Najlepiej myśleć samemu, a jeszcze lepiej jak wymazywanie wytykać innym błędy aby stali się lepsi wówczas szybko zgromadzicie sobie grono ludzi z którymi można przenosić góry i zawracać rzeki. :mrgreen:

Weteran
Posty: 2403
Rejestracja: 27 sierpnia 2017
Reputacja: 1931
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: nariensi » środa, 27 września 2017, 16:43

Kurs daje mi nadzieje na odrobienie z nawiązką błędów nowicjuszki z zeszłego miesiąca. Chociaż mógłby te kilka dni poczekać - jadę do świątyni Wielkiego Zderzacza Hadronów wyznać wiarę w matematyczny wszechświat 8-) A propos, chyba kiedyś ktoś Nobla dostał za odkrycie, że podobne prawa rządzą cząsteczkami i giełdą.. skoro tak, to chyba poza rzadkimi okresami euforii i, jak to określacie, "rzezi" nie powinno się z kursem BTC nic nieprzewidzialnego dziać ;) Entropy rules, czyli będzie rósł. I rósł.. :mrgreen:
Może w naturze rozdmuchana entropia też w końcu pęka, jak każda porządna bańka i nowy wszechświat zaczyna się od nowa. To poważna sprawa ;) Kurs BTC może być ściśle powiązany z mechaniką tkaniny samego multiświata :roll:

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 535
Rejestracja: 28 lipca 2017
Reputacja: 305
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Bitcoinek » środa, 27 września 2017, 16:48

Wymazywanie pisze: @Bitcoinek, Myślisz, że chodzi o Chiny? Bo na wykresie spread Finex/Okcoin ten sam mniej więcej]
Nie mam pojecia ale cos jest na rzeczy.
Post wyzej kolega pisze ze ulica sie dolaczyla. Tak nie wygladaja wzrosty spowodowane wejsciem ulicy. Ulica to dolaczy sie dopiero po dobrym newsie ktory moim zdaniem pojawi sie po czasie, po ktorym pojawic sie juz moze.

Jednak niektorzy duzo placa zeby miec szybsze info, wiec dziennikarzyna ktora tylko tlumaczy artykuly bedzie przedostatnia, ostatni bedzie plankton/ ulica ktora to przeczytq

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Wymazywanie » środa, 27 września 2017, 16:57

Jeśli tak faktycznie jest to zobaczcie jaką zaletę ma analiza wykresu - wcześniej można zobaczyć informację, która jeszcze jest niejawna.
Chociaż mi newsy niepotrzebne by uzsadniać ruchy na wykresie.

Przypomnę wczorajszy twit:

Patrząc na wykres, jeśli brać szczyty jako targety/opory, to po 4119$ wychodziłoby że perfect target gdzieś koło 4390$?

Obrazek
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: bn801, Ratchet i 40 gości