Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH - ARCHIWUM (2015-2017)

Twoim zdaniem kurs w terminie do 5.I.2018 znajdzie się w przedziale:

Czas głosowania minął niedziela, 31 grudnia 2017, 00:10

<12000
82
34%
12000-14000$
41
17%
14001-16000$
49
20%
16001-18000$
42
17%
>18001
30
12%
 
Liczba głosów: 244
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1129
Rejestracja: 12 sierpnia 2017
Reputacja: 3357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: fusywszklanejkuli » środa, 27 września 2017, 01:42

Wymazywanie pisze: Zostawiam na noc twit Tone Vays, ciekawy:
Tak samo uważam. Kurs osiągnął poziom równowagi, powstają formacje trójkątopodobne na wszystkich giełdach. Określanie dalszego kierunku teraz mija się z celem.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1986
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: bitloteiros » środa, 27 września 2017, 01:47

fusywszklanejkuli pisze: Określanie dalszego kierunku teraz mija się z celem
Ale gra pod ten "no trading zone" może być całkiem sensowna, wysoko otwarty short z ew wąskim sl i odwróceniem pozycji czy long z dolnych rejonów na tych samych zasadach :P
BTC 201x - mBTC 202x - satoshi 20xx

rha
Weteran
Posty: 1561
Rejestracja: 8 lipca 2012
Reputacja: 600
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: rha » środa, 27 września 2017, 01:59

Jeszcze kilka minut do granicy, a ktoś zrzucił 112 BTC na Stampie zjadając ściankę. Analogiczny zrzut na Fineksie, gdzie nie było ścianki, więc pik na 30 USD w dół.
Ktoś chce zachwiać świecami na 3D, 1D i 12H?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Wymazywanie » środa, 27 września 2017, 03:02

Na 1h mamy typową flagę. Warto zwrócić uwagę, bo zazwyczaj to co potocznie nazywamy szybko flagą jest często pennantem (czyli trójkątem symetrycznym po słupku). Teraz jednak jest to flaga prawdziwa i ma zarówno HH (wyższy szczyt) jak i HL (wyższy dołek). Ciekawe jak się to rozegra jutro. Równocześnie jesteśmy w ścisłym wierzchołku (apex) trójkąta o którym pisał @ekonokomik.

Obrazek

Obrazek
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 164
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 110
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: kapelusz » środa, 27 września 2017, 07:52

Wymazywanie pisze: Na 1h mamy typową flagę.

Sygnał o tyle silniejszy, że widać ze ktoś kto włada kursem nie bardzo patrzy na kanał wzrostowy wyrysowany od 15.09 i ewidetnie gra pod tą flage. Trzeba sie przyglądać bo to moze zadzialac

Weteran
Posty: 1127
Rejestracja: 18 sierpnia 2017
Reputacja: 717
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Valetta

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: szlagaag » środa, 27 września 2017, 10:24

szlagaag pisze: Mi to wygląda identycznie jak sytuacja z 24 września..
Nawet godzinowo idealnie szczyty pasują..
Według tego w nocy około drugiej powinno nastąpić mocniejsze wybicie.
Sprawdziło się idealnie, teraz przed 12 powinno wystrzelić delikatnie.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 768
Rejestracja: 7 lutego 2014
Reputacja: 1321
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: soulnecturn » środa, 27 września 2017, 11:22

Wymazywanie pisze: Na 1h mamy typową flagę. Warto zwrócić uwagę, bo zazwyczaj to co potocznie nazywamy szybko flagą jest często pennantem (czyli trójkątem symetrycznym po słupku). Teraz jednak jest to flaga prawdziwa i ma zarówno HH (wyższy szczyt) jak i HL (wyższy dołek). Ciekawe jak się to rozegra jutro. Równocześnie jesteśmy w ścisłym wierzchołku (apex) trójkąta o którym pisał @ekonokomik.

Obrazek

Obrazek
Może i wygląda na flagę... tylko Flagi, pennanty powinny iść w parze z Volumenem?
W tym przypadku brakuje mi wyraźnie malejącego volumenu na tej "fladze".
Także mam wątpliwości co do prawidłowości...
Chyba, że uznamy ten malejący wolumen - "bardzo" uznaniowo ... wtedy niechaj będzie :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: amneziahaze » środa, 27 września 2017, 11:30

Kurs idzie jak zombie z nagłymi wystrzałami. Nic nowego w sumie na TD SEQ. w 1D 3 zielona świeca. W zasadzie to skończyłem naliczanie i zostaję przy 1D na dłużej. Ewentualnie w razie dalszego kupna będę schodzić na niższe interwały. A perspektywa w mojej opinii jest całkiem niezła, świeczki obrały kurs w kierunku ku górze po kresce od knota 2972$-3590$-3879$. Obrazek

Eth
Orator
Awatar użytkownika
Posty: 750
Rejestracja: 7 lipca 2017
Reputacja: 396
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Eth » środa, 27 września 2017, 12:04

Nie podoba mi się to. Większość krypto zachowuje się prawie tak samo. Wykresy jak skopiowane, a BTC stoi.

Początkujący
Posty: 171
Rejestracja: 20 marca 2017
Reputacja: 53
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: crone » środa, 27 września 2017, 12:17

Wyszliśmy idealnie z linii, którą nakreśliłem kilka dni temu.

https://www.tradingview.com/chart/mB5DKVlD/

Weteran
Posty: 1127
Rejestracja: 18 sierpnia 2017
Reputacja: 717
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Valetta

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: szlagaag » środa, 27 września 2017, 12:17

Czasowo znowu idealnie. Przed 12 jak pisałem.
Alty powinno ruszyć up przed godziną 14. :mrgreen:

Początkujący
Posty: 86
Rejestracja: 5 października 2016
Reputacja: 49
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: kaishaku » środa, 27 września 2017, 12:28

Na gieldach up o blisko 100$, a na BB pare scianek na lacznie ok. 200btc i nie pozwalaja ruszyc w gore kursem :D Stopniala juz polowa, strona popytowa walczy dalej i nie odpuszcza :)

Początkujący
Posty: 141
Rejestracja: 10 września 2017
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: sovas » środa, 27 września 2017, 12:33

kaishaku pisze:Na gieldach up o blisko 100$, a na BB pare scianek na lacznie ok. 200btc i nie pozwalaja ruszyc w gore kursem :D Stopniala juz polowa, strona popytowa walczy dalej i nie odpuszcza :)
No faktycznie. Na bitbay cena niższa niż na finexie i stampie :D Rzadkość.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Wymazywanie » środa, 27 września 2017, 12:39

soulnecturn pisze: Może i wygląda na flagę... tylko Flagi, pennanty powinny iść w parze z Volumenem?
W tym przypadku brakuje mi wyraźnie malejącego volumenu na tej "fladze".
Także mam wątpliwości co do prawidłowości...
Nie. Wzór to wzór. Wolumen nie jest jest cechą podstawową jak kształt, trendy, ale jest charakterystyczną prawidłowością, która nie musi być książkowa. Zobacz np. wolumen przy rosnącej bańce w tym roku. Dużo zaburzeń. Nasza flaga to 100% flaga, żadnych wątpliwości.

A z flagi wyszło do góry, już nie ma żadnych wątpliwości, że wyszło do góry ze spadkowej linii trendu, trójkąta, flagi i było to bullish. Cieszę się, że przeczucie było dobre. Trzymam BTC dalej.

Dodano po 5 minutach 6 sekundach:
sovas pisze: No faktycznie. Na bitbay cena niższa niż na finexie i stampie Rzadkość.
@mediabooker, @scibi,
Koledzy, to nie jest spam, to obserwacja. Jakby ja napisał ten post byście nie zminusowali. Dajcie nowym szansę na uczestnictwo w wątku i minusujcie prawdziwy spam. Ode mnie + by wyrównać te minusy.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Posty: 1732
Rejestracja: 9 lutego 2013
Reputacja: 287
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: scibi » środa, 27 września 2017, 12:45

@Wymazywanie, dla mnie to spam.
Nie wnosi to nic, a osoba przed nim juz napisala , wiec potwierdzenie jest dla mnie zbedne., to jakby ktos napisal przebilismy 4k a potem druga osoba to potwierdzila? Po co? jest bitmonitor ktory przewinal sie tutaj nie raz, nie trzeba potwierdzac takich informacji, mozna je negowac gdyby byly niepoprawne.

Teraz kolejne opory przed nami, ja obstawiam ze niedlugo dojdziemy do 4300-4500.
Nie bede rysowal, bo i tak zaraz @wymazywanie wrzuci wszelkie mozliwe opcje ktore moga sie wydarzyc i ktoras trafi :)

Ja jestem na longu z lewarem i jeszcze nie zamykam.
Pzdr

@akos to ze pisze ze mam longa to popaprce moich analiz ruchami, nie siedzenie z boku i rypanie kilku mozliwosci
A co tekstu z byciem od miesiace, to calkiem mi niezle idzie z trafnascia w moich postach jak i zagraniach jak na takiego swiezaka :)
dziekuje za Twoja opinie
Ostatnio zmieniony środa, 27 września 2017, 14:06 przez scibi, łącznie zmieniany 2 razy.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 768
Rejestracja: 7 lutego 2014
Reputacja: 1321
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: soulnecturn » środa, 27 września 2017, 12:46

Wymazywanie pisze:
Nie. Wzór to wzór. Wolumen nie jest jest cechą podstawową jak kształt, trendy, ale jest charakterystyczną prawidłowością, która nie musi być książkowa. Zobacz np. wolumen przy rosnącej bańce w tym roku. Dużo zaburzeń. Nasza flaga to 100% flaga, żadnych wątpliwości.
Niech będzie po twojemu - sprawdziło się więc masz podstawę do takiego twierdzenia ;) Aczkolwiek wolumen we flagach jest ich cechą - zaprzeczanie tego może być zgubne ;) Ale skoro nie masz najmniejszych wątpliwości to nie ma co o tym dyskutować ;)

A żeby nie było, że każdy w skowronkach to ktoś musi być niedźwiadkiem :P "Equilibrium" musi być zachowane :)
Także 4100/4200 max i widzimy się poniżej 4k :P

Jak coś ciekawego będę miał do dodania to napisze - tymczasem nie będę odmóżdżał innych :P

Początkujący
Posty: 181
Rejestracja: 8 września 2017
Reputacja: 44
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Arhio » środa, 27 września 2017, 12:49

jak przebijem 4100 to bedzie dobrze @scibi musisz nauczyc sie czytac ze zrozumieniem, kolega nizej napisal, ze cena na BB jest nizsza niz na wymienionych gieldach, a to mimo wszystko wnosi cos dla interesantow.





Dziekuje za minusy :D moze przez to nie zamkne sie w sobie, "ty musisz sie nauczyc" :D zakoncze to tylko tymi slowam, bo nie widze sensu w ciagnieciu tematu.
Ostatnio zmieniony środa, 27 września 2017, 12:55 przez Arhio, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 86
Rejestracja: 5 października 2016
Reputacja: 49
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: kaishaku » środa, 27 września 2017, 12:51

Wolumen spada do niskich wartosci a kurs na krotkim wykresie sie delikatnie osuwa. Czyzby korekta odbicia i testowanie linii, ktora przed chwila wybilismy od dolu? :)

Ciekawa obserwacja BB z tymi sciankami. Czy jest ktos mi w stanie to racjonalnie wytlumaczyc? Byly sciany w askach rozproszone na ok 200 btc, teraz doszly znow sciany na 80 BTC lacznie. Mimo, ze sa zjadane to nikt z tych grubaskow nie usuwa orderow i nie ustawia ich wyzej. Czemu widzac duzy popyt od kupujacych, nie ustawiaja swoich orderow ASK wyzej, skoro kupujacy sugeruja sie gieldami zagranicznymi?

Z tych pierwotnych 200 BTC zostalo zjedzone juz 150 BTC. Przeciez na ich miejscu usunalbym szybko order i ustawil troche nizej niz obecnie na bitfinex. Dla nich bylaby to roznica na + ok 70tys zl. (scianki w chwili wybicia byly po 14400-14500zl)

Weteran
Posty: 1127
Rejestracja: 18 sierpnia 2017
Reputacja: 717
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Valetta

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: szlagaag » środa, 27 września 2017, 12:58

Błagam...Nie róbcie syfu z BB.. Kurs się predzej czy później wyrówna.
BB trzyma zawyżony kurs, a jak na innych giełdach jest wzrost to ma lekkie opóznienie.
Dajcie mu czas... A jak nie to zmieńcie giełde i po problemie.
Taki fajny temat jest ,same konkretne informację.. Nie róbmy z niego kolejnego śmietnika jak to się stało z działem LISK np.
Z tego co wiem BB ma swój dział ,więc może lepiej tam kontynuować rozmowe..


Chiny cały czas idą do przodu ,więc te 4200-4300 realne do wyciągnięcia.

Ciekawi mnie jak będzie prezentować się kurs pod koniec października..
Ale jestem myśli ,że wszystko to tylko było robione ,żeby ktoś zarobił i nie będzie żadnego dalszego banowania.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Dovakhiin » środa, 27 września 2017, 13:03

to co trzecią flagę rysujemy i będzie flaga na fladze? :mrgreen:

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: fusywszklanejkuli i 23 gości